Slavia – Olomouc 24:22 (kon.) | Poruba – Most 21:23 (kon.)
DHC Sokol Poruba
21:23 (12:12) Stav série: 0:1
DHK Baník Most
Sobota 08.05.2021, 18:00 • Sportovní hala Sareza (Poruba) • Play-off MOL ligy • Semifinále

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších přenosů se budu těšit zase někdy na počtenou. (19:31:14)

Házenkářky Mostu se na vítězství proti Porubě nečekaně nadřely. Vítěz základní části se o vítězství musel strachovat do posledních minut, nakonec soupeře udolal 23:21.

První poločas skončil vyrovnaným výsledkem 12:12. Domácí outsiderky pokračovaly ve výborném výkonu proti jednomu z největších favoritů na titul i ve druhém poločase, ještě šest minut před koncem dokonce vedly. Posléze ale házenkářky Mostu zabraly a překlopily skóre na svou stranu. Důležitým momentem byla proměněná sedmička Smetkové v poslední minutě při vlastním oslabení, která znamenala pro hostující řady uklidnění.

Druhý zápas je na programu za týden, hrát se bude v Mostě.

DHC Sokol Poruba – DHK Baník Most 21:23 (12:12)
    Nejvíce branek: Baumbachová 4, Polášková 4/2, Tichá 4 – Smetková 8/3, Stříšková 4, Cholevová 4. Rozhodčí: Blanár, Opava. Sedmimetrové hody: 4/2 – 4/3. Vyloučení: 0:2.

Konec zápasu. (21:23)

60
    Oddechový čas pro domácí. (21:23)
    60
    Most výrazně přiblížila vítězství Valerie Smetková. Nařízenou sedmičku proměnila hodem k pravé tyči, do konce zápasu zbývá půl minuty. (21:23)

60
    Oddechový čas pro Most. (21:22)
    59
    Obrovské štěstí nyní stálo při Adéle Farářové. Ta svou sedmičku namířila do pravé tyče, avšak dostala možnost dorážky, kterou již poslala do brány! (21:22)

59
    Neproměněný sedmimetrový hod týmu DHC Sokol Poruba (Anežka Farářová).
    (20:22)

59
    Vyloučení v týmu DHK Baník Most (Jana Šustková). (20:22)
    58
    Adéle Stříšková následně utekla soupeřkám a samostatný únik završila střelou nad pravou ruku Roháčkové. (20:22)

58
    Nervozita by se dala krájet. Velkou šanci na srovnání stavu měla Barbora Mýlková, její projektil orazítkoval břevno! (20:21)

57
    Avšak útok nebyl úspěšný ani na druhé straně. Chybovala Lucia Mikulčík, která nezvládla těžké zpracování, balón skončil v zámezí. (20:21)

57
    Úmysl dobrý, realizace pokulhávala. Mýlková za obranou viděla Farářovou, jenže balón poslala mimo její dosah. (20:21)
    56
    A to se také děje! Charlotte Cholevová po pravé straně utekla osobní strážkyni a tváří v tvář gólmance se nemýlila. (20:21)

56
    Zbytečná chyba domácích hráček, které se si nerozuměly v řešení finální fáze kombinační akce. Šance pro Most získat vedení na svou stranu. (20:20)

55
    Ze střední vzdálenosti natáhla ke střele Farářová. Její pokus zblokovaly obránkyně, ale ještě před tím došlo k nedovolenému zákroku. (20:20)
    54
    Valerie Smetková se nenechala rozhodit jedním neúspěchem a vzápětí přidala další gól do sbírky. Uspěla pokusem z levé spojky na vzdálenější tyč. (20:20)

54
    Házenkářky v oranžových dresech útočí, ale domácí skvěle brání. Smetková nevystřelila, ke střele se následně nedostala ani Šustková. (20:19)