Vratimov – Prostějov 2:3 (kon.) | Velké Hamry – Ústí n. L. 1:2 (kon.)
FC Vratimov
2:3 (1:0)
1. SK Prostějov
Středa 18.08.2021, 17:00 • Vratimov • MOL Cup • 1. kolo

Do Valašského Meziříčí bude na utkání druhého kola cestovat Prostějov, který se ve Vratimově vypořádal s dvěma zraněnými členy základní sestavy i s dvojitým vedením soupeře. Na Dziubův gól z 30. minuty po změně stran zareagoval Vlachovský. Hned z následné akce necelou pětistovku příznivců zase rozradostnil Baďura, nicméně to byl v rámci druhé půle výjimečný moment. Hanáci dominovali a zásluhou Omaleho srovnali na 2:2. Rozhodující gól padl z lehce diskutabilní penalty. Tu v 75. minutě proměnil střídající Vasil Kušej. V závěru už Vratimov neměl síly a hodně vděčil Sýkorovi, že porážka nebyla markantnější. (21:15:49)

90+2

90+2
    Ještě jeden zákrok Sýkory, který vytáhl solidní projektil Vlachovského. Na rozehrávku rohového kopu už nedojde, sudí Křepský ukončuje zápas.

90+2
    Asi poslední akce pro Vratimov ztroskotala na dobrém vystoupení Suse. Kapitán Prostějova založil rychlý brejk s Vlachovského nepřesnou střelou z pravého okraje velkého vápna.

90+1
    Definitivní pojistku mohl přidat Robert Bartolomeu, jenže to by se z ostřejšího úhlu musel vejít k vzdálenější tyči.

90
    Hammerovi trochu došla trpělivost, když u něj dlouhou dobu stepoval Bartolomeu. Další faul byl oceněn žlutou kartou.

90
    Hammer podkopl Koudelku. Zelenobílí musí zůstat u Sýkory. Zleva asi poletí centr ze standardní situace.

89
    Hanáci si koncovku hlídají. Další čas získali při rozehrávce rohového kopu, nicméně Kušej u zadní čáry proti dvěma neprošel.

88
    Na obou stranách byl signalizován ofsajd v situaci, kdy ještě nebyly jednotlivé útoky pořádně rozvinuty. Je to taková vzájemná přehazovaná.

87
    Demjaněnko odrazil Kušejovu nahrávku na rohový kop, který bývalý hráč Drážďan zrealizoval ve spolupráci s Koudelkou. Ten si všiml před vápnem zapomenutého Vlachovského, jenž povedenou ranou orazítkoval ze svého pohledu pravou tyč.

86
    Koudelka výtečně načasoval náběh za obranu. Předním zůstal už jenom Sýkora, který ale udržel naděje Vratimova důležitým zákrokem.

85
    Kuriózní moment v hlavní roli s Vichtou. Ten se zapomněl v ofsajdu, protože zrovna doplňoval energii .

84
    Dziuba odzbrojil Bialka a dlouhým míčem na hrot vybízel Hladíka. Místo něj se ale propojil jen s brankářem Bártou.

83
    Hausknechtova rána neprošla. Ta od Suse už ano, ale Sýkora si s povedenou dělovkou z dálky poradil.

82
    Jakub Vichta nechytil míč adresovaný k levé postranní čáře. Za odchozího Varadiho provede aut čerstvý Hammer.

81
    Díky nepřesnému nákopu z poloviny hřiště si domácí obrana aspoň na chvíli oddechne. Celou druhou půli je hodně přetížená.

79
    Igbinoba nenechal projít nahrávku Bartolomea. Koudelka a spol. přesto pokračují v obléhání domácí brány.

79
    Střídání v týmu FC Vratimov: ze hřiště odchází Vojtěch Hajnoš, přichází Jakub Teplý.

79
    Střídání v týmu FC Vratimov: ze hřiště odchází Adam Varadi, přichází Tomáš Hammer.