Alaškert – Kajrat 3:2 (po pr.) | Helsinki – Neftçi Baku 3:0 (kon.) | Famagusta – Rapid 2:1 (kon.)
Žalgiris Vilnius – Mura 0:1 (kon.) | St. Johnstone – Galatasaray 2:4 (kon.) | Celtic – Jablonec 3:0 (kon.)
Anorthosis Famagusta FC
2:1 (1:0)
SK Rapid Vídeň
Čtvrtek 12.08.2021, 19:00 • Antonis Papadopoulos Stadium, Larnaca • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (20:58:05)

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 9:6. Střely mimo: 8:5. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 16:18.

Je konec. Anorthosis Famagusta sice zvítězila 2:1, ale celkově prohrála 2:4 a do 4. předkola postupuje Rapid Vídeň.

90+8

90+8
    Následná hlavička ale minula bránu soupeře.

90+7
    Famagusta ještě získala ke konci zápasu rohový kop z pravé strany.

90+6
    Další centr do vápna hostů, ale Rapid si opět poradil a tohle už dotáhne do postupu.

90+5
    Rousias se provinil pouze faulem a následovat tak bude míč pro hosty.

90+3
    Strebinger dostal kartu žluté barvy za zdržování.

90+2
    Tentokrát se domácí hráč Rousias ocitl jen v ofsajdu.

90+1
    Domácí se neprocpali do žádné vážnější šance a Rapid je u míče.

90
    Rozhodčí nastavuje 7 minut navíc!

89
    Schuster ještě uviděl žlutou kartu za řeči.
    88. Onisiforos ROUSIAS - 2:1

88
    Famagusta právě vstřelila branku!
    Tak malá naděje ještě žije, protože hostující gólman Strebinger udělal velkou chybu, neboť nedokázal zachytit balón po střílené přihrávce z levé strany a ONISIFOROS ROUSIAS toho využil a zakončil do prázdné.

88
    Následně sice přišla chyba hostů, ale protiútok Famagusty byl nepřesný.

87
    Rapid Vídeň drží bezpečně míč na své polovině a vypadá to, že obě mužstva čekají na konečný hvizd.

85
    Posléze přišel centr z pravé strany, ale ten opět odvrátil obránce soupeře.

84
    Famagusta tentokrát sice získala rohový kop z pravé strany, ale ten nepřinesl nic nebezpečného.

82
    Rapid Vídeň to tentokrát zkoušel po levé straně, ovšem tam se neprocpal přes soupeře.

80
    Pravděpodobně zbývá posledních deset minut zápasu, protože to na nějakou otočku moc nevypadá.

79
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Arase, přichází Sulzbacher.
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Kara, přichází Kitagawa.

78
    Kyperské mužstvo se nadále snaží něco vymyslet, ale další přihrávka do vápna skončila jen u soupeře.

77
    Eloundou se sice dostal ke střele, ale vídeňský brankář Strebinger předvedl opět velmi důležitý zákrok.

76
    Střídání v týmu Anorthosis Famagusta FC: ze hřiště odchází Popovič, přichází Chrysostomou.
    Střídání v týmu Anorthosis Famagusta FC: ze hřiště odchází Christodoulopoulos, přichází Ioannou.

74
    Anorthosis Famagusta se snaží něco vymyslet, ovšem obdržené gól jí vzal vítr z plachet.

71
    Střídání v týmu Anorthosis Famagusta FC: ze hřiště odchází Hušbauer, přichází Eloundou.

70
    Nyní rozhodčí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

69
    Popovič tentokrát zfauloval svého soupeře a Rapid Vídeň bude opět u míče.

67
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Grüll, přichází Knasmüllner.

65
    Střídání v týmu Anorthosis Famagusta FC: ze hřiště odchází Deletič, přichází Christofi.
    Střídání v týmu Anorthosis Famagusta FC: ze hřiště odchází Lafferty, přichází Rousias.
    64. Ercan KARA - 1:1

64
    Rapid právě vstřelil branku!
    Tak tohle byl hodně šťastný gól rakouského celku a je srovnáno na 1:1! Fountas dostal do velké šance ERCANA KARU, který se dostal do zakončení, které zblokoval soupeř, ale míč se hostujícímu útočníkovi odrazil od hlavy a přeloboval brankáře Loriu.

63
    Lafferty uviděl za svůj faul kartu žluté barvy.

61
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Schick, přichází Wimmer.
    Střídání v týmu SK Rapid Vídeň: ze hřiště odchází Fountas, přichází Schuster.

60
    Hodina hry je u svého konce a Anorthosis Famagusta vede nad Rapidem Vídeň poměrem 1:0. Musí ale vstřelit alespoň dva góly, aby se šlo do prodloužení.

58
    Artymatas uviděl kartu žluté barvy za svůj faul.

58
    Fountas se dostal uvnitř vápna ke střele, ale tu poslal jen nad bránu Lorii.

57
    Fountas to tentokrát zkusil z dálky, ale jeho střela letěla pouze vedle brány soupeře.

54
    Lafferty se tentokrát dopustil jen útočného faulu a Rapid bude rozehrávat na své polovině.

52
    Christodoulopoulos to opět udělal skvěle, když se dostal přes obránce dovnitř vápna, ale následně zakončil těsně vedle pravé tyče!

50
    Risvanis rovněž vidí kartu žluté barvy za svůj faul a u míče bude Rapid.

48
    Domácí se nadále snaží něco vymyslet a budou pokračovat v rámci volného kopu.

46
    Greiml uviděl za svůj faul žlutou kartu.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:04.

První půle je u svého konce a Anorthosis Famagusta vede nad Rapidem Vídeň 1:0. Do utkání vstoupili domácí velice aktivně a brankář Strebinger měl hodně práce, jelikož předváděl skvělé zákroky. Ve 45+1. minutě ale neudržel střílenou přihrávku a Lafferty tak otevřel brankový účet. Famagusta ale celkově stále prohrává o dva góly a ve druhé půli bude muset pokračovat v nastaveném tempu.

45+3

45+3
    Rapid Vídeň nyní získala rohový kop z levé strany, ale ten nic vážnějšího nepřinesl.
    45+1. Kyle LAFFERTY - 1:0

45+1
    Tentokrát už se domácí celek dočkal branky a vede 1:0! Celkově ovšem stále prohrává a to poměrem 1:3! Famagusta se dostala do rychlého protiútoku a z levé strany vápna dával střílenou přihrávku Artymatas, která gólmanovi Strebingerovi vypadla a KYLE LAFFERTY v souboji s obráncem dokázal zakončit do brány soupeře. Asistence: Artymatas.

45
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty navíc.

45
    Následně přišel protiútok Vídně, ale také Loria předvedl dobrý zákrok.

44
    Popovič se dostal do zakončení po centru z levé strany, ale hostující gólman předvádí znovu velmi důležitý zákrok!

43
    Hambardzumjan se následně snažil projít po pravém křídle a získal pro domácí rohový kop.

42
    Tlak kyperského mužstva se ale ke konci poločasu stupňuje.

41
    Anorthosis Famagusta se snaží něco vymyslet i nadále, ale nedaří se mu prodrat do nějaké větší šance.

40
    Vídeň má k dispozici autové vhazování na polovině soupeře, kde se už nějak tu dobu ani nepodívala.

38
    Kyperský celek si nyní vypracoval zajímavou příležitost, ale střela Correiy zpoza vápna letěla pouze doprostřed, kde byl opět připraven Strebinger.

36
    Hra je ale přerušená, protože jeden z domácích hráčů zůstal ležet na hrací ploše a je ošetřován.

35
    Následný roh domácích nebyl nijak nebezpečný a Rapid Vídeň uklidil míč do bezpečí.
    34. Christodoulopoulos neprostřelil Strebingera!

34
    Christodoulopoulos si udělal místo na střelu a poslal tvrdou ránu do pravé části branky, kde ale skvěle zasáhl Strebinger!

33
    Znovu jen faul Christodoulopoulose, který si už ale musí dávat pozor po zbytek zápasu.

32
    A nakonec byl právě Lazaros Christodoulopoulos odměněn za nedovolený zákrok kartou žluté barvy.

32
    Hra je přerušená, protože se domácí hráč dopustil faulu na soupeře, který se snažil nakopnout balón směrem dopředu.

31
    Domácí mužstvo posléze získalo volný kop, ovšem následný centr z levé strany vyboxoval gólman Strebinger.

30
    Půl hodina utkání je za námi a na branku zatím stále čekáme.

29
    Famagusta útočí stále převážně po pravé straně, kde už má žlutou kartu obránce Ullmann.

27
    Nyní už se opět pokračuje ve hře a Rapid Vídeň získala autové vhazování na levé straně.

25
    Tentokrát sudí nařídil krátkou přestávku na občerstvení.

24
    Domácí celek nyní nedává míč z nohy a opět rozjíždí svou akci z obranné řady.

23
    Anorthosis zkoušel něco vymyslet na levé straně, ale tam přišel faul Rapidu a domácí tak budou opět u míče.

22
    Grüll se z levé strany posléze dostal na hranici vápna a tam vystřelil, ovšem míč mu sjel z kopačky a skončil vedle.

21
    Domácí to zkoušejí převážně po pravém křídle, kde se ale tentokrát dopustili útočného faulu a žlutou kartu za řeči uviděl český záložník Josef Hušbauer.

20
    Kyperské mužstvo je poslední minuty směrem dopředu o něco aktivnější, než jeho soupeř, což se ovšem při tříbrankové ztrátě dalo očekávat.

19
    Christodoulopoulos to tentokrát zkusil a jeho pokus nebyl úplně marný, neboť letěl na bránu a Strebinger tak musel zasáhnout. Následuje rohový kop Famagusty.

18
    Hostující gólman Strebinger musel z brány a vyboxovat nepříjemný centr do vápna, což se mu také podařilo. Posléze ještě přišla střela zpoza vápna, ovšem ta zamířila vedle.

16
    Další faul hostujícího hráče, kterým byl Ullmann a sudí už vytáhl žlutou kartu.

15
    Následně sice domácí rozehráli nakrátko, ale dlouho u míče nepobyli a Strebinger se tak postará o další odkop od brány.

14
    Ovšem ze standardní situace rakouského celku byl jen protiútok Famagusty, který byl přerušen faulem soupeře.

13
    Rapid Vídeň tentokrát získal volný kop z levé strany a může se pokusit o úvodní branku zápasu.
    11. Strebinger vychytal pokus Deletiče!

11
    Deletič to udělal uvnitř vápna skvěle, když si zpracoval míč a následně z voleje vypálil, ovšem Strebinger jeho pokus chytil!

10
    Ovšem následná standardní situace domácího mužstva nepřinesla nic nebezpečného.

9
    Tentokrát přišel nedovolený zákrok na Deletiče, který zatím větrá pravou stranu a Anorthosis Famagusta bude mít volný kop.

8
    Po ruce domácího hráče skončil útok Famagusty a Vídeň tak bude rozehrávat na své polovině u postranní čáry.

7
    Opět se hosté snažili dostat a procpat do šestnáctky kyperského mužstva, ale to se Rapidu nepodařilo.

6
    Následně ale přišla chyba a Deletič vyvezl míč po pravém křídle a posléze musel zasahovat dokonce gólman Strebinger, který si poradil.

5
    Rapid Vídeň zvítězil v prvním zápase jednoznačně 3:0 a také dnes je favoritem, což potvrzuje od úvodních minut, kdy drží míč na kopačkách.

3
    Rohový kop rakouského celku ale nepřinesl nic nebezpečného a Anorthosis Famagusta tak může něco vymyslet směrem dopředu.

2
    Hostující celek sice získal volný kop, ale následné zakončení na zadní tyči bylo zblokováno a následovat bude rohový kop.

1

Anorthosis Famagusta FC: Loria – Hambardzumjan, Risvanis, Arajuuri – Deletič, Hušbauer, Popovič, Artymatas (C), Correia – Christodoulopoulos – Lafferty
    Náhradníci: Tzur – Antoniadis, Avraam, Eloundou, Christofi, Chrysostomou, Ioannou, Kaltsas, Korrea, Rousias

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schick, Greiml, Hofmann (C), Ullmann – Arase, Ljubičič, Grahovač, Grüll – Kara, Fountas
    Náhradníci: Gartler, Unger – Auer, Kanuric, Kitagawa, Knasmüllner, Schuster, Sulzbacher, Wimmer

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petreski.

SK Rapid Vídeň:

Vicemistr minulého ročníku rakouské nejvyšší soutěže měl slibný vstup do sezóny 2020/21, když vyhrál v 1. kole domácího poháru a porazil 2:1 i pražskou Spartu, od té chvíle to jde ale s formou spíše z kopce. Loňský účastník skupinové fáze Evropské ligy v domácí lize zatím získal čtyři body a navíc ztratil zmíněný dvojzápas se Spartou.

Poslední zápasy:

SK Rapid Vídeň 3:0 Anorthosis Famagusta FC
    LASK Linz 1:1 SK Rapid Vídeň (rakouská Admiral Bundesliga)
    AC Sparta Praha 2:0 SK Rapid Vídeň (2. předkolo Ligy mistrů)
    SK Rapid Vídeň 0:2 Hartberg (rakouská Admiral Bundesliga)

Anorthosis Famagusta FC:

Přestože v domácí soutěži skončila Famagusta až na 4. příčce, evropskou účast vyfasovala vítězstvím v poháru. Do kvalifikačních bojů vstupuje právě v této fázi, kde se popere o svou premiérovou účast ve skupině Evropské ligy. Kyperská první liga začíná přitom mužstvu Josefa Hušbauera až 21. srpna, tedy po odehrání tohoto dvojzápasu.

SK Rapid Vídeň 3:0 Anorthosis Famagusta FC (3. předkolo EL)
    Anorthosis Famagusta FC 4:1 Paeek (přípravné utkání)
    Omonia Nikósie 2:1 (po pen.) Anorthosis Famagusta FC (kyperský superpohár)
    Anorthosis Famagusta FC 2:1 Olympiakos Nikósie (finále kyperského poháru, minulá sezóna)

V odvetě 3. předkola Evropské ligy se proti sobě utkají týmy Anorthosis Famagusta FC a SK Rapid Vídeň. První zápas patřil jednoznačně rakouskému celku. Ve 35. minutě totiž domácí poslal do vedení Kara. V 62. minutě nejprve neproměnil penaltu Knasmüllner, ale o tři minuty později se trefil Fountas. V 83. minutě se prosadil také Grüll a Rapid Vídeň zvítězil jednoznačně 3:0. Dnes se ale bude hrát na Antonis Papadopoulos Stadium v Larnace. Utkání bude řídit hlavní rozhodčí Stavrev a jeho asistenti Kostadinov a Petreski. Úvodní výkop je naplánován na 19:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Michal Raška

Branky: 45+1. Lafferty, 88. Rousias – 64. Kara

Karty:   21. Hušbauer (FMG), 32. Christodoulopoulos (FMG), 50. Risvanis (FMG), 58. Artymatas (FMG), 63. Lafferty (FMG) – 16. Ullmann (RVI), 46. Greiml (RVI), 89. Schuster (RVI), 90+3. Strebinger (RVI)

Anorthosis Famagusta FC: Loria – Hambardzumjan, Risvanis, Arajuuri – Deletič (65. Christofi), Hušbauer (71. Eloundou), Popovič (76. Chrysostomou), Artymatas (C), Correia – Christodoulopoulos (76. Ioannou) – Lafferty (65. Rousias)

SK Rapid Vídeň: Strebinger – Schick (61. Wimmer), Greiml, Hofmann (C), Ullmann – Arase (79. Sulzbacher), Ljubičič, Grahovač, Grüll (67. Knasmüllner) – Kara (79. Kitagawa), Fountas (61. Schuster)

Rozhodčí: Stavrev – Kostadinov, Petreski
    05.08.2021
    Rapid - Famagusta 3:0

Branky: 35. Kara, 65. Fountas, 83. Grüll

Karty:   80. Schick (RVI), 90+1. Sulzbacher (RVI) – 18. Arajuuri (FMG), 47. Korrea (FMG), 81. Antoniadis (FMG)

Neproměněná penalta: 62. Knasmüllner (RVI), brankář Loria zneškodnil

Držení míče: 54 % : 46 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 10:4. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 11:15.