Angers – Lille 1:2 (kon.) | Brest – PSG 0:2 (kon.) | Lens – Monaco 0:0 (kon.)
Lyon – Nice 2:3 (kon.) | Méty – Marseille 1:1 (kon.) | Nantes – Montpellier 1:2 (kon.)
Remeš – Bordeaux 1:2 (kon.) | Rennes – Nîmes 2:0 (kon.) | Saint-Étienne – Dijon 0:1 (kon.)
Štrasburk – Lorient 1:1 (kon.)
Olympique Lyon
2:3 (2:1)
OGC Nice
Neděle 23.05.2021, 21:00 • Parc Olympique Lyonnais, Lyon • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 38. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu posledního kola francouzské Ligue 1. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Lyonem a Nice!

Domácí mají ze všech týmů druhý nejmenší počet porážek, ale kvůli deseti remízovým výsledkům jdou do posledního kola až ze čtvrtého místa. Dnes ještě rozhodně mají o co hrát, protože potřebují dohnat jednobodové manko na třetí Monako, aby si mohli zahrát v předkolech o Ligu mistrů. Ve třech květnových zápasech se Lyonu dařilo zejména v ofenzivě. Proti Monaku, Lorientu a Nimes neztratil ani bod a dohromady nastřílel úctyhodných dvanáct branek. Zároveň však pětkrát inkasoval. Derniéru v dresu Lyonu dnes zažije dvacetigólový střelec Memphis Depay.

OGC Nice

Hosté mají za sebou průměrnou sezónu. S bilancí čtrnácti výher, sedmi remíz a šestnácti porážek jsou po sedmatřiceti kolech na devátém místě, z něhož se můžou posunout už jenom před Montpellier. V pěti předcházejících kolech to bylo s výkony Nice jako na houpačce. Prohru s Dijonem vystřídala výhra nad již zmíněným Montpellierem. Nezdar s Lille zase těsné vítězství nad Brestem, zatímco před týdnem OGC na svém hřišti nestačilo 0:2 na Štrasburk. V celé mužstvu najdeme jen jednoho muže, který nastřílel více než pět branek. Je to jednadvacetiletý Amine Gouiri, na jehož kontě najdeme dvanáct gólů a šest asistencí.

1. vzájemný zápas

19.12.2020
    Nice – Lyon 1:4
    Branky:
    43. Gouiri – 31. Depay, 38. Kadewere, 62. Ekambi, 72. Aouar.

Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois, Marcelo, Denayer, Cornet – Bruno, Caqueret – Toko Ekambi, Paquetá, Aouar – Depay (C).
    Náhradníci: Pollersbeck – Bard, Diomande, De Sciglio, Gusto, Mendes, Cherki, Slímání, Soumaré.

OGC Nice: Benítez – Atál, Todibo, Saliba, Kamara – Thuram, Lees-Melou (C), Búdawí, Rony Lopes – Dolberg, Gouiri.
    Náhradníci: Cardinale – Bambu, Daniliuc, Lotomba, Pelmard, Schneiderlin, Ndoye, Sellouki, Wade.

Rozhodčí: Millot – Finjean, Mouysset.

1

2
    Zahajovacího výkopu se zhostili hosté, kteří nastupují v modrých, kdežto domácí v kompletně bílých dresech.

3
    Dolberg nebyl otočený směrem do hry, takže si vůbec nevšiml, že na něho míří spoluhráčova přihrávka. V opačném případě by to vypadalo pro Nice velmi nadějně.

4
    Lees-Melou ostřejším zákrokem trefil Ekambiho. Lyon zakládá akci od stoperské dvojice.

5
    Jen s velkým štěstím hosté vybruslili ze zvýšené aktivity při napadání Lyonu. V jeden moment úplně ztratili kontrolu nad míčem.

6
    Jean-Clair Todibo se nechal opít jednoduchou kličkou rozběhnutého Depaye, který poslal první střelu nad branku Waltera Beníteze.

8
    Hodně staticky působí výstavba útoku Nice. K vidění je až nezbytně velké množství přihrávek mezi obránci.

9
    Trpělivou kombinací se hosté přece jenom posunuli do křídelního prostoru. V plném běhu se tam každopádně nepovedlo přihrát Kamarovi.

10
    Přes Duboise a Ekambiho letěl míč před hostující branku, kde na něj nedosáhli Aouar ani Depay. Lyon si musí vystačit s rohem.

11
    Dolberg pomohl defenzivě. Gouiri mohl vyrazit do protiútoku, ale to by si nesměl předkopnout balon až k nohám protihráče.

12
    Kamara dobrovolně vrátil míč do středového kruhu Todibovi. Hosté to tedy zkusí středem hřiště.

13
    Gouiriho drzý průnik skončil až v pokutovém území, kde přece jenom byl až moc velký počet domácích obránců.

13
    Dubois přenesl těžiště na levou stranu k Aouarovi. Společně s Cornetem celou situaci zabrzdili, už je z toho útok do plných.

14
    Lyon právě vstřelil branku!
    Olympique se ujímá vedení! Pomohl si překvapivě rychle rozehraným rohovým kopem. Depay zleva odcentroval a urostlý KARL TOKO EKAMBI jemným pohlazením míče hlavou prodloužil míč až do Benítezovy brány.
    14. Karl Toko Ekambi - 1:0

15
    Hlavní sudí ještě čekal na definitivní verdikt ze strany videorozhodčích, kteří po chvilce čekání dali gólu zelenou.

17
    Rony Lopes byl učebnicově zakřižován jedním z domácích zadáků, který ho udržel na zádech a zároveň doprovodil míč do autu.

18
    Aouar byl na levém okraji velkého vápna podražen. Hlavní rozhodčí se bude znovu radit s videem, ve hře je pokutový kop!

19
    K možnému překvapení některých pozorovatelů pokutový kop nařízen nebyl. Naopak se dopředu ženou fotbalisté Nice.

20
    Jedna rychlá akce teď vystřídala druhou. Před neproměněným sólem Depaye se poprvé zapotil Lopes, jenž měl co dělat se zakončením Hišáma Búdawího.

21
    Gouirimu se nepodařila narážečka uvnitř šestnáctky a Nice musí pokračovat na půlce, kde míč opětovně získal Todibo.

22
    Druhá nadějná možnost na vyrovnání! Atálův centr byl sražen příhodně pro Ronyho Lopese, který pohotově zakončil do svého jmenovce v brance Lyonu.
    22. Rony Lopes (NIC)

23
    Na programu byl ještě rohový kop, nicméně nepřesnou hlavičku špatně hlídaného hráče Anthony Lopes řešit nemusel.

24
    Karl Toko Ekambi se šikovně vyhnul skluzujícímu obránci a přihrávkou do druhé vlny našel volnějšího Caqueretea, který napálil dobře postaveného obránce.

25
    Střed hřiště v posledních minutách neexistuje. Oba týmy produkují přímočaré akce. Při jedné takové nyní hostům utekla dlouhá přihrávka k Lopesovi.

26
    Díky faulu na Dolberga mohou hosté uklidnit hru sérii přihrávek v bezpečné vzdálenosti od obou gólmanů.

27
    Nice právě vstřelilo branku!
    Den otevřených dveří pokračuje! Pierre Lees-Melou zleva hledal KASPERA DOLBERGA, který na hranici ofsajdu skočil do prudké přihrávky a pravou nohou ji vpádu přesměroval za bezmocného Lopese. Pomezní odmával ofsajd, opět se bude spoléhat na VAR.
    27. Kasper DOLBERG - 1:0

29
    Porada s videorozhodčími trvá už dvě minuty. Zjevně to byla velmi těsná záležitost.

30
    S několikaminutovým zpožděním se hosté radují z vyrovnání na 1:1! Pěkně uvolněný Lees-Melou se spojil s pravou nohou Dolberga ve chvíli, kdy se o ofsajd nejednalo, takže po půlhodině hry začínáme de facto od začátku.

32
    Srážka mezi Búdawim a Caqueretem byla posouzena jako faul hostujícího záložníka, tudíž je na programu standardka z pravé strany.

33
    Léo Dubois svou sbírku čtyř asistencí nerozšířil, protože Marcelovu hlavičku Benítez vyrazil skokem k levé tyči!
    33. Marcelo (LYO)

34
    Todibo ve sprintu odehrál příchozí centr z pravého křídla na rohový kop. Nice si určitě dá pozor na rychlou rozehrávku.

35
    Loučící se Depay tentokrát nepřipravil žádnou hlavičku pro své spoluhráče, kteří byli nastěhováni před Walterem Benítezem.

36
    Netrvalo dlouho a Depay realizoval další roh. Hostující výprava se spolehlivě ubránila, ale ještě chvíli zůstává pod tlakem.

37
    Bruno po odvráceném centru Aouara ještě jednou čepoval míč do ohně. Depay tam byl podle svého pocitu faulován Todibem, ale rozhodčí byli opačného názoru.

39
    Velmi nešikovný zákrok předvedl ve vlastní šestnáctce Marcelo. Gouiriho pas nechal projít na Dolberga a nebýt včasného vyběhnutý Lobese, mohlo to být už 2:1 pro Nice.

40
    Lyon opět vede! Maxwel Cornet perfektně načasoval přihrávku na Depaye, který si hezky zasekl míč u koncové čáry a krátkým centrem na malé vápno připravil jednoduchou gólovou střelu KARLU TOKO EKAMBIMU.
    40. Karl Toko Ekambi - 2:1

42
    Dubois přesměroval centr ke Kamarovi, který napřáhl ke střele z pořádné vzdálenosti, ale bránu Lyonu o značný kus minul.

43
    Povedená koncovka první půle pro domácí fotbalisty, kteří náhle vedou 3:1! Mezi střelce se tentokrát zapisuje Houssem Aouar, kterého si nikdo nevšímal v momentě Ekambiho přízemní přihrávky z pravého konce velkého vápna.
    43. Aouarův gól neplatí kvůli ofsajdu Ekambiho

44
    Podle opakovačky to vypadalo na Ekambiho ofsajd. Snad počtvrté tu máme zásah videa. Myslím si, že se gól bude rušit.

45
    Je to tak. Ekambi byl o nějaký ten decimetr za posledním obráncem. Díky čáře ohraničující pokutové území to šlo poměrně hezky vidět. Stav se vrací do podoby 2:1.

45+1
    Kvůli gólovým oslavám a mnoha konverzacím s videorozhodčími se nastavují čtyři minuty.

45+2
    Nice si s výborně hrajícím Ekambím neví moc rady. Khéphren Thuram ho nyní zastavil jen za pomoci žlutě ohodnoceného faulu.

45+3
    Caqueret v klíčový okamžik odzbrojil Ronyho Lopese, který vymýšlel přihrávku ve slibném přečíslení. Hra se rychle otočila a Lyon získal roh.

45+4
    Depayův centr letěl jen na Atála. Nic víc už se v první půli nestane. Sudí Millot posílá oba týmy do kabin.

45+4

Samotný úvod byl vlažnější, ovšem Ekambiho gólový zásah ze čtrnácté minuty rozjel parádní fotbalovou show. Obrany jakoby neexistovaly a obě mužstva si tak vypracovala mnoho šancí. Jednu z nich proměnil ve vyrovnávající trefu Dolberg, byť platnost gólu muselo posvětit až video. Za dalších deset minut si Lyon vzal vedení nazpátek, neboť Depay opět perfektně našel Ekambiho. Následoval i gól na 3:1, jenže Aouar se z něj nakonec radovat nemohl. VAR objevil ofsajd nahravače Ekambiho.

Po polovině dnešní šichty to vypadá s domácím týmem velmi dobře. Monako hraje s Lens 0:0, což znamená, že se Lyon posouvá na třetí místo zajišťující kvalifikaci o Ligu mistrů.

46

47
    Ani jeden z trenérů během pauzy nestřídal, takže pokračujeme v původních jedenáctkách. Lyon se okamžitě pustil do ofenzivy, ale z dlouhého autu Duboise nezakončil.

48
    Anthony Lopes se nebál vyskočit pro plachtící centr z dílny Ronyho Lopese. Nyní už sleduje postup svých spoluhráčů.

49
    Kamara natáhl krok, ale ve středovém kruhu na chvíli přibrzdil a to už se defenziva Lyonu stačila zformovat.

50
    Z Búdawího tečované přihrávky na Átala vznikl rohový kop a centr, který byl odhlavičkován před pokutové území. HASSANE KAMARA si balon zpracoval a dělovkou z nějakých šestadvaceti metrů propálil brankáře Lopese.
    50. Hassane KAMARA - 2:2

51
    Gouiri podle rozhodčích nezachytil Dolbergovu přihrávku na levý kraj uvnitř hřiště. Štěstí pro Lyon, který znovu neměl připravenou obrannou řadu.

53
    Jean-Clair Todibo byl vlastním spoluhráčem Atálem trefen rukou do obličeje. Stoper Nice je otřesen a bude muset být ošetřen.

54
    Todibo chvíli vypadal, že neví, kde mu hlava stojí. Nakonec ale odešel po vlastních nohou do zámezí a zřejmě se brzy vrátí.

55
    Pierre Lees-Melou má rád střelbu z delší vzdálenosti. Teď se mu jedna taková pozice naskytla, ale přízemní střela prošla kolem Lopesovy pravé tyče.

56
    Lyonu to ani ve druhé půli v zadních řadách moc neklape. Nice naopak předvádí jednu přímočarou akci za druhou. Ještě to dnes bude zajímavé.

56
    Na žluté tresty je vyrovnáno 1:1. Napomenut je Marcelo, který skluzem srovnal se zemí Amine Gouiriho.

57
    Hosté otáčí skóre na 3:2 a zavírají Lyonu vrátka do Ligy mistrů! Amine Gouiri vyrobil ze standardní situace exkluzivní centr umístěný do kapsy mezi Denayerem a Cornetem. Nacházel se v ní WILLIAM SALIBA a zblízka dal svůj první gól v Ligue 1.
    57. William SALIBA - 2:3

59
    Domácím po změně stran ujíždí vlak. Kvůli faulu Paquety na Gouriho budou znovu bránit standardní situaci z levé strany.

60
    Přetažený centr byl před Thuramem odehrán Cornetem na rohový kop. Rony Lopes rozehrál nakrátko na Atála, ale Lees-Melou neusměrnil hlavičku mezi tyče.

61
    Konečně se na útočnou třetinu hřiště podívali i domácí fotbalisté, kteří budou po faulu Todiba na Aouara kopat nebezpečný přímý kop.

61
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Bruno, přichází Islám Slímání.

62
    Walter Benítez dokonale přečetl úmysl Depaye, který kopal trestňák ze svého pohledu do pravého dolního rohu. Gólman Nice tam byl včas.
    62. Memphis Depay (LYO)

63
    Cornet odkopl míč z pokutového území na Salibu, který se okamžitě dostal pod menší tlak. Pomohl si malou domů na Beníteze.

64
    Hosté pokazili přečíslení pět na čtyři. Anthony Lopes okamžitě rozjel protiakci zakončenou ofsajdem Slímáního.

65
    Jean-Clair Todibo si v posledních minutách počíná trochu neohrabaně. Za držení Depayova dresu si vykoledoval žlutou kartu.

66
    Depayův střílený centr šel od Dolberga na rohový kop. Nizozemský reprezentant z něj našel bránícího Salibu.

67
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Houssem Aouar, přichází Rayan Cherki.

67
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Maxence Caqueret, přichází Thiago Mendes.

68
    Léo Dubois si věděl rady s bráněním agilního Gouriho. O chvíli dříve to v obraně Lyonu hořelo trochu více, hraniční zákrok v šestnáctce na Ronyho Lopese ale prošel.

69
    Domácí lacino ztratili míč z vlastního autu. Dolberg v protiútoku nahrál Gouirimu, který si navedl míč na pravačku, ale při střele zpoza vápna ztratil stabilitu. Podle toho to i dopadlo.

70
    Cherki to přehnal s razancí střílené přihrávky na malé vápno. Islám Slímání na ni nedosáhl, navíc to smrdělo ofsajdem.

71
    Kamara před neúspěšným centrem natáhl krok na levé straně, zatímco na hřišti ležel jeho spoluhráč Lees-Melou. Ublížil si v souboji s Mendesem.

72
    Olympique má posledních dvacet minut na dva góly. Pokud je nevstřelí, tak se bude muset spokojit s účastí v Evropské lize.

73
    Střídání v týmu Olympique Lyon: ze hřiště odchází Léo Dubois, přichází Mattia De Sciglio.

74
    Depay nastartoval Ekambiho, který v pokutovém území ztratil kontrolu nad míčem. To samé se právě po jeho přihrávce přihodilo Cherkimu.

76
    Hišám Búdawí připravil Atálovi pozici na centr zprava. Rony Lopes, Amine Gouiri ani nikdo jiný z něj ale nic nevytěžil.

77
    Depay to přehnal s kličkováním na malém prostoru. Hráči v modročerném ho sevřeli do kleští na dvaceti metrech od Benítezovy brány.

78
    Slímání si nevěděl rady s nízkým centrem, který nebyl úplně vhodný na zakončení hlavou. Z předklonu se zdaleka netrefil do prostoru mezi tyčemi.

78
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Rony Lopes, přichází Dan Ndoye.

79
    Zdvojený Búdawí do posledních sil bojoval u pravé postranní čáry. Skončil tam ale na kolenou poté, co právě od něj šel míč do zámezí.

80
    De Scigliovu kolmici zachytil Saliba, který je stále autorem rozdílového gólu. Nice dělí deset minut od patnácté výhry v sezóně.

81
    Benítezovi se po malé domů nezdařil odkop. Své zaváhání však napravil, když po Cornetově centru chytil Cherkiho střelu z dvaceti metrů.

82
    Ani čerstvé síly nebyly nic platné Ndoyemu ve snaze o chycení Búdáwího přihrávky k pravému okraji hřiště. Bude se střídat.

83
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Morgan Schneiderlin.

84
    Cornet nemohl nic dělat s nepřesnou přihrávku Paquety. Nice po vhazování z vlastní půlky míč ztratilo, ale Slímání po nahrávce od De Sciglia o mnoho metrů přestřelil.

85
    Spolupráce mezi Gouirim a Kamarou úplně neklapla. I se získaným rohovým kopem však mohou být hosté za současné situace spokojeni.

86
    Dan Ndoye skončil v kotrmelcích kvůli podražení od Slímáního. Nice má výhodu přímého kopu z necelých dvaceti metrů!

87
    Gouiriho rána byla ve zdi nadzvednuta na další roh. Lyon je už delší dobu u vlastní branky, šance na pozdní obrat už se blíží nule.

88
    Amine Gouiri podruhé za sebou při zakončení podklouzl. I proto po rohu prosvištěl balon nad pracovištěm Anthonyho Lopese.

88
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Jordan Lotomba.

89
    Cornetův centr nechytil Slímání ani De Sciglio, který si prvním dotykem dal míč až moc daleko od sebe. Lyon přesto setrval na útočné polovině.

90
    Také druhý poločas je nastaven o čtyři minuty. Budou to poslední čtyři minuty pro Memphise Depaye v dresu Lyonu.

90+1
    Ndoye se nehnal do šestnáctky a rozjel sérii přihrávek, kterými Nice ukrajuje spoustu času. Vše začal Depayův prohraný souboj na půlce.

90+2
    Na nepřesný pas určený Gouirimu navázali domácí fotbalisté ukvapenou rozehrávkou. Odevzdaný balon je v moci Waltera Beníteze.

90+3
    Lyonu nebyla povolena blesková rozehrávka po faulu v hloubi pole. Depayovi se následný nákop vůbec nepovedl.

90+4

Lyon na domácí půdě prohospodařil hned dvě vedení. Po neuznaném gólu na 3:1 kompletně ztratil kontrolu nad zápasem a ve finále z něj odchází s porážkou 2:3. Nice rozhodlo v úvodu druhé půle, kdy byla domácí obrana zralá na ručník. Kamara parádní dělovkou nejprve vyrovnal a Saliba z Gouirim zahrané standardní situace stanovil finální podobu skóre. Lyon měl ještě dost času, aby s nepříznivým stavem něco udělal, jenže už nenavázal na kvalitní ofenzivní výkon z první půle.

Pro trenéra Rudiho Garciu a hvězdného útočníka Memphise Depaye je to trpké loučení s týmem Lyonu, který touto porážkou zahodil šanci posunout se před Monako na třetí místo zaručující účast v předkolech Ligy mistrů. To Nice končí sezónu vítězstvím a konečným devátým místem.

Žluté karty: 1 – 2.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (23:05:08)

Michal Břuchanský

Branky: 14. Toko Ekambi (Depay), 40. Toko Ekambi (Depay) – 27. Dolberg (Lees-Melou), 50. Kamara, 57. Saliba (Gouiri)

Karty:   56. Marcelo (LYO) – 45+2. Thuram (NIC), 65. Todibo (NIC)

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:6. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 8:10.
    Olympique Lyon: A. Lopes – Dubois (73. De Sciglio), Marcelo, Denayer, Cornet – Bruno (61. Slímání), Caqueret (67. Mendes) – Toko Ekambi, Paquetá, Aouar (67. Cherki) – Depay (C).

OGC Nice: Benítez – Atál, Todibo, Saliba, Kamara – Thuram (83. Schneiderlin), Lees-Melou (C), Búdawí (88. Lotomba), Rony Lopes (78. Ndoye) – Dolberg, Gouiri.

Rozhodčí: Millot – Finjean, Mouysset