NHL
Toronto – Montreal 3:2 (kon.) | Winnipeg – Ottawa 2:4 (kon.) | Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.)
Columbus – Detroit 5:4 (po pr.) | NY Islanders – New Jersey 5:1 (kon.) | Florida – Tampa 5:1 (kon.)
Nashville – Carolina 3:1 (kon.) | Minnesota – Anaheim 4:3 (po pr.) | Los Angeles – Colorado 2:3 (kon.)
Vegas – St. Louis 4:1 (kon.) | Edmonton – Vancouver 4:3 (kon.) | San Jose – Arizona 4:5 (po pr.)
Vegas Golden Knights
4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
St. Louis Blues
Neděle 09.05.2021, 04:07 • T-Mobile Arena, Las Vegas • NHL

54:45
    Pokud chtějí hosté pomýšlet na body, měli by tuto přesilovou hru využít. Za tělem nechal hokejku Zach Whitecloud, přes ni následně přepadl Hofmann. Ukázkové podrážení.

51:49
    Domácí si početní převahy dlouho neužili. Na lavici hanby totiž usedl zadák Alex Pietrangelo, jenž padl pod nohy Sanfordovi, tím jej podrazil.

51:24
    Trnitou cestu za bodovým ziskem hostům ještě více komplikuje David Perron. V útočném pásmu zbytečně narazil na mantinel McNabba, dvě minuty jsou v tomto případě neoddiskutovatelné.

44:26
    A další vyloučení na hostující straně. Menší trest za podrážení vyfasoval Jaden Schwartz, Kanaďan se provinil ve středním pásmu proti Royovi.

44:00
    S koncem trestů Carriera a Faulka přichází další vyloučení, tentokráte ale pouze na hostující straně. Jake Walman nedovoleným způsobem zabránil v pohybu Tuchovi.

42:00
    Mimo dění hry došlo k potyčce mezi Williamem Carrierem a Justinem Faulkem. Oba dostali dvě minuty za nesportovní chování.

38:30
    Rozhodčí zdviženou pravicí signalizoval vyloučení. Fleuryho posléze zbytečně dohrál Clifford, načež se strhla menší šarvátka. Hrát se nakonec bude čtyři na čtyři, kromě signalizovaného faulu Alexe Pietrangela inkasoval dvě minuty také hostující Mackenzie MacEachern, který po přerušení hry vlétl na faulujícího domácího beka jako smyslů zbavený.

32:59
    Premiérovou početní převahu si zahrají domácí. Ve velké příležitosti Ryan O'Reilly zahákoval Whiteclouda, čímž mu znemožnil kvalitní zakončení.

12:55
    První přesilovou hru utkání si zahrají hosté ze St. Louis. Na trestnou lavici odjel domácí kapitán Mark Stone, jenž v obranném pásmu podrazil Perrona.

Milan Huppert

Branky a nahrávky: 13. R. Smith (W. Carrier, Kolesar), 14. Stephenson (Pietrangelo), 45. R. Smith (Martinez, Pietrangelo), 60. R. Smith – 40. Parayko

Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Hague – Mark Stone (C), Stephenson, Krebs – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Tuch, N. Roy, Janmark – Kolesar, W. Carrier.
    St. Louis Blues: Husso (Binnington) – Faulk, Scandella, Parayko (A), Mikkola, Bortuzzo, Walman – Perron, R. O'Reilly (C), Sanford – B. Schenn, Bozak, Schwartz – Kyrou, Thomas, Hoffman – MacEachern, Barbašev, Clifford.

Rozhodčí: Korazi, Brenk – Baker, Rudy

Diváci: 7 567