Rusko – Česko cz 4:3 (kon.) | Německo – Itálie 9:4 (kon.) | Bělorusko – Slovensko 2:5 (kon.)
Kanada – Lotyšsko 0:2 (kon.)
Minnesota Wild
2:5 (2:0, 0:3, 0:2) Stav série: 1:2
Vegas Golden Knights
Pátek 21.05.2021, 03:30 • Xcel Energy Center, St. Paul • Play-off NHL • Osmifinále

To už je z mé strany vše. Někdy zase na počtenou! (06:29:24)

Tři hvězdy utkání
    1. Mark Stone (VEG) 2+0
    2. William Karlsson (VEG) 1+1
    3. Cam Talbot (MNS) 35 zákroků

Česká a slovenská stopa
    Do utkání nezasáhl žádný český ani slovenský hráč.

Kdo se postavil do brankoviště?
    Cam Talbot (MNS) – 35 zákroků, 4 OG, úspěšnost 89,7 %, odchytal 58:51
    Marc-Andre Fleury (VEG) – 14 zákroků, 2 OG, úspěšnost 87,5 %, odchytal 59:25

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 16:40 (7:4, 5:22, 4:14)
    Zblokované střely – 18:20
    Vyhraná vhazování – 27:30
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 31:29

Hokejisté Vegas vítězí na ledě Minnesoty 5:2 a v sérii se ujímají vedení 2:1 na zápasy! Domácí přitom začali duel výborně, po první třetině vedli po trefách Ryana Hartmana a Joela Erikssona Eka 2:0 a to jim ještě nebyl další zásah Erikssona Eka uznán pro postavení mimo hru. Od druhé části však začali na ledě dominovat Golden Knights. Ti zvládli v prostřední dvacetiminutovce dokonalý obrat, když se postupně trefili Mark Stone, Patrick Brown a Reilly Smith. I v závěrečné periodě Vegas pokračovali v aktivní hře a v 58. minutě jejich náskok zvýšil William Karlsson, který zužitkoval přečíslení 2 na 1 přesnou střelou. Skóre duelu na konečných 5:2 pak uzavřel trefou do pouštěné domácí klece Mark Stone.

Stav série – 1:2

59:01 Mark STONE - 2:5

59:01
    Golden Knights právě vstřelili branku!
    Je rozhodnuto! MARK STONE trefil z vlastního obranného pásma opuštěnou branku soupeře. Bez asistence.

58:24
    Puk brankovou čáru nepřešel. Domácí stále ztrácejí dva góly.

58:24
    Jordan Greenway to nyní zkoušel z úhlu na bližší tyčku a Fleury kotouč přikryl lapačkou někde u brankové čáry. Bude se telefonovat!

58:16
    Mohlo být sníženo! Fleury pokryl dvě dorážky Joela Erikssona Eka. Ten napotřetí už dostal kotouč přes hostujícího brankáře do brankoviště, ale tam scházel některý ze spoluhráčů, který by puk dorazil do odkryté klece!

58:00
    Domácí hrají bez brankáře!
    57:36 William KARLSSON - 2:4

57:36
    Dost možná je rozhodnuto! Na obranné modré vybojoval kotouč WILLIAM KARLSSON, který se společně s Marchessaultem dostal do přečíslení 2 na 1. Zakončení vzal na sebe a z levé strany zamířil k bližší tyčce nad vyrážečku Talbota – 2:4. Asistence: Reilly Smith a Marc-Andre Fleury.

57:07
    Zaútočili ale hosté. Mark Stone objel branku a dostal se ke střele z levého kruhu. Talbot hru svým zákrokem přerušil.

56:34
    Domácí na kotouči, připravují si závěrečný nápor.

56:00
    Nahození Jonase Brodina zablokovala hostující obrana. Ta od druhé třetiny pracuje velmi dobře.

54:38
    Domácí v postavení mimo hru. Následuje ještě jedna reklamní přestávka.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Hartman (Kaprizov, Brodin), 9. J. Eriksson Ek (M. Foligno, Dumba) – 29. Mark Stone (Stephenson, McNabb), 36. P. Brown (Holden, W. Carrier), 38. R. Smith (Holden, W. Karlsson), 58. W. Karlsson (R. Smith, M.-A. Fleury), 60. Mark Stone

Minnesota Wild: Talbot (Kähkönen) – Spurgeon (C), Suter (A), Dumba, Brodin, Cole, Soucy – M. Foligno (A), J. Eriksson Ek, Greenway – Zuccarello, Hartman, Kaprizov – Ma. Johansson, V. Rask, Fiala – Bjugstad, Sturm, Bonino.
    Vegas Golden Knights: M.-A. Fleury (Lehner) – Pietrangelo (A), Martinez, Theodore, McNabb, Whitecloud, Holden – Mark Stone (C), Stephenson, Tuch – R. Smith (A), W. Karlsson, Marchessault – Kolesar, N. Roy, Janmark – Reaves, P. Brown, W. Carrier.

Rozhodčí: St. Laurent, McCauley – Suchánek, Gibbons