Alaškert – Kajrat 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
Alaškert Jerevan
3:2 (1:1)
FC Kajrat Almaty
Čtvrtek 12.08.2021, 17:00 • Republican Stadium after Vazgen Sargsyan, Jerevan • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (19:39:06)

Držení míče: 60 % : 40 %.
    Střely na branku: 9:5. Střely mimo: 13:6. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:16.

Je konec! Alaškert postupuje do 4. předkola Evropské ligy, když porazil Kajrat Almaty 3:2 po prodloužení. Do zápasu domácí vstoupili velmi svižně a vytvořili si několik šancí, ovšem regulérní gól nedali. Posléze se hra trochu srovnala, ovšem ve 43. minutě poslal Alaškert do vedení Embalo. Radost domácích ale dlouho netrvala, jelikož v nastavení první půle srovnal Abiken. Do druhé poloviny domácí vstoupili velmi dobře a v 50. minutě se opět trefil Embalo, ovšem v 61. minutě dokázal srovnat Šušenačjev. Radost hostům ale netrvala dlouho, protože v 62. minutě uviděl červenou kartu Poljakov. Domácí ale nedokázali rozhodnout zápas v základní hrací době a šlo se do prodloužení. Tam v 92. minutě uviděl druhou žlutou Abiken a hosté šli do devíti hráčů, což ve 104. minutě využil Glišič.

120+1

120+1
    Almaty podnikly poslední útok, ale přihrávka na levou stranu byla nepřesná.

120
    Čančarevič nyní uviděl žlutou kartu za zdržování při odkopu.

120
    Rozhodčí nastavuje 1 minutu navíc.

119
    Další faul ze strany hostů a Alaškert chce dohrát toto utkání v poklidu na polovině soupeře.

118
    Arménský celek se sice dočkal branky, ale už dříve bylo pískáno, protože míč opustil hrací plochu.

118
    Tentokrát Alaškert získal rohový kop z levé strany a rozhodně nespěchá.

117
    Opět dostal Gome přihrávku na pravou stranu do vápna, ale jeho následný centr byl zblokován.

116
    Další faul ze strany Kajratu, který hledá zbytek sil v devíti hráčích.

115
    Burančjev uviděl za svůj faul žlutou kartu.

113
    Vagner Love se sice dostal ke střele z dvaceti metrů, ale ta neměla moc razance a skončila bezpečně v rukou Čančareviče.

112
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Mikanovič, přichází Aljkulov.

111
    Gome si poslal centr z pravé strany do šestnáctky, ale ten skončil jen na hlavě soupeře.

110
    Posléze se ale domácím odpískal jen ofsajd a Kajrat Almaty mají deset minut na zázrak.

109
    Domácí celek se snaží utavit svého soupeře krátkými přihrávkami takřka po celé hrací ploše, což se mu daří.

108
    Ovšem následně přišel jen faul kazašského celku na brankáře Čančareviče.

107
    Míč tentokrát zavítal pouze do zámezí a Kajrat Almaty budou mít autové vhazování.

106
    Začalo druhé prodloužení.

První část prodloužení je u konce a Alaškert je patnáct minut od postupu do 4. předkola, jelikož se ve 103. minutě prosadil Glišič.

105+3
    První poločas prodloužení skončil.

105+3
    Alaškert samozřejmě nikam nespěchá a drží míč na polovině hrací plochy.

105+2
    Opět se Glišič dostal ke střele, ale tentokrát jeho pokus letěl nad bránu Kajratu.

105
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.
    103. Aleksandar GLIŠIČ - 3:2

103
    Tým Alaškert právě vstřelil branku!
    Domácí jdou potřetí v zápase do vedení a tohle už budou mít Almaty velice těžké! Gome dostal přihrávku na pravou stranu vápna, odkud poslal střílenou přihrávku před bránu, kterou gólman lehce vyrazil, ale pouze k nohám ALEKSANDRA GLIŠIČE, jenž zakončil do prázdné.

102
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Kante, přichází Burančjev.

101
    Alaškert to zkouší střelami z dálky, jelikož soupeř je zatlačený ve vápně a arménský celek se nemůže dostat do nějaké šance uvnitř šestnáctky.

100
    Následně přišla střela uvnitř vápna, která ale byla zblokována a Almaty si mohou na chvíli vydechnout.

99
    Balón tentokrát skončil jen v zámezí a Alaškert bude pokračovat autovým vhazováním.

98
    Další střela z dálky z kopačky domácího hráče, ale tentokrát letěla hodně daleko vedle.

97
    Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Boljevič, přichází Aghekjan.

96
    Přízemní nabídka na levé straně skončila jen v zámezí a Pokatilov s odkopem od brány nebude spěchat.

95
    Kajrat Almaty nepustily soupeře středem hrací plochy, ale po chvíli jsou znovu pod tlakem.

94
    Tentokrát se dokonce hosté dostali do zakončení, ale Čančarevič byl připraven na nohou a vyrazil tento pokus.

93
    Boljevič vypálil z dálky, ale jeho pokus orazítkoval pouze horní tyč hostující brány!

92
    Následný centr z volného kopu domácích ovšem zavítal pouze do zámezí a následovat bude odkop od brány Pokatilova.
    91. Červená karta Abikena po 2. žluté.

91
    Další obrovská komplikace pro hosty, jelikož druhou žlutou vidí
    Aibol Abiken a Kajrat Almaty budou dohrávat v devíti hráčích!

91
    Začal první poločas prodloužení.

Základní hrací doba po dvou zápasech nenašla postupujícího a následovat tak bude prodloužení!

90+5
    Konec druhého poločasu.
    90+5. Obrovská šance Alaškertu na postup neskončila gólem!

90+5
    Tak tohle byla neskutečně obrovská šance pro Alaškert rozhodnout tento dvojzápas, ovšem nejprve předvedl Pokatilov fantastický zákrok na čáře! Posléze se dostal k míči Glisič, ale jeho rána z voleje trefila jen horní tyč!

90+5
    Po centru na zadní tyč přišlo zakončení hlavou, které bylo zblokováno a následuje rohový kop.

90+5
    Gome se prodral do vápna z pravé strany a vybojoval rohový kop pro Alaškert!

90+4
    Artak Grigorjan dostal kartu žluté barvy a následuje volný kop Kajratu.

90+3
    Domácí mužstvo se tentokrát sice dostalo k míči, ale gólman Čančarevič byl pod tlakem a musel odkopnout balón do bezpečí.
    90+2. Vagner Love zakončil těsně vedle brány!

90+2
    Vagner Love se dostal ke střele zpoza vápna a mohl být hrdinou Kajratu Almaty, ovšem jeho pokus skončil těsně vedle levé tyče!

90+1
    Tohle vypadalo na velice dobrou šanci Alaškertu, ale nakonec Pokatilov předvedl dobrý zákrok a navíc se pískal jen ofsajd.

90
    Rozhodčí nastavuje 5 minut navíc.

89
    Hosté tentokrát získali volný kop, ovšem následný centr vyboxoval Čančarevič.

88
    Další střelecký pokus domácích, ovšem rána Jedigarjana letěla vysoce nad bránu Kajratu.

86
    Gome dostal dobrou přihrávku do vápna na pravou stranu, ale následně zakončil jen vedle brány soupeře.

85
    Nakonec byla další útočná akce arménského celku zakončena střelou z dvaceti metrů, která ale letěla vysoce nad svatyni Pokatilova.

84
    Alaškert se ale nadále snaží rozhodnout v základní hrací době, ovšem obrana Kajratu nyní pracuje na sto procent.

83
    Alaškert sice získal rohový kop, který se stáčel do brány na zadní tyč, ale gólman Pokatilov vyboxoval balón do bezpečí.

82
    Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Embalo, přichází Glisič.

80
    Alaškert se vydal po pravé straně, kde předvedl svou rychlost Gome, ovšem následná přihrávka do vápna byla nepřesná.

79
    Domácí zvýšili nápor v posledních minutách, ale opět byla obrana Kajratu precizní a nedovolila se dostat soupeři do nějaké větší šance.

77
    Opět zajímavé příležitost ze strany domácích, ale Pokatilov byl připraven na střelu k levé tyči a poradil si bez problémů.

76
    Dvougólový José Embalo se nyní pral o míč uvnitř vápna, ale k zakončení se nakonec nedostal.

75
    Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Hovsepjan, přichází Bezecourt.

75
    Následně přišla střela z dálky, která ale neohrozila svatyni Pokatilova.

74
    Znovu je u balónu Alaškert, ovšem ten se nyní nemůže dostat do žádné vážnější šance.

73
    Domácí mužstvo sice poslalo míč do vápna z pravé strany, ale nakonec to nebylo nic vážnějšího.

71
    Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází Papikjan, přichází Jedigarjan.
    Střídání v týmu Alaškert FC: ze hřiště odchází James, přichází Gome.

70
    Zbývá dvacet minut základní hrací doby a stav je zatím 2:2, ovšem Alaškert má výhodu přesilové hry.

69
    Nyní je hra přerušená, protože Tiago Cameta zůstal ležet po souboji se soupeřem a je ošetřován.

68
    A další útok ze strany hostů, ovšem ten opět nebyl zakončen střelou, každopádně Kajrat Almaty hrají v oslabení momentálně lépe a dravěji.

67
    Ale opět to jsou hosté, kteří se vydali dopředu z levé strany, ale nebezpečný přízemní centr před bránu nedokázal nikdo zakončit.

66
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Bagnack, přichází Alves.

65
    Kajrat Almaty ale ukázaly sílu i v deseti a dostaly se do zajímavé šance, ovšem Vagner Love nedokázal prostřelit Čančareviče, který včas vyběhl!

64
    Alaškert tak může využít přesilovou hru a hosté si navíc budou muset dávat majzla, neboť mají na své straně tři žluté karty.
    63. Červená karta Poljakova.

63
    Ovšem tohle je velice rychlé vystřízlivění pro Kajrat Almaty, které jdou do oslabení! Červenou kartu totiž dostává za svůj faul skluzem uprostřed hrací plochy Denis Poljakov!
    61. Artur ŠUŠENAČJEV - 2:2

61
    Kajrat právě vstřelil branku!
    Po hodině hry je srovnáno na 2:2! Domácí si tentokrát velice špatně poradili s volným kopem soupeře, jelikož po centru se dostal ke hlavičce Bagnack a následně zakončoval z bezprostřední blízkosti ARTUR ŠUŠENAČJEV!

59
    Boljevič tentokrát poslal soupeře k zemi a uviděl od sudího kartu žluté barvy.

58
    Alaškert se sice vydal dopředu po pravé straně, ale následný centr skončil jen v zámezí.

57
    Hostům se nepovedla útočná akce a Čančarevič se tak postará o odkop od své brány.

55
    Střídání v týmu FC Kajrat Almaty: ze hřiště odchází Vorogovskij, přichází Šušenačjev.

54
    Tentokrát přišel faul ze strany hostů a žlutou kartu uviděl Kanté.
    53. Kadio neproměnil velkou šanci!

53
    Po rohovém kopu se Kadio ocitl v obrovské šanci na hranici malého vápna, ale trestuhodně přestřelil bránu soupeře! To byla velká příležitost pro Alaškert.

52
    Alaškert pokračuje v dobývaní hostující branky a místo penalty se bude muset smířit s rohovým kopem.
    50. José EMBALO - 2:1

50
    To byl ale gól a domácí celek jde opět do vedení! JOSÉ EMBALO dostal krátce po přeběhnutí poloviny míč do běhu a následně se vydal sám proti obránci Dugaličovi, kterému zamotal nohy a posléze skvěle zakončil k pravé tyči po zemi.

48
    Alaškert se dostal do zajímavého zakončení, ale pokus Jamese nakonec skončil jen vedle pravé tyče.

47
    Dugalič uviděl žlutou kartu za svůj nedovolený zákrok a tohle může být pro Kajrat Almaty problém, protože oba stopeři už mají kartu žluté barvy.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:03.

První poločas je u svého konce a Alaškert hraje s Kajrat Almaty shodně 1:1. Do zápasu domácí vstoupili velmi svižně a vytvořili si několik šancí, ovšem regulérní gól nedali. Posléze se hra trochu srovnala, ovšem ve 43. minutě poslal Alaškert do vedení Embalo. Radost domácích ale dlouho netrvala, jelikož v nastavení první půle srovnal Abiken.

45+2
    45+1. Aibol ABIKEN - 1:1

45+1
    Hosté ale okamžitě odpovídají ještě před přestávkou a srovnávají na 1:1! Po volném kopu došlo na hranici vápna k několika hlavičkám a po přihrávce Vorogovského vzduchem se do míče z voleje opřel AIBOL ABIKEN a prostřelil gólmana střelou k pravé tyči. Asistence: Vorogovskij.

45
    Rozhodčí nastavuje 2 minuty navíc.
    43. José EMBALO - 1:0

43
    Domácí mužstvo otevírá brankový účet tohoto zápasu! Hostující obránce si neporadil zrovna dobře, když nedokázal hlavou míč odehrál do bezpečí a přišel rychlý protiútok, kdy z pravé strany Papikjan našel ve vápně osamoceného JOSÉHO EMBALU a ten se štěstím nakonec prostřelil gólmana Pokatilova. Asistence: Papikjan.

42
    Kanté se nyní ocitl v jednoznačném ofsajdu a Alaškert bude u míče na své polovině.

39
    Další nedovolený zákrok ze strany hostů a na hrací plochu tak znovu míří lékaři.

38
    Kajrat Almaty jsou znovu u balónu a snaží se něco vymyslet, ovšem následný nákop skončil za bránou Čančareviče.

36
    Kanté se ocitl v zajímavé příležitosti, ale po zasekávačce zakončil vedle levé tyče.

35
    Nebezpečný míč letěl do vápna domácích, ale obránce Alaškertu si poradil.

33
    Alaškert pokračuje v nátlaku, ale Kajrat Almaty získaly balón po nepřesné přihrávce.

32
    Nuraly Alip se dopustil faulu, za který jako první hráč zápasu uviděl žlutou kartu.

30
    Jose Kanté se dostal do zakončení, ovšem jeho pokus také minul bránu a po půl hodině hry jsme se tak nedočkali žádného gólu.

28
    Nakonec domácí přesunuli hru z pravé strany na levou, kde se snaží najít skulinku v obraně soupeře.

27
    Opět to ale je Alaškert, který získal balón ve středu hrací plochy a může tak kombinovat.

26
    Papikjan se sice dostal ke střele, ale tu poslal jen vedle hostující svatyně a Pokatilov nemusel zasahovat.

24
    Už to vypadalo na zajímavou šanci Kajratu Almaty, ale protiútok byl nakonec skvěle zastaven čistým skluzem domácího obránce.

23
    Domácí mužstvo sice bylo v úvodu zápasu lepším týmem, ale nyní se nám hra už poněkud srovnala.

21
    Abiken zkoušel své štěstí, ale jeho pokus letěl nakonec jen vedle domácí svatyně Alaškertu.

20
    Tentokrát ale nebyla k viděné žádná šance domácího celku a Kajrat Almaty se ubránily.

19
    Alaškert tentokrát získal rohový kop z pravé strany a může tak něco vymyslet.

17
    Následně byla hra přerušená, jelikož domácí hráč zůstal ležet na trávníku po tvrdém souboji.

16
    Skvělý čistý zákrok předvedl domácí obránce a posléze se domácí dostali do protiútoku, když zakončoval Papikjan, ovšem jeho pokus zlikvidoval brankář Pokatilov.

15
    Ovšem standardní situaci kazašského celku nepřinesla nic nebezpečného a míč zavítal jen mimo hrací plochu.

13
    Kajrat Almaty tentokrát získaly rohový kop z pravé strany a mohou se postarat o úvodní branku.

12
    Následně přišla střela po odrazu na hranici vápna, ale ta byla jen zblokována.

11
    Hovsepjan šel do hlavičkového souboje tvrději a následuje tak volný kop pro Kajrat Almaty.

10
    Alaškert je v úvodu zápasu jednoznačně lepším celkem a znovu drží míč na svých kopačkách.
    8. Neuznaná branka Alaškertu.

8
    Fanoušci Alaškertu se sice radují, jelikož Embaló dává gól, ale nakonec se podle pomezního nacházel v ofsajdu, který ale byl velice těsný, jestli vůbec byl!

7
    Tentokrát se domácí opět dostali směrem dopředu, ale centr z levé strany skončil v rukou gólmana Pokatilova.
    6. Pokatilov vychytal Embala!

6
    Embaló se ocitl ve velké šanci, ale nedokázal prostřelit Pokatilova, který jej fantasticky vychytal! Následně se ještě dostal k dorážce Hovsepjan, ale ten minul bránu Kajratu.

5
    Ovšem následný centr skončil pouze na přední tyči a domácí hráč jej tak vyhlavičkoval do bezpečí.

4
    Kajrat Almaty se posléze dostaly dopředu a získaly rohový kop z levé strany.

2
    Domácí celek se sice dostal dopředu, ale míč skončil pouze za bránou Pokatilova.

1

Alaškert FC: Čančarevič – Tiago Cameta, Voskanjan, Kadio, Boljevič – Grigorjan (C) – Hovsepjan, Churtsidze – James, Embalo, Papikjan
    Náhradníci: Jurčenko – Aghekjan, Bezecourt, Davojan, Glisič, Gome, Krjuchkov, Tankov, Jedigarjan

FC Kajrat Almaty: Pokatilov (C) – Mikanovič, Dugalič, Alip, Vorogovskij – Poljakov, Bagnack, Abiken – Kante, Love, Hovhanisjan
    Náhradníci: Anarbekov, Pivkin – Alves, Aljkulov, Burančjev, Širobokov, Šušenačjev, Ulšin, Jusenov

Rozhodčí: Visser – Vanyzere, Nijssen.

Kazašský klub je uprostřed letní ligové pauzy. Po devatenácti kolech je třetí s mankem pěti bodů na vedoucí Tobol Kostanaj. I tak v červenci odehrál hned devět soutěžních zápasů. Kromě národního poháru byl nasazen do prvního předkola Ligy mistrů, kde si výsledkem 3:1 vyšlápl na Makabi Haifa. Ve druhém předkole už Kajrat narazil na těžší oříšek. Doma nad Crvenou Zvezdou Bělehrad vyhrál 2:1, jenže ze Srbska si odvezl debakl 0:5.

Alaškert FC

Úřadující arménský mistr se v prvním předkole Ligy mistrů dvakrát utkal s velšským celkem Connah's Quay Nomads, který vyřadil 3:2 až v prodloužení domácí odvety. V dalších dvou týdnech už Alaškert slavit nemohl. Na vlastním stadionu nestačil na Sheriff Tiraspol 0:1 a v Moldavsku taktéž prohrál výsledkem 1:3. Další nezdar přišel prvního srpna v prvním kole nového ligového ročníku. Domácí souboj s Ararat-Armenia skončil vysokou porážkou 0:3.

V odvetě 3. předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Alaškert FC a FC Kajrat Almaty. V prvním zápase mohl jít Alaškert už ve 36. minutě do vedení, jelikož získal penaltu, ovšem tu nedokázal proměnit Glišič. Následně byl k vidění celkem vyrovnaný zápas, ale gól nakonec nepadl. Dnes se bude hrát na Republican Stadium after Vazgen Sargsyan v Jerevanu. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Visser a jeho asistenti Vanyzere a Nijssen. Úvodní výkop je naplánován na 17:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.