Čína – Nizozemsko 6:13 (kon.) | ROV – USA 11:15 (kon.)
Austrálie – Kanada 14:12 (kon.) | Španělsko – Maďarsko 8:6 (kon.)

(2:3, 3:2, 3:3, 2:2, 4:2)

Čtvrtek 05.08.2021, 11:20Olympijské hry - Vodní pólo (ženy) • O 5. - 8. místo
Sledujte:

Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 11:20.

Přeji příjemné čtvrteční dopoledne při sledování textového přenosu z vodního póla. V ženském turnaji se dnes budou hrát semifinále a zápasy o umístění. My začneme zápasem skupiny o 5. až 8. místo mezi Austrálií a Kanadou. Začínáme v 11:20.

Po čtvrtfinálovém zápase byly oba tyto týmy zklamané. Austrálie nestačila jen o gól na tým ROC a sen na medailový úspěch zmizel. Kanada podlehla hráčkám USA daleko jednoznačněji. Konkrétně výsledkem 5:16.

Velký smutek zavládl hlavně v táboře Austrálie, která v minulosti patřila do užší světové špičky. Však dokázala brát medaile na LOH 2008 a 2012, v Sydney 2000 dokonce byla zlatá. Rozhodně si přála dopadnout lépe, i tak ale dnes bude favoritem.

Sestavy

Austrálie: Palmová – Gofersová, Bucklingová, Halliganová, Armitová, Knoxová, Websterová (C), Ridgeová, Aranciniová, Mihailovicová, Kearnsová, Andrewsová.

Kanada: Vulpisiová – McKeeová, Crevierová, Wrightová, Eggensová (C), Sohiová, Bekhaziová, Lemay-Lavoieová, McKelveyová, Christmasová, Paulová, la Rocheová

1
    Kanada hrající v tmavých čepičkách je hned v první minutě u míče.

1
    První branka utkání padá po pár sekundách. Trefuje se Kanaďanka SHAE LA ROCHEOVÁ kvalitní střelou z dálky.

0:1.

2
    Do hry se dostávají i Australanky, které si mění míč poblíž kanadské brány.

3
    Brankářka Yinitsasová předvedla velmi jistý zákrok proti zakončení Sohiové.

4
    Australanky měly na zakončení akce už velmi málo času, ale nakonec se tři sekundy před limitem dokázaly prosadit. Zápas vyrovnaly zásluhou hráčky s číslem 2, kterou je KEESJA GOFERSOVÁ.

1:1.

4
    Jenže o pár sekund později jde Kanada znovu do vedení. Parádní střelu přesně k přední tyči vyslala MONIKA EGGENSOVÁ.

1:2.

5
    S góly se roztrhl pytel. Další úspěšnou střelkyní je z bezprostřední blízkosti Australanka ZOE ARANCINIOVÁ.

2:2.

6
    Austrálie teď ubránila dvě nebezpečné střely Kanady z velké dálky, nicméně nápor hráček reprezentujících Javorový list přetrvává.

6
    Kanada se díky svému tlaku nakonec raduje z dalšího úspěšného zásahu. Podruhé v tomto utkání skórovala SHAE LA ROCHEOVÁ.

2:3.

7
    V předposlední minutě první čtvrtiny předvedla brankářka Palmová opravdu brilantní reflex. Od vody se balón odrazil k jejím spoluhráčkám.

8
    Kanada by ráda ještě jednu branku přidala. Sedm sekund před ukončením čtvrtiny pobývá na útočné polovině.

8
    Skončila nám první čtvrtina.

9
    Druhá čtvrtina utkání je na svém začátku.

9
    V první minutě další části hry vyrovnává BRONWEN KNOXOVÁ, která skórovala mimo dosah brankářky Vulpisiové, která se za míčem ale pořádně natahovala.

3:3.

10
    Kanada si ale znovu velice rychle vrací vedení na svou stranu. AXELLE CREVIEROVÁ využila rychle přeneseného těžiště a u přední tyče našla dostatečný prostor. Australská brankářka měla situaci o to horší, neboť jí voda vystříkla rovnou do očí.

3:4.

11
    Australanky ale znovu odpovídají pečlivě. AMY RIDGEOVÁ využila své dobré pozice a s přehledem zamířila. V jedenácté minutě platí nerozhodné skóre.

4:4.

12
    Limit pro útočnou akci Austrálii vypršel, tudíž další branky jsme se nedočkali.

13
    Pískán je nedovolený zákrok pod vodou. Kanada se tak ujímá míče. Podaří se jí i na pátý pokus jít v utkání do vedení?

14
    Při rychlém protiútoku zastavilo Austrálii břevno. Poté se už brankářka Vulpisiová k hracímu předmětu dostala.

14
    Na konci 14. minuty se Austrálie ujímá vedení! Skvělou střelu z levé strany předvedla ROWIE WEBSTEROVÁ.

5:4.

16
    V plném proudu je už poslední minuta prvního poločasu. Jedna z australských hráček zamířila nad břevno i s přispěním skvělého zákroku gólmanky.

16
    Těsně před pauzou přichází ještě jeden zásah, který skóre vyrovnává. Gólem se připomněla MONIKA EGGENSOVÁ.

5:5.

16
    Skončila nám druhá čtvrtina.

17
    Začíná třetí čtvrtina.

17
    Před bránou Kanady se vytvořil velký závar, který ale brankou neskončil. O pár desítek sekund později se už plave na opačnou stranu.

18
    Kanada opět vede! EMMA WRIGHTOVÁ využila rychlého přenesení hry a brankářce Yinitsasové nedala vůbec žádnou šanci.

5:6.

18
    Po následné akci se ale opět mění skóre. Svůj druhý zásah v utkání si připsala BRONWEN KNOXOVÁ, jež parádně zametla míč přímo do šibenice.

6:6.

19
    Střela ze střední vzdálenosti v podání Australanek dopadla celkem znatelně mimo tři tyče.

20
    ZOE ARANCINIOVÁ využila převahy Australanek před bránou a svou reprezentaci tedy poslala do jednobrankového náskoku.

7:6.

21
    Australanky jsou při chuti, zatímco Kanada se jen a pouze brání. Nesmíme však opomenout parádní blok, který nyní předvedla Ridgeová.

22
    Rána Websterové z levé strany skončila přesně na břevně, od kterého se míč odrazil pryč.

22
    Krásnou přihrávku Kanaďanky proměnily! HAYLEY MCKELVEYOVÁ se prosazuje v dnešním utkání vůbec poprvé.

7:7.

23
    Palmová předvedla další výborný zákrok u své brány. Levou rukou dokázala vytěsnit ránu, která velmi nepříjemně mířila k její tyči.

24
    KYRA CHRISTMASOVÁ přidává branku necelou minutu před koncem třetí čtvrtiny. Prosadila se další přesnou a svižnou střelou.

7:8.

24
    Více než jednobrankový rozdíl ale v tomto klání zatím nebyl! O další vyrovnání se stará Australanka ZOE ARANCINIOVÁ.

8:8.

24
    Skončila nám třetí čtvrtina.

25
    Začala čtvrtá čtvrtina.

26
    Australanky se ze své druhé útočné akce ve čtvrté čtvrtině prosazují. ZOE ARANCINIOVÁ je dnes ve velké formě, připisuje si svůj čtvrtý gól.

9:8.

26
    Úplně sama se před bránou ocitla EMMA WRIGHTOVÁ, jež tak zapisuje svou druhou trefu. Stále platí, že to je nesmírně vyrovnané z obou stran.

9:9.

27
    Austrálie dokázala zachytit nepříjemnou situaci a nyní už plave velmi rychle kupředu.

28
    Střela Kanaďanek zamířila pouze do břevna, tudíž si hráčky s bílými čepičkami mohou pořádně oddechnout.

29
    ZOE ARANCINIOVÁ táhne Austrálii za dnešním vítězstvím. Posouvá ji zase o malý krůček dopředu, když dává svou pátou branku.

10:9.

30
    Kanada se ale nevzdává a momentálně to máme po deseti na obou stranách. HAYLEY MCKELVEYOVÁ dokázala využít volného prostoru a bez potíží skórovala.

10:10.

31
    Brankářka Wrightová předvedla skvělý zákrok. Ránu ze střední vzdálenosti vyrazila. Austrálie tedy míří dopředu.

32
    Padesát sekund před koncem čtvrté čtvrtiny přichází kanadský oddechový čas. Hráčky v černých čepičkách se totiž chystají na útočnou akci, která může být klíčová.

32
    Přišla ale tyč, takže Australanky mají ještě třicet sekund k tomu, aby zaútočily.

32
    Skončila nám čtvrtá čtvrtina.

O tom, kdo si zahraje o 5. až 6. místo, nakonec rozhodne rozstřel.

V první sérii hráčky na obou stranách s přehledem proměnily.

Série druhá dopadla daleko lépe pro Australanky, které proměnily hodem do stejného místa jako v sérii první. Kanada naopak trefila břevno.

Ve třetí sérii po gólech na obou stranách. Austrálie tedy vede 3:2.

Je rozhodnuto, jelikož Yinitsasová předvedla skvělý zákrok a poté její spoluhráčka dala. Austrálie vítězí 14:12 po rozstřelu.

Je za námi utkání skupiny o 5. až 8. místo. O pátou příčku si tedy v Tokiu zahrají Australanky, které dnes Kanadu přemohly poměrem 14:12 po penaltovém rozstřelu. Síly změří s Nizozemkami, zatímco Kanada vyzve v bitvě o sedmé místo Čínu.

Z mé strany je to pro tento zápas vše. Na počtenou! (12:32:04)

Daniel Fekets

Severo (ITA), Wengenroth Martinelliová (SUI)
    Sestavy

Austrálie: Yinitsasová - Gofersová, Bucklingová, Halliganová, Armitová, Knoxová, Websterová (C), Ridgeová, Aranciniová, Mihailovicová, Kearnsová, Andrewsová.

Kanada: C. Wrightová - McKeeová, Crevierová, E. Wrightová, Eggensová (C), Sohiová, Bekhaziová, Lemay-Lavoieová, McKelveyová, Christmasová, Paulová, la Rocheová.

Branky: 4. Gofersová, 5., 20., 24., 26. a 29. Aranciniová, 9. a 18. Knoxová, 11. Ridgeová, 14. Websterová - 1. a 6. la Rocheová, 4. a 16. Eggensová, 10. Crevierová, 18. a 26. E. Wrightová, 22. a 30. McKelveyová, 24. Christmasová.