Rusko – Dánsko 3:0 (kon.) | Kazachstán – Německo 3:2 (kon.) | Bělorusko – Velká Británie 3:4 (kon.)

Toronto právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto. Hosté vybojovali u mantinelu puk, Kerfoot posunul na rozjetého ALEXE GALCHENYUKA a ten snadno trefil prázdnou branku Montrealu – 0:4. Asistence: Alexander Kerfoot.

54:51
    Carey Price je na střídačce, začíná opravdu dlouhá power-play Montrealu.
    49:47 Skvělý Priceův zákrok proti sólu Zacha Hymana

49:47
    Definitivně rozhodnout mohl Hyman, když se po vypíchnutí domácí rozehrávky dostal do sóla, jenže svou střelou pouze vyprášil Priceovu lapačku!

47:21
    Montreal si zahraje přesilovku, neboť Joe Thornton se u mantinelu dopustil podrážení a již spořádaně odjíždí na trestnou lavici.
    38:31 Gallagher trefil pouze tyčku

38:31
    Tohle bylo už lepší. Po návratu do útočného pásma vystřelil Gallagher a jeho pokus trefil Campbellovu tyčku!

36:49
    Tak nakonec se vylučuje jen na straně Toronta, Adam Brooks dostal dvě minuty za hrubost a Montreal si tak dá přesilovku.
    34:56 Joe THORNTON - 0:3

34:56
    Přesilovka je využitá a Toronto je v trháku. Při rychlém přechodu do útoku to sice vypadalo, že byl jeden z domácích faulován, pokračovalo se ale ve hře, po rychlé kombinaci v útočném pásmu doputoval puk na hůl JOE THORNTONA a ten jej z úhlu sklepl za Priceova záda – 0:3. Asistence: Jason Spezza, Alexander Kerfoot.

33:17
    Navíc je tu vyloučení na domácí straně, dvě minuty za krosček dostal Ben Chiarot.
    32:28 Jason SPEZZA - 0:2

32:28
    A je to o dvě branky! Toronto se dostalo do rychlého protiútoku, Galchenyuk naservíroval před branku přesnou žabičku na JASONA SPEZZU, který puk sklepl přesně pod Priceovo břevno a stav je 0:2! Asistence: Alex Galchenyuk, Jake Muzzin.
    21:27 William NYLANDER - 0:1

21:27
    Hosté se dostávají do vedení, když v útočném pásmu prostrčil Kerfoot přihrávku na Galchenyuka, ten zadovkou našel před branku najetého WILLIAMA NYLANDERA a ten zblízka překonal Price pohotovým bekhendem – 0:1. Asistence: Alex Galchenyuk, Alexander Kerfoot.

17:02
    Toronto hrálo v šesti a dostává tak dvě minuty za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odsedí William Nylander.

13:49
    Vylučuje se na straně hostujícího týmu, TJ Brodie dostal dvě minuty za sekání.

02:30
    Zprava se do zakončení dostal Marner, byl u toho faulován a Toronto si dá první přesilovku. Dvě minuty za sekání dostal Jesperi Kotkaniemi.
    02:00 Spezza neproměnil své sólo

02:00
    Další zákrok už byl opravdu vážný, neboť Spezza se na něj hnal v samostatném úniku a snažil se o střelu mezi betony. Gólman Montrealu tak má od úvodu co dělat.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. W. Nylander (Galchenyuk, Kerfoot), 33. Spezza (Galchenyuk, Muzzin), 35. J. Thornton (Spezza, Kerfoot), 57. Galchenyuk (Kerfoot)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, Kulak – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Gallagher (A), Danault, Tatar – Caufield, Suzuki, Toffoli – Perry, E. Staal, Armia.
    Toronto Maple Leafs: J. Campbell (Andersen) – Brodie, Rielly (A), Holl, Muzzin, Bogosian, Dermott – Marner (A), Matthews (A), Hyman – W. Nylander, Kerfoot, Galchenyuk – Simmonds, Engvall, I. Michejev – Spezza, Brooks, J. Thornton.

Rozhodčí: Skilliter, Joannette – Shewchyk, Barton