Francie – Bahrajn 42:28 (kon.) | Švédsko – Španělsko 33:34 (kon.) | Dánsko – Norsko 31:25 (kon.)
Německo – Egypt 26:31 (kon.)
Dánsko
31:25 (13:12)
Norsko
Úterý 03.08.2021, 10:00Olympijské hry - muži • Čtvrtfinále
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mužské olympijské házené. V tomto čtvrtfinálovém zápase proti sobě nastoupí Dánsko a Norsko.

Norsko v základní skupině z pěti zápasů vyhrálo tři. Poradilo si s Brazílií 27:24, Argentinou 27:23 a Francií 32:29. Tým nestačil na Španělsko 27:28 a na Německo 23:28.

Dánsko v rámci základní skupiny prohrálo jediný zápas. Nestačilo na Švédsko 30:33. Předtím porazilo Japonsko 47:30, Egypt 32:27, Bahrajn 31:21 a Portugalsko 34:28.

V tomto roce spolu týmy odehrály dva vzájemné přípravné zápasy. Nejprve Dánsko vyhrálo 31:28, a pak Norsko 36:34. Favoritem v tomto zápase jsou hráči Dánska.

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Möller – M. Landin Jacobsen, Saugstrup Jensen, Svan Hansen, Möllgaard Jensen, Mensah Larsen, H. Toft Hansen, M. Hansen, Toft Olsen, J. Hansen, L. Andersson, Holm, Gidsel.

Norsko: Saeveraas, Bergerud – Sagosen, Myrhol, Fredriksen, Överby, Tönnesen, Jöndal, Björnsen, Gullerud, O'Sullivan, Gulliksen, Röd..

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Utkání začalo. (0:0)

1
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Lasse Bredekjaer Andersson). (0:0)
    2
    S přehledem proměnil sedmičku Sander Sagosen. Norsko jde do vedení. Hod do horní části branky. (0:1)

2
    Christian O'Sullivan se dopustil faulu, uvidíme znovu sedmičku. (0:1)
    3
    Mikkel Hansen odrazil míč o zem, a pak se dostal do branky, je vyrovnáno. (1:1)

3
    Mathias Gidsel vybojoval míč pro spoluhráče, kteří tak mohou založit rychlou akci. (1:1)
    4
    Mathias Gidsel uspěl a posílá svůj tým do vedení. (2:1)

4
    Následně hraje Norsko, které se může pokusit o vyrovnání. (2:1)

5
    Střelecký pokus kryje brankář, a tak se směr hry rychle otáčí. (2:1)
    5
    Lasse Svan Hansen skvěle trefil horní část branky, Dánsko navyšuje své vedení. (3:1)
    5
    Z velké dálky se prosazuje Lasse Bredekjaer Andersson. (4:1)
    6
    Sander Sagosen uspěl zakončením do středu branky, gólman střelu neviděl. (4:2)
    7
    Jacob Tandrup Holm navyšuje vedení Dánska. (5:2)
    7
    Bleskovou akci na druhé straně zakončuje úspěšné Sander Sagosen. (5:3)

7
    Jacob Tandrup Holm to zkoušel dobře, ale trefil jen brankovou konstrukci. (5:3)
    8
    Magnus Abelvik Röd snižuje. (5:4)
    9
    Mathias Gidsel měl hodně času na zakončení a dokázal se dobře zorientovat a uspěl. (6:4)
    9
    Bleskově Norsko přispěchalo s odpovědí, prosazuje se ze sedmičky Sander Sagosen. (6:5)

10
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry. (6:5)
    10
    Norsko nyní dokázalo vyrovnat, prosazuje se po rychlé akci Magnus Jöndal. (6:6)

11
    Vyloučení v týmu Norsko (Sander Sagosen). (6:6)
    11
    Dánsko se dostává do vedení, míč do horního pravého rohu poslal šikovně Lasse Svan Hansen. (7:6)

12
    Norsko mělo možnost sedmičky, ale přízemní pokus Magnuse Jöndala nepřekonal brankáře. (7:6)
    13
    Kevin Maagerö Gulliksen srovnává stav zápasu. (7:7)
    14
    acob Tandrup Holm posílá Dánsko do vedení, uspěl střelou z bezprostřední blízkosti. (8:7)
    15
    Magnus Gullerud to vzal na sebe, jeho zakončení z bezprostřední blízkosti zapadlo do branky, stav je znovu vyrovnaný. (8:8)

15
    V závěru patnácté minuty jsme sledovali klidnější házenou, navíc bylo k vidění příliš mnoho nepřesností. (8:8)

16
    Vyloučení v týmu Norsko (Sander Sagosen). (8:8)

16
    Žlutá karta pro realizační tým Dánsko. (8:8)
    17
    Jacob Tandrup Holm se nyní prosazuje, obskočil obranu a dokázal uspět. Dánsko jde znovu do vedení. (9:8)

18
    Magnus Abelvik Röd se propracoval do dobré střelecké pozice, ale nedokázal překonat brankáře. (9:8)

18
    Dánsko nyní vede o jeden bod, zatím sledujeme velmi dramatický zápas. (9:8)

19
    Sander Sagosen se dostal do brejku, zkoušel přízemní zakončení, ale nedokázal uspět. Gólman si připsal zákrok. (9:8)

19
    Dánsko si vyžádalo oddechový čas. (9:8)
    20
    Petter Överby zakončením z bezprostřední blízkosti proměnil svou šanci. (9:9)
    21
    Norsko jde do vedení, rychlý brejk proměnil obranou nepokrytý Kevin Maagerö Gulliksen. (9:10)
    22
    Podobná situace na druhé straně a prosazuje se Mikkel Hansen. (10:10)
    22
    Gól vstřelil tým Norsko (Magnus Abelvik Röd). (10:11)
    23
    Magnus Landin Jacobsen bleskově zakončoval a znovu srovnává stav zápasu. Nyní sledujeme gólovou pasáž hry. (11:11)

24
    Mikkel Hansen se propracoval do zakončení, ale jeho pokus do středu branky kryje gólman. (11:11)

25
    Magnus Fredriksen se propracoval do zakončení, jeho pokus byl zblokovaný. (11:11)

26
    Lasse Svan Hansen minul z vyložené střelecké pozice branku, míč končí mimo. (11:11)

26
    Norsko si vyžádalo oddechový čas. (11:11)

26
    Magnus Landin Jacobsen fauloval, sedmička proti jeho týmu. (11:11)
    26
    S přehledem proměnil Sander Sagosen sedmičku, díky čemuž jde Norsko do vedení. (11:12)

27
    Christian O'Sullivan fauloval, sedmička pro Dánsko. (11:12)
    27
    Mikkel Hansen proměnil sedmičku, díky čemuž je znovu vyrovnáno. (12:12)

29
    Sander Sagosen se propracoval do střelecké pozice, ale trefil jen brankáře. (12:12)
    30
    Jacob Tandrup Holm posílá v poslední minutě hry v prvním poločase Dánsko do vedení, uspěl z bezprostřední blízkosti. (13:12)

30
    První poločas skončil. (13:12)

Dánsko vede po prvním poločase čtvrtfinálového dramatického zápasu o jednu branku 13:12.

31
    Začal druhý poločas. (13:12)
    31
    Dánsko vstoupilo velmi dobře do druhého poločasu, branku dává hned v úvodní minutě Magnus Landin Jacobsen. (14:12)
    33
    Po klidnější pasáži hry se do zakončení dostalo Norsko, které snižuje. Prosazuje se Magnus Jöndal. (14:13)
    33
    Dánsko si bere dvoubrankový náskok zpět, prosazuje se po rychlém brejku Mikkel Hansen. (15:13)

33
    Christian O'Sullivan vybojoval míč, a tak se směr hry otáčí. (15:13)
    35
    Dánsko vede o tři góly, z brejku se prosazuje Mikkel Hansen. (16:13)
    35
    Kevin Maagerö Gulliksen bleskově snižuje. (16:14)

35
    Mikkel Hansen měl velkou šanci ale z bezprostřední blízkosti trefil jen brankáře. (16:14)

36
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, mnoho šancí momentálně k vidění není, hraje se hodně takticky. (16:14)
    36
    Jacob Tandrup Holm se propracoval k zakončení a dokázal si poradit. (17:14)

37
    Vyloučení v týmu Dánsko (Lasse Bredekjaer Andersson). (17:14)
    38
    Snad poprvé v zápase vede Dánsko o čtyři body, nyní se prosazuje po rychlé akci Mathias Gidsel. (18:14)

38
    Kevin Maagerö Gulliksen to zkoušel individuálně, ale nedokázal překonat brankáře soupeře. (18:14)
    39
    Mathias Gidsel to vzal na sebe, z brejku se dostal před branku a do dolní části branky poslal míč. (19:14)

39
    Norsko si vyžádalo oddechový čas. (19:14)
    39
    Gól vstřelil tým Norsko (Harald Reinkind). (19:15)
    40
    Dvě rychlé akci Norsku vyšly, a tak dává dva poměrně snadné góly. Nyní se prosazuje Magnus Jöndal. (19:16)
    41
    Mikkel Hansen odpovídá poměrně rychle, dává gól z bezprostřední blízkosti. (20:16)

41
    Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Saugstrup Jensen). (20:16)
    42
    Magnus Gullerud dává gól a rozdíl lve skóre je nyní jen tři góly. (20:17)
    42
    Mads Mensah Larsen měl hodně prostoru a dokázal se prosadit. (21:17)
    43
    Mads Mensah Larsen proměnil brejk, rychlá akce se Dánsku podařila. (22:17)
    44
    Sander Sagosen zakončoval rychlou akci Norska, jeho pokus z bezprostřední blízkosti zapadl přesně do branky. (22:18)

45
    Sander Sagosen to vzal na sebe, jeho individuální akci zastavil povedený zákrok brankáře. (22:18)
    46
    Nyní je to znovu jen o tři góly, prosazuje se aktivně hrající Harald Reinkind. (22:19)

46
    Sander Sagosen se dopustil faulu, sedmička pro Dánsko. (22:19)
    46
    S přehledem Mikkel Hansen proměnil sedmičku. (23:19)

47
    Magnus Jöndal se dostal do zakončení, ale trefil dolní část branky, kde byl připravený brankář. (23:19)

47
    Sander Sagosen znovu neuspěl, i tentokrát ho vychytal brankář. (23:19)

48
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, Dánsko vede o čtyři góly a momentálně má k postupu blíže. (23:19)

49
    Dánsko si vyžádalo oddechový čas. (23:19)
    49
    Mikkel Hansen pokračuje v dobrém výkonu, nyní přidává další branku. (24:19)

49
    Sedmička pro Norsko. (24:19)
    49
    Nabídnutou možnost Norsko dokázalo využít, branku ze sedmičky dává Sander Sagosen. (24:20)

50
    Mikkel Hansen se propracoval do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář. (24:20)

51
    Dostáváme se do posledních deseti minut hry ve druhém poločase. Dánsko vede o čtyři branky. (24:20)

51
    Christian O'Sullivan se probojoval do zakončení, ale brankář jeho úmysl přečetl a zastavil míč. (24:20)
    51
    Hráči Dánska navyšují své vedení, prosazuje se Mathias Gidsel. (25:20)

52
    Sedmička pro Norsko. (25:20)
    52
    Sander Sagosen proměnil s přehledem hod ze vzdálenosti sedmi metrů, moč poslal do horní části branky. (25:21)
    53
    Mads Mensah Larsen rychle odpovídá, jeho akci z brejku ozdobilo velmi přesné a elegantní zakončení. (26:21)

54
    Momentálně sledujeme klidnější pasáž hry, což vyhovuje hráčům Dánska, kteří vedou o pět gólů a mají blíže k postupu. (26:21)

54
    Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Norsko (Sander Sagosen). (26:21)
    55
    Dánsko navyšuje své vedení, prosazuje se po rychlé akci Jacob Tandrup Holm. (27:21)

55
    Norsko si vyžádalo oddechový čas. (27:21)
    55
    Harald Reinkind dává po dlouhé době gól za Norsko, které tak snižuje na rozdíl pěti branek, mnoho času už ale nezbývá. (27:22)
    56
    Lasse Svan Hansen bleskově odpovídá a dává branku i on. (28:22)
    56
    Blesková akce Dánska a nechytatelné zakončení, kterém se prezentuje Lasse Svan Hansen. (29:22)
    57
    Harald Reinkind skvěle zakončoval, dává gól, ale Dánsko kontroluje hru a má náskok. (29:23)
    57
    Do horní části branky poslal míč Jacob Tandrup Holm. (30:23)
    57
    Magnus Gullerud snižuje na rozdíl šesti bodů. (30:24)

58
    Mikkel Hansen to zkoušel individuálně, jeho pokus kryje brankář. (30:24)
    59
    Harald Reinkind dává další branku. (30:25)

60
    Poslední minuta hry ve druhém poločase. (30:25)
    60
    Dánsko míří za postupem, prosazuje se aktivně hrající Jacob Tandrup Holm. (31:25)

Konec zápasu. (31:25)

Dánsko – Norsko 31:25 (13:12)
    Nejvíce branek: M. Hansen 8/3, Holm 8, Gidsel 5 – Sagosen 8/5, Reinkind 5, Jöndal 3. Sedmimetrové hody: 3/3 – 6/5. Vyloučení: 2:3. ČK: Sagosen (NOR).

Dánsko vyhrává tento čtvrtfinálový zápas 31:25, a tak na olympijském turnaji míří do semifinále. Naopak Norsko do boje o medaile nezasáhne. (11:32:28)