Srbsko – Jamajka 1:1 (kon.) | Malta – Kazachstán 0:0 (zruš.) | Ukrajina – Kypr 4:0 (kon.)
Andorra – Gibraltar 0:0 (kon.) | Faerské ostrovy – Lichtenštejnsko 5:1 (kon.) | Německo – Lotyšsko 7:1 (kon.)
Německo
7:1 (5:0)
Lotyšsko
Pondělí 07.06.2021, 20:45 • Merkus Spiel-Arena, Düsseldorf • Mezinárodní přípravné zápasy

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (22:41:07)

Držení míče: 71 % : 29 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 9:1. Rohy: 4:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:8.

Je dobojováno. Němci i ve druhé půli byli jasně lepším týmem, přesto už to nebyla ta drtivá převaha, jako v prvním poločasu. V 50. minutě ale přišel šestý gól, který dal střídající Timo Werner a i další góly měli na svědomí hráči z laviček. V 75. minutě zaznamenal alespoň symbolický úspěch hostů Aleksejs Saveljevs a o minutu později uzavřel výsledek na 7:1 domácí Leroy Sané. Německo si tak před ostrým startem evropského šampionátu výborně zastřílelo a ukázalo svou útočnou sílu.

90+2

90+1
    Poklidná kombinace domácích na útočné polovině, tohle už budou chtít Němci pouze dohrát.

90
    Rozhodčí nastaví dvě minuty.

90
    K té se až o malou chvíli později dostal Krollis, pokus z dálky ovšem prolétl vedle Neuerovy branky.

89
    Emre Can ztratil na vlastní polovině míč, akce Lotyšska ale ke střele nevedla.

88
    Centr mířil na první tyč, obrana Lotyšska jej odvrátila, stejně jako pokus zpoza vápna o vrácení hry před Ozolše.

87
    Ještě jeden rohový kop, rozehraje jej Kimmich.

86
    Další nepřesná přihrávka domácích, předvedl ji Sané. Německý národní tým to ale trápit nemusí, o výsledku je rozhodnuto a hráči předvedli opravdu povedený výkon.

85
    Musiala se nedostal přes duo obránců, jeho akce byla zastavena na hranici pokutového území.

84
    Neuer si vyběhl mimo své vápno, aby odkopl volný míč a pomohl s rozehrávkou, vše ale bylo zbytečné, neboť dotírající útočník Lotyšska byl v ofsajdu.

83
    Dobře myšlená prostrkávačka na Saného, přihrávka však byla moc prudká a skončila u Ozolše.

82
    Centr si vzal na starost sám Kroos, obraně hostů se ale povedlo míč odvrátit.

81
    Faul na Kroose, je tu přímý kop pro domácí. Uvidíme centr z levé strany.

80
    Střídání v týmu Lotyšsko: ze hřiště odchází Roberts Uldriķis, přichází Renārs Varslavāns.

78
    Německo v další postupné akci, zatím ale v uctivé vzdálenosti od branky.

76
    Střídání v týmu Německo: ze hřiště odchází Thomas Müller, přichází Jamal Musiala.

Aleš Pur

Branky: 19. Gosens, 21. Gündoğan, 27. Müller, 39. Ozolš (vla.), 45. Gnabry, 50. Werner, 76. Sané – 75. Saveljevs

Karty:   35. Gündoğan (GER) – 19. Zjuzinš (LAT), 35. Ošs (LAT)

Německo: Neuer (C) – Ginter, Hummels, Rüdiger (61. Süle) – Kimmich, Kroos, Gündoğan (61. Can), Gosens (61. Günter) – Havertz (46. Werner), Müller (76. Musiala), Gnabry (46. Sané).
    Náhradníci: Leno, Trapp – Volland, Werner, Hofmann, Musiala, Süle, Neuhaus, Sané, Can, Koch, Günter.

Lotyšsko: Ozolš – Fjodorovs, Černomordijs (C), Ošs (46. Tarasovs), Jurkovskis – Kārkliņš (61. Krollis), Emsis – Ikaunieks (46. Maksimenko), Zjuzinš (68. Saveljevs), Cigaņiks (68. Jaunzems) – Uldriķis (80. Varslavāns).
    Náhradníci: Matrevics, Tviedris – Maksimenko, Dubra, Stuglis, Jaunzems, Tarasovs, Krollis, Sorokins, Saveljevs, Ķiršs, Varslavāns.

Rozhodčí: Dabanović – Djukić, Todorović (všichni MNE)