Gasanovová – Havlíčková 2:1 (kon.) | Barthelová – Hrunčáková 1:2 (kon.)
Murrayová Sharanová – Martincová 0:2 (kon.) | Bouzková – Hunterová 1:2 (kon.)
Siniaková – Burrageová 2:0 (kon.) | Šinikovová – Krejčíková 0:2 (kon.)
6 4 2
Storm Hunterová
2
3 6 6
Úterý 13.07.2021, 12:38 • Centrální kurt, TK Sparta Praha (CZE) • WTA Praha - Livesport Prague Open (tvrdý povrch) • 1. kolo

Děkuji za pozornost, mějte hezký den. (14:59:35)

Zápas trvající více než dvě hodiny je u konce. Marie Bouzková sice začala velmi dobře a první set zvládla celkem s přehledem, pak ale začala více chybovat a druhý set získala soupeřka. V tom třetím se Češka sice dostala do vedení 2:0, ale zbylé gemy už pohrála a nepomohlo jí ani ošetřování v průběhu. Turnajová čtyřka tak nepotvrdila roli favoritka a s turnajem se loučí.

Konec zápasu
    1:2; 2:6 - Storm Sandersová

2:6
    Tak to je velká škoda i smůla zároveň. Marie Bouzková ukončuje celý zápas dvojchybou.

30-40
    První Bouzková odvrací dobrým úderem podél postranní čáry. Nyní jí záměr vyšel.

15-40
    Podobná situace nastala i nyní, Bouzková chtěla trefit prostor u postranní čáry, ale její forhend jí vůbec nevyšel. Soupeřka má dva mečboly.

15-30
    Bouzková zasáhla míček hodně špatně a poslala jej do zámezí.

15-15
    Příliš přetažený forhend australské tenistky od základní čáry.

0-15
    Sandersová dobře returnovala a Bouzková poté mířila jen do sítě.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Marie Bouzková.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.
    1:1; 2:5 - Storm Sandersová

2:5
    Bod z podání pro australskou hráčku, kterou dělí jeden gem od postupu.

40-A
    Sandersová doběhla k síti a prudkým úderem získává výhodu.
    1:1; 2:4; 40-40 - Storm Sandersová

40-40
    Nekonečný gem pokračuje, Sandersová udeřila do protipohybu soupeřky a dává znovu na shodu. Bouzková odvrátila balónek jen do autu.

A-40
    Sandersová přetáhla svůj forhend, míček končí v zámezí.

40-40
    Stále není konec, Bouzková znovu dobře returnovala.

40-A
    Výhoda znovu na straně Sandersové.

40-40
    Dobrý return Bouzkové a je tu další shoda.

40-A
    Vypadalo to na jasný aut Australanky, což reklamovala i Bouzková, rozhodčí jí však přiřkl fiftýn.

40-40
    Sandersová si pomohla podáním, return české tenistky letí do zámezí.

A-40
    Třetí brejkbol Bouzkové.

40-40
    A druhý také, když forhendem zamířila k postranní čáře.

40-30
    Sandersová první odvrací.

40-15
    Dva brejkboly pro českou hráčku.

30-15
    Bouzková teď stihla doběhnout k síti a prudkým úderem vybojovat další fiftýn.

15-15
    Do zámezí zamířila i česká tenistka.

15-0
    Sandersová udeřila míček hodně špatně a trefila jen aut.

2:4
    Bouzková to ještě zkouší a mění si raketu.

2:4
    Sandersová směřuje za vítězstvím, slabý úder soupeřky letí jen do sítě.

0-40
    Těsný aut české hráčky, která bude opět čelit třem brejkbolům.

0-30
    Bouzková mířila jen do pásky a Sandersová je blízko brejkbolu.

0-15
    Sandersové se znovu podařil výborný prohoz.

2:3

2:3

2:3
    Sandersová si naběhla k síti a zamířila lehce do odkryté části kurtu.

15-40
    Bouzkové se daří ještě snížit.

0-40
    Tři gemboly má k dispozici Australanka.

0-30
    Dvě smeče Bouzkové od sítě fiftýn nepřinesly a tak udeřila Sandersová, na jejíž prohoz byla Bouzková krátká.

0-15
    Bod z podání pro Sandersovou.

2:2
    Pauza pomohla spíše Australance, ta naběhla na síť a míček poslala smečí do volné části kurtu.

30-40
    Vypadá to na problémy v dolní části těla.

30-40
    Bouzková si žádá ošetření, hra je přerušena.
    1:1; 2:1; 30-40 - Marie Bouzková

30-40
    Bouzková Bouzková teď hrála hodně opatrně a vyplatilo se, Sandersová chybovala a zamířila bekhendem jen do sítě.
    1:1; 2:1; 15-40 - Marie Bouzková

15-40
    První odvrací, Sandersová zamířila za základní čáru.

0-40
    Bouzková je v těžké pozici, bude čelit třem brejkbolům.

0-30
    Další fiftýn pro Sandersovou, tentokrát po forhendu podél postranní čáry.

0-15
    Vypadalo to na aut Australanky, ale hra pokračovala a Bouzková trefila jen síť.

2:1

2:1

2:1
    Sandersová jej využívá svým prvním esem v zápase.

40-A
    Bouzková zbytečně přetáhla svůj úder za základní čáru, z brejkbolu je gembol.
    1:1; 2:0; 40-40 - Storm Sandersová

40-40
    Bouzková slabým returnem poslala míček do sítě.

40-30
    Přesto je tu brejkbol po autu australské tenistky.

30-30
    Sandersové se hra u sítě vydařila, Bouzková se snažila co to šlo, ale na finální úder protihráčky byla krátká.

30-15
    Znovu si počínala česká tenistka výborně a získává další fiftýn.

15-15
    Vzápětí si spravuje chuť a dobrým úderem srovnává.

0-15
    Bouzková odvracela hodně těžký míček, těsně minula postranní čáru.

2:0
    Bouzková potvrzuje brejk, soupeřka přetáhla svůj úder daleko do zámezí.

40-30
    Sandersová prudkým úderem trefila síť, Bouzková má gembol.

30-30
    Hru u sítě sice česká hráčka zvládla, ale její finální úder z voleje byl více než špatný.

30-15
    Bouzková si aspoň trochu spravuje chuť a prudkým forhendem do rohu kurtu získává druhý fiftýn.

15-15
    Jenže i Bouzková se stále nemůže vyvarovat chyb a také její zbytečně prudký úder končí v autu.

15-0
    Přetažený úder Sandersové letí do autu.
    1:1; 1:0 - Marie Bouzková

1:0
    Sandersová to protihráčce hodně ulehčila, a sice další dvojchybou.

A-40
    Sandersová přetáhla svůj úder a je tu brejkbol.

40-40
    Shoda, o tento gem bude ještě velký boj.

30-40
    Další dobrý forhend Australanky, tentokrát do protipohybu soupeřky.

30-30
    Přesným forhendem k postranní čáře Australanka srovnává.

30-15
    Druhá dvojchyba Sandersové.

15-15
    Sandersová mohla získat další fiftýn, ale zaváhala, její volej dokázal Bouzková odvrátit a Australanka už nestačila reagovat.

0-15
    Přetažený return Bouzkové letí do zámezí.

0:0
    Marie Bouzková odchází do šaten, ve 2. setu přišla hned třikrát o své podání, což by se nasazené čtyřce stávat v takovém zápase určitě nemělo. Těžko říct, zda na její výkon má vliv počasí či nějaké zranění, rozhodně ale se svým výkonem ve druhé sadě nemůže být spokojena.

4:6
    O vítězce musí rozhodnout třetí set, Bouzková opět přetáhla svůj úder a míček doletěl daleko za základní lajnu.

15-40
    Setbol pro Sandersovou, Bouzková hodně špatně udeřila míček a adresovala jej ven z kurtu.

15-30
    Druhá dvojchyba Bouzkové v tomto zápase.

15-15
    Bouzkové teď podání moc nevyšlo, soupeřka z toho těžila a po prudkém úderu od sítě srovnala.

15-0
    Těsný aut po křižném forhendu Sandersové.

4:5
    1:0; 4:5 - Marie Bouzková

4:5
    Hodně dlouhá výměna končí lépe pro českou hráčku, když Sandersová přetáhla svůj úder pouze za základní čáru.

A-40
    Brejkbol číslo dvě.

40-40
    Soupeřka jí to ale hodně usnadňuje a špatným úderem jí doslova daruje fiftýn.

40-30
    Následně ale přetáhla svůj úder a bude čelit brejkbolu.

30-30
    Sandersová to udělala velmi dobře a srovnává.

30-15
    Sandersová ovšem snižuje.

30-0
    Bouzková stačila doběhnout stopball soupeřky a úderem do volného kurtu získat další fiftýn.

15-0
    Bouzková si počkala u sítě a pak bekhendem zamířila do protipohybu soupeřky.

3:5
    Teď už se Sandersová raduje a podruhé bere protihráčce servis.
    1:0; 3:4; 30-40 - Marie Bouzková

30-40
    Bouzková měla štěstí, když její bekhend z voleje se těsně otřel o postranní čáru.

15-40
    Znovu bude čelit dvěma brejkbolům, slabým úderem nemohla míček přes síť přehodit.

15-30
    Bouzková dobrým forhendem od základní lajny zamířila na pravou stranu, kde bylo volné místo.

0-30
    Bouzková je znovu pod tlakem, její slabý úder zastavila páska.

0-15
    Výborný return Sandersové, Bouzková neměla šanci prudký úder dostihnout.

3:4

3:4

3:4
    Výborně, Marie si bere ztracené podání zpátky.

40-15
    Dva brejkboly pro českou tenistku.

30-15
    A po další úspěšném úderu jde do vedení.

15-15
    Bouzková srovnává.

0-15
    Další fiftýn pro Australanku.

2:4
    Druhá už bohužel ne a přichází tak o svůj servis.

2:3
    Sandersová svoji šanci využívá a prudkým volejem od sítě celý gem ukončuje.

40-A
    Bouzková teď doběhla soupeřčin kraťas, ale ta následně obloučkem poslala míček k základní čáře a na to už byla Marie krátká.

40-40
    Tak tohle je škoda, Bouzková forhendovala ke vzdálenější základní čáře, kterou jen těsně minula, chyběly centimetry.

A-40
    Brejkbol číslo dvě, Sandersová trefila síť.
    1:0; 2:2; 40-40 - Storm Sandersová

40-40
    Krásná výměna, která vyzněla lépe pro Sandersovou, když Bouzková svým křižným forhendem poslala míček do autu.

40-30
    Po dalším autu má česká tenistka brejkbol.

30-30
    Opět je srovnáno, tentokrát už Australanka mířila do autu.

15-30
    Sandersová měla teď štěstí, když prudkým forhendem od základní čáry tak tak, že trefila volný kurt.

15-15
    Výborný return Bouzkové do volného dvorce a máme srovnáno.

0-15
    Fiftýn pro australskou hráčku.

2:2
    Žádné drama se nekoná, Bouzková si znovu pomohla servisem a po špatném returnu Sandersové srovnává.

40-15
    Sandersová snižuje po autu české soupeřky.

40-0
    Bod z podání a tři gemboly pro Češku.

30-0
    Výborný úder Bouzkové od základní čáry, míček se obloučkem snesl nad soupeřkou, jenž stála u sítě, k základní čáře.

15-0
    Bouzková šla přes druhé podání, soupeřka toho nevyužila a svůj return adresovala do sítě.

1:2

1:2

1:2
    Sandersová dostala soupeřku pod tlak a ta nakonec poslala svůj úder jen do sítě.

30-40
    Škoda, Bouzková to myslela dobře, ovšem její úder zaplul jen do autu.

30-30
    Přetažený úder křížem v podání Bouzkové, fiftýn pro Australanku.

30-15
    Avšak i Sandersová ukázala své kvality a výborným forhendem k levé postranní čáře snižuje.

30-0
    Výborně Marie, jejíž prudký forhend od základní čáry k postranní lajně byl pro soupeřku až příliš velké sousto.

15-0
    Sandersová poslala svůj bekhendový úder za základní čáru.

1:1
    Znovu pomohl české hráčce servis, return soupeřky letí do autu.

A-40
    Bouzková si pomohla podáním a má výhodu.

40-40
    Poprvé v utkání přichází shoda, Sandersová si počkala na správný moment a pak zamířila do volné části kurtu.

40-30
    Křižný forhend teď Marii nevyšel, míček zastavila síť.

40-15
    Špatný return Sandersové přináší Bouzkové dva gemboly.

30-15
    Bouzková dobře přečetla hru a prudkým úderem do protipohybu vybojovala další fiftýn.

15-15
    Bouzková naběhla na síť a křižný forhendem ke vzdálenější postranní čáře nedala soupeřce šanci.

0-15
    První dvojchyba i na straně české tenistky.

0:1
    Těsný aut po returnu české hráčky a Storm Sandersová začíná druhý set čistou hrou.

0-40
    Další chyba, forhedový return Bouzkové končí v síti.

0-30
    Vzápětí zahrála česká tenistka aut.

0-15
    Bouzková nezasáhla raketou míček ideálně, ten tak zastavila hrana pásky.

0:0
    Zatím česká hráčka potvrzuje roli favoritky, třebaže některých zbytečných chyb by se měla vyvarovat. První set trval necelou tři čtvrtě hodinu, uvidíme, jak tomu bude v druhé sadě.
    1:0; 6:3 - Marie Bouzková

6:3
    Marie Bouzková ukončila tento gem i celý první set stylově esem. Celkově čtvrtým.

40-30
    Delší výměnu ukončila Sandersová přetaženým bekhendovým úderem, míček dopadl za základní čáru.

30-30
    Bouzková byla v podobné situaci, ale teď pokazila svůj úder a míček skončil daleko v autu.

30-15
    Výborná prudká smeč u sítě v podání Bouzkové, kterou dělí dva míčky od vítězství v prvním setu.

15-15
    Bouzková šla přes druhé podání, Sandersová však bekhendem adresovala míček do zámezí.

0-15
    Bouzková špatnou smečí nabyla protihráčce, ta prudkým forhendem přinutila českou tenistku k chybě.

5:3
    Znovu měla Marie velmi dobře rozehraný gem, ale nakonec jej zbytečnými chybami skoro až darovala soupeřce. První set tak pokračuje.

30-40
    Bouzková neudeřila míček zrovna ideálně, je z toho fiftýn pro soupeřku.

30-30
    Štěstí při Australance, Bouzková mohla výměnu rozhodnout od sítě, ale nestalo se, Sandersová obloučkem poslala míček na základní čáru.

30-15
    Škoda, Sandersová byla pod tlakem, Bouzková toho nevyužila a přetaženým returnem zahrála aut.

30-0
    První dvojchyba v utkání.

15-0
    Velmi dobrý kraťas se teď povedl české hráčce, Sandersová míček ještě zasáhla, ale trefila jen síť.

5:2
    Konec přestávky, podávat bude Storm Sandersová.

5:2

5:2
    Sandersová returnovala do sítě, Bouzkovou dělí jeden vítězný gem od zisku prvního setu.

40-30
    Třetí eso české hráčky.

30-30
    Bouzková slabším úderem trefila pásku, je srovnáno.

30-15
    Bekhendový úder Bouzkové letěl přesně podél bližší postranní čáry.

15-15
    Sandersová dnes už poněkolikáté čopem těsně za síť uspěla, Bouzková nedokázala míček dostat přes síť.

15-0
    Sandersová bojovala hodně statečně a odvracela velmi těžké údery soupeřky, nakonec ale ten svůj přetáhla a adresovala za základní čáru.

4:2
    Bouzková nepřehodila síť a z nadějného stavu tak není nic.

30-40
    Sandersová výborným forhendem do protipohybu soupeřky otáčí stav a má gembol.

30-30
    Podobná situace, tentokrát česká hráčka returnovala do zámezí.

30-15
    Sandersová si pomáhá podáním, return Bouzkové zastavuje síť.

30-0
    Krásný forhend podél postranní lajny předvedla česká hráčka, bylo to těsné, ale přeci jen jde další fiftýn na její konto.

15-0
    Těsný aut Sandersové přináší fiftýn české hráčce.

4:1

4:1

4:1
    Sandersová sice returnovala zpět do kurtu, ovšem na následný prudký úder soupeřky už byla krátká.

40-30
    Teď se ovšem české tenistce povedl parádní prohoz, kterým vybojovala gembol.

30-30
    Sandersová zkusila opět štěstí u sítě a vyplatilo se, po její smeči je srovnáno.

30-15
    Bouzková si pomáhá podáním, return její protihráčky nebyl přesný.

15-15
    Sandersové křižný forhend nevyšel, také ona trefila aut.

0-15
    Bouzková zahrála míček do autu.

3:1
    Return Bouzkové letí do autu, Australanka zaznamenává první gem.

15-40
    Sandersová to teď udělala velmi dobře, ve finále naběhla k síti a prudkou smečí výměnu ukončila.

15-30
    Česká hráčka vzápětí získává fiftýn a snižuje.

0-30
    Bouzková přetáhla svůj úder za základní čáru.

0-15
    Sandersová velmi dobře mířila k postranní lajně, Bouzková poté odvrátila míček jen do zámezí.

3:0

3:0

3:0
    Bouzková naběhla k síti a z voleje adresovala míček na pravou stranu kurtu, kam Sandersová nemohla doběhnout.

A-40
    Bod z podání a rázem je tu gembol.

40-40
    Marie Bouzková jej na rozdíl od soupeřky odvrací, Sandersová přetáhla svůj úder a zamířila do autu.

30-40
    Bouzková bude čelit brejkbolu, její úder skončil v síti.

30-30
    Úder Bouzkové do protipohybu protihráčky nevyšel, míček zastavila páska.

30-15
    Druhé eso české tenistky.

15-15
    Čop od základní čáry Sandersové vyšel, Bouzková míček nedoběhla.

15-0
    Bouzkové bekhendový úder se otřel o pásku a skončil u základní čáry. Štěstí na straně české hráčky.
    0:0; 2:0 - Marie Bouzková

2:0
    Sandersová mířila do vzdálenějšího rohu kurtu, kam by Bouzková nedoběhla, ovšem trefila jen aut. Marie Bouzková si tak připisuje čistou hru při soupeřčině podání.

40-0
    Bouzková dokázala odvrátit zdánlivě ztracený míček a bekhendem jej poslat na stranu Sandersové, ta zřejmě čekala aut a nechala jej proletět, což byla chyba. Tři brejkboly.

30-0
    Bouzková stačila doběhnout soupeřčin kraťas a prudkým úderem poslala míček do volné části kurtu.

15-0
    Výborný forhend Bouzkové k základní lajně, na který byla soupeřka krátká.

1:0
    Delší výměnu ukončil forhendový úder Sandersové do sítě.

40-15
    Hned v prvním gemu přichází první eso.

30-15
    Přetažený úder Bouzkové letí za základní lajnu.

30-0
    Bod z podání pro Marii, return soupeřky byl příliš slabý.

15-0
    Bouzková si pomohla prudkým podáním, po returnu soupeřky adresovala míček do vzdálenějšího rohu kurtu.

0:0

V tuto chvíli přicházejí Marie Bouzková i Storm Sandersová na hrací plochu.

Po dlouhém statečném boji, který trval více než dvě hodiny, mladičká Havlíčková své zkušenější soupeřce nakonec podlehla. Na řadu tak konečně může přijít tento mač.

Duel mezi Havlíčkovou a Gasanovovou dospěl do třetího setu, začátek tohoto utkání se tak odkládá minimálně o půl hodinu.

Zápas přijde na řadu na centrálním kurtu jako druhý v pořadí. Tím prvním bude souboj Lucie Havlíčkové s Ruskou Anastasií Gasanovovou, i tento mač můžete sledovat v podrobném on-line přenosu.

Vzájemné zápasy

Dnešní soupeřky se spolu v kariéře utkají poprvé. Na vítězku čeká lepší z dvojice Urszula Radwanská – Nuria Parrizas-Diazová.

Storm Sandersová

141. hráčka žebříčku si na pražském turnaji zatím zahrála pouze v jednom případě, a sice v loňském roce, kdy skončila také hned v 1. kole. Nad její síly byla Ana Bogdanová z Rumunska, která svoji australskou soupeřku vyprovodila z kurtu za hodinu a čtvrt po setech dvakrát 6:1. Je tedy jasné, že hráčka, která v tomto souboji zvítězí, zlepší své turnajové maximum. Co se týče bilance na tvrdém povrchu Storm Sandersové v posledních deseti zápasech, činí pět výher a stejný počet proher.

Vysoká česká tenistka jde do turnaje jako nasazená čtyřka, v žebříčku jí patří 57. pozice. V Praze bude startovat už počtvrté, poprvé tomu bylo v roce 2015, následně 2018 – v obou ročnících skončila už v kvalifikaci – a zatím naposledy 2019, kdy vypadla v 1. kole s Němkou Antonií Lottnerovou po setech 1:6 a 4:6. Její bilance na tvrdém povrchu z posledních deseti mačů je sedm výher a tři porážky.

Dobrý den, 1. kolo má na programu tenisový turnaj WTA Praha, do hry vstoupí i několik českých hráček. V tomto přenosu budeme sledovat zápolení Marie Bouzkové s Australankou Storm Sandersovou. Do utkání jde jako favoritka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:40.