Velká Británie – Slovensko | 1:2 (kon.) | | | Norsko – Itálie | 4:1 (kon.) | | | Švédsko – Bělorusko | 0:1 (kon.) |
Kazachstán – Finsko | 2:1 (3:1 po s.n.) | | | Dánsko – Švýcarsko | 0:1 (kon.) | | | Kanada – USA | 1:5 (kon.) |
konec
Kanada
1:5
(0:1, 0:3, 1:1)
USA
Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.
Jiří Michal
Daniel Krátký
Branky a nahrávky:
52. Comtois (Beaudin) – 8. Robertson (Garland), 22. Clendening (Hellickson), 24. T. Moore (Robertson), 39. T. Moore (Garland), 58. Tennyson (Clendening)
Rozhodčí: Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT)
Diváci: 0.
Neproměněná penalta:
Kanada:
Kuemper (41. Hill) – C. Miller, Ferraro, S. Walker, Stecher, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider, Power – Henrique, Co. Brown, Comtois – Danforth, Hagel, Pirri – Vilardi, N. Paul, Bunting – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti.
Náhradníci:
Trenér:
USA: Stolarz (5. Oettinger, Petersen) – Roy, Wolanin, Tennyson, Z. Jones, Clendening, Hellickson, Ch. Wideman – Rooney, Chmelevski, Robinson – Donato, Drury, Tage Thompson – T. Moore, Robertson, Garland – Blackwell, Labanc, Abdelkader – B. Boyle.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
USA: Stolarz (5. Oettinger, Petersen) – Roy, Wolanin, Tennyson, Z. Jones, Clendening, Hellickson, Ch. Wideman – Rooney, Chmelevski, Robinson – Donato, Drury, Tage Thompson – T. Moore, Robertson, Garland – Blackwell, Labanc, Abdelkader – B. Boyle.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT)
Diváci: 0.
Troy Stecher (CAN)
Trevor Moore (USA)
Američané přidávají další branku! Z ničeho nic se bílí dostali do útočného pásma. A následně puk na modrou dostal MATT TENNYSON, jehož nahození dost možná ještě tečoval Labanc, ale jako střelec branky je označen Tennyson. Asistence: Adam Clendening.
Autorem branky je MAXIME COMTOIS, který dostal přihrávku mezi kruhy a nadvakrát z bezprostřední blízkosti prostřelil Oettingera v brance! Kanada skóruje poprvé na turnaji a to přesně po 111 minutách a 35 sekundách. Asistence: Nicolas Beaudin.
Autorem branky je TREVOR MOORE, jenž dostal přihrávku na pravý kruh a vypálil. Brankář Kuemper nemůže mít čisté svědomí, jelikož si s tím to pokusem mohl poradit. Moore vstřelil dnešní druhou branku a je to už 4:0! Asistence: Conor Garland.
Opravdu hezká akce od Američanů! TREVOR MOORE si sjel před branku, kam nahrával Jason Robertson, původně na Ryana Donata, ovšem od Mooreho bruslí se puk odrazil do branky! Asistence: Jason Robertson.
ADAM CLENDENING se dostal k puku na modré a nahodil přes klubíčko clonících hráčů, což způsobilo, že Kuemper vůbec jeho pokus neviděl a ten tak prošel až do branky! Asistence: Matthew Hellickson.
Obrovská chyba brankáře Kuempera! Ten totiž za brankou zastavil puk a tak dlouho váhal s rozehrávkou, že ho o kotouč připravil Garland, jenž přiťukl kotouč před JASONA ROBERTSONA, který otevírá skóre. Hodně laciná branka. Asistence: Conor Garland.
Kanada: Kuemper (Hill) – C. Miller, Ferraro, S. Walker, Stecher, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider, Power – Henrique, Co. Brown, Comtois – Danforth, Hagel, Pirri – Vilardi, N. Paul, Bunting – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti.
USA: Stolarz (Oettinger) – Roy, Wolanin, Tennyson, Z. Jones, Clendening, Hellickson, Ch. Wideman – Rooney, Chmelevski, Robinson – Donato, Drury, Tage Thompson – T. Moore, Robertson, Garland – Blackwell, Labanc, Abdelkader – B. Boyle.
Rozhodčí: Schrader (GER), Sternat (AUT) – Obwegeser (SUI), Seewald (AUT).
Petersen (Oettinger) – Roy (A), Wolanin, Tennyson, Z. Jones, Clendening, Hellickson, Ch. Wideman – T. Moore, Robertson, Garland – Blackwell (A), Robinson, Labanc – Donato, Rooney, Tage Thompson – Beniers, B. Boyle, Abdelkader (C) – Chmelevski.
Američané také neměli dobrý vstup do turnaje, ačkoliv pravděpodobně jsou od týmu očekávány nižší výsledky než u Kanady. Nicméně Američané se postavili silnějším Finům, se kterými velmi dobře dokázali držet krok. Nejdříve sice prohrávali 0:2, po brance Jasona Robertsona však měli Američané i několik velkých příležitostí k vyrovnání skóre. Nelze však říci, že by USA byla větším favoritem, jelikož s Kanadou se musí počítat vždy.
Kuemper (Hill) – C. Miller (A), Ferraro, S. Walker, Stecher, Bernard-Docker, Beaudin, Schneider, Power – Henrique (C), Comtois, Pirri – Danforth, Hagel, Co. Brown (A) – Vilardi, N. Paul, Bunting – Foudy, Anderson-Dolan, Perfetti.
Kanadští hokejisté nezačali mistrovství vůbec dobře, vlastně nejhůře jak mohli. Proti domácímu Lotyšsku zámořští hokejisté jako by se hledali a souhra celku vůbec nefungovala. Kanada má konkurenceschopný tým a určitě již proti USA to bude chtít dokázat. Bude zajímavé sledovat herní projev Kanaďanů, jelikož sobotní vystoupení určitě nezůstane bez odezvy.