Kanada – Česko 101:103 (po pr.)
Kanada
101:103 (27:29, 44:52, 60:67, 94:94)
Česko
Sobota 03.07.2021, 22:05 • Victoria, Victoria Memorial Arena • Kvalifikace OH - muži • Semifinále

To je z mé strany už vše. Děkuji za pozornost a zase někdy u basketbalu na počtenou. (00:28:55)

Nejvíce bodů zaznamenal na kanadské straně RJ Barrett, který jich zapsal třiadvacet. Na české straně byl jednoznačně nejlepším hráčem Blake Schilb. Ten získal jednatřicet bodů a výraznou měrou se tak podepsal nad úspěchem českého týmu.

Je dobojováno. Češi sice v závěru čtvrté čtvrtiny přišli o své vedení, když Kanada postupně vyrovnala. Následně pak v prodloužení vedla, ale český tým se dostal zpět, vyrovnal a strhl vedení na svou stranu, které si už udržel. Nakonec nad favoritem z Kanady vítězí 103:101 po nastavené hrací době a jde do finále olympijské kvalifikace. Utká se tak s vítězem duelu Řecko – Turecko. Sledovali jsme parádní zápas, který se nezaujatému divákovi musel líbit. Horší už to bylo u obou trenérů, kterým hráči přidělali několik vrásek na čele.

Konec zápasu. (101:103)

44:58
    Kanada je u míče, ale spíše to vypadá, že zakončit už nemá šanci stihnout. (101:103)

44:58
    Tomáš Satoranský střelou o desku skóruje a strhává vedení opět na stranu českého týmu. Dvě vteřiny před koncem prvního prodloužení si kanadská lavička bere oddechový čas. (101:103)

44:45
    Trenér Ginzburg si vyžádal pro český tým oddechový čas. (101:101)

44:45
    Drama pokračuje dále, za dva body se prosadil Wiggins a je opět vyrovnáno! Neuvěřitelný zápas pokračuje dále. (101:101)

44:11
    Blake Schilb trefuje trojku a nyní zase vedou Češi! To je zápas, panečku. (99:101)

43:14
    Češi jsou zpět, Ondřej Balvín proměnil dva trestné hody a už je to jen o jediný bod. Kdo nakonec urve finále? Čeká nás ještě pořádně zajímavý zbytek zápasu. (99:98)

42:42
    Patrik Auda házel dva trestné hody a oba poté proměnil. Důležitý moment pro český tým, který tak prohrává o tři body. (99:96)

42:25
    Češi zatím v prodloužení vůbec neskórovali a nyní jsou na koni Kanaďané, kteří jsou v laufu. (99:94)

41:34
    Satoranský se netrefil za tři body, na opačné straně pak skórují Kanaďané a ti vedou o pět bodů! (99:94)

40:53
    Alexander-Walker to zkusil znovu z dálky, Balvín ale balon doskočil a získal ho na českou stranu. Nakonec útok národního týmu byl opět neúspěšný. (97:94)

40:14
    Alexander-Walker se dostal na tříbodový oblouk a skóruje za tři body. Kanada tak strhává vedení na svou stranu. (97:94)

40:01
    Začalo prodloužení. (94:94)

40:00
    Čtvrtá čtvrtina skončila. (94:94)

39:58
    Neuvěřitelné, Kanada utekla hrobníkovi z lopaty a v samotném závěru základní hrací doby postupně srovnala na 94:94. Zřejmě tak duel dojde do prodloužení. (94:94)

39:44
    Alexander-Walker fauloval soupeře a Patrik Auda házel dvě šestky. Ovšem neproměnil ani jednu nich. (88:94)