Alavés – Levante 2:2 (kon.) | Barcelona – Atlético 0:0 (kon.) | Cádiz – Huesca 2:1 (kon.)
Ath. Bilbao – Osasuna 2:2 (kon.)
Athletic Bilbao
2:2 (1:1)
CA Osasuna
Sobota 08.05.2021, 21:00 • San Mamés Barria (Bilbao) • Španělská LaLiga • 35. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Bilbao drží devátou pozici s celkovým počtem 45 bodů. Domácí ještě mají teoretickou šanci zabojovat o Evropskou ligu. Bilbau se v posledních kolech poměrně daří, kdy v posledních čtyřech zápasech nepoznalo hořkost porážky – dvě remízy a dvě vítězství.

Zatímco Osasuna po dobrých výkonech (čtyři remízy a tři výhry), zažívá aktuálně menší herní útlum, kdy nezvládla poslední dvě utkání. Přesto se hosté drží uprostřed tabulky s celkovým počtem 40 bodů a dá se předpokládat, že sezónu dohrají v klidném středu.

1

1
    Domácí se zhostili rozehrání dnešního zápasu a jako první se ujímají útočné kombinace.

1
    Bilbao právě vstřelilo branku!
    A první útok domácích končí jejich rychlou úvodní brankou. Hráči Bilbaa sehráli velmi hezkou přímočarou akci, na jejímž konci byl JON MORCILLO. Zvláště patička od Villalibreho stála za pohled. Asistence: Asier Villalibre.

3
    Domácí celek i nadále tlačí a svému soupeři zatím nepůjčil míč. Nyní budou domácí zahrávat rohový kop.

4
    Roh přinesl slibný centr, kdy se k hlavičce dostal jeden z hráčů, ale nedokázal zacílit mezi tři tyče.

5
    Dlouhý míč propadl až na nabíhajícího domácího hráče a ten zpoza šestnáctky vyslal nebezpečnou střelu z pravé strany a míč jen o kousek minul pravou tyčku branky Osasuny Hosté jsou od úvodních minut pod tlakem.

6
    Ani nyní se Osasuna nedostane na míč, neboť se na polovině hřiště provinila faulem.

7
    Až po téměř sedmi minutách hry se hosté poprvé dostali na delší dobu k míči, nicméně jejich útok nepřinesl nic nebezpečného pro branku Athletica.

9
    Hra se nám nyní uklidnila a domácí celek hraje s míčem poblíž půlící čáry. Hráči Osasuny se snaží aktivně napadat.

10
    Další chyba v defenzívě Osasuny a hned z toho byl nebezpečný útok, míč si tentokrát nenašel cestu mezi tři tyče.

11
    Hostující hráč dostal míč centrem do vápna, domácí jej však rychle dostali mimo pokutové území.

12
    Osasuna právě vstřelila branku!
    Tak to se podívejme. Další centr už je úspěšný a DARKO BRAŠANAC se prosadil a poměrně rychle se hostům podařilo odpovědět na branku svého soka. Asistence: Juan Cruz.

13
    Začátek zápasu nám tedy přinesl hned dvě branky a zatím sledujeme, že defenzivně nehraje ani jeden celek.

15
    Asier Villalibre si naběhl na dlouhý míč a v šestnáctce už byl jen sám před brankářem. Ten výběhem fauloval soupeře, ovšem penalta to nakonec není, neboť Asier Villalibre si nepohlídal těsný ofsajd.

18
    Hra se již vyrovnala a oba celky se nyní střídají na míči. Často je nyní k vidění hra mezi oběma šestnáctkami.

19
    Nedovolený zákrok nyní zastavil snahu o útok a domácí celek může v poklidu rozehrát.

20
    Po nezdařeném útoku Osasuny, se domácí celek pokouší o svůj další útok.

21
    Avšak ani domácím nyní nebylo přáno a dlouhý míč končí v zázemí. Sergio Herrera se ujímá odkopu od své branky.

22
    Hráč Osasuny chtěl procpat míč do vápna, ale před dva obránce Bilbaa se mu to nakonec nepodařilo.

23
    Obrana domácích nyní čelila asi třem pokusům o centr do malého vápna, a s každým pokusem soupeře si nyní poradila na jedničku.

24
    Od slibného začátku se nám hra hodně zklidnila, respektive ani jeden tým se nedokáže již delší dobu dostat k nějaké střele.

25
    Bilbao se chystá k zahrávání standardní situace ze střední vzdálenosti.

26
    Po delší přípravě z toho nakonec nebylo nic vážného a Osasuna může otočit hru na druhou stranu.

26
    Žlutou kartu dostává Lucas Torró (CA Osasuna).

28
    Bilbao mělo nyní dobrou pasáž hry, kdy drželi hru na polovině Osasuny, ovšem žádné velké nebezpečí pro Herreru nevzniklo.

29
    Hosté podnikli rychlý protiútok, který přinesl centr do vápna, kde si hned dva hráči nabíhali, ovšem oba hráči byli v ofsajdu.

30
    Po delší době si na míč mohl sáhnout i Unai Simón, který zachytil lehčí centr.

31
    Půl hodina zápasu je pryč a stále na ukazateli skóre svítí nerozhodný stav utkání, který se zrodil ihned v úvodních minutách.

33
    Na hranici pokutového území, před brankou Osasuny, došlo k faulu na Sanceta, ale hlavní sudí nakonec ukazuje, že se o faul nejednalo.

34
    Ohian Sancet sice ještě protestoval, ale už ví, že rozhodnutí arbitra nezvrátí.

35
    Domácí celek je v posledních minutách o něco přece jen aktivnějším týmem.

36
    Se dvěma centry, jeden po rohovém kopu, se musela vypořádat defenzíva Osasuny a zvládla tento úkol bezchybně.

38
    Sergio Herrera se zapojil do kombinace svého celku, kdy byla Osasuna pod menším tlakem a až z poloviny hřiště musela vracet hru ke své brance.

40
    Dokonce prvního poločasu zůstává pět minut a uvidíme, zda se některý z celků dokáže dostat do vedení.

41
    Obránce Bilbaa hned z první odrazil míč z vlastního pokutového území, ovšem jeho spoluhráčům se nepodařilo vyvézt míč až za polovinu. Osasuna pokračuje ve své útočné snaze.

42
    Nakonec vytěžila rohový kop, který si hráči Bilbaa pohlídali. Osasuně se v závěrečných minutách prvního poločasu daří otupit předešlý tlak ze strany Bilbaa.

43
    Nebezpečná střela, o kterou se postaral Jon Morcillo, který pálil z levé strany a poslal míč křižnou střelou kousek nad horní tyč!

44
    Domácí celek opět stupňuje svou útočnou aktivitu. Jejich další roh však nepřinesl další nebezpečí.

45
    Jedna minuta se nastavuje v prvním poločase.

45+1

V té už se nic zásadního nestalo! Viděli jsme dobrý začátek utkání, kdy se prosadily oba celky. Od té doby však už šancí moc nebylo, nicméně domácí jsou o něco herně lepším týmem. Bilbao mělo světlé momenty, kdy se jim podařilo držet delší dobu Osasunu před jejich brankou.

46

47
    Osasuna jako první podnikla útok na začátku druhého poločasu. U rohového praporku se pokoušela vybojovat roh, to se jim nakonec nepovedlo.

48
    Na první útok Bilbaa ve druhé půli však čekáme a domácí se nyní nemohou dostat pořádně z vlastní poloviny. Míč však mají na svých kopačkách.

50
    Zničehonic přišla dobrá šance od Osasuny. Kike Barja se dokázal otočkou zbavit obránce a vystřeli na branku. Unai Simón reflexivně lapil míč!

51
    Navíc si hosté nyní vykoledovali faul a budou zahrávat zajímavou standardní situaci.

51
    Žlutou kartu dostává Unai Vencedor (Athletic Bilbao).

52
    Hosté nic nevymýšleli a hráč se pokoušel nadstřelit zeď, což se mu nakonec povedlo, ale míč skončil nad břevnem.

53
    Osasuna začala druhý poločas aktivněji a nyní budou hostující hráči zahrávat rohový kop...

54
    ...centr mířil na přední tyč a dál už akce nikterak nepokračovala.

55
    Bilbao podniklo rychlý útok po pravé straně. Slibnou přihrávku před branku však nezužitkoval žádný další hráč ze strany domácího celku.

56
    Sergio Herrera se vydal daleko od své branky a hlavičkou poslal míč do autu.

57
    David García hledal svým dlouhým nákopem někoho ze svých spoluhráčů, míč si však nenašel správného adresáta.

59
    Kombinace domácích na polovině Osasuny, ta se však odehrává daleko od brankáře Herrery.

60
    Po delší kombinaci přišlo zakončení z pohledu Bilbaa a Herrera byl připravený na tuto střelu.

62
    Domácí celek si vrací vedení zpět. Álex Berenguer přesným centrem našel ve vápně OHIANA SANCETA, který si ukázkově pohlídal ofsajdovou linii a hlavičkou zakončil do protipohybu zasahujícího Herrery. Asistence: Álex Berenguer.

64
    Osasuna je tedy před další výzvou, uvidíme, zda se ji podaří rychle odpovědět, jako v případě první branky Bilbaa.

65
    Možná se to hostům podaří nyní po rohovém kopu.

66
    Prudký centr nakonec odrazil jeden z obránců a Bilbao se pro tentokrát dokázalo ubránit.

67
    Aridane si nyní splnil své obranné povinnosti a v pádu hlavičkou odvrátil přízemní centr soupeře z levé strany.

70
    Osasuna si zatím nedokáže vytvořit souvislejší tlak a nyní se musela bránit další snaze Bilbaa.

71
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Juan Cruz, přichází Rubén García.
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Lucas Torró, přichází Ezequiel Ávila.

72
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Jonás Ramalho, přichází Nacho Vidal.

72
    Střídání možná přinese nějakou změnu do hry Osasuny, která ztrácí jednu trefu.

73
    Hosté drží míč a pokouší se o přechod do útoku. Bilbao jim to vůbec nezlehčuje a dobře napadá jejich rozehrávku.

74
    Tento centr se hostům moc nepovedl, neboť zamířil přesně na hráče soupeře a ten neměl problém odpravit míč ze své šestnáctky.

75
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Asier Villalibre, přichází Iñaki Williams.
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Jon Morcillo, přichází Ibai Gómez.

77
    Unai Simón se možná trošku vylekal, poté co soupeř vyslal nenápadný centr a míč se najednou vynořil před jeho brankou. Nakonec zasahovat nemusel.

79
    Roberto Torres se ujal odraženého míče a hned z první jej poslal na branku. Míč mu však na kopačce nesedl ideálně a minul brankovou konstrukci.

80
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Ohian Sancet, přichází Raúl García.
    Střídání v týmu Athletic Bilbao: ze hřiště odchází Álex Berenguer, přichází Unai López.

80
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Roberto Torres, přichází Jony.

81
    Osasuna se přece jen začíná dostávat do častějších útoků, nicméně soupeř jim to nyní zlehčuje, neboť se více soustředí na defenzívu a už se tolik nežene do protiútoků.

82
    Nyní však domácí vyvrátili předešlé tvrzení a podnikli protiútok, ze kterého nepřišla pojišťující branka.

83
    Ibai Gómez zahrával další roh svého týmu, který nepřinesl nebezpečí pro branku Osasuny.

85
    Postupný útok Bilbaa, které se nyní snaží držet míč na své straně a nechat hrát Osasunu bez míče.

86
    Domácím se zatím velmi dobře daří držet svého soka daleko od své branky.

87
    Nepřesný míč zachytil až Unai Simón a ten jej posílá vysokým výkopem na polovinu Osasuny.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna: ze hřiště odchází Kike Barja, přichází Enric Gallego.

89
    Zničehonic se zrodil povedený útok Osasuny, který s největší pravděpodobností zapříčiní dělbu bodů. Před malou chvílí střídající Enric dokázal doběhnout delší přihrávku a odcentrovat míč před branku, kde už hlavičkou bezchybně zakončil ANTE BUDIMIR. Asistence: Enric Gallego.

90+1
    Ještě tři minuty nastavuje hlavní rozhodčí.

90+2
    Žlutou kartu dostává Darko Brašanac (CA Osasuna).

90+3

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 9:5. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 4:10.

Druhý poločas byl vyrovnanější. V něm si domácí dokázali vrátit vedení zpět a už to vypadalo, že branka v podání Sanceta bude vítěznou trefou. Osasuna však udeřila v samém konci zápasu a nakonec si rozdělí body se svým soupeřem. Hosté si za svou zlepšenou hru ve druhém poločase rozhodně bod z tohoto střetnutí zasloužili. (22:52:03)

Adam Dořák

Branky: 1. Morcillo (Villalibre), 62. Sancet (Berenguer) – 12. Brašanac (Cruz), 89. Budimir (Gallego)

Karty:   51. Vencedor (ATB) – 26. Torró (OSS), 90+2. Brašanac (OSS)

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Núñez, I. Martínez, Balenziaga – Berenguer (80. Unai López), Vencedor, Vesga, Morcillo (75. I. Gómez) – Villalibre (75. I. Williams), Sancet (80. Raúl García).
    Náhradníci: Ezkieta – Raúl García, I. Gómez, Unai López, Paredes, Vicente, I. Williams, N. Williams.

CA Osasuna: Herrera – Ramalho (72. N. Vidal), Aridane, D. García, Cruz (71. R. García) – Torró (71. Ávila) – R. Torres (C) (80. Jony), Moncayola, Brašanac, Barja (88. Gallego) – Budimir.
    Náhradníci: Álvarez, J. Pérez – Ávila, Gallego, R. García, Adrián López, J. Martínez, I. Pérez, Jony, Roncaglia, N. Vidal.

Rozhodčí: V. Pizarro