Ondřej Palát (TBL) – 0+2, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:10
    Jan Rutta (TBL) – 1+0, +1 účast, 4 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 16:00
    Erik Černák (TBL) – 0+1, +1 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 23:06

Carey Price (MTL) – 24 zákroků, 5 OG, úspěšnost 82,8 %, odchytal 59:30
    Andrej Vasilevskij (TBL) – 32 zákroků, 3 OG, úspěšnost 91,4 %, odchytal 60:00

Střely na branku – 35:30 (17:12, 8:9, 10:9)
    Zblokované střely – 11:13
    Vyhraná vhazování – 30:31
    Trestné minuty – 2:2
    Hity – 38:46

Hokejisté Tampy vítězí na ledě Montrealu 6:3, v sérii vedou 3:0 na zápasy a to znamená, že je od obhajoby Stanley Cupu dělí už jen jediná výhra!

Domácí doplatili především na nezvládnuté začátky prvních dvou třetin. Vždy dvakrát inkasovali hned v prvních čtyřech minutách, až poté skóre alespoň korigovali a po čtyřiceti minutách se tak šlo do šaten za stavu 2:4 z jejich pohledu. Ve třetí části si Bolts náskok hlídali a v 56. minutě navíc zvýšil Tyler Johnson, jenž potrestal chybu v rozehrávce Habs. Domácí ještě dokázali rychle snížit na 3:5 zásluhou Coreyho Perryho. Pak to zkusili bez brankáře a za to je potrestal trefou do opuštěné klece Blake Coleman

V utkání byli vidět i čeští hokejisté. Obránce Tampy Jan Rutta otevíral skóre, jeho spoluhráč Ondřej Palát hned dvakrát asistoval.

59:38
    Ještě zákrok Vasilevského, který vyrazil pokus Colea Caufielda od pravého mantinelu.

59:01
    Ohlášena poslední minuta třetí třetiny.

58:17
    Už je jasné, že Blesky po dnešku povedou 3:0 na zápasy a od obhajoby Stanley Cupu je bude dělit jediná výhra.

57:57
    Střelu Yanniho Gourdeho srazil do ochranné sítě Merrill. Vhazuje se v útočném pásmu Tampy.

57:38
    Zakázané uvolnění hostí.
    56:48 Blake COLEMAN - 3:6

56:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    Domácí odvolali brankáře a Tampa trestá! Forčekující Barclay Goodrow obral o puk Caufielda a po jeho přihrávce už to měl BLAKE COLEMAN snadné. Střílel do opuštěné branky Habs. Asistence: Barclay Goodrow.

56:29
    A málem jsme tu měli drama! Ben Chiarot z bezprostřední blízkosti nepřekonal Vasilevského!
    55:58 Corey PERRY - 3:5

55:58
    Montreal právě vstřelil branku!
    Domácí ale zase snižují na rozdíl dvou branek! Po nepřesné střele Gallaghera se dostal v rohu k puku COREY PERRY. Ten s ním vyjel do střelecké pozice a z ostrého úhlu se trefil milimetrově přesně nad levé rameno klečícího gólmana Tampy – 3:5 Asistence: Brendan Gallagher a Ben Chiarot.
    55:19 Tyler JOHNSON - 2:5

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 12. Danault (S. Weber), 39. Suzuki (Petry, Caufield), 56. Perry (Gallagher, Chiarot) – 2. Rutta (Palát, Hedman), 4. Hedman (Kučerov, Cirelli), 22. Kučerov (Palát, Černák), 24. T. Johnson (M. Joseph, D. Savard), 56. T. Johnson, 57. Coleman (Goodrow)

Montreal Canadiens: Price (Allen) – S. Weber (C), Chiarot, Petry, Edmundson, Merrill, E. Gustafsson – Gallagher (A), Danault, Lehkonen – Caufield, Suzuki, Toffoli – J. Anderson, Kotkaniemi, Byron (A) – Perry, E. Staal, Armia.
    Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (McElhinney) – Rutta, Hedman (A), Černák, McDonagh (A), D. Savard, Sergačjov – Kučerov, B. Point, Palát – Stamkos (C), Cirelli, T. Johnson – Coleman, Gourde, Goodrow – M. Joseph, Colton, Maroon.

Rozhodčí: Dwyer, Charron – Cherrey, Murchison