Kolář – Cachin 2:1 (kon.) | Vukic – Lehečka 0:2 (kon.)
Pedro Cachin
Pedro Cachin (ALT)
1
4 6 5
Čtvrtek 29.07.2021, 11:04 • Centrální kurt, Poznaň (POL) • Challenger Poznaň (antuka) • Osmifinále
    2:1; 7:5 - Zdeněk Kolář

7:5
    Zdeněk Kolář vítězí! I tentokrát pomohla českému hráči páska, která nadzvedla míček před Cachinem a ten poté zahrál jen do sítě.

40-0
    Tři mečboly. Kolář si otevřel dvorec servisem na postranní lajny a poté vše dokonal na síti.

6:5
    Zdeněk Kolář v pravou chvílí proráží soupeřův servis. Na závěr gemu zahrál vítězný forhend.

40-0
    Tři brejkboly. Koláře znovu podržela páska, která nadzvedla míček směřující na polovinu soupeře.

5:5
    A znovu musel Kolář hrát přes druhé podání. Cachin byl sice ve hře po returnu křížem, ale na Koláře si nepřišel.

4:5
    Ve třetím setu pokračuje bez jediného brejkbolu. Kolář chtěl zariskovat, ale jeho úder neměl potřebnou přesnost.

4:4
    Cachin přetahuje vysoký úder až za koncovou čáru a gem velmi rychle končí.

3:4
    Kolář dokázal držet krok ve výměně, ale poté se nechal přehodit a nakonec zahrál mizerně do autu.

3:3
    Zdeněk Kolář opět dorovnává stav třetího dějství. Cachinův úder dopadl jen pod pásku.

2:3
    Kolář sice skvěle returnoval po lajně, ale šanci ve středu kurtu nevyužil a navíc přišel s chybou.

2:2
    Třetí set je znovu vyrovnán. Cachin zkoušel hrát po lajně, ale míček se zastavil na pásce.

1:2
    Argentinský hráč bere na své konto i další těsný gem. Kolář v nouzi hrál jen do sítě.

1:1
    Zdeněk Kolář srovnává krok ve třetím setu. Cachin chtěl změnit rytmus hry, ale kraťasem trefil síť.

0:1
    Kolář slibně vedení o dva fiftýny v prvním gemu nedokázal proměnit. Na závěr přišel s další obrovskou chybou.
    1:1; 4:6 - Pedro Cachin

4:6
    První podání odmrštila páska do autu. A dvojchyba ukončuje druhé dějství.

40-A
    Ani nyní Kolářovi nevyšlo první podání podle představ. Po vítězném úderu Cachina je tady další setbol.

40-A
    Setbol pro Cachina! Kolář zkoušel zahrát hned za pásku, ale trefil síť.

4:5
    Pedro Cachin musel hrát jen po druhém podání. I tak ale donutil Koláře k úderu mimo hrací plochu.

4:4
    Ve druhém setu je srovnáno. Kolář dokázal zastavit sérii třech ztracených gemů v řadě.

3:4
    Třetím gemem v řadě se Cachin dostává ve druhém setu do vedení. Kolářův return skončil daleko mimo hru.

3:3
    Zdeněk Kolář musel hrát proti brejkbolu přes druhé podání. Cachin se navezl do returnu, zatlačil Koláře a ten už brejkbol nedokázal odvrátit.

30-40
    Pedro Cachin si poradil se servisem na tělo, poté stabilizoval hru od základní lajny a nakonec vypálil bekhend po čáře.

3:2
    Pedro Cachin nakonec snižuje ztrátu ve druhém setu. Kolář na závěr gemu vyhodil další return do autu.

A-40
    Kolář se skvěle opřel do returnu, rychle přeběhl k síti, kde zakončil výměnu. Brejkbol.

A-40
    Po dvojchybě je tady dokonce brejkbol pro Koláře.

3:1
    Brejk je potvrzen čistou hrou. Kolář rozpohyboval soupeře ze strany na stranu a nakonec si počkal na Cachinovu chybu v nouzi.

2:1
    Brejk je na světě. Cachin si ještě poradil s úderem na čáru, ale po delší rozehře napálil míček jen do autu.

40-30
    Parádní Kolářův return dopadl do rohu kurtu, poté se Čech vydal k síti, odkud výměnu zakončil. Brejkbol.

1:1
    Dramatický gem jde nakonec ke Kolářovi. Ani tentokrát nedokázal Cachin využít nadějného postavení.

15-40
    Dva brejkboly pro Cachina. Kolář tentokrát nedokázal čelit tlaku soupeře.

0:1
    Pedro Cachin se ve druhém setu ujímá vedení. Kolář sice zkoušel zariskovat na returnu, ale míček vylétl zcela mimo dvorec.
    1:0; 6:4 - Zdeněk Kolář

6:4
    První sada míří na konto Zdeňka Koláře. Od základní lajny nyní udolal soupeře, Cachinův úder skončil v těsném autu.

40-30
    Setbol pro Koláře. Po prvním podání si český tenista přišel pro vítězný úder blíže k síti.

5:4
    Argentinský tenista znovu diktoval tempo výměny od základní lajny a donutil Koláře k úderu do autu.

5:3
    Čistá hra také na druhé straně. Kolář vypálil po prvním podání k síti, kde už ale hrát nemusel.

4:3
    Čistá hra pro argentinského hráče. Kolář se marně natahoval pro return.

4:2
    Zdeněk Kolář opět odskakuje do vedení o dva gemy. Cachinův return byl znovu nebezpečný, ale nyní si na něj už dal Kolář pozor.

3:2
    Pedro Cachin snižuje ztrátu v prvním setu. Na závěr gemu nedal Kolářovi prudkým forhendem příliš šancí.

3:1
    Brejk je potvrzen. Po kratším returnu Cachina si Kolář přišel pro ukončení výměny i celého gemu k síti.

2:1
    Zdeněk Kolář bere Cachinovi podání. I další přestřelka od základní lajny vyšla lépe pro českého reprezentanta.

40-30
    Pedro Cachin se musel obejít bez prvního podání. Delší výměnu od základní lajny zvládl lépe Kolář a zajistil si tak první brejkbol zápasu.

1:1
    Zdeněk Kolář velmi rychle srovnává v prvním setu krok. Na závěr gemu vytáhl přímý bod z podání.