29:25 (10:11)
Slovensko
Pátek 16.07.2021, 19:15 • Dvorana Golovec, Celje, Slovinsko • ME juniorky

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou příště! (20:47:38)

Svěřenkyně lodivoda Poloze turnaj v sobotu zakončí soubojem s Norskem, které v souběžně hraném utkání se Švýcarskem přetlačilo svého soka 33:32.

Je konec! Český výber vítězí nad Slovenkami 29:25 a zítra se popere o konečné deváté místo na turnaji! Národní tým uspěl zejména díky excelentnímu individuálnímu výkonu Charlotte Cholevové, která v utkání zaznamenala celkem dvanáct branek.

Nejlepší hráčky utkání
    CZE: Charlotte Cholevová
    SVK: Viktória Voržáčková

Konec zápasu. (29:25)
    60
    Natalie Kuxová dělá tečku za střeleckým zápisem dnešního střentutí, Češky vítězí! (29:25)
    60
    Kosmeticky ještě upravuje skóre Valeria Dulinová. (28:25)

60
    Poslední minuta druhého poločasu! (28:24)
    59
    Marie Poláková opět upravuje na rozdíl čtyř branek, Češky budou zítra bojovat o deváté místo. (28:24)
    59
    Gól vstřelil tým Slovensko (Petra Palová). (27:24)

58
    Oddechový čas pro Slovensko.
    58
    Trochu větru ze slovenských plachet vyhání Štěpánka Hejlová, Češky nechtějí připustit drama. (27:23)
    57
    Českou brankářku nyní překonala zase Diana Vargová, v Celje je to o tři zásahy. (26:23)
    57
    Monika Pénzes se prosazuje počtvrté v dnešním zápase, Slovenky stále nehází flintu do žita. (26:22)
    56
    Jen krátce nato pak na zásah navazuje Natálie Kuxová, český tým si jde za vítězstvím. (26:21)
    56
    Charlotte Cholevová je stále ve varu a posílá za slovenskou brankářu další balón. (25:21)
    55
    Gól vstřelil tým Slovensko (Klára Paulínyová). (24:21)

55
    Jenže Sára Königová záhy odpovídá, Češky od postupu do utkání o deváté místo dělí necelých pět minut. (24:20)

54
    Monika Pénzes drží svůj tým na dosah vyrovnání. (23:20)
    54
    Charlotte Cholevová z hranice sedmi metrů přidává sedmou branku na své konto. (23:19)

53
    Uvidíme sedmičku pro český výběr! (22:19)

52
    Charlotte Cholevová nemířila přesně, hra se nyní přelévá zpět ke svatyni gólmanky Malé. (22:19)
    52
    Tak pozor, tohle nejspíš ještě bude hodně zajímavé! Pénzes z bleskového brejku snižuje na rozdíl tří branek. (22:19)
    51
    Na druhém konci hrací plochy chvilkový nápor v přesnou střelu přetavila Monika Pénzes. (22:18)
    50
    První zásah pro Pavlínu Láskovou. (22:17)
    49
    Samozřejmě to ale nevzdávají, náskok Češek nyní o něco málo zredukovala Petra Palová. (21:17)
    49
    Natálie Kuxová zvyšuje na rozdíl pěti branek a Slovenky to už budou mít hodně těžké... (21:16)

48
    Oddechový čas pro Česko.

48
    Technická chyba Palové ukončuje slovenský tlak, tuhle přihrávku si asi za rámeček nedá. (20:16)

47
    Pokračujeme dál, Slovenky kombinují v útoku. (20:16)

47
    Hraje je v Celje na chvíli pozastavena, jedna ze Slovenek zůstává ležet na palubovce. Snad bude v pořádku. (20:16)

46
    Šňůru přihrávek uzavřela z devítimetrové lajny Farářová, slovenská brankářka zakročila včas. (20:16)
    45
    Malý hlouček slovenských fanoušků v hale je čím dál tím tišší a tišší, Cholevová proměňuje sedmičku. (20:16)

44
    Svatyni soupeřek neodčarovala ani Lancz, obě strážkyně klecí prožívají povedenou pasáž hry. (19:16)

44
    Střela Königové z pravého křídla se od nohy gólmanky odrazila ven z brankoviště. (19:16)
    43
    Znovu Marie Poláková, Slovenky přestávají se svými soupeřkami držet krok. (19:16)

42
    Dulinová rychlý výpad Slovenek v branku nepřetavila, česká brankářka včas zakročila. (18:16)
    41
    Trochu prostoru mezi oběma celky vytváří Marie Poláková, národní tým vede o dvě branky. (18:16)

41
    Nepovedené zakončení Moniky Pénzes proskákalo kolem vzdálenější tyče české svatyně. (17:16)
    40
    Za na branky bohatou čtyřicátou minutou dělá tlustou čáru Veronika Holečková. (17:16)
    40
    I tentokrát měl ale český náskok jen jepičí život, Alena Dvorščáková vrací skóre na remízu. (16:16)
    40
    Charlotte Cholevová je dnes skutečně k nezastavení a posílá další gól za slovenskou brankářku. (16:15)
    39
    Zsákovics poslala balón přesně k pravé tyči. (15:15)

39
    38
    Národní tým jde obratem do vedení, osmatřicátou minutu zásahem uzavírá Kristýna Königová! (15:14)
    37
    Poprvé ve druhé půli máme znovu vyrovnáno, poprvé v utkání se prosazuje Natálie Kuxová! (14:14)
    36
    Zvládne! Charlotte Cholevová snižuje, jedná se už o její celkem osmý gól v zápase. (13:14)

36
    Jedna z Češek si došla pro sedmičku, které se opět ujme Charolotte Cholevová. Zvládne tíhu situace? (12:14)
    35
    S brankami se roztrhl pytel, pouhých sedm sekund po Cholevové skóruje Viktoria Györiová. (12:14)
    35
    Charlotte Cholevová však fenomenálním individuálním výkonem stále drží svůj výběr ve hře. (12:13)
    34
    Slovenky přetavují početní výhodu v branku, nebyl u toho nikdo jiný než Barbora Lancz. (11:13)

34
    Komplikace pro národní tým, čeká ho oslabení. Z palubovky na trestnou míří Štěpánka Hejlová (CZE). (11:12)
    33
    Nyní už ano! Veronika Holečková opět snižuje na rozdíl jediné branky, Češky bojují dál. (11:12)

33
    Češky už několik desítek sekund dobývají slovenské brankoviště, střela z toho zatím nebyla. (10:12)
    32
    Míč se znovu třepotá v české síti, do dolní části svatyně ho poslala Alena Dvorščáková. (10:12)

32
    Rozšířit své už tak rozmanité střelecké portfoilo se pokusila Cholevová, kterou ale Voržáčková tentokrát vychytala. (10:11)

31
    Jdeme na druhý poločas, jako první se balónu ujímají Slovenky a pomalu míří do útoku. (10:11)

31
    Začal druhý poločas. (10:11)

Máme za sebou vesměs vyrovnanou první půli zápasu mezi Českem a Slovenskem, po které se z drobného náskoku mohou těšit reprezentantky druhého jmenovaného státu. O ničem ještě nicméně není vůbec rozhodnuto, vše je otevřené, a tak uvidíme, jak se duel bude po přestávce vyvíjet dál.

Druhý poločas začne přibližně ve 20:00.

30
    První poločas skončil. (10:11)
    30
    ...na následnou dorážku slovenské bojovnice už však nedosáhla. Palová se prosazuje. (10:11)

30
    Koudelková sice sedmičku Palové vychytala... (10:10)

30
    Poslední minuta prvního poločasu! (10:10)
    29
    V polovině předposlední minuty první půle skóruje Monika Machačová, udrží se remíza do pauzy? (10:10)
    28
    Početní nevýhodě navzdory se po kombinaci z hranice brankoviště prosazuje Petra Palová. (9:10)

28
    Oddechový čas pro Slovenky.

27
    Velká škoda pro český výběr, Charlotte Cholevová tentokrát z hranice sedmi metrů trefila jen spojnici slovenské svatyně! (9:9)

27
    Češky mají šanci si před přestávkou vybudovat malý náskok, vyloučena je Olivia Ščípová (SVK). (9:9)
    26
    Jen pár sekund nato však znovu skóruje sama Charlotte Cholevová, bitva je stále vyrovnaná. (9:9)
    25
    Barbora Lancz řádí podobně jako Charlotte Cholevová a vrací Slovenkám ztracený náskok. (8:9)
    24
    Řady úspěšných českých střelkyň z kraje čtyřiadvacáté minuty rozšiřuje Kristýna Königová. (8:8)
    24
    Odpověď na sebe však nenechala dlouho čekat, tentokrát se na střeleckou listinu zapsala Diana Vargová. (7:8)
    24
    Monika Machačová se na moment zbavila protihráčky a zamířila přesně pod víko. (7:7)

23
    Dlouhou kombinaci střelou z křídla zakončila Pénzes, která ale balón poslala jen do nohy gólmanky. (6:7)
    21
    Slovenky se však nehodlají náskoku vzdát, českou brankářku opět překonala Barbora Lancz. (6:7)
    20
    Na první pokus to nevyšlo, o pár sekund později se už ale Holečková z přesného zásahu radovat mohla. (6:6)

19
    Střela Kuxové byla zblokována, následnou kombinaci slovenských přihrávek však ukončila Vostárková. Češké juniorky jdou znovu do útoku. (5:6)

19
    18
    Ze české strany je to dnes koncert Charlotte Cholevové, která přidává svou pátou branku v zápase. (5:6)
    17
    Chvilkové dobývání českého brankoviště vedlo k další přesné střele z dílny Barbory Lancz. (4:6)

16
    Češky si zahrají první přesilovku, dvě trestné minuty si do statistik připisuje Valeria Dulinová (SVK). (4:5)

16
    Sara Erika Zsákovics (SVK) je trestána žlutou kartou. (4:5)
    15
    Krátké střelecké ticho ukončila Barbora Lancz, Slovenky se ujímají jednobrankového vedení. (4:5)

14
    Hra se nyní přelévá z jednoho konce hrací plochy na druhý, sledujeme vyrovnanou bitvu. (4:4)
    13
    Petra Palová následně nařízenou sedmičku přetavila v gól, v Celje je znovu srovnáno. (4:4)

13
    Anežka Farářová (CZE) si však nyní při bránění počínala za hrancí pravidel a vidí žlutou kartu. (4:3)

13
    Slovenky nyní rotují před českým brankovištěm, defenzíva soupeřek je ale nepouští do zakončení. (4:3)
    12
    Vyrovnaný stav moc dlouho nevydržel, Charlotte Cholevová se prosazuje i ze sedmičky. (4:3)
    12
    Sara Erika Zsákovics nic neřešila a poslala za gólmanku prudkou střelu do horní části klece. (3:3)

11
    Diana Vargová přestřelila, soupeřky míří do brejku a mají šanci navýšit své vedení. (3:2)
    10
    Charlotte Cholevová potřetí, česká kapitánka z hranice brankoviště usměrnila balón k zadní tyči. (3:2)

9
    Dvorščáková si vylámala zuby na české brankářce, již několik minut hrajeme bez branky. (1:2)

8
    Veronika Holečková se neprosadila, následný protiútok Slovenek byl ale rychle zneškodněn. (1:2)

7
    V Celje běží sedmá minuta hry, Poláková využila chyby soupeřky a dostala se k balónu. Češky opět kombinují před slovenskou svatyní. (1:2)
    6
    Gól vstřelil tým Česko (Charlotte Cholevová). (1:2)
    5
    Gól vstřelil tým Slovensko (Barbora Lancz). (1:2)
    3
    Gól vstřelil tým Slovensko (Petra Palová). (1:2)

3
    Odpověď chtěla zařídit Monika Penzes, její střela však za brankářku neprošla. (1:0)
    2
    Charlotte Cholevová už ale mířila naprosto přesně, Češky po minutě a půl hry jdou do vedení. (1:0)

1
    Otevřít skóre hned zkraje střetnutí se pokusila Tereza Vostárková, která však přestřelila klec. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba výběry jsou na palubovce, jdeme na věc!

Duel bude řídit duo kosovských rozhodčích složené z Erdoana a Arsima Vitakuových.

Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, derby mezi Slovenkami a Češkami v Celje začne za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní zahajovací sestavy obou celků.

Česko: Koudelková, Malá – Königová, Holečková, Daňková, Farářová, Kuxová, Kubálková, Vostárková, Štipčáková, Poláková, Smějová, Lásková, Cholevová, Machačová, Hejlová.

Slovensko: Voržáčková, Kakaščíková – Pénzes, Dvorščáková, Paulínyová, Polievková, Timková, Dulinová, Györiová, Lancz, Šcípová, Zsákovics, Sedláčková, Vargová, Bírová, Pálová.

Rozhodčí: E. Vitaku, A. Vitaku (KOS).

Příjemný pátek u sledování Mistrovství evropy juniorek! Svěřenkyně lodivoda Poloze dnes zahájí finálovou fázi turnaje utkáním se Slovenskem.

Turnaj ve slovinském Celje pomalu ale jistě míří do finiše. České reprezentantky navzdory středeční porážce s Rakouskem zakončily meziskupinu IV na prvním místě, a mají tak tu nejlepší možnou výchozí pozici pro boje o konečné deváté místo na šampionátu.

V cestě jim dnes budou stát Slovenky, které v průběhu celého Mistrovství ze čtyř duelů vyhráli jen jednou jedinkrát. Výsledek utkání rozhodne o tom, zdali se národní tým zítra s jedním z dvojice Švýcarsko – Norsko popere o devátý, či o jedenáctý flek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:15.