Gombos – Carreño Busta 0:3 (kon.) | Chačanov – Veselý 3:0 (kon.)
Pablo Carreño Busta
Pablo Carreño Busta (12)
3
6 6 6
sk Neděle 30.05.2021, 11:09French Open - muži - Roland Garros (antuka) • 1. kolo

Gomboš dnes žiaľ nemal takmer žiadnu šancu na úspech, pretože v celom zápase si vypracoval len jeden brejkbal a ten ešte k tomu ani nevyužil, takže Carreno-Busta nestratil ani jedno podanie počas zápasu. Slovenský tenista naopak stratil svoje v každom sete aspoň raz, v treťom sete dokonca až dvakrát. Takže v mužskej dvojhre sme stratili našu jednu nádej, ale na Roland Garros nám ešte zostáva Andrej Martin, ktorého čaká súboj s Opelkom a v ženskej dvojhre Anna Karolína Schmiedlová, ktorej budeme držať palce v zajtrajšom zápase proti Mladenovičovej. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem vám príjemnú nedeľu! (12:57:21)

Koniec zápasu

3:6
    Gombošov forehand bol dlhý a jeho účinkovanie na Rolland Garros končí už v prvom kole, keď ho po setoch 6:3, 6:4 a 6:3 vyradil španielsky favorit Pablo Carreno-Busta!

30-40
    Prvý Gomboš odvrátil, pretože Bustov return z forehandu skončil v sieti.

15-40
    Ale po druhej dvojchybe v geme má Busta dva mečbaly!

15-30
    Zatiaľ Gomboša drží podanie, takže mečbaly ešte neprichádzajú.

0-30
    Nepresný bekhend a Busta môže zakončiť zápas už na returne.

0-15
    Začiatok podania na udržanie pre Gomboša je zlé, pretože zahral dvojchybu.

3:5
    Gomboš už pôsobí na returne trochu odovzdane, znova nevrátil podanie Bustu a ten vedie 5:3 v treťom sete.

15-40
    Ale dva gembaly pre Bustu po priamom bode, takže potvrdenie brejku je blízko.

15-30
    Malá nádej prichádza po vyhodenom forehande od Bustu.

0-30
    Eso pre Bustu na stred kurtu, takže druhý bod pre španielskeho tenistu.

0-15
    Gomboš už bude musieť na returne riskovať, ale teraz jeho bekhend skončil za základnou čiarou.

3:4
    Koniec prestávky, podávať bude Pablo Carreno-Busta.

3:4
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

3:4
    Dvojchyba dokonala zmar Gomboša a Busta je už brejk hore aj v treťom sete, pretože vedie 4:3 a od postupu ho delia iba dva gemy.

30-40
    Busta dobehol krátku loptičku od Gomboša a ten zlyhal pri zakončení volejom, takže španielsky tenista má brejkbal.

30-30
    Nevynútená chyba Gomboša mu komplikuje tento gem na podaní.

30-15
    Dobré podanie a Bustov return sa nedostal cez sieť.

15-15
    Return Bustu z forehandu dopadol priamo na lajnu a Gomboš sa len ohliadol.

15-0
    Tvrdý útok Gombošovi stačil a získal prvý bod siedmeho gemu.

3:3
    Už je vyrovnané 3:3, lebo empajrový rozhodca potvrdil, že úder Bustu skončil na pravej čiare.

30-40
    Prvý gembal nie je využitý, lebo Gomboš zahral víťazný forehand po čiare.

15-40
    Dva gembaly pre Bustu po ďalšom priamom bode.

15-30
    Ani tentokrát Gombošov return neprešiel cez sieť, takže Busta je už v lepšej pozícii.

15-15
    Ale pomáha si dobrým podaním, ktorého sa Gomboš len jemne dotkol, takže eso to nie je.

15-0
    Aj teraz začína Gomboš na returne ziskom fiftínu, keďže Busta nedostal forehand cez sieť.

3:2

3:2

3:2
    Ale priamy bod ukončuje tento gem a Gomboš vedie 3:2 v treťom sete.

40-15
    Busta poslal return presne k základnej čiare a Gomboš už nevrátil loptičku do kurtu.

40-0
    Dlhý return od Bustu a táto hra vyzerá jednoducho pre Gomboša.

30-0
    Busta nedostal do hry ani druhé podanie Gomboša.

15-0
    Gomboš si však musí držať hlavne podanie, tento gem začína esom.

2:2
    Forehand do siete od Gomboša a Busta zvláda aj tento gem na podaní, preto je vyrovnané 2:2.

30-40
    Ani v tejto výmene od základnej čiary to Gombošovi nevyšlo, lebo nenamieril presne z bekhendu.

30-30
    Ale zle trafený bekhend znamená bod pre Bustu v dôležitej chvíli.

30-15
    Pekný forehand po čiare od Gomboša, ktorý je už o dosť lepší na returne a znova sa dostáva blízko k brejkbalom.

15-15
    Zlý odskok nepomohol Bustovi, ktorý si nedokázal vyrátať úder z forehandu a ten letel mimo.

0-15
    Busta otvára svoj gem na podaní esom.

2:1

2:1

2:1
    Podanie Gomboša rýchlo otočilo tento gem v jeho prospech, takže je vo vedení 2:1 v treťom sete.

A-40
    Eso Gomboša von z kurtu, ktoré uznal aj Busta a slovenský tenista má výhodu.

40-40
    Priamy bod Gomboša drží a vyrovnáva na zhodu.

40-A
    Veľký tlak Bustu hneď z returnu a Gomboš už neodolal, takže španielsky tenista má brejkbal.

40-40
    Ale je tu zhoda, lebo Busta rozhodol o výmene víťazným bekhendom z returnu.

40-30
    Našťastie pre Gomboša nemá Busta tak presnú mušku, keďže jeho forehand letel do outu.

30-30
    Aj Gomboš zahral nevynútenú chybu z forehandu, takže sa dostáva pod tlak.

30-15
    Ani bekhend nepodržal Bustu a Gomboš otáča vývoj tretieho gemu.

15-15
    Dobrá šanca pre Bustu, ale ten nedokázal usmerniť forehand do kurtu z dobrej pozície.

0-15
    Kvalitný return od španielskeho tenistu a jednoduchá smeč na sieti mu priniesla bod.

1:1
    Na sieti mal Busta ľahkú úlohu a zahral víťazný forehand, takže vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

30-40
    Šanca pre Gomboša nepríde ani teraz, keďže jeho forehand letel do siete.

30-30
    Ale odpovedá španielsky tenista bekhendom po čiare a ešte nepúšťa Gomboša k brejkbalom.

30-15
    Bustov forehand nemal správnu dĺžku a Gomboš sa dostáva do nádejného stavu na returne.

15-15
    Sériu bodov Busta zastavil dobrým podaním na telo Gomboša.

15-0
    Presný bekhend od Gomboša na ľavú čiaru, takže piaty bod za sebou pre slovenského tenistu.

1:0
    Veľmi rýchly gem zakončený esom a Gomboš sa ujíma vedenia 1:0 v treťom sete.

40-0
    Ani teraz sa Busta nedostal do výmeny a Gomboš má tri gembaly.

30-0
    Kvalitné podanie bolo rozhodujúce pre zisk ďalšieho bodu pre Gomboša.

15-0
    Tretí set začal Busta chybou z bekhendu do siete.

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Norbert Gombos.

0:0
    O výsledku setu rozhodlo opäť iba jediné stratené podanie Gomboša, ktorý sa dostal ešte k jednému brejkbalu, ale ten nevyužil. Takže v tejto chvíli už bude veľmi náročné niečo robiť s dvojsetovým mankom.

0:0

4:6
    Využíva hneď prvý vďaka Gombošovmu uletenému forehandu a druhý set vyhráva favorit zápasu pomerom 6:4, takže od postupu delí Bustu už iba jeden set.

15-40
    Gombošov bekhend z returnu zastavila sieť a Busta má dva setbaly.

15-30
    Priamy bod a Bustovi chýbajú len dva fiftíny.

15-15
    Gomboš však pomáha chybou z bekhendu a nedostáva sa bližšie k brejkbalom.

15-0
    Začiatok podania na víťazstvo v sete nie je pre Bustu ideálny, lebo trafil forehand do siete.

4:5

4:5

4:5
    Presný forehand po čiare od Gomboša, ktorý ešte žije v druhom sete a znižuje na 4:5.

40-30
    Gomboš si pomáha esom von z kurtu a dostáva sa ku gembalu.

30-30
    Pekné skrátenie od Bustu a Gomboš už nedokázal správne zareagovať, takže španielsky tenista je blízko k setbalom.

30-15
    Ešte sa Gomboš nevzdáva a v tejto výmene sa dočkal chyby Bustu z forehandu.

15-15
    Rýchly útok od Bustu, ktorý si pripisuje víťazný úder z bekhendu po čiare.

15-0
    Gomboš si musí udržať podanie a Busta netrafil return do kurtu.

3:5
    Brejk Busta potvrdil, keď dokázal odvrátiť prvý brejkbal Gomboša v zápase a vedie 5:3 v druhom sete.

40-A
    Už je tu výhoda pre Španiela po priamom bode.

40-40
    Zahodená príležitosť Gomboša, ktorý si môže vyčítať, že nedostal podanie Bustu cez sieť.

40-30
    Dokonca je tu prvý brejkbal Gomboša v zápase, lebo Busta znova pokazil po returne Gomboša.

30-30
    Ale Gomboš sa zlepšil na returne v tejto hre, znova dostal Bustu pod tlak a ten chybuje.

15-30
    Priamy bod pre španielskeho tenistu a tento gem sa už preňho dobre vyvíja.

15-15
    Neskutočná výmena a Gomboš skúšal všetko čo sa dalo, lenže Busta nakoniec zahral víťazné skrátenie.

15-0
    Pekný return od Gomboša priamo na základnú čiaru a Busta už nemal šancu dostať loptičku na druhú stranu.

3:4

3:4

3:4
    Ale druhý brejkbal španielsky tenista premieňa, lebo Gomboš zlyhal pri ofenzívnom forehande a ten doletel až za základnú čiaru, takže ani druhý set sa pre slovenského tenistu už dobre nevyvíja.

15-40
    Podanie pomáha Gombošovi a ešte ho drží v tejto hre, keďže Busta poslal return do siete.

0-40
    Opäť hneď tri brejkbaly pre Bustu, lebo Gomboš zahral bekhend do siete.

0-30
    Po šanci na returne sú tu znova problémy na podaní pre Gomboša, lebo Busta zahral víťazný forehand po čiare.

0-15
    Toto podanie nezačína dobre pre Gomboša, lebo Busta sa dostal do tlaku a slovenský sa tenista neubránil.

3:3
    Ani náznak šance pre Gomboša, keďže Bustov forehand po lajne bol úspešný a je vyrovnané 3:3.

30-40
    Následne return Gomboša z forehandu letel do siete a Busta má gembal.

30-30
    Odpoveď Bustu je asi najlepšia možná, pretože trafil eso.

30-15
    Prvýkrát je Gomboš blízko k šanciam na returne, lebo sa ubránil a napokon slajzovaný úder Bustu skončil v sieti.

15-15
    Trochu zbytočná chyba od Bustu, ktorý si vypracoval dobrú pozíciu na zakončenie, lenže netrafil.

0-15
    Opäť bod pre Bustu na podaní, lebo Gombošov forehand nebol presný.

3:2

3:2

3:2
    Slovenský tenista sa dostal po dobrom podaní do tlaku a tento gem už nenechal predlžovať, takže vedie 3:2 v druhom sete.

40-30
    Eso v dôležitej chvíli a Gomboš sa dostáva ku gembalu.

30-30
    Ale znova sme videli výmenu a tá skončila pre Bustu, lebo Gomboš netrafil bekhend do dvorca.

30-15
    Druhý priamy bod Gomboša v tomto geme prichádza vhod.

15-15
    Vo výmenách je však istejší španielsky tenista, ktorý dokázal Gomboša rozbehať a získať tento bod.

15-0
    Aspoň podanie drží slovenského tenistu, pretože Busta ho nedokázal dostať do hry.

2:2
    Ani return nefunguje u Gomboša, ktorý z bekhendu skončil za základnou čiarou a je vyrovnané 2:2.

0-40
    Eso von z kurtu a tri šance na vyrovnanie stavu pre Bustu.

0-30
    Príliš dlhý forehand od Gomboša a Busta na podaní nemá žiadne problémy.

0-15
    Zatiaľ sa Gomboš na returne stále len hľadá, lebo tentokrát poslal bekhend do siete.

2:1

2:1

2:1
    Až tretí gembal Gomboš využíva, lebo Bustov return z bekhendu skončil v sieti a ujíma sa vedenia 2:1 v druhom sete.

40-30
    Ľahký gem sa začína dramatizovať, keďže Bustov forehand skončil na ľavej čiare.

40-15
    Ale Busta sa nevzdáva ani za tohto stavu a pod dobrom forehande zakončil na sieti volejom.

40-0
    Eso Gomboša na stred kurtu mu prináša tri gembaly.

30-0
    Busta nechcel čakať a chcel výmenu zakončiť víťazným úderom, ale nemieril presne.

15-0
    Viac sa na body na podaní natrápi Gomboš, teraz mu pomohla chyba Bustu a jeho prestrelený bekhend.

1:1
    Ale return Gomboša z forehandu nemal dobrú dĺžku a Busta vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-40
    Dvojchyba Bustu tento gem ešte na chvíľu predlžuje.

0-40
    Veľa chýb v hre Gomboša, znova ho nepodržal bekhend a Busta mieri za čistou hrou.

0-30
    Slovenský tenista sa dostal do výmeny, lenže jeho bekhend bol dlhý a letel za základnú čiaru.

0-15
    Busta svoje podanie otvára priamym bodom.

1:0
    Eso priamo na téčko a Gomboš si drží dôležité podanie, takže vedie 1:0.

A-40
    Busta chcel rozhodnúť priamo z returnu, avšak netrafil.

40-40
    Ten je našťastie zlikvidovaný po aktivite Gomboša a máme tretiu zhodu.

40-A
    Gombošovi sa nevydaril úder z bekhendu a ponúka Bustovi brejkbal hneď v úvodnej hre druhého setu.

40-40
    Presný forehand Bustu priamo na čiaru z returnu a sme znova na zhode.

A-40
    Intenzívna prestrelka od základnej čiary skončila lepšie pre Gomboša, ktorý sa dočkal chyby Bustu z forehandu.

40-40
    Aj teraz pokazený forehand a Busta sa dostáva na zhodu.

40-30
    Ale prvý nie je využitý, lebo zahral na sieti veľmi zle a forehand cez ňu neprešiel.

40-15
    Sú tu dva gembaly pre Gomboša po chybe Bustu z forehandu.

30-15
    Busta si naskočil na return z bekhendu a nedal Gombošovi žiadnu šancu.

30-0
    Dobré podanie Busta nevrátil na druhú stranu a Gomboš začína na podaní rýchlymi bodmi.

15-0
    Gomboš otvára druhý set bekhendom na čiaru, takže si pripisuje winner.

0:0

0:0
    O všetkom rozhodol šiesty gem, keď si Gomboš prehral podanie čistou hrou, inak obidvaja hráči boli dominantný na podaní. Uvidíme, aká bude Gombošova reakcia v druhom sete.

0:0

3:6
    Busta si pripisuje priamy bod a prvý set ovládol výsledkom 6:3, takže je bližšie k postupu do druhého kola.

0-40
    Ďalší víťazný úder Bustu, keď trafil forehand po čiare a má tri setbaly.

0-30
    Busta mieri za víťazstvom v sete po presnom forehande priamo na ľavú čiaru.

0-15
    Dobrá výmena na úvod deviatej hry, lenže Gombošov forehand skončil v sieti.

3:5
    Gomboš udržal ešte nádej v prvom sete, lebo zahral priamy bod a znižuje na 3:5.

40-0
    Slovenský tenista je blízko k čistej hre, keďže Bustov forehand zastavila sieť.

30-0
    Dobrý útok Gomboša mu priniesol druhý bod v ôsmom geme.

15-0
    Gomboš začína podanie na udržanie v sete priamym bodom.

2:5

2:5

2:5
    Aj to tak je a Busta sa ujíma vedenia 5:2 v úvodnom sete, takže Gomboš má nôž na krku.

15-40
    Ale vyzerá to na jednoduché potvrdenie brejku, lebo Busta má dva gembaly.

15-30
    Páska zahrala proti Bustovi, keď nadvihla jeho úder do outu.

0-30
    Gombošovi začína prvý set utekať, lebo teraz trafil z forehandu len sieť.

0-15
    Brejk dostal Bustu do pohody a svoje podanie začína tvrdým bekhendom k základnej čiare, ktorý Gomboš nevrátil.

2:4
    Bustovi stačil jediný, pretože gem zakončil víťazným bekhendom po čiare priamo z returnu a vedie 4:2 v prvom sete.

0-40
    Sú tu prvé tri brejkbaly zápasu po fantastickom forehande od Bustu, ktorý prehodil nepripraveného Gomboša na sieti.

0-30
    Problémy pre slovenského tenistu pokračujú, lebo Busta predviedol výbornú defenzívu a Gomboš minul forehand.

0-15
    Zlý začiatok šiesteho gemu pre Gomboša, lebo zahral druhú dvojchybu.

2:3

2:3

2:3
    Gomboš zakončil gem ďalšou chybou z bekhendu a Busta si podržal svoje podanie s malými problémami, takže vedie 3:2.

30-40
    Vyrovnaná výmena od základnej čiary skončila v prospech Bustu, pretože tentokrát sa dopustil Gomboš nevynútenej chyby z bekhendu.

30-30
    Ale nádejný stav tu je, lebo Gomboš sa udržal vo výmene a Busta trafil forehand do siete.

15-30
    Gomboš cítil šancu dostať sa do nádejného stavu, lenže Busta od začiatku tlačil vo výmene a donútil nášho hráča k chybe.

15-15
    Pekný return od Gomboša a Bustovr forehand skončil za základnou čiarou.

0-15
    Obidvaja si pomáhajú dobrým podaní, Busta si pripisuje ďalší priamy bod.

2:2
    Busta nedostal return na druhú stranu a je vyrovnané 2:2 v prvom sete.

40-15
    Dva gembaly pre slovenského tenistu, pretože Bustov forehand bol príliš široký.

30-15
    Eso pre Gomboša, ktorý nedal Bustovi šancu.

15-15
    Španielskemu tenistovi pomohla páska, ktorá spomalila úder Gomboša a Busta následne ukončil výmenu forehandom po čiare.

15-0
    Busta sa dostal do výmeny od základnej čiary, lenže nebol trpezlivý a forehand skončil za základnou čiarou.

1:2

1:2

1:2
    Tretí gem Busta ukončil víťazným forehandom a podržal si svoje druhé podanie v zápase, takže vedie 2:1 v prvom sete.

30-40
    Ale predsa len sa Gombošovi darí trochu hrýzť, lebo dobrým returnom dostal Bustu pod tlak a ten zahral forehand do siete.

15-40
    Podanie je pre španielskeho hráča v úvode veľkou oporou, znova sa nenadrel a pripisuje si priamy bod.

15-30
    Druhé eso pre Bustu, tentokrát ho trafil von z kurtu.

15-15
    Aktivita Gomboša od základnej čiary sa vyplatila, pretože donútil Bustu k chybe a má prvý bod pri podaní španielskeho hráča.

0-15
    Busta na podaní stále nestratil fiftín, lebo teraz Gomboš returnoval do siete.

1:1
    Lenže priamy bod na záver druhého gemu a Gomboš vyrovnáva na 1:1.

40-15
    Všetko trochu komplikuje prvá Gombošova dvojchyba.

40-0
    Aj pri Gombošovom podaní je to rýchle, pretože Bustov return nepadol do kurtu.

30-0
    Naviazal naň presným bekhendom do protipohybu Bustu.

15-0
    Až teraz Gomboš zaznamenal prvý bod v zápase, keď po dobrom podaní zahral víťazný forehand.

0:1
    Na záver perfektný bekhend od Bustu priamo na základnú čiaru a španielsky tenista vstupuje do zápasu sebavedomo a s čistou hrou na podaní.

0-40
    Ani v tejto chvíli nebol Gomboš presný a vyhodil bekhend mimo kurt.

0-30
    Prvá výmena zápasu končí chybou Gomboša z forehandu.

0-15
    Busta otvára zápas prvým esom na stred, kde Gomboš nedosiahol.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Gomboš a Busta sa už rozohrávajú na dvorci číslo 13 a o chvíľu nám odštartuje jeden z prvých zápasov na tohtoročnom Roland Garros.

Vítam vás pri sledovaní prvého kola antukového vrcholu sezóny, ktorým je grandslam Roland Garros. V ňom čaká Norberta Gomboša náročný súper a je ním dvanásty nasadený španielsky tenista Pablo Carreno-Busta. Jasným favoritom je Španiel, ale otázna môže byť jeho forma, pretože z posledného turnaja v Ríme odstúpil. Naopak Gomboš už dokázal zaskočiť niekoľkých favoritov, napríklad minulý rok na Roland Garros v úvodnom kole vyradil Čoriča a nakoniec došiel až do tretieho kola, čo je zatiaľ jeho grandslamové maximum. Dnes bude potrebovať svoj najlepší tenis a aj trochu šťastia, aby mal proti Carrenovi-Bustovi šancu na úspech.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:05.