Brazílie – Francie 29:34 (kon.) | Argentina – Německo 25:33 (kon.) | Egypt – Dánsko 27:32 (kon.)
Španělsko – Norsko 28:27 (kon.) | Bahrajn – Portugalsko 25:26 (kon.) | Japonsko – Švédsko 26:28 (kon.)
Argentina
25:33 (13:14)
Německo
Pondělí 26.07.2021, 04:00 • Yoyogi National Stadium, Tokio • Olympijské hry - muži • Skupina A
Sledujte:

Argentina – Německo 25:33 (13:14)
    Nejvíce branek: Martínez 5, D. E. Simonet 5/2, Moscariello 4 – Kastening 7, Schiller 7/1, Weinhold 5. Rozhodčí: Horáček, Novotný (CZE). Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/1. Vyloučení: 4:3. ČK: Gensheimer (GER). (05:34:35)

Je dobojováno. Němci ovládli druhý poločas a do tabulky skupiny A zapisují první výhru. Utkání s Argentinci rozhodli ve druhém poločase, kdy soustředěným výkonem přehráli soupeře, naopak Jihoameričané kvůli několika výpadkům v útoku a také výtečnému brankáři Wolffovi nedokázali dlouho skórovat, a to toto utkání rozhodlo.

Konec zápasu. (25:33)
    60
    A ještě jedna branka, v poslední sekundě utkání se trefuje z levé strany Schiller. (25:33)
    60
    Moscariello se prosadil na brankovišti a i proti dvěma Němcům a ještě snižuje. (25:32)
    60
    Němci znovu skórují, i v pádu se prosadil Golla. (24:32)
    59
    Němci ztratili balon v útoku, rychlý kontr Argentinců zakončil neomylně Ramirez. (24:31)

58
    Weinhold sice ztratil míč v útoku, jenže co je to Argentincům platné. Fernandeze v následné protiakci vychytal parádně Wolff. (23:31)

58
    A po další ztrátě hráčů v tmavě modrém mohou útočit Němci a ti se opravdu nikam neženou. (23:31)

57
    JIhoameričané zatím marně dobývají branku německého výběru. (23:31)

57
    Argentinci si v závěru ještě zahrají přesilovku, vyloučen je Kai Häffner. (23:31)
    56
    Němci našli dobrou přihrávkou na brankovišti nabíhajícího Kasteninga a ten nekompromisně propálil argentinského gólmana. (23:31)
    55
    Martinez ještě zapisuje možná už jen čestný úspěch svého týmu po akci z pravého křídla. (23:30)
    55
    Argentinci opět zaváhali v útoku a tentokrát fatálně. Němci je připravili o míč a Schiller skóroval do prázdné branky. (22:30)
    54
    Němci už vedou o sedm a to bude mít jejich sok už hodně těžké. Golla trefil z brankoviště parádně horní růžek jihoamerické branky. (22:29)

53
    Federico Fernandez po akci z levé strany pálí pouze nad německou brankou. (22:28)
    53
    Střelci na obou stranách se teď rozstříleli, německé vedení okamžitě navyšuje Weber. (22:28)
    53
    Pedro Martinez po akci středem snižuje. (22:27)
    52
    Radost Argentinců ze snížení měla jepičí život. Drux to vzal středem a vůbec nezaváhal a střelou pří zemi opět navýšil náskok Němců. (21:27)
    52
    Za Argentince snižuje Mourino. (21:26)
    52
    Němci postupný útok zakončili skvěle, z levého křídla přesně zakončuje Schiller. (20:26)
    51
    Až teď se Jihoameričané dočkali, středem se přes bránící hráče trefuje Martinez. (20:25)
    50
    Ne, s Argentinci to nevypadá dobře a na vině je jejich trápení v útoku ve druhé půli, ve které skórovali za 20 minut pouze šestkrát. Po dalším neúspěchu naopak skóruje Kastening. Němci vedou o šest. (19:25)

50
    Argentina na nepříznivý vývoj reaguje oddechovým časem. (19:24)
    50
    Střelu Pabla Simoneta z ostrého úhlu vyrazil Wolff, z protiakce opět udeřili Němci, a to zásluhou Weinholda. (19:24)
    49
    Jenže Němci jsou v posledních minutách v útoku takřka neomylní, Weber poslal míč do branku střelou po zemi. (19:23)
    48
    Pablo Simonet se prosazuje poté, co se uvolnil na středu a poslal balon pod víko. (19:22)
    47
    Jenže Němci se prosazují i v oslabení a z pravé strany se štěstím skóruje Kastening. (18:22)
    47
    Gól vstřelil tým Argentina (Ramiro Martínez). (18:21)

47
    A pozor, Gensheimer je vzápětí vyloučen a fasuje červenou kartu! (17:21)

47
    Do branky šel místo Maciela brankář Bar a Gensheimerovu sedmičku vyrazil! (17:21)

47
    Mourino fauloval při střelbě Schillera je z toho sedmička pro Německo. (17:21)

46
    Martineze po akci z pravé strany následně skvěle vychytal Wolff. (17:21)
    46
    Němci skórují i v oslabení. Argentinci zapomněli na hranici brankoviště na Gollu a ten i v pádu skóruje. (17:21)

45
    Martinezovu ránu z pravého křídla mířící pod břevno skvěle vyráží brankář Wolff! (17:20)

45
    Němci budou potrestáni. Za faul na Pedra Martineze je vyloučen na dvě minuty Timo Kastening. (17:20)
    44
    Weber se prosazuje středem a následně prostřeluje Maciela mezi nohama. (17:20)

44
    Němci v postupném útoku, který na chvilku přerušila výměna míče. (17:19)

43
    Jihoameričané už jsou mezitím kompletní, trest Vainsteina před malou chvílí vypršel. (17:19)
    43
    Argentinci se dlouho nemohli dostat k zakončení, pak se však na hranici brankoviště uvolnil Mourino a propálil Wolffa. (17:19)
    41
    Přesilovka je rychle využita. Paul Drux skóruje po náběhu do brankoviště a přesné střele k pravé tyči Macielovy svatyně. (16:19)

41
    Němci budou hrát dvě minuty v početní převaze, vyloučen je Pablo Vainstein. (16:18)
    40
    Sebastian Simonet se prosazuje a Argentinci po dlouhých šesti minutách skórují. (16:18)

39
    Další ztráta Argentinců v útoku, Pekelera ale posledně parádně vychytal brankář Maciel. (15:18)

38
    Jihoameričané na nepříjemnou pasáž reagují a berou timeout. A není se co divit, už takřka pět minut neskórovali. (15:18)
    38
    Jenže Argentinci v útoku znovu chybují, následnou protiakci vzal na sebe Weinhold, který se pomalu prošel středem a úspěšnou střelou navýšil náskok Němců už na tři góly! (15:18)

38
    Sebastian Simonet pálí nad německou branku, bylo to ale s faulem. Útok Argentiny bude pokračovat. (15:17)
    37
    Němci navyšují náskok na dvě branky, Schiller dostal parádní přihrávku zadem a z levého křídla se nemýlil (15:17)

36
    Argentinci jsou znovu zastaveni, Wolff vyráží i střelu Diego Simoneta. (15:16)
    35
    Ránu I. Pizarra zastavil Wolff, z následné protiakce skóroval z pravého křídla Kastening. (15:16)
    35
    Němci po dlouhém obléhán argentinské branky skórují, Weinhold si parádně naběhl do volného prostoru na středu a bez potíží propálil Maciela. (15:15)
    34
    Diego Simonet trefuje pravý spodní růžek a Argentinci otáčí vývoj utkání. (15:14)

33
    Schillerovu ránu mířící do horního rohu následně parádně vyráží brankář Maciel. (14:14)

32
    Němci už museli útočit, jenže ránu Weinholda zablokoval Bonanno. (14:14)
    33
    Drux přišel o míč na brankovišti a brejk po dlouhém sprintu proměnil Moscariello. Je vyrovnáno. (14:14)

32
    Ani napodruhé to Jihoameričanům nevyšlo, ze střední vzdálenosti pálí mimo Federico Pizarro. (13:14)

31
    Argentinci napoprvé neuspěli a nedařilo se ani napodruhé, když je zablokován Ignacio Pozarro. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:14)

Oba týmy už se připravují zpátky na palubovce, utkání bude za malý okamžik pokračovat.

Úvodní poločas je u konce. Do zápasu vstoupili lépe Argentinci, kteří i díky skvělým zákrokům brankáře Maciela drželi náskok, který byl v jednu chvíli až tři branky. Němci se ale postupně vrátili do zápasu, skóre otočili a nakonec po první půli vedou o jeden gól.

30
    První poločas skončil. (13:14)

30
    A skoro to Němcům ještě vyšlo. Na brankovišti byl faulován Pekeler, jenže následnou sedmičku Schillera chytá brankář Maciel. (13:14)

30
    Do konce úvodního poločasu chybí dvanáct sekund. Němci se ještě snaží něco vymyslet během oddechového času, (13:14)
    30
    Argentina v závěru první půle ještě snižuje, sedmičku proměnil Sebastian Sionet. (13:14)
    30
    Kastening má v závěru poločasu střeleckou a přidává už svou třetí branku. (12:14)
    29
    Gól vstřelil tým Argentina (Ramiro Martínez). (12:14)
    29
    Němci znovu utíkají do dvougólového náskoku zásluhou Schillera. (11:13)
    28
    Argentina opět stahuje náskok Němců. (11:12)
    28
    Pedro Martinez neuspěl, Němci zásluhou Wolffa rychle rozehráli a v brejku pádící Kastening nezaváhal. (11:12)
    27
    Němci ale znovu vedou, středem se rychle prosazuje Weinhold. (11:11)
    26
    Jihaomeričané srovnávají dvougólové manko, z pravého křídla se prosazuje Ramiri Martinez. (11:10)

26
    Kastening nevystihl Gollovu přihrávku do pravého křídla míč končí mimo, útočit mohou Argentinci. (10:10)
    25
    Moscariello snižuje po úspěšném útoku z levé strany. (10:10)

25
    Navíc je vyloučen Federico Fernandez a Němci budou hrát znovu v přesile. (9:10)
    25
    Wolff chytá ránu Pedra Martineze, z protiútoku se prosazuje středem Weinhold. (9:10)

24
    Žlutou kartu inkasuje lavička Argentiny, i když se její kouč hodně diví. (9:9)

23
    Golla se po neúspěšném útoku Argentinců okusil trefit jejich opuštěnou branku, leč neuspěl. (9:9)
    23
    Schiller si naskočil do zakončení z levé strany a propálil Maciela. Němci poprvé v zápase vedou. (9:9)

22
    A budou k tomu mít dobrou možnost, vyloučen je Ignacio Pizzaro. (9:8)

22
    Moscariello se provinil útočným faulem a Němci mohou jít poprvé v zápase do vedení, pokud se jim podaří proměnit postupný útok. (8:8)
    21
    A ti také okamžitě vyrovnávají. Häfner se prosadil přes jednoho z bránících hráčů a posléze i gólmana Maciela. (8:8)

21
    Pablo Simonet neuspěl se střeleckým zakončením, útočit mohou Němci. (8:7)

20
    Argentinci na dvě branky Německa v řadě reagují oddechovým časem. (8:7)
    19
    Weber si na středu povyskočil nad soupeřovu obranu a neomylně zavěsil. (8:7)

19
    Wolff chytá pokus Diego Simoneta a Němci mohou zaútočit. (8:6)
    18
    Němci to teď sehráli parádně, když vyšachovali argentinskou defenzivu a zcela volný Golla na středu neměl problém zakončit. (8:6)

18
    Oslabeni budou nyní dvě minuty i Argentinci, pykat za faul bude dvě minuty Mourino. (8:5)
    18
    Pizarro skóruje tentokrát z levého křídla, kde se po uvolnění suverénně prosadil proti Wolffovi. (8:5)
    17
    Häfner se štěstím snižuje, když zakončil technicky z pravé strany a míč pomalu se došoural do branky. (7:5)
    16
    Úvodní gól pro Pizzara, který se na pravé straně parádně uvolnil a propálil i brankáře Wolffa. Argentinský náskok pomalu narůstá. (7:4)

16
    Argentinci budou hrát v početní převaze, za faul na rozbíhajícího se D. Simoneta si dvě minuty odpočine Pekeler. (6:4)

16
    Kühn zakončoval ze střední vzdálenosti, jenže Maciel znovu míč letící do horního rohu vyrazil. (6:4)
    15
    Diego Simonet znovu skóruje, ze střední vzdálenosti trefil přesně k levé tyči. (6:4)

14
    MAciel zapisuje úspěšný zákrok proti střele Kühna. (5:4)
    14
    Sedmimetrový hod s přehledem proměnil Diego Simonet. (5:4)

13
    Mourino byl faulován, Golla vidí žlutou kartou a Argentinci ještě zahrávají sedmičku. (4:4)
    12
    Kühn nic nevymýšlel a z větší vzdálenosti poslal balon dělovkou přímo do šibenice argentinské branky. (4:4)

12
    JIhoameričané v útoku neuspěli a Němci tak mohou založit postupný útok. (4:3)

11
    Pekeler na hranici brankoviště zastavil jednoho z Argentinců a vidí žlutý kartonek. (4:3)
    10
    Němci po faulu Moscariella zahrávali sedmičku, tu suverénně proměnil Schiller. (4:3)

10
    Žlutá karta pro tým Argentina (Lucas Dario Moscariello). (4:2)

10
    Diego Simonet pálí vedle německé branky. (4:2)

9
    Němcům se v útoku zatím vůbec nedaří. Nyní ztratili míč a na postupnou zteč se vydávají hráči v tmavě modrých dresech. (4:2)
    8
    Argentinci rychle kontrují a opět vedou o dvě branky. (4:2)
    8
    Němci ale vzápětí snižují. (3:2)
    7
    Argentinci byli dlouho v útoku a už museli útočit, z větší dálky to na sebe vzal Diego Simonet a trefil parádně horní růžek. (3:1)

6
    Wolff zastavuje útok Federica Fernandeze z levé strany, následně se Němci nepohodli v útoku a Argentinci mohou znovu útočit. (2:1)
    5
    To už ale nyní neplatí, na praví straně se pěkně uvolnil Kastening a Němci snižují. (2:1)

5
    Němci to zkouší postupným útokem, zatím se jim ale příliš nedaří vyzrát na argentinskou obranu. (2:0)

4
    Maciel potřetí zastavuje argentinský útok a posléze i počtvrté, když uspěl proti zcela osamocenému Schillerovi. (2:0)
    3
    Diego Simoner proměňuje sedmičku a Jihoameričané zvyšují §vodní náskok. (2:0)

2
    Němci ani napodruhé v útoku neuspěli, argentinský gólman si připisuje úspěšný zákrok. (1:0)
    2
    Argentinci otevírají skóre, z pravé strany se prosadil Sebastian Sionet. (1:0)

1
    Weberovu ránu zblokovala argentinská obrana. (0:0)

1
    Na úvod útočí Němci. Ti budou v tomto utkání nastupovat v bilých dresech, jejich sok oblékne tmavě modrou. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Národní písně obou mužstev jsou u konce, utkání začne již za několik málo okamžiků.

Halou nyní zní hymna Argentiny, následovat bude ta německá.

Stejně jako dvojice rozhodčích, která bude řídit tento duel. A je to právě česká dvojice, Václav Horáček a Jiří Novotný.

Oba týmy už jsou nastoupeny na ploše a postupně představovány.

Vzájemné zápasy

Na olympijských hrách se oba týmy potkávají vůbec poprvé v historii. zato se již čtyřikrát potkaly na Mistrovství světa, kde se z výhry vždy radovali Němci. Poslední, přátelský duel, odehrály oba celky před dvěma lety, a jasný triumf 28:13 zapsali opět Evropané.

Argentina

Jihoameričané hrají pod pěti kruhy teprve potřetí. Premiéru si odbyli před devíti lety v Londýně, podruhé startovali na olympijských hrách v brazilském Riu. Na obou turnajích vybojovali celkové 10. místo.

Právo startu na třetích Hrách v řadě si Argentinci vybojovali už před dvěma lety na Panamerických hrách. V Limě si v základní skupině nejprve poradili s výběrem USA, Chile a Kubou. V semifinále pak rozdrtili Mexiko 34:14 a v boji o letenku do Tokia přehráli ve finále Chile 31:27.

Do olympijského klání ale Argentinci vstoupili stejně jako Němci porážkou, na úvod turnaje podlehli Francii 27:33.

Německo

Házenkáři Německa hrají na letních olympijských hrách poosmé v historie. Z předchozích sedmi účastí vybojovali tři medaile (1936 – zlato, 2004 – stříbro, 2016 – bronz), z toho tu poslední, bronzovou, na předchozí olympiádě v brazilském Riu.

Účast na letošních hrách si Němci vysloužili díky úspěšné olympijské kvalifikaci, která se uskutečnila letos v březnu v Berlíně. V domácím prostředí si zajistili postup díky remíze se Švédy a výhrami nad Slovinskem a Alžírskem.

Do turnaje ale naši západní sousedé vstoupili porážkou, když v úvodním utkání skupiny podlehli Španělsku těsně o jediný gól, 27:28.

Olympijský turnaj házenkářů pokračuje dalším hracím dnem. V tomto online přenosu Vám zprostředkujeme průběh utkání skupiny A mezi reprezentacemi Argentiny a Německa.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.