Alaškert – Kajrat 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
Alaškert Jerevan
3:2 (1:1)
FC Kajrat Almaty
Čtvrtek 12.08.2021, 17:00 • Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Jerevan • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:39:06)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:16.

Je konec! Alaškert postupuje do 4. předkola Evropské ligy, když porazil Kajrat Almaty 3:2 po prodloužení. Do zápasu domácí vstoupili velmi svižně a vytvořili si několik šancí, ovšem regulérní gól nedali. Posléze se hra trochu srovnala, ovšem ve 43. minutě poslal Alaškert do vedení Embalo. Radost domácích ale dlouho netrvala, jelikož v nastavení první půle srovnal Abiken. Do druhé poloviny domácí vstoupili velmi dobře a v 50. minutě se opět trefil Embalo, ovšem v 61. minutě dokázal srovnat Šušenačjev. Radost hostům ale netrvala dlouho, protože v 62. minutě uviděl červenou kartu Poljakov. Domácí ale nedokázali rozhodnout zápas v základní hrací době a šlo se do prodloužení. Tam v 92. minutě uviděl druhou žlutou Abiken a hosté šli do devíti hráčů, což ve 104. minutě využil Glišič.

120+1

120+1
    Almaty podnikly poslední útok, ale přihrávka na levou stranu byla nepřesná.

120
    Čančarevič nyní uviděl žlutou kartu za zdržování při odkopu.

120
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

119
    Další faul ze strany hostů a Alaškert chce dohrát toto utkání v poklidu na polovině soupeře.

118
    Arménský celek se sice dočkal branky, ale už dříve bylo pískáno, protože míč opustil hrací plochu.

118
    Tentokrát Alaškert získal rohový kop z levé strany a rozhodně nespěchá.

117
    Opět dostal Gome přihrávku na pravou stranu do vápna, ale jeho následný centr byl zblokován.

116
    Další faul ze strany Kajratu, který hledá zbytek sil v devíti hráčích.

115
    Burančjev uviděl za svůj faul žlutou kartu.

113
    Vagner Love se sice dostal ke střele z dvaceti metrů, ale ta neměla moc razance a skončila bezpečně v rukou Čančareviče.

112
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Mikanovič, přichází Aljkulov.

111
    Gome si poslal centr z pravé strany do šestnáctky, ale ten skončil jen na hlavě soupeře.

110
    Posléze se ale domácím odpískal jen ofsajd a Kajrat Almaty mají deset minut na zázrak.

109
    Domácí celek se snaží utavit svého soupeře krátkými přihrávkami takřka po celé hrací ploše, což se mu daří.