Švýcarsko – Rusko 2:9 (kon.) | Švédsko – USA 5:3 (kon.) | Česko – Finsko 3:4 (1:2 po s.n.)
Slovensko – Německo 12:2 (kon.)
Slovensko
12:2 (5:1, 4:0, 3:1)
Německo
Úterý 03.08.2021, 19:00Hlinka Gretzky Cup • Skupina B

Dalibor Dvorský získal 7 bodů (3+4), díky čemuž se stal nejproduktivnějším hráčem zápasu. (21:15:57)

Slovensko v tomto zápase bylo jednoznačně lepší a vyhrává tento zápas s přehledem 12:2. Německo v tomto zápase bylo podstatně horní a mnoho výraznějších šancí si vypracovat nedokázalo.

59:00
    Oznámena byla poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:39
    Po nádherné kombinaci pálil Adam Žlnka. Jeho ránu tak tak vytěsnil brankář mimo.

58:21
    Adam Sýkora trefil jen ležícího brankáře.

58:00
    Slovensko se usadilo v útočném pásmu, kde kombinuje. Jeden z hráčů minul branku.

57:24
    Vyloučení v týmu Německo (Rayan Bettahar – 2 min., sekání).

57:15
    Dávid Nátny vedl akci slovenského týmu, ale k zakončení se nedostal.

57:00
    Hraje se ve středním pásmu, probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině i zápase.
    56:16 Peter REPČÍK - 12:2

56:16
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Slovensko je dnes při chuti, přidává další branku. Po rychlé kombinaci se prosazuje PETER REPČÍK. Asistence: Filip Mešár.

55:22
    Dostáváme se do finální fáze hry ve třetí třetině. Slovensko pokračuje v aktivní hře a navíc má přesilovku.

54:39
    Vyloučení v týmu Německo (Maksim Anton – 2 min., podrážení).

54:26
    Po vstřelené brance se hra Německa zlepšila, následovala další rána, ale kotouč končí mimo.
    53:47 Matthias PISCHOFF - 11:2

53:47
    Německo právě vstřelilo branku!
    Německo se nyní prosazuje a dává svou druhou branku v zápase. Díky důrazu před brankou se z hranice brankoviště prosazuje MATTHIAS PISCHOFF. Asistence: Rayan Bettahar.

53:43
    Roman Kechter to vzal na sebe, protlačil se do zakončení, ale jeho pokus kryje brankář.

53:20
    Šimon Nemec vedl zajímavou akci Slovenska, ale po průniku do útočného pásma se k zakončení nedostal.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 5. Dvorský (Molnár), 9. Mešár (Nemec, Slafkovský), 14. Repčík (Slafkovský, Dvorský), 15. Slafkovský (Nemec, Dvorský), 18. Čiernik (Petrovský, Štrbák), 30. Dvorský (Čiernik, Molnár), 33. Sýkora (Petrovský, Moško), 34. Molnár (Čiernik), 38. Slafkovský (Nemec, Molnár), 52. Molnár (Dvorský, Štrbák), 53. Dvorský (Mešár, Nemec), 57. Repčík (Mešár) – 3. Gaidel (Ullmann), 54. Pischoff (Bettahar)

Slovensko: Eliaš (Jurčák) – Moško, Nemec, Nátny, Štrbák, Kmec, Žabka, Krakovský, Nahálka – Slafkovský, Repčík, Mešár – Žlnka, Petrovský, Sýkora – Molnár, Dvorský, Čiernik – Kopecký, Honzek, Šotek.
    Německo: Noack (Wolf) – Kauhanen, Hafenrichter, Sinn, Bettahar, Hübner, Grunewald, Grasmik, Sturm – Lutz, Kechter, Krening – Pischoff, Hauf, Moritz – Rollinger, Sivic, Anton – Oswald, Ullmann, Gaidel.

Rozhodčí: Müller, Štefik – Jedlička, Valo