Rusko – Dánsko 3:0 (kon.) | Kazachstán – Německo 3:2 (kon.) | Bělorusko – Velká Británie 3:4 (kon.)
Kanada – Norsko 4:2 (kon.)
Rusko
3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Dánsko
Středa 26.05.2021, 15:15 • Olympijské sportovní centrum, Riga • Mistrovství světa • Skupina A

Ode mne je to pro dnešek z Rigy vše, hezký zbytek dne. (17:34:07)

Nejlepším hráčem Dánska v dnešním zápase byl vyhlášen Markus Lauridsen. Na druhé straně stejné ocenění získává brankář Alexandr Samonov.

Utkání je u konce a Rusové zapisují další povinnou výhru, když přehráli Dány hladce 3:0. Vítězství se však nerodilo nikterak snadno, vítěznou branku dal až v závěru druhé části Ivan Morozov. V poslední třetině už měla sborná duel pevně ve svých rukou a vítězství pojistili Alexandr Barabanov a Dmitrij Voronkov. Rusové mají třetí výhru ze čtyř duelů, Dánové zůstávají na pěti bodech, ale rozhodně nejsou pryč ze hry o postup.

59:42
    Dánové rozjeli dost možná poslední útok, ale nedali si přesnou přihrávku.

59:20
    Gavrikov pálil přes dva soupeře, kotouč se ale k Dahmovi nedostal.
    58:59 Dánský gólman Dahm si lapačkou smlsnul na úniku Morozova.

58:59
    Morozov se dostal do úniku tváří v tvář Dahmovi, ten si ale ruského střelce vychutnal a předvedl povedený semafor.

58:32
    Zakázané uvolnění Dánů.

58:25
    Arťom Švec-Rogovoj ještě jednou ohrozil branku Dahma, ale ten znovu scvakl betony.

57:53
    Dánové se stále pokoušejí aspoň o čestnou branku, ale není jim přáno.

57:33
    Od modré krátce po buly střílel Larsen, ale jeho pumelice minula branku.

57:23
    Jesper Jensen Aabo pálil okamžitě po buly, mířil však přesně do lapačky Samonova.

57:09
    Rusové teď hrají také o čisté konto pro Samonova, kterému chybí necelé tři minuty. Zapsal další snadný zákrok.
    56:35 Dmitrij VORONKOV - 3:0

56:35
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Je rozhodnuto. Rusové vedou už o tři branky poté, co Morozov bleskově vyhrál buly na DMITRIJE VORONKOVA a mladík ve službách sborné pověsil kotouč ukázkově do levé šibenice – 3:0. Asistence: Ivan Morozov.

56:33
    Zadorov si sjel mezi kruhy a okamžitě střílel, Dahm jeho ránu kousek nad ledem nadvakrát kryl.

55:51
    Dahm teď pomohl s rozehrávkou za vlastní brankou, Dánům se ale čas na případné možné zdramatizování duelu hodně krátí.
    55:20 Slepyšev projel do velké šance.

55:20
    Mohlo být úplně rozhodnuto, když se na Dahma vyřítil osamocen Anton Slepyšev, jenže nenašel mezírku mezi jeho betony.

54:38
    Tlak Dánů v pásmu je spíše platonický, seveřané po sobě puky házejí a honí je po rohu útočné třetiny.

54:05
    Na druhé straně po delší době zaměstnali Dánové brankáře Samonova, ten ale drží čistý štít a s nahozením si poradil.

53:42
    Z jedničky na pravém kruhu pálil Sergej Tolčinskij, rána mu úplně nesedla a zamířila vedle branky.

52:46
    Vzápětí už byl Dahm donucen k těžkému zákroku a zvládl nadvakrát zasáhnout levým betonem.

52:23
    Morozov dostal krásnou přihrávku mezi kruhy od Voronkova, z jedničky však minula branku Dánska!

51:38
    Sergej Tolčinskij se hnal za dlouhou přihrávkou, ale nezpracoval ji a je pískán icing.

50:51
    Rusové po druhé vstřelené brance opět zapnuli a jsou jasně lepší, soupeře skvěle dohrávají a sbírají odražené kotouče.

50:06
    A mohlo to být o tři góly! Anton Burdasov napřáhl na levém kruhu a mířil pod horní tyč, Dahm vytáhl ale excelentní zákrok vyrážečkou.
    49:41 Alexandr BARABANOV - 2:0

49:41
    Sborná vede o dvě branky a směřuje za vítězstvím. Kotouč zavezl po pravém mantinelu do pásma Sergej Tolčinskij a jeho sražená přihrávka se odrazila přímo do jízdy úplně volnému ALEXANDRU BARABANOVI, který propálil Dahma ranou zápěstí nad lapačku k levé tyči – 2:0. Bez asistence.

49:06
    Rusové pod tlakem vyhodili jen na icing, hra se vrací před Samonova.

48:36
    Nahození od modré vyslal Emil Kristensen, branku vůbec netrefil, ale Dánové jsou aktivnější.

48:10
    Oslabení Rusové s vypětím sil přestáli a jsou kompletní, mohou rozjet útočnou akci.

47:36
    Hned tři rány teď zablokovali Rusové, když dvakrát neúspěšně pálil do obránce Nicklas Jensen a vzápětí také jeho kolega Storm.

47:10
    Dánové se teď po chybě na modré čáře sami vyhnali z pásma.

46:37
    Tentokrát už situaci vyřešil zákrokem sám Samonov, který nechal beton na ledě a kotouč pod ním do sítě neprošel.
    46:16 Meyer orazítkoval v přesilovce horní tyčku ruské branky.

46:16
    Nikolai Meyer vyslal parádní bombu příklepem z levého kruhu a napálil břevno! Samonov vůbec neviděl.

46:06
    Morozov přehnal svou aktivitu při napadání a zahákoval Nicklase Jensena, za což míří na dvě minuty na trestnou lavici.

45:51
    Morozov dostal pas zpoza branky, chtěl se proháčkovat do zakončení, ale byl zablokován v pádu obráncem.

45:28
    A další ruské zakázané uvolnění...

45:19
    Jesper Jensen Aabo pálil ihned po buly, jeho pokus byl sražen do ochranné sítě.

45:15
    Cesta nevedla ani po ose hřiště, dlouhá přihrávka z obranného pásma zamířila na icing.

44:53
    Rusové jsou na kotouči a znovu hledají cestu do útoku, střední pásmo je ale Dány pořádně nahuštěné.

44:19
    Emil Kristensen pálil příklepem od modré do hustého provozu před brankou Samonova, ten ale na poslední chvíli kotouč uviděl a kryl jej.

43:40
    Vladislav Kameněv projel za brankou a rychle se kolem ní obtočil, jenže Dahm měl beton na ledě a nebylo kudy dostat kotouč do sítě.

43:16
    Zadorov pálil z prostoru na vrcholku levého kruhu, Dahm měl ale dobrý výhled a jeho lapačka byla v pohotovosti.

43:03
    Zahrozit Rusové zvládli až po skončení oslabení, Anton Slepyšev střílel bekhendem na bližší tyč, ale přesouvající se Dahm utěsnil mezírku.

42:52
    Ruská přesilovka je všechno jen ne povedená, Dánové se skvěle ubránili.

42:25
    Jeden z nich poté poslal kotouč do ochranné sítě, ale rozhodčí ukázalo, že to bylo s tečí plexiskla, a vylučovat se nebude.

42:07
    Dánové pokračují v obětavé práci, dvakrát získali puk a dvakrát dokázali vyhodit.

41:33
    Elitní přesilovkové komando Rusů dlouho kombinovalo na levé straně, Morozovovi ale nakonec kotouč utekl.

41:11
    Nick Olesen zasáhl soupeře vysokou holí a Rusové tak mají v úvodu třetiny přesilovku.

40:39
    Karnauchov si najel mezi kruhy a tvrdě vypálil. Trefil však hokejku Truea, který stál před ním a puk se odrazil do rohu kluziště.

40:17
    Po vyhraném buly vyrukovali Dánové vpřed, ale akce byla zastavena v rohu pásma.

40:01

Druhá část nakonec přinesla úvodní branku a Rusové jdou do kabin s vedením. Po vyrovnané většině prostřední dvacetiminutovky pomohla sborné přesilovky v závěru, kdy si kotouč sebral Ivan Mozorov a nekompromisně ranou jej poslal do sítě mezi tyč a přesouvajícího se Dahma. Dánové však opět hrají velmi dobře a mohou v závěrečné třetině klidně pomýšlet na vyrovnání.

Další třetina začne přibližně v 17:53.

40:00

39:40
    V závěru třetiny ještě byli Rusové usazeni v útoku, ale další šance z jejich strany nepřišla.
    39:19 Ivan MOROZOV - 1:0

39:19
    Rusové nakonec v závěru třetiny přesilovku přeci jen využívají a ujímají se vedení. Voronkov dostal kotouč na brankoviště, kde zkusil zakončit mezi nohama, ale úmysl mu nevyšel. Puk poté v závaru na vypadl příhodně pro úplně volného IVANA MOZOROVA a ten jej poslal nekompromisně k tyči – 1:0! Asistence: Dmitrij Voronkov, Anton Burdasov.

38:47
    Oslabení Dánové výborně zvládají, už podruhé se jim podařilo vyhodit za bránu Samonova.

38:05
    První Šalunovova řada zle zatápěla před Dahmem. K dorážce se tam dostával kapitán Barabanov, ale Dahm puk betonem vyrazil.

37:53
    Vyloučení v týmu Dánsko (Niklas Andersen – 2 min., vysoká hůl).

37:17
    Bau Hansen se pokusil ohrozit Samonova z levého kruhu, ale trefil jen brusli obránce Provorova, který stál před ním.

35:52
    Igor Ožiganov napřáhl ke střele v jízdě kousek za modrou, Dahma musela střela pořádně štípnout, ale poradil si s ní.

35:16
    Dánové pokračovali v pásmu, ale Samonova k zákroku nepřinutili. Následně jeno spoluhráči otáčí hru.

35:04
    Storm vybojoval puk na útočné modré a Dánové dlouhé vteřiny bojovali o palebnou pozici, nicméně nakonec puk ztratili.

34:28
    Více než minutu trvající kombinace nic světoborného nepřinesla, Dánové stále skvěle bojují a Oliver Lauridsen srazil pokus do ochranné sítě.

33:30
    Rusové se drží v pásmu, ale opět jsou rány skvěle blokovány pohotovými soupeři.

32:51
    Hodně roztahaná a kouskovaná hra pokračuje, Dánové pod tlakem zahráli na icing.

32:25
    Ofsajd zastavuje ruskou akci a naše čekání na první branku pokračuje.

32:04
    Dánové přežili těžké chvíle v oslabení a už zase vystrkují růžky. Hardt dostal přihrávku do levého kruhu a prověřil Samonova.

31:49
    Posléze Dánové opět vystrčili růžky, kupředu se hnal jeden z nich, ale Zadorov se včas vrátil a vypíchl čistě puk.

31:15
    Přesto zahrozili! Nick Olesen vložil skvěle hokejku do nahození spoluhráče a Samonov měl co dělat, aby pokus vyrazil betonem.

30:53
    Dánové hráli v oslabení neskutečně obětavě a už jsou kompletní. Z pásma se však zatím nedostali.

30:35
    Šalunov si sjel na pravou stranu ke střele, ale ve vyložené příležitosti netrefil puk tak, jak si představoval.

30:00
    Další dvě rány hokejisté Dánska zablokovali a následně vyhazují.

29:34
    Burdasovova rána byla zablokována a právě Morozovovi poté kotouč utekl z hokejky.

29:05
    Ivan Morozov zleva vracel bekhendem kotouč před prázdnou branku, Dánové obětavě puk srazili. Tlak Rusů pokračuje.
    28:47 Voronkov se drze natlačil před branku, navíc si vynutil faul.

28:47
    Jesper Jensen je oním hráčem, který před chvíli fauloval. Provinil se hákováním a jde si odpočinout do boxu trestoměřičů.

28:37
    Rusové hrají zámek při signalizované výhodě. Puk dostal na pravou stranu Tolčinskij, který trefil bez přípravy boční konstrukci Dahmovy branky.

28:22
    Nestěrovova výživná rána příklepem od modré prověřila Dahma, ale ten zasáhl pravým betonem. Rusové však mají výhodu!

27:50
    Dahm kryl další střelu a poté se před jeho brankou strhla menší mela, rozhodčí však vše vyřešili a vylučovat se nebude.

27:08
    Puk se trochu šťastně odrazil na modrou čáru k Lassenovi, který tvrdě vypálil, ale jeden z obránců puk odrazil mimo nebezpečí, ale chybělo málo k tomu, aby puk prošel na branku.

26:45
    Dánové se teď drží v pásmu a mají slušný tlak, Rusové ale zatím výtečně blokují střely.

26:20
    Markus Lauridsen dostal kotouč na modrou čáru a měl prostor ke střele, Samonov měl lehce zakrytý výhled, přesto puk udržel v náručí.

25:39
    Rusové poté pokračovali v útočné kombinaci a výsledkem byla střela Burdasova po ledě z bekhendu, Dahm zůstává nepřekonán.

25:03
    Ivan Provorov dostal skvělou přihrávku mezi kruhy, udělal dva rychlé kroky a prudce vypálil. Dánský obránce ale do střely skočil doslova po hlavě a ukázkově ji srazil.

24:38
    Na druhé straně pálil Nicklas Jensen, svižný pokus ze zápěstí byl opět zblokován do ochranné sítě.

24:24
    Nikita Nestěrov sice zavezl kotouč do pásma, ale měl nulovou podporu spoluhráčů a jeho kolmice napříč útočnou třetinou byla nepřesná.

23:57
    V nepřehledné situaci v útoku Dánů se kotouč dostal k Nicku Olesenovi, snadné nahození skončilo v náručí připraveného Samonova.

23:15
    Karnauchovi rána sjela z hokejky a branku vůbec neohrozila, vzápětí po ráně Provorova skončil kotouč v náručí Dahma.

22:43
    Nepřesnost zastavila dánský útok, ale jepičí život měla také akce Rusů, kterou přerušil hvizd čárového – ofsajd.

22:20
    Ivan Morozov si vybruslil kolem dvou soupeřů na vrchol levého kruhu, odkud svižně pálil, Dahm pokus ztlumil levým betonem a kotouč poté kryl.

21:55
    Šavlovačka o puk v rohu hřiště skončila ruským vyhozením na tribunu, kotouč byl tečován a hra se stěhuje do střední třetiny.

21:38
    Dánové si nejprve nerozuměli na modré čáře, a tak kotouč pouze nahodili za branku Samonova. Následně měli šanci na reparát, ale byl jim pískán ofsajd.

21:04
    Ruská aktivita pokračuje, další možnost měl Pavel Karnauchov, z levé strany však trefil pouze oblouk branky, a v závaru už Rusové nezahrozili.

20:42
    Poté pálil ostře od modré také Vladislav Gavrikov, brankář Dahm pohotově zasáhl svým betonem.

20:13
    Rusové se ihned po buly vydali vpřed, k ráně se dostal Vladislav Kameněv, ale pokus byl sražen na zadní mantinel.

20:01

První část je za námi a branku jsme zatím neviděli. Větší šance otevřít skóre měli Rusové, ovšem Šalunova v přesilovce fantasticky vychytal lapačkou Dahm a obránce Zadorov pro změnu trefil tyč. Rusové přestříleli svého soupeře v poměru 10:7, branky se ale zatím nedočkali, a Dánové mohou být dosud spokojení.

Další třetina začne přibližně v 17:04.

20:00

19:30
    Sborná je na kotouči, ale Dánové mají výtečný pohyb a vysoko napadají rozehrávku. Cesta kupředu je zavřená.

18:55
    Také Rusové si teď dali ve středním pásmu příliš nepřesnou přihrávku, a výsledek je zakázané uvolnění.

18:32
    Jevgenij Timkin vyzkoušel před brankou chytré zakončení mezi nohama, ale to mu nevyšlo. Následně kotouč pokryl Dahm.

17:51
    Závěr první třetiny je hodně neurovnaný z obou stran a chybí se kupí.

17:11
    Opět se nepovedla Dánům rozehrávat a znovu končí puk na icingu.

16:47
    Zadorov moc dobře věděl, že je v ofsajdu, přesto se kotouče dotkl, a tak je pískán úmyslný ofsajd.

16:27
    Další akce už se ale Dánům po několika nepřesnostech na obou stranách rozjet nepovedla a kotouč zamířil na zakázané uvolnění.

15:40
    Markus Lauridsen obětavě vyklekl a zablokoval pokus jednoho z Rusů, kotouč se poté dostal ven z pásma.

15:28
    Kotouč se po sraženém nahození odrazil od zadního hrazení směrem k Dahmnovi, který klidně mohl rozehrát, ale raději kotouč přikryl pod rukavicí.
    14:59 Po ráně Zadorova propadl puk Dahmovi pod rukou a skončil na tyčce.

14:59
    Zadorov dostal přihrávku na modrou čáru a velmi dobře vystřelil. Trefil okraj Dahmovy rukavice, a následně levou tyč! Od ní se puk odrazil do dánského bezpečí. Teď mělo Dánsko velké štěstí.

14:34
    Dánové jsou teď o něco aktivnějším celkem a Samonova donutil k zákroku také Nicklas Jensen, ruský brankář byl připraven.

13:54
    Následně kotouč skončil u Samonova, který jej přikryl v rukavici, a hra je přerušena.

13:20
    Po dánské kombinaci kotouč vyplaval puk na ose hřiště pro volného Jespera Jensena Aaba, který pálil z první, leč vedle levé tyče.

12:52
    Nyní se Rusům po křižme přihrávce přes dvě čáry nepovedl rozjet další útok, puk skončil na zakázaném uvolnění.

12:30
    První část plyne dál bez větší šancích, Dánové zatím hrají s velkým favoritem vyrovnanou partii.

11:52
    Vladislav Kameněv měl rychlost s kotoučem, zkusil obránci cuknout rameny a objet jej, ale dánský bek skvěle zasáhl.

11:16
    Rusové rozjeli další útočné kombinace v pásmu, výsledkem byla ale pouze hodně nepřesná rána Galimova.

10:47
    Další kotouč směr dánská branka adresoval Anton Slepyšev, Dahm tentokrát zasáhl hokejkou a kotouč přizvedl mimo hřiště.

10:37
    Provorov si vybruslil s kotoučem na modré čáře k ose hřiště, vyslal ránu zápěstím, ale ta se od dánské hole odrazila do ochranné sítě.

10:24
    Ruská aktivita byla utnuta kotoučem sraženým na střídačku, v polovině třetiny přichází opět komerční brejk.

10:03
    Voronkov dostal kotouč na levé straně, odkud pálil na zadní tyč, ale Dahm zasáhl vyrážečkou a dorážkách zamezili jeho spoluhráči.

09:35
    V pozoru nyní musel být také Alexandr Samonov, ale opět měl čistý výhled a rána soupeře zaduněla o jeho levý beton.

09:00
    Po chybě Dánů v rozehrávce pálil opět Galimov, Dahm zasáhl svým betonem a vzápětí proti ráně dalšího z Rusů zasahovat nemusel.

08:41
    Rusové získali puk v obranné třetině a postupovali vpřed, Emil Galimov ale pouze nahodil za Dahmovu branku.

08:03
    Na druhé straně napřáhl na modré obránce Anders Krogsgaard, Alexandr Samonov měl odkrytý výhled a připsal si pohodlný zákrok.

07:39
    Šalunov a Slepyšev opět kombinovali v útočné třetině, ale přišla pouze nepřesná rána prvního jmenovaného, a Dánové jdou dopředu.

07:10
    Na stře modré čáry si sjel Ožiganov, který bez přípravy vypálil. Dahm toho přes změť těl mnoho neviděl, ale střela až k němu neprošla.

06:44
    Voronkov dobře zastavil průnikovou přihrávku Dánů, následně svého soupeře ještě počastoval čistým hitem.

06:19
    Útočnou akci Rusů zastavil ofsajd, je tu první komerční brejk.

06:14
    Dánové taktéž ustáli první oslabení a jsou kompletní.

06:02
    Obránce Nestěrov nahazoval před branku, kde však nikdo v červeném netečoval jeho pobídku, a tak si mohl dánský gólman připsat snadný zákrok.

05:27
    Tentokrát dostal nabito na levém kruhu Anton Burdasov, pálil okamžitě z první po ledě, Sebastian Dahm však rychle utěsnil mezírku mezi betony a zapsal další výtečný zákrok.

05:17
    Slepyšev nabil na modrou Provorovovi, ten ale vystřelil hodně nepřesně. Možná spoléhal na teč spoluhráče před brankou. Rusové svého soupeře pořádně motají před Dahmem.

04:56
    Šalunov měl poté šanci na reparát, opět střílel z levé strany, ale do rány dal příliš razance a zlomil hokejku.
    04:26 Dorážku Šalunova fantasticky zlikvidoval Dahm.

04:26
    Obrovské šance Rusů! Nejprve pálil z jedničky na ose hřiště do betonu Dahma po Slepyševově pasu volný Barabanov, následně se kotouč odrazil pro Šalunova, který měl před sebou prázdnou branku, ale Dahm předvedl fantastický zákrok lapačkou a kotouč v ní ukryl.

04:07
    Provorov dostal rychlou žabičku za obranu, kde byl na poslední chvíli zahákován Andersenem a ten míří na trestnou.

03:32
    Arťom Švec-Rogovoj vyvezl kotouč až do útočného pásma, kde našetřil cenné sekundy a první oslabení duelu je u konce.

03:07
    Jesper Jensen neudržel po přihrávce na modrou čáru puk ve třetině a Dánové tak budou muset vyklidit útočné pásmo.

02:49
    Rusům se konečně podařilo vyhodit a jejich čtveřice sprintuje na střídačku.

02:23
    Dánská přesilovka je zatím hodně zajímavá a seveřané se drží v pásmu, další střela ale nepřichází.
    02:01 Střelu Markuse Lauridsena tečoval Storm do připraveného Samonova.

02:01
    Dánové kombinují v pásmu při přesilovce a nakonec se ke střele dostal Markus Lauridsen, svižnou ránu, kterou ještě tečoval Frederik Storm, schoval dánský brankář ve svém náručí.

01:34
    Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Alexander Barabanov za vysokou hůl.

01:20
    Rušan Rafikov dostal nabito na modré čáře a okamžitě střílel příklepem, před Dahmem byla clona, i přesto však dánský gólman zasáhl levým betonem.

00:52
    Voronkov získal kotouč v rohu hřiště, ale před branku se nedostal, a po rychlé otočce proti přesile přišel o stabilitu.

00:27
    Nakonec ale střela nepřišla a oba celky rychle střídají. Kotouč rozváží Matias Lassen.

00:10
    Úvodní buly vyhráli Dánové, ale o puk v obraně přišli. Rusové jsou v kombinaci.

00:01

Oba celky jsou na ledě. Rusové hrají v červeném, Dánové v bílém.

Oba týmy dnes postrádají své velké hvězdy. Dánům chybí pro zranění Mikael Boedker, Rusům pak střelec vítězné branky proti Česku Grigorenko. Debut na turnaji zažije Nikita Nestěrov.

Rusko: Samonov (Bočarov) – Zadorov, N. Nestěrov, Provorov, Gavrikov (A), Rafikov, Ožiganov, Dronov – Barabanov (A), Šalunov, Slepyšev (C) – Voronkov, P. Karnauchov, Tolčinskij – Burdasov, Ivan Morozov, E. Galimov – Timkin, Kameněv, Švec-Rogovoj.

Dánsko: Dahm (Dichow) – Lassen, M. Lauridsen, O. Larsen, Jensen Aabo (C), O. Lauridsen (A), Kristensen, Krogsgaard – Nicklas Jensen, Jakobsen, Meyer – Olesen, Jesper Jensen, Storm – Andersen, True, Bau Hansen – Hardt, Madsen, Poulsen (A) – From.

Rozhodčí: Tobias Bjork, Mikael Nord – Ludvig Lundgren, Emil Yletyinen.

Dánsko

Seveřané mají za sebou po pěti dnech odehrány také tři duely a mají pouze o bod méně než Rusové. V tabulce skupiny A jsou čtvrtí a v případě výhry nad velkým favoritem mohou jít před něj. Co se dosavadních turnajových výsledků týče, tak Dánové hned na úvod MS v sobotu šokovali výhrou nad Švédy, o den později pak v tuhé bitvě padli se Švýcarskem 0:1. Po třech bodech sahali i v dosud posledním utkání – tom úterním – proti Velké Británii, nakonec se ale museli smířit "pouze" s výhrou v prodloužení.

Produktivitě Dánů a překvapivě i celého turnaje zatím vládne útočník Nicklas Jensen, který má na kontě 7 bodů (4+3). Po čtyřech bodech pak mají obránce Lauridsen a útočník Boedker.

Rusko

Sborná komanda má po třech odehraných duelech na kontě dvě výhry a se šesti body je po pěti dnech turnaje na druhém místě se šesti body a celkovým skóre 12:7. Na úvod turnaje, jak je známo, Rusové přehráli českou reprezentaci, výhru 4:3 trefil v poslední minutě útočník Grigorenko. Den nato si Rusové pohráli s Velkou Británii a přidali povinnou výhru, ovšem v pondělí nečekaně padli s houževnatými Slováky, kteří zůstávají ve skupině A jediným stoprocentním týmem.

Produktivě Rusů zatím vládne útočník Anton Burdasov se čtyřmi body (3+1). V nejbližších dnech navíc sborné přicestuje dvě velké posily z NHL, a to Vladimir Tarasenko se St.Louis a Dimitrij Orlov z Washingtonu.

Hezký den všem hokejovým fanynkám a fanouškům. Mistrovství světa v ledním hokeji v lotyšské Rize má ve středu na programu šestý hrací den a program v Olympijském centru otevře souboj Ruska s Dánskem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:15.
    Cestu našich mladých reprezentantů U18 šampionátem ve Finsku si můžete připomínat originálním dresem. Ten nyní můžete získat v této aukci.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 40. Ivan Morozov (Voronkov, Burdasov), 50. Barabanov, 57. Voronkov (Ivan Morozov)

Rozhodčí: Tobias Bjork, Mikael Nord – Ludvig Lundgren, Emil Yletyinen