Karaganda – Maccabi Tel Aviv 1:2 (kon.) | Raków – Gent 1:0 (kon.) | KuPS – Union Berlín 0:4 (kon.)
Karabach – Aberdeen 1:0 (kon.) | Flora – Shamrock 4:2 (kon.) | Beer Ševa – Famagusta 0:0 (kon.)
Linz – St. Johnstone 1:1 (kon.) | Plzeň – CSKA Sofia 2:0 (kon.) | Riga FC – Lincoln 1:1 (kon.)
Neftçi Baku – Maccabi Haifa 3:3 (kon.) | Žalgiris Vilnius – Bodö/Glimt 2:2 (kon.) | Trabzonspor – AS Řím 1:2 (kon.)
Basilej – Hammarby IF 3:1 (kon.) | Fola – Kajrat 1:4 (kon.) | Jablonec – Žilina 5:1 (kon.)
Sivasspor – Kodaň 1:2 (kon.) | Feyenoord – Elfsborg 5:0 (kon.) | PAOK – Rijeka 1:1 (kon.)
Anderlecht – Arnhem 3:3 (kon.) | Rennes – Rosenborg 2:0 (kon.) | FC Ferreira – Tottenham 1:0 (kon.)
Santa Clara – Partizan Bělehrad 2:1 (kon.)
Feyenoord Rotterdam
5:0 (3:0)
IF Elfsborg
Čtvrtek 19.08.2021, 20:00Evropská konferenční liga (předkola) • Play-off

Feyenoord v tomto zápase potvrdil roli favorita a podle předpokladů vyhrál. Domácí se radují z výhry 5:0, oba týmy dohrávaly v deseti. Sledovali jsme divácky atraktivní mač. Sinisterra vstřelil hattrick. (21:55:16)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 9:1. Střely mimo: 6:3. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 4:2. Fauly: 10:10.

90+4

90+3
    Centr se snesl před branku, ale Feyenoord si dokázal poradit.

90+2
    Marciano vytáhl střelu soupeře z dobré pozice na rohový kop.

90+1
    Žlutou kartu dostává Pedersen (Feyenoord Rotterdam).
    Žlutou kartu dostává Stand (IF Elfsborg).

90+1
    Domácí se dopustili útočného faulu. Čtyři minuty sudí přidají.

90
    Probíhá poslední minuta hry ve druhém poločase, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

87
    Volný kop nyní budou na útočné polovině rozehrávat hostující fotbalisté. Ti na nějakou výraznější šanci čekají. Rána končí vysoko nad.

84
    Domácí rozehrávají od své branky, sledujeme klidnější pasáž hry.

83
    Domácí i hosté nyní hrají v deseti. Zajímavý duel se nyní už v podstatě jen dohrává. A byť je skóre jednoznačné, tak interesantních momentů bylo v tomto mači velmi.

82
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Luis Sinisterra, přichází Ofir Marciano.
    80. Červená karta

80
    Červenou kartu dostává Justin Bijlow (Feyenoord Rotterdam). Domácí brankář vyběhl proti soupeři a ten do něj narazil. Sudí hned vytahuje červenou kartu.

78
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Per Frick, přichází Marokhy Ndione.

75
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Jeppe Okkels, přichází Samuel Homén.
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Johan Larsson, přichází Gustaf Lagerbielke.
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Orkun Kökcü, přichází Leroy Fer.

73
    Zdá se, že bude hostující celek střídat a podle všeho i domácí.

72
    Domácí Boženík si pomohl v souboji nedovoleně, hrát tak mohou hosté. Ti následně ale o míč přišli.

71
    Feyenoord se nastěhoval na útočnou polovinu, kde kombinuje a pokouší se něco vymyslet před brankou soupeře.

70
    Dvacet minut hry nás dělí od konce zápasu, domácí fotbalisté hrají aktivně, tlačí se do zakončení a chtějí přidat další góly.

67
    Střídání v týmu Feyenoord Rotterdam: ze hřiště odchází Alireza Jahanbakhsh, přichází Róbert Boženík.

65
    Orkun Kökcü rozehrál na krátko, následně akce pokračovala dál, a pak si Berhardsson pomohl nedovoleně.

65
    Rotterdamský Linssen se propracoval do zakončení, jeho rána končí mimo, ale míč byl podle všeho tečovaný. Uvidíme roh.

63
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, domácí fotbalisté si tento zápas spolu se svými fanoušky užívají.
    61. Červená karta po 2. žluté

61
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Frederik Holst (IF Elfsborg). Jasný faul, tady není o čem a hosté budou tento zápas dohrávat v deseti.

60
    Hodina hry je pryč a domácí celek naprosto dominuje v tomto zápase.
    58. Bryan LINSSEN - 5:0

58
    Feyenoord právě vstřelil branku!
    Po centru od rohového praporku se míč snesl před branku, akce pokračovala a po nedůrazu obrany se k odraženému míči dostal BRYAN LINSSEN. Jeho rána byla nechytatelná.

58
    Domácí se nyní pokouší vrátit k aktivní hře, vybojovali rohový kop,

57
    Z ničeho nic se hosté dostávali do výraznější šance, ale Bernhardsson byl nachytaný v ofsajdu. akce tak končí.

55
    Ani tato situace nevedla IF k výraznější šanci.

54
    Hosté rozehrávali rohový kop, centr poslal před branku Larsson. Obrana si dokázala poradit jen za cenu dalšího rohu.

52
    McVey rozehrával volný kop svého celku, ale do výraznější šanci se hosté nedostali.

50
    Zdá se, že o tom, kdo vyhraje tento zápas, je už rozhodnuto.
    48. Luis SINISTERRA - 4:0

48
    Domácí do druhého poločasu vlétli a hattrick nyní dokonal výborně hrající LUIS SINISTERRA. Pedersen odcentroval ze strany a hlavou překonal brankáře soupeře Sinisterra. Asistence: Pedersen.

46
    Během poločasové přestávky se hostující celek rozhodl pro dvě změny v sestavě, domácí nestřídali.

46
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Rasmus Alm, přichází Alesander Berhardsson.
    Střídání v týmu IF Elfsborg: ze hřiště odchází Robert Gojani, přichází Simon Olsson.

46

Sinisterra se v prvním poločase prosadil dvakrát, gól přidal Jahanbakhsh, díky čemuž vedou domácí 3:0 a potvrzují roli favorita.

45+3

45+1
    Centr se snesl před branku, ale brankář vyboxoval míč bezpečně daleko.

45+1
    Orkun Kökcü bude rozehrávat od rohového praporku.

45+1
    Malacia se dostal do zakončení, jeho ránu vytýhl brankář Rönning na rohový kop.

45+1
    Dvě minuty uvidíme navíc.

45
    Dostáváme se do poslední minuty prvního poločasu, uvidíme, kolik minut se bude nastavovat.

44
    Domácí aktivně hrající Sinisterra si šel pro hattrick, ale tentokrát byla jeho rána zblokovaná. Svou třetí branku teď nepřidal.

42
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy, ani jeden celek se nyní nemůže propracovat do výraznější šance.

40
    Dostáváme se do finální fáze hry v prvním poločase, sledujeme poněkud vypjatou pasáž hry. Před malou chvílí tři hráči viděli kartu.

40
    Žlutou kartu dostává Robert Gojani (IF Elfsborg).
    Žlutou kartu dostává Guus Til (Feyenoord Rotterdam).
    Žlutou kartu dostává Frederik Holst (IF Elfsborg).

39
    Sledujeme velkou strkanici, do které se zapojili také brankáři.

39
    Elfsborg nyní působí hodně odevzdaným dojmem. Hosté už vyloženě čekají na přestávku.
    37. Luis SINISTERRA - 3:0

37
    Znovu domácí fanoušci slaví, jejich tým přidává další branku. Z vápna se ke vzdálenější tyči trefil LUIS SINISTERRA. Asistence: Linssen.

36
    Sinisterra byl nachytaný v ofsajdu, akce domácích končí.

35
    Elfsborg to zkoušel dlouhou přihrávkou na nabíhajícího hráče, ale domácí obrana si v pohodě dokázala poradit.

34
    Feyenoord je dál při chuti, nyní to zkoušel Okrun Kökkcü, ale jeho pokus brankář Rönning kryje.

33
    Hosté se dopustili faulu, a tak bude rozehrávat domácí Trauner.

32
    Domácí fanoušci jsou spokojení, jejích oblíbenci vedou o dvě branky a mají tento zápas velmi dobře rozehraný.
    30. Alireza JAHANBAKHSH - 2:0

30
    Míč se dostal do pokutového území a z vápna jej přesně pod horní tyč poslal neobsazený ALIREZA JAHANBAKHSH. Asistence: Toornstra.

30
    Toornstra bude rozehrávat volný kop domácích.

29
    Žlutou kartu dostává Christopher McVey (IF Elfsborg).
    27. Neobvyklý moment.

27
    Byli jsme svědky neobvyklého momentu. Jeden z hostujících hráčů se pokoušel doběhnout míč, ale balon na hrací ploše nestihl a naboural do kamery, který snímá zápas. Technika i kameramanka jsou v pořádku.
    25. Luis SINISTERRA - 1:0

25
    Naprosto zaslouženě jdou domácí fotbalisté do vedení. Po výborném centru Toornstra se hlavou prosazuje LUIS SINISTERRA. Míč odrazil o zem přímo do branky. Asistence: Toornstra .

23
    Domácí fotbalisté si vypracovali velkou šanci, po rychlé akci zakončoval z druhé vlny nabíhající Sinisterra, jeho rána však končí na boční síti. Fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, jejich radost ale byla zbytečná.

20
    Vykopávat tedy bude brankář švédského klubu.

20
    Po minutách nevýrazné hry registrujeme střeleckých pokus, Linssen hlavičkoval z bezprostřední blízkosti, ale minul branku.

17
    Tuto příležitost ale domácí fotbalisté využít nedokázali. Ke střele se nedostali. Obrana si poradila, a tak se směr hry otáčí.

16
    Fanoušci domácího celku vytvářejí velmi dobrou atmosféru, ženou své hráče do útoku. Na konci šestnácté minuty Rotterdam vybojoval rohový kop.

14
    Nyní sledujeme klidnější pasáž hry, která je plná nepřesností, které kazí celkový dojem ze hry.

12
    Hostující Alm si počínal nedovoleně, rozehrávat tedy budou domácí, jmenovitě Malacia.

10
    Deset minut hry je pryč, úvodní pasáž zápasu patřila domácímu celku, který se prezentuje aktivní hrou.

9
    Hostující Frick byl příliš aktivní v souboji, a tak mu sudí pískají faul. Rozehrávat budou hráči Rotterdamu.

8
    Nizozemský klub pokračuje v aktivní hře, nyní to zkoušel Til, ale jeho rána byla zblokovaná. Následně pálil Sinisterra k tyči, kde byl připravený brankář.

6
    Orkun Kökçü poslal centr před branku, ale obrana si v pohodě dokázala poradit.

5
    Aktivněji hrající domácí celek si vypracoval další šanci, zakončoval Toornstra. Jeho pokus byl zblokovaný na roh.

4
    Domácí Pedersen si nabíhal do volného prostoru, ale byl nachytaný v ofsajdu.

2
    Domácí hráči hrají v červeném, hosté oblékli žluté dresy. Sledujeme klidný úvod zápasu.

1
    Utkání začalo o něco později, protože fanoušci před výkopem použili pyrotechniku, a tak sudí čekali na to, až budou lepší podmínky s ohledem na viditelnost.

1

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia – Tootnstra (C), Okrun Kökcü, Til – Johanbakhshm Linssen, Sinisterra
    Náhradníci: Marciano, Jansen – Hops, Fer, Antonucci, Boženík, Bannis, Hendriks, Burger, Hartjes, Milambo

IF Elfsborg: Rönning – Larsson (C), Väisänen, McVey, Strand – Romer, Holst, Gojani – Alm, Frick, Okkels
    Náhradníci: Dyngeland, Valdimarsson – Lagerbielke, Holmén, S. Olsson, Gudjohnsen, Bernhardsson, Ondrejka, Qasem, Ndione, Zandén, Broman

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Davies.

Feyenoord Rotterdam nastoupil v minulém předkole proti Lucernu. Oba zápasy vyhrál celkem jasně 3:0 a bez inkasované branky postoupil do finální fáze předkola.

IF Elfsborg v minulém předkole nastoupil proti týmu Velež Mostar. Úvodní mač mnoho šancí nenabídl a skončil 1:1. Rozhodovalo se tedy v odvetě, kterou Elfsborg vyhrál jednoznačně 4:1 a celkově díky skóre 5:2 postoupil dál.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky Evropské konferenční ligy. V tomto zápase předkola proti sobě nastoupí Feyenoord Rotterdam a IF Elfsborg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Jan Prošek

Branky: 25. Sinisterra (Toornstra), 30. Jahanbakhsh (Toornstra), 37. Sinisterra (Linssen), 48. Sinisterra (Pedersen), 58. Linssen

Karty:   40. Til (FEY), 90+1. Pedersen (FEY) – 29. McVey (ELF), 40. Gojani (ELF), 40. Holst (ELF), 90+1. Stand (ELF)   61. Holst (ELF)   80. Bijlow (FEY)

Feyenoord Rotterdam: Bijlow – Pedersen, Trauner, Senesi, Malacia – Tootnstra (C), Okrun Kökcü (75. Fer), Til – Johanbakhshm (67. Boženík), Linssen, Sinisterra (82. Marciano)

IF Elfsborg: Rönning – Larsson (C) (75. Lagerbielke), Väisänen, McVey, Strand – Romer, Holst, Gojani (46. Olsson) – Alm (46. Berhardsson), Frick (78. Ndione), Okkels (75. Homén)

Rozhodčí: Pawson – Hussin, Davies
    Čtvrtek 26.08.2021
    Elfsborg - Feyenoord 3:1

Branky: 42. Larsson, 50. Bernhardsson (Okkels), 77. Ndione – 61. Til (Sinisterra)

Karty:   67. Romer (ELF) – 41. Trauner (FEY), 78. Kokcu (FEY)

Držení míče: 37 % : 63 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 3:4. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 12:13.