UK Kings Prague – Black Dogs Budweis 7:4 (kon.) | Engineers Prague – North wings Ústí 7:3 (kon.)
UK Kings Prague
7:4 (4:1, 0:1, 3:2)
Black Dogs Budweis
Sobota 14.08.2021, 14:30Tipsport UNI CUP

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.

Univerzitní hokejová liga měla dlouhou dobu pauzu. Však poslední zápasy se hrály loni v říjnu. A duel mezi UK Hockey Prague a Black Dogs Budweis je vůbec jejich první v té letošní.

Střetnou se v tradičním předsezónním turnaji Tipsport UNI CUP. A právě tento turnaj v loňské sezony ovládli vysokoškoláci z Českých Budějovic.

00:01

00:09
    Ihned po devíti sekundách se přerušuje. Hokejisté z Českých Budějovic vyhazují kotouč mimo mantinely.

00:16
    Další přerušení, opět od Black Dogs. Tentokrát je na vině zakázané uvolnění.

00:45
    Velký tlak domácích hráčů hned v úvodní minuty. Od modré vypálil tvrdou ránu Havelka. Následně došlo ještě k několika dorážkám, ale stav se nemění.

01:28
    Českobudějovičtí se na pár sekund osmělili a Baloun musel poprvé zasahovat. Nicméně domácí brankář si poradil i s jednou ošemetnou situací a drží svůj tým.

02:47
    Hra se teď přesouvá ze strany na stranu. Nevidíme příliš střel, i když se oba celky poměrně snadno dostávají přes modrou čáru.

03:45
    Souvislejší tlak hostům zatím chybí. Jejich přechod do útočného pásma je zatím pouze nahozením.

04:04
    Tým Univerzity Karlovy právě vstřelil branku!
    Je tu první branka zápasu. K odraženému kotouči se dostal domácí FREDERIC HAKL, který zápěstím vyslal nechytatelnou ránu přesně do šibenice.
    Asistence: Filip Čmejla.

04:45
    A další slibná situace Karlovky. Tentokrát si z pravé strany najížděl Maydl, ale jeho pokus neměl nakonec ani razanci, ani přesnost.

05:26
    Po dlouhé době se do zakončení dostali také Jihočeši. Z leva se protlačil k pokusu obránce David Svoboda, ale nakonec si Baloun poradil.

06:03
    Ihned po buly dostal pobídku ke střele Šafář. Nicméně s jeho jedovkou si Baloun poradil.

07:00
    Vypadá to, že první gól hostující hokejisty neopařil. Ba naopak. Od té doby jsou aktivnější a Baloun je v daleko větší permanenci.

08:02
    Je tu první vyloučení a hostující hokejisté jdou do čtyř.

09:13
    A pro Black Dogs je ještě hůř. Po dalším provinění musí do tří. To budou pro hosty hodně krušné chvilky.

11:08
    Domácí hokejisté už jsou ve dvoubrankovém vedení. Výhodu dvou hráčů v poli sice nevyužili, ale klasickou přesilovku už ano a je to 2:0. Trefil se DOMINIK HAVELKA.
    Asistence: Michal Maydl, Oliver Glitta.

12:54
    Hosté sice prohrávají o dvě branky ale snaží se ještě do první sirény s výsledkem něco udělat. Baloun musel být opět v pozoru.

13:22
    Jenže tlak hostů netrval příliš dlouho. Otěže opět převzali domácí a brankář Blck Dogs aktuálně neví, kde mu hlava stojí.

13:32
    Mohlo být sníženo. Miroslav Fučík se zjevil úplně sám před Balounem. Rozhodl se pro bekhendovou kličku, ale se svým zakončením neuspěl a přestřelil.

14:02
    Už je to o tři branky. Tentokrát chybovala hostující obrana i gólman. A MICHAL MAYDL se raduje možná i trošku se štěstím.
    Asistence: Oliver Glitta.

14:36
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Rendla – 2 min., vysoká hůl).

14:56
    To už je demolice Black Dogs. FILIP ČMEJLA se dostal do samostatného úniku a trefil se naprosto přesně k tyči.

15:46
    Tým BLACK DOGS Budweis právě vstřelil branku!
    Hosté přeci jenom korigují stav zápasu. Chyby v domácí obraně využil pěknou střelou DAVID SVOBODA a je to aktuálně o tři branky.

17:07
    Hra se nám po gólové náloži trochu uklidnila. Hraje se nahoru dolu, ale žádné extra šance k vidění nejsou.

18:29
    Vypadá to, že Karlovka první třetinu už spíše dohrává. Aby také ne, vždyť po prvních dvaceti minutách vede o tři branky.

19:29
    Ještě přeci jenom mohlo dojít ke snížení na dvě branky. Mezi kruhy napříhl hostující Vochozka, ale zamířil přesně do výstroje domácího gólmana.

20:00

První třetina nabídla poměrně svižný hokej. V něm byli jednoznačně lepší hokejisté Univerzity Karlovy. Ti se také dostali do vedení 4:0 a vypadalo to, že s nimi už nic nezamává. V závěru alespoň Black Dogs snížili a měli možnost dotáhnout se i na dvě branky. Nakonec je stav po prvních 20 minutách 4:1.

20:01

20:16
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Havelka – 2 min., vražení na hrazení).

20:44
    Úvod přesilové hry budějovickým hráčům příliš nevychází. Kombinace vázne a střely většinou končí na prvním hráči.

22:00
    Stále nic. Hokejisté Univerzity Karlovy se stále brání v naprosté pohodě.

22:16
    Domácí jsou opět v plném počtu.

22:50
    Platonický tlak hostujících hokejistů, který opět nekončí ani střelou. Karlovka je sice zamčena ve vlastním obranném pásmu, ale v podstatě jí nic nehrozí.

24:02
    Welser se hnal do útočného pásma. Byl tam jako první. Jenže protihráči ho dojeli. Chtěl tak poslat kotouč na volného Vochozku, ke kterému se ale touš nedostal.

26:08
    Domácí se opět mohli trhnout na rozdíl čtyř branek, jenže Ivo Svoboda byl proti. Prvně vyrazil střelu z mezikruží a následně si poradil i s ranou do prázdné klece. Neskutečný zákrok brankáře Black Dogs.

27:38
    Naopak na druhé straně mohlo být sníženo. Do samostatného úniku se dostal Matyáš Welser. Zakončoval mezi betony Balouna, který je ale včas srazil k sobě a je to tak stále 4:1 pro domácí.

28:57
    Domácí se pokoušeli dostat do šance. Ale vše skončilo už u prvního hráče. Jeden z obránců se snažil rozehrát až na útočnou modrou, ale nakonec je z toho pouze icing.

30:44
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Kohút – 2 min., podrážení).

30:44
    Střídání v týmu UK Hockey Prague: ze hřiště odchází Baloun, přichází Novák.

31:15
    Hostující hokejisté se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

32:09
    Po domácích se prosazují v oslabení i hosté. LUKÁŠ PRÁŠEK ujel a snižuje na rozdíl dvou branek.

32:56
    Vyloučení v týmu UK Hockey Prague (Vávra – 2 min., nedovolené bránění).

33:41
    Hokejisté Black Dogs domácí branku zatím příliš neohrožují. Nevytvořili si zatím absolutně žádný tlak a vypadá to, že Karlovka už se ubrání.

34:56

35:19
    Nadějná šanci týmu z pod Černé věže. Z levé strany si potáhl touš do útočného pásma Radek Rolínek. Následně se odhodlal k tvrdé střele zápěstím, ale novic v domácí brance Kristián Novák si poradil.

36:30
    Velká příležitost domácího celku. Matyáš Šána si sjížděl od pravého mantinelu, kotouč měl ve své moci a v podstatě ho nikdo nebránil. Nakonec všechno skončilo střelou do výstroje Iva Svobody.

37:50
    Českobudějovičtí borci jsou aktivnější. Ale v cestě jim ve finální fázi chybí buď přesnější přihrávka, nebo gólman Novák.

39:35
    Čmelja se v závěru druhé dvacetiminutovky dostal k výborné střelecké pozici. Mezi kruhy nebyl nikým hlídán a jen díky tomu, že branku netrefil, je stav stále 4:2 pro domácí.

40:00

Je za námi čtyřicet minut hry a stav se nám oproti první třetině pohnul pouze o jednu branku. Trefili se hosté z Českých Budějovic a to v oslabení, stejně jako jejich soupeři v periodě číslo jedna. Nicméně k vidění nebyl už tak aktivní hokej jak v úvodu. Uvidíme, jak se bude vyvíjet třetina s pořadovým číslem tři.

40:01

40:54
    Do poslední části vstoupili aktivněji domácí hokejisté. Od modré vypálil golfem Havelka. Svoboda ale pokryl.

41:59
    Hockey Prague jsou stále aktivnější. Black Dogs se jen těžko dostávají ke kotouči.

43:33
    Vyloučení v týmu Black Dogs Budweis (Grauer – 2 min., podrážení).

44:13
    Hosté se brání zatím s naprostým přehledem. Dokonce se dostali k zakončení, ale nepochopitelně se dostali do ofsajdu.

45:33
    Hosté jsou v plném počtu.

46:41
    Ve třetí třetině zatím není k vidění příliš pohledný hokej. Co ale je k vidění, to je spousta nepřesností a spousta akcí, které končí v podstatě dřív, než vůbec začnou.

47:08
    Hosté získali pásmo. Nahození ze střední třetiny z hole Davida Svobody ukryl Novák v klidu ve své výstroji.

48:02
    Tentokrát se už Českobudějovičtí dostali ke střele z útočného pásma. Šutérem byl Vochozka, ale vyrážečka Nováka byla proti.

48:33
    Vypadá to, že Black Dogs ze Škoda Icerink arény nechtějí odjet s porážkou a neustále se tlačí za snížením. Další pěknou ránu vypálil Tadeáš Pinkas.

50:00
    Do konce třetí třetiny chybí pouhých deset minut. Hokejisté z Českých Budějovic tak mají co dělat.

50:45
    David Jindra ukázal, že má šikovné ruce. Od levého mantinelu se natlačil až před branku, objel gólmana, ale v tísni nedokázal zakončit přesně.

52:19
    České Budějovice se tlačí za brankou, která by znamenala snížení stavu na jeden gól. Zatím jim ale není přáno a čas se povážlivě krátí.

53:50
    A je zřejmě hotovo, jelikož Karlovka odskakuje opět na rozdíl tří branek. Nejprve domácí trefili po pěkné akci tyč, následně se dostal k dorážce FILIP ČMEJLA, který kotouč dorazil naprosto bez problémů.

55:02
    Vypadá to, že České Budějovice už nemají sílu na to, aby se porvaly o zdramatizování zápasu. Chybí jim hlavně klid na hokejce.

55:26
    Je definitivně hotovo. Od modré vypálil střelu do šibenice MATYÁŠ ŠÁNA a Ivo Svoboda se po ní pouze ohlédl.

56:19
    Hodně se štěstím hosté korigují výsledek. DAVID SVOBODA nabral rychlost podél levého mantinelu a vyzkoušel své štěstí. Stojícího gólmana trefil do levého betonu a puk zamířil za čáru.

56:56
    Jenže chvilku po snížení přichází branka domácích s pořadovým číslem sedm. O tu se postaral pěknou tečí před hostujícím gólmanem FREDERIC HAKL.

58:09
    Do konce, teď můžeme říct už utkání, zbývají necelé dvě minuty. Domácí hrají v naprosté pohodě a v žádném případě s jejich vítězstvím už nic nehne.

58:59
    Přeci jenom je tu 61 sekund před koncem snížení. Tejko vypálil směrem na Nováka, který si dnes není úplně jistý. Vyražený kotouč následně dopravil do sítě TADEÁŠ PINKAS.
    Asistence: Miroslav Tejko.

Máme tu konec dnešního duelu, kde si nakonec pro zasloužené vítězství 7:4 dokráčeli domácí hokejisté. Ti rozhodli především v první třetině, kde si vypracovali klíčový čtyřgólový náskok, i když v závěru hosté snížili.

Poté se už hrála spíše udržovačka a zaslouženě tak domácí zvítězili. Ode mě je to pro dnešek vše a u dalších onlajn přenosů na počtenou. (16:46:18)

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 5. Hakl (Čmejla), 12. Havelka (Maydl, Glitta), 15. Maydl (Glitta), 15. Čmejla, 54. Čmejla, 56. Šána, 57. Hakl – 16. Svoboda D., 33. Prášek, 57. Svoboda D., 59. Pinkas (Tejko)

UK Kings Prague: Baloun (Novák) – Šána, Lelek, Kopenec, Havelka, Vávra – Čmejla (C), Glitta, Rudolph – Halberštát, Síla, Hakl – Piovarči, Řezáč, Brázda – Volf, Rendla, Jindra – Maydl.
    Black Dogs Budweis: Svoboda I. (Dvořák) – Grauer, Kohút, Krtek, Bouška, Svoboda D., Kubeš – Fučík, Pinkas, Prášek – Kaisler, Šafář, Kronus – Rolínek, Koupal, Tejko – Welser, Vochozka, Šuhaj.