Black Dogs Budweis – Engineers Prague 2:3 (kon.) | North wings Ústí – Akademici Plzeň 3:0 (kon.)
HC North Wings Ústí nad Labem
3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Akademici Plzeň
Pondělí 16.08.2021, 16:15 • Ústí nad Labem • Tipsport UNI CUP

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Po necelém roce se vrací na zimní stadion v Ústí nad Labem univerzitní hokej! HC North Wings odehráli své poslední domácí utkání v loňském roce, a to v říjnu proti českobudějovickým Black Dogs. V pondělí 16.8.2021 opět můžou vyrazit fanoušci na univerzitní hokej v Ústí nad Labem, jelikož k utkání Tipsport UNI Cupu dorazí plzeňští Akademici.

Přípravný Tipsport UNI Cup je v plném proudu a univerzitní týmy se poctivě připravuji na ULLH. Oba dnešní soupeři mají za sebou po jednom utkání. Akademici z Plzně nestačili na domácím ledě na Engineers Prague a inkasovali tvrdý direkt v podobě porážky 2:10! Hokejisté UJEP potkali v sobotu stejného soupeře. HC North Wings se utkali s Engiiners na jejich ledě, tedy na pražské Hvězdě. Dvě třetiny drželi ústečtí studenti se soupeřem krok, avšak poslední třetina nakonec rozhodla o vysokém vítězství Engiiners v poměru 7:3!

Pohled do minulosti

HC North Wings stihli v loňském roce sice pouhá čtyři univerzitní utkání, ale právě s plzeňskými Akademiky již měli tu čest. Stalo se tak v přípravném období opět v rámci Tipsport UNI Cupu. Na domácím ledě tenkrát slavili HC North Wings vůbec svou historicky první výhru, a to v poměru 4:1.

20.09.2020 Tisport UNI Cup
    HC NORTH WINGS Ústí nad Labem – Akademici Plzeň 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
    Branky: 8. Kuchař (Balcar), 9. Pšenička (Šebesta), 10. Sajdl (T. Jarý), 22. Petržílka (Brandner) – 58. Hřebík (Šibra, Šiška).

HC North Wings Ústí nad Labem:Skokan (Šmehlík) – Straka, Balcar (C), Jarý Pavel, Štěpánek, Stuchlý, France, Šimanovský, Šebesta – Jarý Tomáš, Jindra, Gottfried – Sajdl, Dytrych, Polák (A) – Bartoš, Tůma, Brandner – Pšenička, Harkabus.

Akademici Plzeň: Štekr (Sequens) – Beer (K), Šperl, Koco, Starý, Prachař, Jankovský, Soukup – Králíček, Šefl (A), Říha – Straka, Janda, Šiška, Sulan.

Rozhodčí: Biedermann – Zítka, Janíček Jakub.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí doprovodila při nástupu jejich tradiční hymna od Kabátů – Na Sever a utkání Tipsportu UNI Cupu za malou chvíli začne.

00:01

00:01
    HC North Wings vyhráli úvodní buly utkání.

00:56
    Jan Jindra nedokázal na středu hrací plochy přesně tečovat kotouč a nyní se jej zmocnili Akademici.

01:36
    Daniel Šiška si počkal na Matěje Harkabuse a uštědřil mu nepříjemný hit.

02:34
    Jan Sulan dostal hodně prostoru za brankou, ale jeho přihrávka nenašla adresáta. Hosté z Plzně jsou však zatím aktivnější.

03:01
    Filip Králíček tečoval hodně nebezpečně kotouč na domácí střídačku. Vhazovat se bude ve střením pásmu.

03:48
    Jan Jindra dostal výbornou zadovku a z mezikruží měl na hokejce první branku utkání, nicméně brankář Štekr se vyznamenal pravým betonem!

04:48
    Matěj Harkabus a hned po něm Lukáš Sajdl ohrozili branku Akademiků, ale opět na místě brankář Štekr.

05:24
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Šimanovský – 2 min., hákování).

06:04
    David Prachař si počkal na modré a jeho jedovka byla hodně nepříjemná, ale lapačka Skokana byla ještě rychlejší.

06:54
    Pavel Jarý vyhodil kotouč a domácí již toto oslabení zvládnou.

07:24
    HC North Wings v plném počtu.

08:08
    Kapitán Akademiků Dominik Beer vyzkoušel Šmehlíka, ale ten měl opět lapačku na místě.

08:25
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Štekr – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo). Trest odpyká Sulan.

08:45
    Tomáš Jarý měl na hokejce úvodní branku, ale brankář Štekr jeho šanci z mezikruží opět dokázal vyrazit!

09:34
    V oslabení ujel David Prachař po levém křídle, ale jeho pokus byl sražen nad branku domácích. Vhazovat se bude před Skokanem.

10:25
    Plzeňští jsou v plném počtu.

11:10
    Zakázané uvolnění Plzně vrací hru před Štekra.

12:25
    Dominik Beer si stahovačkou poradil s obranou, ale Šmehlík byl s vyrážečkou na místě.

13:01
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Sulan – 2 min., faul kolenem).

13:30
    Tomáš Jarý zpoza branky nepřekvapil Štekra, a ten podržel kotouč pod lapačkou.

14:02
    Kapitánu Patriku Balcarovi kotouč utekl do středního pásma, zatím se domácím nedaří přesilová hra, dle představ.

15:01

16:25
    Matyáš Šebesta nenašel svou přihrávkou adresáta a opět otáčí kormidlem Plzeň.

17:28
    Dobrý tlak domácích! Patrik Brandner dorážel z bezprostřední blízkosti, ale Štekr ucpal všechny díry ve své brance.

18:43
    Filip Králíček nedokázal zúročit slibné přečíslení a ani z toho útoku neuvidíme první branku utkání.

19:01
    Začala poslední minuta první periody.

19:31
    Zakázané uvolnění hostů ještě přesouvá hru před Štekra.

20:00

První třetina utkání Tipsport UNI Cupu je minulostí. Branku jsme neviděli a zápas je de facto vyrovnaný, jak na šance, tak na obraz hry. Největší šanci měl domácí Jan Jindra, který z mezikruží nenašel recept na brankáře Jonáše Štekra, jenž je zatím velmi jistý v brankovišti Akademiků.

Další třetina začne přibližně v 17:03 .

20:01

20:24
    Matěj Harkabus najížděl z pravé strany, ale jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

21:40
    Tým North Wings právě vstřelil branku!
    První branka na domácím ledě v nové sezoně pro domácí NW! Jan Tůma vymyslel krásnou přihrávku a DAN BARTOŠ krásným bekhendovým zakončením práci dokončil – 1:0! Asistence: Jan Tůma.

22:25
    Jan Sulan se snažil přejít stahovačkou přes Patrika Balcara, ale domácí kapitán si na něj počkal.

23:43
    Matyáš Šebesta si klíčovým zákrokem lehl do střely Jan Šefla a zachránil tak domácí tým od inkasované branky.

24:12
    Dvě dobré šance pro domácí, kterých je teď plný led! Matyáš Šebesta, ani Jan Tůma však Štekra nepřekonali.

25:02
    Jan Jindra si výborně vybruslil zpoza branky, našel si místo, ale jeho bekhendové zakončení vychytal brankář Štěkr!

25:21
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Stuchlý – 2 min., vysoká hůl).

26:15
    Velká šance domácích v oslabení! Patrik Balcar vysunul na pravé křídlo Patrika Brandnera a jeho dělovka trefila brankáře Štekra do helmy a skončila vysoko nad brankou!

26:34
    Ondřej Skokan měl teď plno práce v domácím brankovišti, ale udržel čisté konto.

27:21

28:18
    Jan Šperl dostal hodně prostoru, ale jeho pokus z levého křídla skončil jen těsně nad domácí brankou. Jedna z největších šancí Akademiků.

28:50
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Balcar – 2 min., napadení).

29:25
    David Prachař měl na hokejce vyrovnání, ale sám před Skokanem neuspěl! Domácí brankář teď drží svůj tým!

30:10
    Další skvělý zákrok Skokana, který kryl ránu od modré! Domácí brankář hlavní hvězdou okamžiku.

30:50

31:32
    Matěj Harkabus předržel situaci a nakonec neměl možnost kotouč zasunout za první tyč.

32:50
    Tomáš Jarý nadvakrát nedokázal kotouč propašovat na brankáře Akademiků.

34:18
    Patrik Balcar to zkoušel od modré, ale Jonáš Štekr na místě. Dnes se žádné brankové hody nekonají.

35:05
    Patrik Brandner hledal hokejku Matěje Harkabuse, ale o kousek ji netrefil.

36:57
    Spolupráce dvou Honzů neslavila úspěch. Tůma našel Jindru, ten však nedostal příliš prostoru k zakončení.

37:41
    Icing zastavil další snažení domácích HC North Wings.

38:16
    Skokanův rutinní zákrok byl dalším důvodem přerušení hry.

39:02
    V poslední minutě druhé třetiny domácí navyšují své vedení! Akci až do kuchyně zakončoval PAVEL GOTTFRIED, když jej vyzval přihrávkou Roman Bradner – 2:0! Asistence: Matěj Harkabus a Roman Brandner.

39:39
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Králíček – 2 min., sekání).

40:00

Ve druhé třetině již branky padaly! A obě padly do branky Akademiků z Plzně. První branku v utkání vstřelil dvě minuty po začátku druhé třetiny Dan Bartoš. Třetinu poté uzavřel brankou Pavel Gottfried a HC North Wings odchází do kabin s vedením 2:0!

Další třetina začne přibližně v 17:47.

40:01

40:40
    Srážka třech ústeckých hokejistů mírně pobavila ústecké publikum.

41:04
    Icing domácích v přesilové hře.

41:22
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Prachař – 2 min., nedovolené bránění).

41:49
    Patrik Balcar nechal nabít na ránu z první Lukáši Sajdlovi, ale jeho pokus nezamířil mezi tři tyče.

43:22
    Akademici v plném počtu.

44:02
    Daniel Šiška tečovanou ranou neuspěl a Ondřej Skokan stále drží čisté konto.

44:36
    Jan Tůma se dostal k odraženému puku, ale kotouč nedokázal zasunout za první tyč!

45:10
    Matyáš Šebesta zakončoval přečíslení třech proti dvěma, ale svůj pokus nedokázal protlačit do sítě. Obrovská šance NW!

46:10
    Rutinní zákrok pro Ondřeje Skokana, který je dnes velkou jistotou North Wings.

46:37
    Lukáš Polák si teď zajel do hodně nepříjemného stromu a těžko se zvedal z ledové plochy.

47:59
    Jan Tůma je hodně aktivní, ale Jan Štekr byl u své tyče včas.

48:32
    Na druhé straně Ondřej Skokan přesný se svou vyrážečkou.

49:17
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Sajdl – 2 min., hákování).

51:17
    Domácí hokejisté hrají v plném počtu.

53:10
    Ondřej Skokan stále drží velkou naději na svou nulu! Martin Straka se protáhl do velké šance, ale brankář North Wings je dnes vynikající.

53:56
    Vyloučení v týmu HC North Wings Ústí nad Labem (Jarý Pavel – 2 min., faul loktem).

54:57
    Ondřej Skokan stále drží North Wings! David Prachař dvakrát dorážel, ale recept na domácího brankáře nenašel.

55:18
    Opět Ondřej Skokan! Lehl si ve svém brankovišti a lapil pokus Davida Jankovského.

55:38
    Vyloučení v týmu Akademici Plzeň (Beer – 2 min., vysoká hůl).

56:43
    Sražená přihrávka Patrika Balcara a kotouč jen těsně minul pravou tyč hostující branky.

58:19
    Tomáš Jarý byl kousek od vstřelení třetí branky, ale kotouč se nakonec vykutálel po brankové čáře mimo branku!

59:01
    Akademici to ještě zkouší bez brankáře.

59:20
    Ondřej Skokan však opět úspěšný ve svém brankovišti a korunoval svůj skvělý výkon!

59:53
    Domácí pečetí výhru brankou do odkryté klece! Ke kotouči se dostal MATĚJ HARKABUS a trefil z mezikruží přesně – 3:0! Asistence: Jan Jindra.

HC North Wings si při své domácí premiéře v nové sezoně připisují vítězství nad plzeňskými Akademiky v poměru 3:0! O branky se postarali Dan Bartoš,Pavel Gottfried a Matěj Harkabus. Velké absolutorium zaslouží domácí brankář Ondřej Skokan, který pochytal všechny pokusy Akademiků!

Utkáním vás provedl Tomáš Suchánek a já vám děkuji za pozornost. (18:23:11)

Tomáš Suchánek

Branky a nahrávky: 22. Bartoš (Tůma), 40. Gottfried (Harkabus, Brandner), 60. Harkabus (Jindra)

HC North Wings Ústí nad Labem: Skokan (Šmehlík) – Straka, Balcar (C), Jarý Pavel, Štěpánek, Stuchlý, France, Šimanovský, Šebesta – Jarý Tomáš, Jindra, Gottfried – Sajdl, Dytrych, Polák (A) – Bartoš, Tůma, Brandner – Pšenička, Harkabus.

Rozhodčí: Biedermann – Zítka, Janíček Jakub