Česko – Finsko cz 5:6 (kon.) | Kanada – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Švýcarsko 3:1 (kon.)
Německo – Rusko 1:6 (kon.)
Kanada
4:2 (0:0, 2:1, 2:1)
Lotyšsko
Čtvrtek 29.04.2021, 03:10 • Children's Health StarCenter, Plano, Texas, USA • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Hezké brzké ráno s hokejem, všechny formy života! Mistrovství světa hráčů do 18 let dnes pokračuje dalšími zápasy, mezi který se zařadí i tento střet v rámci skupiny A mezi Kanadou a Lotyšskem!

Kanada

Javorové listy zvládly vstup do skupiny na úkor Švédska. Reprezentantům Tre Kronnor se vůbec nepovedlo vstoupit do zápasu a když se v 11. minutě třetí třetiny poprvé a naposledy prosadili, svítil tou dobou na tabuli už deseti gólový debakl. V obou možných případech rozdílného počtu hráčů, tj. v prodloužení i v oslabení se prosadil Shane Wright, dva góly si připsal i Brandt Clarke. Zbylých osm branek si mezi sebou podělili Harrison, Pinelli, Allan, Winterton, McTavish. Johnston a Stankoven.

Lotyšsko

Lotyši svůj §vodní mač na rozdíl od dnešního soupeře nezvládli. V cestě jim stálo Švýcarsko a po šedesáti minutách i přes trefy Danse Locmelise a Anriho Ravinskise nakonec v hale Children's Health StarCenter zavlál helvétský kříž. Švýcaři se totiž prosadili čtyřikrát.

Jdeme na první buly!

00:01

00:02
    První buly letí za lotyšskou branku.

00:24
    A po chvíli zápolení letí na icing za branku Kanady.

00:38
    Ostrý forčeking Kanady drží Evropany vzadu.

01:11
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Silvers Lazarenoks – 2 min., hákování).

01:27
    Pirelli ze středu třetiny vypálil dělovku, kterou gólman vyrazil do ochranné sítě lapačkou.

02:02
    Brennan Othman píchal holí do gólmana, což vyvolalo reakci soupeře. Ta ale byla nepřiměřená a pykat jde Ozolinš.

02:56
    Kanadě zatím ale chybí přesnost.

03:11
    Lotyšsko hraje ve čtyřech.

03:14
    Javorové listy si zatím docela překvapivě lámou zuby na gólmanovi. Karlis Mežsargs vychytal i Stankovena.

04:02

04:22
    Lotyši se poprvé dostali do útočné třetiny, nedostali se ale k ničemu jinému, než krátkému souboji v rohu.

06:09
    Evropané zatím překvapivě odolávají severoamerickým nájezdníkům. Hlavně gólman je velkou oporou.

07:52
    Lotyši začali hrát ofenzivě a snaží se držet hru mimo svou třetinu.

09:00
    Peteris Purmalis mohl vyzkoušet pozornost kanadského gólmana. Puk ale zamířil na vnější stranu sítě.

09:47
    Ale Anri Ravinskis byl nyní ve velké šanci! Ve středovém kruhu uzmul Kanadě puk a jel sám na branku! První střela mu přes Gaudreaua neprošla, tak si objel branku a zkusil puk trefit ještě jednou, i to si gólman pohlídal.

10:40
    Herní plán Lotyšů je jasný, uzmout puk, dostal ho na polovinu Kanady a tam sbírat drahocenné sekundy klidu. Zatím jim to i celkem vychází.

11:44
    Danny Zhilkin zkusil letmou střelou své štěstí. Vyšel naprázdno.

12:37
    Ve střeleckém zápalu podsekl nohy jednomu z Lotyšů Chase Stillman. Dvě minuty za podrážení.

14:25
    Přesilovku sice Lotyši strávili u Gaudreaua, ale nic velkého to nebylo.

14:52
    A naopak si půjde sednout Vladimirs Zaicevs, kterému při dohrávání soupeře u mantinelu vyletěly ruce výš, než měly.

15:16
    Jenomže javorové listy přesilovku zahazují. Za hákování sedí Danny Zhilkin.

16:13
    Hra 4 na 4 zatím více vyhovuje favoritům. Karlis Mežsargs si připsal další zákrok po střele Bedarda přes obránce.

16:25
    Francesco Pinelli našel Clarkeho, který byl rozhozen, začal mu ujíždět puk a ve snaze ho ještě zasáhnout srazil k zemi gólmana. Sudí ale celkem překvapivě nechali hru běžet.

16:52

17:16

17:44
    Puk lítá po středním pásmu.

18:10
    Nyní se držel v pásmu Lotyšů a to si vynutilo další faul. Girts Silkalns se provinil podrážením.

19:12
    Karlis Mežsargs odolává zatím hodně solidně, nyní ho ale zachránila tyč!

20:00

Velké překvapení přinesla první třetina! Za stavu 16:4 na střely odchází týmy do kabin s nulou na obou stranách! Karlis Mežsargs chce zřejmě odčinit nepovedený včerejšek a krom jedné tyčky je všude, kam zamířil puk. Za Lotyše pak měl obrovskou šanci skórovat Anri Ravinskis, když uzmul rozehrávku a ujel do samostatné akce, tu mu ale Benjamin Gaudreau zkazil.

20:01

21:04
    Lotyši opět hážou všechno do třetiny Kanady. Nolan Allan navíc chvíli musel hrát bez hole, kterou upustil na střední čáře.

22:02
    Logan Stankoven využil závaru, který si Lotyši způsobili ve vlastním brankovišti. Karlis Mežsargs ale i tento šťouch zastavil.

22:27
    Kanada zřejmě ztrácí nervy. Brett Harrison byl v tak hlubokém ofsajdu, že to snad ani nemohl myslet vážně. V útočné polovině totiž krom něho a gólmana Mežsargse nikdo nebyl.

23:58
    Benjamin Gaudreau musel po čase zasahovat. Roberts Cjunskis se rozjel jak lokomotiva, nenechal se nikým zastavit a jako bonus přes obránce zamířil do horní poloviny branky.

24:45
    Klavs Veinbergs předvedl pěkný únik do středu po křídle, což zákonitě volalo po faulu, který přišel od Guillaumeho Richarda.

25:24
    Benjamin Gaudreau měl problém uhlídat kotouč, ale Kanada opět vyhazuje.

25:50
    Martins Lavinš hledal mezi kruhy Cjunskise, ale puk nepřešel přes kanadskou hokejku.

26:45

26:59
    O přesilovky dnes není nouze. Mason McTavish si vybojoval hákování od Purmalise.

27:09
    Střelu kousek od modré vrazil Mežsargs nevědijíce jak.

27:40
    A Karlis Mežsargs pět překvapuje! Jeden z kanadských dokázal využít závaru před lotyšskou brankou, objel ji a lotyšský gólman jen tak tak natáhl nohu!

27:58
    Kanada právě vstřelila branku!
    A krátce před polovinou zápasu přichází úvodní branka! LOGAN STANKOVEN si prohodil puk s Olenem Zellwegerem na hrotu a nakonec využil dobrého clonění a propálil Mežsargse nad levým ramenem! Asistence: Olen Zellweger.
    27:58 Logan STANKOVEN - 1:0

29:46
    Logan Stankoven opět hladově krouží okolo branky.

30:01
    Jenomže je to MASON MCTAVISH, kdo přidává druhou branku! Kanadská třiadvacítka dostala namazáno přímo betonem od Mežsargse, který vyrážel střelu Stankovena! Asistence: Logan Stankoven a Connor Bedard.
    30:01 Mason MCTAVISH - 2:0

31:28
    Pinelli stál na konci kombinace přes šířku hřiště s Othmannem a Guentherem, ale Karlis Mežsargs se tentokrát nenechal překvapit a nedovolil Kanadě si připsat týmový hatrick!

32:14
    Vyloučení v týmu Kanada (Jack Matier – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:39
    Klavs Veinbergs trefil tyčku! Jinak Benjamin Gaudreau neměl žádnou práci a Kanada je opět v pěti.

34:50
    Connor Bedard si vybojoval puk v útočném rohu, ale Karlis Mežsargs si ho vychutnal.

35:13
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Roberts Cjunskis – 2 min., podrážení).

35:41
    Dylan Guenther dostal přihrávku na volej, kterou ale Karlis Mežsargs spolkl jak malinu.

36:07
    Ani Brandt Clarke nemá štěstí.

36:25
    Javorové listy pokračují v okupaci, kterou ale lotyšský gólman zvládá s ledovým klidem, jaký na východě Evropy panuje.

36:57
    A teď navíc dostanou Lotyši dvě minuty čistějšího vzduchu. Na trestnou usedl Brennan Othmann za pozdní dohrání.

37:55
    Další velká šance Lotyšů! Osamocený Dans Ločmelis zachytil před kanadským brankovištěm utíkající puk, Benjamin Gaudreau ale vše rychle přečetl a úspěšně vyhodnotil rizika, které pak pokryl!

38:52
    Darels Dukurs na dvakrát tvrdě trefil dva soupeře. První kousavou inkasoval Logan Stankoven, druhou pak Connor Bedard.

39:19
    Lotyšsko právě vstřelilo branku!
    A pozor, Lotyši snižují! Kanada nedokázala s pukem přejít svou modrou, kotouč propadl až k zadnímu mantinelu, kde ho na volej ANRIMU RAVINSKISOVI vytáhl Martins Lavinš! Asistence: Martins Lavinš.
    39:19 Anri RAVINSKIS - 2:1

40:00

Druhé dějství tak nakonec přineslo trojici branek – dvě kanadské a jednu lotyšskou. Ti tak nadále představují velmi těžkého soupeře.

Jdeme na stále důležitou třetí třetinu!

40:01

40:01
    Buly vyhrála Kanada.

40:08
    Ale hra se vrací zpět do středového kruhu.

40:10
    Repete buly Kanada také zvládla.

40:33
    Vyloučení v týmu Kanada (Wyatt Johnston – 2 min., vysoká hůl).

41:18
    Logan Stankoven se hnal do brejku, který ale střelou nezakončil. I tak ale Kanada oslabení zvládá s velkým klidem.

42:10
    Listy drží puk u manitnelu.

42:35

42:42
    Girts Silkalns byl blízko srovnání! Jeden ze spoluhráčů otočkou mezi kruhy vybojoval dostatek prostoru a následně předal kotouč právě Silkalnsovi, který si ale nepřišel na gólmana.

44:02
    A vzápětí přišla série ří důležitých zákroků Gaudreaua, z čehož ta poslední byl nejdůležitější! Po neúspěšném nájezdu nahodil Martins Lavinš puk od modré přímo na hokejku najíždějícího Purmalise. S jeho střelou si ale dokázal Benjamin Gaudreau poradit!

45:30
    Lotyši si jdou pro vyrovnání. Benjamin Gaudreau má rozhodně co dělat.

45:57
    A Benjamin Gaudreau teď musel uklidňovat situaci, která vznikala u jeho levé tyčky.

45:57
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Martins Lavinš – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Kanada (Ethan Del Mastro – 2 min., hrubost).

46:00
    A Benjamin Gaudreau hned musí krotit nebezpečnou dorážku, která přišla po jeho vyražení! Naštěstí pro něj lotyšský hráč trefil tyč!

47:55
    Stankoven přes obránce nevyzrál na betony Mežsargse.

47:57
    Oba týmy jsou v plném počtu.

48:00
    Před lotyšskou klecí bylo opět rušno, ale Karlis Mežsargs vše zvládl vyrážet.

49:20
    Dopředu teď hodně tlačí Kanada. To ovšem neznamená, že má Benjamin Gaudreau volno.

50:03
    Karlise Mežsargse už nebavila nebezpečná situace po jeho pravačce, tak skočil po puku a uzmul ho.

50:20
    Středem kluziště to zkusil Kristaps Kristinš. Benjamin Gaudreau ale zvládl jeho pokus i následnou teč.

50:38
    Kanada opět odskakuje! Niks Fenenko si při sklepávání puku nepohlídal své okolí, konkrétně si nevšiml Masona McTavishe, který se dostal do úniku a na úrovni kruhů předal kotouč po lajně DYLANOVI GUENHEROVI, který už měl jednoduchou práci před pololežícím gólmanem! Asistence: Mason McTavish.
    50:38 Dylan GUENTHER - 3:1

52:32
    Vyloučení v týmu Kanada (Mason McTavish – 2 min., sekání).

53:15
    Kanada nechce nic riskovat a Danny Zhilkin jel napadat až do lotyšského rohu.

53:26
    Jenomže to nepomohlo a jsme opět na jednogólovém rozdílu! SANDIS VILMANIS přejel celou délku hřiště a obloučkem přehodil gólmana Gaudreaua! Bez asistence.
    53:26 Sandis VILMANIS - 3:2

55:02
    Connor Bedard zkusil překonat lotyšského muže v masce bekhendem. Ten ale odráží puk do rohu.

55:37
    Gustavs Ozolinš od modré trefil jen prvního Kanaďana.

56:08
    Stankoven ukradl Lotyšům puk a vystřelil. Karlis Mežsargs v pozoru.

56:36
    Roberts Cjunskis od modré v letu trefil jen brankáře.

56:42
    Jenže puk se vrátil opět mezi kruhy, kde stál nebezpečně Anri Ravinskis a Benjamin Gaudreau měl tentokrát hodně co dělat, aby puk zachytil!

57:57
    Lotyši si berou timeout.

57:57
    Karlis Mežsargs se zatím vrací do branky.