Přehled událostí na LOH Tokio 2020 - 8. den | (kon.) |
2. kolo (muži) | (kon.) | | | 3. kolo (muži) | (kon.) |
Jezdecká všestrannost (týmy a jednotlivci) | (kon.) |
Do 81 kg (muži) | Vítěz: E. Qerimaj (ALB) (kon.) | | | Do 96 kg (muži) | (kon.) |
Do 81 kg - finále (muži) | Vítěz: S. Lyu (CHN) (kon.) | | | Do 96 kg - finále (muži) | Vítěz: Elbakh (kon.) |
CZECHTEAM.TV | (00:00) |
Smíšené týmy - eliminace, ČF, opravy a SF | (probíhá) | | | Smíšené týmy - finále | Vítěz: Francie (kon.) |
100m motýlek - finále (muži) | Vítěz: C. Dressel (USA) (kon.) | | | 200m znak - finále (ženy) | Vítěz: K. McKeownová (USA) (kon.) |
800m volný styl - finále (ženy) | Vítěz: K. Ledecká (USA) (kon.) | | | 50m volný styl - semifinále (muži) | (kon.) |
50m volný styl - semifinále (ženy) | (kon.) | | | 4 x 100 m polohový závod (mix) | Vítěz: Velká Británie (kon.) |
Trap - kvalifikace (smíšené týmy) | (kon.) | | | Malorážka 50 m, 3 pozice - kvalifikace (ženy) | Vítěz: J. Zykovová (ROC) (kon.) |
Trap - finále (smíšené týmy) | Vítěz: Španělsko (kon.) | | | Malorážka 50 m, 3 pozice - finále (ženy) | Vítěz: N. Christenová (SUI) (kon.) |
Jednotlivci - osmifinále (muži) | (kon.) | | | Jednotlivci - ČF, SF a F (muži) | Vítěz: M. Gazoz (TUR) (kon.) |
Celodenní liveblog | (kon.) |
48 - 52 kg: Dopolední předkola (muži) | (kon.) | | | 57 - 63 kg: Dopolední předkola (muži) | (kon.) |
69 - 75 kg: Dopolední čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | 54 - 57 kg: Dopolední semifinále (ženy) | (kon.) |
48 - 52 kg: Odpolední předkola (muži) | (kon.) | | | 57 - 63 kg: Odpolední předkola (muži) | (kon.) |
69 - 75 kg: Odpolední čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | 54 - 57 kg: Odpolední semifinále (ženy) | (kon.) |
Freestyle (ženy) | Vítěz: H. Robertsová (USA) (kon.) | | | Freestyle (muži) | Vítěz: L. Martin (AUS) (kon.) |
Celodenní přehled | (kon.) |
3m prkno - semifinále (ženy) | (kon.) |
Šavle, družstva (ženy) | Vítěz: ROC (kon.) |
Soutěž mužů | Vítěz: I. Litvinovič (BLR) (kon.) |
Smíšená štafeta | Vítěz: Velká Británie (kon.) |
O umístění a semifinále | (kon.) | | | O umístění a finále | Vítěz: Nový Zéland (kon.) |
Čína - Nový Zéland | 3:2 (kon.) | | | Japonsko - Španělsko | 1:4 (kon.) |
Argentina - Austrálie | 0:2 (kon.) | | | Indie - Jižní Afrika | 4:3 (kon.) |
Německo - Nizozemsko | 1:3 (kon.) | | | Irsko - Velká Británie | 0:2 (kon.) |
Černá Hora – Kazachstán | 19:12 (kon.) | | | Austrálie – Španělsko | 5:16 (kon.) |
USA – Maďarsko | 8:11 (kon.) | | | Chorvatsko – Srbsko | 14:12 (kon.) |
Itálie – Japonsko | 16:8 (kon.) | | | Jihoafrická republika – Řecko | 5:28 (kon.) |
konec
Do 81 kg - finále (muži)
Vítěz: S. Lyu (CHN)
Patrik Czepiec
Startovní listina
1. Arley Méndez Perez (CHI)
2. Rejepbaj Rejepov (TKM)
3. Antonino Pizzolato (ITA)
4. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL)
5. Nico Müller (GER)
6. Siao-ťün Lyu (CHN)
7. Zacarias Bonnat Michel (DOM)
8. Harrison James Maurus (USA)
9. Ritvars Suharevs (LAT)
10. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP)
Výsledky trhu
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 170 kilogramů (OR)
2. Antonino Pizzolato (ITA) - 165 kilogramů
3. Rejepbaj Rejepov (TKM) - 164 kilogramů
4. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 163 kilogramů
4. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 163 kilogramů
4. Ritvars Suharevs (LAT) - 163 kilogramů
7. Harrison James Maurus (USA) - 161 kilogramů
8. Alrey Méndez Perez (CHI) - 160 kilogramů
9. Nico Müller (GER) - 159 kilogramů
10. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 158 kilogramů
Výsledky nadhozu
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 204 kilogramů (OR)
1. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 204 kilogramů
3. Antonino Pizzolato (ITA) - 200 kilogramů
3. Harrison James Maurus (USA) - 200 kilogramů
5. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 196 kilogramů
6. Ritvars Suharevs (LAT) - 195 kilogramů
6. Nico Müller (GER) - 195 kilogramů
8. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 189 kilogramů
9. Alrey Méndez Perez (CHI) - nezapsal váhu
9. Rejepbaj Rejepov (TKM) - nezapsal váhu
Celkové výsledky
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 374 kilogramů (OR)
2. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 367 kilogramů
3. Antonino Pizzolato (ITA) - 365 kilogramů
4. Harrison James Maurus (USA) - 361 kilogramů
5. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 359 kilogramů
6. Ritvars Suharevs (LAT) - 358 kilogramů
7. Nico Müller (GER) - 354 kilogramů
8. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 347 kilogramů
9. Alrey Méndez Perez (CHI) - nezapsal váhu
9. Rejepbaj Rejepov (TKM) - nezapsal váhu
1. Arley Méndez Perez (CHI)
2. Rejepbaj Rejepov (TKM)
3. Antonino Pizzolato (ITA)
4. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL)
5. Nico Müller (GER)
6. Siao-ťün Lyu (CHN)
7. Zacarias Bonnat Michel (DOM)
8. Harrison James Maurus (USA)
9. Ritvars Suharevs (LAT)
10. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP)
Výsledky trhu
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 170 kilogramů (OR)
2. Antonino Pizzolato (ITA) - 165 kilogramů
3. Rejepbaj Rejepov (TKM) - 164 kilogramů
4. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 163 kilogramů
4. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 163 kilogramů
4. Ritvars Suharevs (LAT) - 163 kilogramů
7. Harrison James Maurus (USA) - 161 kilogramů
8. Alrey Méndez Perez (CHI) - 160 kilogramů
9. Nico Müller (GER) - 159 kilogramů
10. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 158 kilogramů
Výsledky nadhozu
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 204 kilogramů (OR)
1. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 204 kilogramů
3. Antonino Pizzolato (ITA) - 200 kilogramů
3. Harrison James Maurus (USA) - 200 kilogramů
5. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 196 kilogramů
6. Ritvars Suharevs (LAT) - 195 kilogramů
6. Nico Müller (GER) - 195 kilogramů
8. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 189 kilogramů
9. Alrey Méndez Perez (CHI) - nezapsal váhu
9. Rejepbaj Rejepov (TKM) - nezapsal váhu
Celkové výsledky
1. Siao-ťün Lyu (CHN) - 374 kilogramů (OR)
2. Zacarias Bonnat Michel (DOM) - 367 kilogramů
3. Antonino Pizzolato (ITA) - 365 kilogramů
4. Harrison James Maurus (USA) - 361 kilogramů
5. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) - 359 kilogramů
6. Ritvars Suharevs (LAT) - 358 kilogramů
7. Nico Müller (GER) - 354 kilogramů
8. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) - 347 kilogramů
9. Alrey Méndez Perez (CHI) - nezapsal váhu
9. Rejepbaj Rejepov (TKM) - nezapsal váhu
1. Siao-ťün Lyu (CHN) – 374 kilogramů (OR)
2. Zacarias Bonnat Michel (DOM) – 367 kilogramů
3. Antonino Pizzolato (ITA) – 365 kilogramů
4. Harrison James Maurus (USA) – 361 kilogramů
5. Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (COL) – 359 kilogramů
6. Ritvars Suharevs (LAT) – 358 kilogramů
7. Nico Müller (GER) – 354 kilogramů
8. Andrés Eduardo Mata Pérez (ESP) – 347 kilogramů
9. Alrey Méndez Perez (CHI) – nezapsal váhu
9. Rejepbaj Rejepov (TKM) – nezapsal váhu
Další dnešní finále, tentokrát z kategorie do 96 kilogramů, vám od 12:50 přinese kolega Marek Baloun. Pokud si chcete připomenout závod do 81 kilogramů – kategorie B, komentář z něj najdete na našich stránkách.
➤ Arley Méndez Perez (Chile)
➤ Rejepbaj Rejepov (Turkmenistán)
➤ Antonino Pizzolato (Itálie)
➤ Brayan Santiago Rodallegas Carvajal (Kolumbie)
➤ Nico Müller (Německo)
➤ Siao-ťün Lyu (Čína)
➤ Zacarias Bonnat Michel (Dominikánská republika)
➤ Harrison James Maurus (USA)
➤ Ritvars Suharevs (Lotyšsko)
➤ Andrés Eduardo Mata Pérez (Španělsko)
➤ Předchůdcem vzpírání je zvedání kamenů
➤ Vzpírání bylo na prvních LOH v Aténách (1896)
➤ Dříve na LOH bez váhových kategorií (1896, 1904)
➤ První rozlišení vah vzpěračů v Antverpách (1920)
➤ Dvě dílčí disciplíny přišly až v Montrealu (1976)
➤ Ženy soutěží od Sydney (2000)
➤ Soutěž se skládá ze dvou disciplín: trhu a nadhozu
➤ Při trhu se váha dává nad hlavu jedním pohybem
➤ U nadhozu se činka přemístí na hruď, pak nad hlavu
➤ Ze tří pokusů se zapisuje vždy ten nejtěžší
➤ Společná váha nejlepších pokusů určuje pořadí
➤ Přemístění činky má striktní, přísná pravidla