B. Bystrica – Šamorín 1:1 (kon.) | Bardejov – Trebišov 0:0 (kon.) | Skalica – FC Košice 2:0 (kon.)
MFK Dukla Banská Bystrica
1:1 (0:0)
FC ŠTK 1914 Šamorín
sk Sobota 21.08.2021, 16:30 • Zvolen • MONACObet liga • 5. kolo

V druhom polčase sme sledovali lepší futbal, ako v tom prvom. Stav zápasu otvoril v 69.minúte po rohovom kope hosťujúci Malý. Domácich zachránil v 73.minúte striedajúci Depetris, ktorý sa rovnako presadil hlavou. Banská Bystrica tak remizovala so Šamorínom 1:1. Ďakujem vám za pozornosť a prajem ešte pekný zvyšok večera. (18:22:30)

90+3

90+2
    Center Polievku bol zrazený, uvidíme rohový kop Dukly.

90+1
    Center Richtárecha z ľavej strany je veľmi nepresný, odkop od brány Trnovského.

90
    Hlavný rozhodca pridáva v druhom polčase dve minúty.

90
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Boateng, prichádza Dolinský.

89
    Zakončenie Polievku z vnútra šestnástky letí vysoko nad bránu hostí.

88
    Center Migaľu smerujúci na zadnú žrď sťahuje vo vzduchu Trnovský.

87
    Strela z otočky v podaní Depetrisa, Trnovský si nenechal zaskočiť.

85
    Pančík napravil svoju chybu a zabojoval, Šamorín môze ísť do protiútoku.

84
    Šamorín je v závere zápasu aktívni, hostia sa snažia streliť víťazný gól.

83
    Hostia neudržali loptu na hracej plochy, Migaľa má k dispozícii autové vhadzovanie.

82
    Útočný faul hostí na domáceho brankára Nôtu.

81
    Nôta dobre vyrazil pokus Štefanku z vnútra šestnástky, nasleduje roh hostí.

81
    Hostia ostanú pri lopte po faule na striedajúceho Leginusa.

80
    Do konca zápasu ostáva posledných 10 minút, dočkáme sa rozuzlenia v dnešnom zápase?

79
    Po centri Polievku zakončuje hlavou nepresne Depetris, odkop od brány Šamorína.

78
    Záver zápasu rozhodne nenudí, hrá sa z jednej strany na druhú.

77
    Šulc bol zastavený nedovolene, hlavný rozhodca ale faul na domáceho útočníka nepíska.

76
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Slaninka, prichádza Vajda.

75
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Owusu, prichádza Čunta.

75
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Vrábel, prichádza Oikonoumou.

74
    Žltú kartu dostáva Stašík (FC ŠTK 1914 Šamorín).

73
    Banská Bystrica dala gól!
    DAVID DEPETRIS využil zaváhanie v obrane hostí a hlavou vyrovnáva – 1:1! Bez asistencie.

72
    Zakončenie Depetrisa zblokované, uvidíme rohový kop Dukly.

70
    Hostia dokázali otvoriť skóre zápasu, dokážu domáci futbalisti odpovedať?

69
    Šamorín dáva gól! Po rohovom kope sa presadil hlavou MATÚŠ MALÝ – 0:1!

68
    Hostia to skúšajú po pravej strane, Štefanka bol zastavený.

67
    Žltú kartu dostáva Nagy (FC ŠTK 1914 Šamorín).

66
    Center Štefanku zblokoval Depetris, autové vhadzovanie pre Šamorín.

65
    Žltú kartu dostáva Pišoja (MFK Dukla Banská Bystrica).

65
    Ďalekonosnú strelu Štefanku vyráža Nôta na rohový kop.

64
    Prikryl sa snažil o vysunutie Slaninku, jeho prihrávka ale končí mimo hraciu plochu. Odkop od hosťujúcej brány.

63
    Nepresná prihrávka z kopačky Štefanku na Owusuho, autové vhadzovanie pre Duklu.

62
    Žltú kartu dostáva Ľupták (MFK Dukla Banská Bystrica).

61
    Z veľkej diaľky vystrelili aj hostia, Nôta bol bez práce.

60
    Z druhej vlny zakončuje veľmi nepresne Slaninka, odkop od brány Šamorína.

59
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Willwéber, prichádza Prikryl.

59
    Striedanie v tíme MFK Dukla Banská Bystrica: z ihriska odchádza Jurčišin, prichádza Depetris.

58
    Obrana Dukly si poradila s vysokým pressingom súpera, Ľupták odkopáva loptu ďaleko preč.

57
    Veľká chyba v domácej defenzíve, hostia ju však nedokázali potrestať. Na druhej strane sa k lopte vo vnútri šestnástky nedostal Polievka.

56
    Owusu sa nepresadil v súboji proti Slaninkovi, následne hráč hostí fauluje.

55
    Faul na Leginusa, nedovolený zákrok predviedol pri postrannej čiare Richtárech.

54
    Boateng sa ocitol v ofsajdovom postavení, akcia hostí je na konci.

53
    Prihrávka na Jurčišina bola pridlhá, odkop od brány Trnovského.

52
    Do obrovskej šanci sa dostal Ondrej Vrábel, bránu domácich ale netrafil. Hostia reklamujú pokutový kop, hlavný rozhodca má ale iný názor.

51
    Šulc predviedol zbytočný útočný faul, na zemi skončil Malý. Lopta pre Šamorín.

50
    Polievka obišiel po ľavom krídle protihráča, jeho prihrávka ale odkopla obrana hostí.

49
    Center smerujúci na zadnú žrď zakončoval hlavou Leginus, jeden z obrancov Dukly vykopol loptu smerujúcu do brány.

49
    Zakončenie hostí na druhej strane, strela Leginusa bola zblokovaná na roh.

48
    Trnovský si poradil s centrom Šulca z vnútra pokutového územia.

47
    Domáci vstupujú do druhého polčasu držaním lopty na vlastnej polovici.

46
    Striedanie v tíme FC ŠTK 1914 Šamorín: z ihriska odchádza Vera, prichádza Leginus.

46
    Začal sa druhý polčas.

Máme za sebou prvý polčas zápasu medzi Banskou Bystricou a Šamorínom. Veľa vzrušenia sme pred oboma brankámi nevideli, hra sa odohráva najmä medzi šestnástkami. Aj preto je stav po prvom polčase bezgólový. Zhruba o 15 minút začne druhý polčas.

45+3
    Prvý polčas sa skončil.

45+2
    Fuják nasadil Jurčišinovi jasle, následne domáci futbalista fauluje.

45+1
    V závere prvého polčasu majú hostia k dispozícii autové vhadzovanie na vlastnej polovici.

45
    Hlavný rozhodca pridáva v prvom polčase dve minúty.

44
    Hostia reklamujú po rohovom kope ruku domáceho tímu, hlavný rozhodca necháva hru pokračovať ďalej.

43
    Center hostí z rohového kopu odvrátený, Šamorín si však roh zopakuje.

42
    Hra je prerušená, ošetrenie potrebuje domáci Slaninka.

42
    Nebezpečný strelecký pokus z kopačky Owusuho vytiahol na roh dobrým zákrokom Nôta.

41
    Viacero nepresností v strede ihriska na oboch stranách, pri lopte ostanú hostia.

40
    Šulc sa dostával do úniku, prihrávkou hľadal Jurčišina, ktorý sa ale k lopte nedostal.

39
    Center Migaľu z pravej strany chytil brankár hostí Trnovský.

38
    Po dlhom pase Pišoju spracoval loptu v šestnástke Polievka, jeho následná strela ľavačkou končí na bočnej sieti brány Trnovského.

38
    Pančík odcentroval z pravej strany, Nôta ale vo vzduchu nedal hosťujúcim hráčom žiadnu šancu.

37
    Dlhý pas Willwébera na Jurčišina končí v moci brankára hostí.

36
    Ľupták nakopáva loptu na ľavú stranu, Polievka v ťažkej pozícii neudržal loptu na ihrisku.

35
    Hostia ubránili rohový kop domácich aj vďaka skvelej práci Boatenga vo vzduchu.

34
    Vera stráca loptu na pravej strane, center Polievku je zblokovaný a tak nasleduje rohový kop domácich.

33
    Polievka unikol po ľavom krídle, center domáceho kapitána však nebol presný. Odkop od brány Trnovského.

32
    Dukla drží loptu na kopačkách, domáci futbalisti si prihrávajú iba na vlastnej polovici.

31
    Fuják prešiel po ľavej strane, následne prihrávka nepresne Owusu.

30
    Šamorín to skúša po ľavej strane ihriska, Owusu si ale netrúfol na individuálny prienik.

29
    Vysoký pressing domácich hráčov, Polievka sa dostal k lopte, následne ju ale neudržal na hracej ploche. Autové vhadzovanie pre Šamorín.

28
    Po krátke pauze pokračujeme v hre ďalej.

27
    Nepresná prihrávka domácich končí na tribúne. Hra je prerušená, nasleduje prestávka na krátke občerstvenie.

26
    Snaha Šulca o zakončenie bola márna, obrana hostí zblokovala jeho pokus z hranice šestnástky.

25
    Hlavný rozhodca píska faul Fujáka, priamy voľný kop pre Banskú Bystricu.

24
    Boateng bol faulovaný na vlastnej polovici, nedovolený zákrok predviedol Richtárech.

23
    Dlhý nákop domácich rieši vybehnutím z brány Trnovský, lopta končí mimo hracej plochy.

22
    Šamorín kombinuje na polovici súpera, Owusu sa ale nepresadil cez Migaľu. Autové vhadzovanie pre hostí.

21
    Owusu sa pekne uvoľnil, nakoniec odkopáva loptu mimo hraciu plochu Willwéber.

20
    Owusu fauluje Migaľu pri postrannej čiare, domácim hráčom sa to samozrejme nepáči.

19
    Ofsajdové postavenie domácich futbalistov, akcia Dukly sa končí.

18
    Šamorín to skúša po pravej strane, Pančík prihral Verovi, ktorého center nezakončil nikto z hráčov hostí.

17
    Pišoja nakopáva loptu na Šulca, stopér hostí Malý si poradil.

16
    Žltú kartu dostáva Pančík (FC ŠTK 1914 Šamorín).

16
    Šamorín sa pokúsil o okamžitú strelu, zakončeniu Owusuho nechýbalo veľa.

15
    Center Polievku z priameho kopu bol zblokovaný, Šamorín môže vyraziť do protiútoku, Migaľa nakoniec zastavil Vrábela.

14
    Polievka to skúša po ľavej strane ihriska, Vera predviedol nedovolený zákrok – priamy kop pre domáci tím.

13
    Polievka sa šikovne predral až do pokutového územia, strela domáceho krídelníka ľavačkou netrafila bránu Trnovského.

13
    Prvý rohový kop má k dispozícii aj Dukla Banská Bystrica.

12
    Migaľa zabojoval pri postrannej čiare a pre svoj tím získal autové vhadzovanie.

11
    Polievka vybojoval loptu na hranici šestnástky, následne evidujeme nepresnú strelu domácich.

10
    Owusu predviedol tvrdý zákrok, hlavný rozhodca necháva výhodu pre domáce mužstva, Banská Bystrica naďalej útočí.

9
    V súboji o loptu pri postrannej čiare neuspel Štefanka, lopta pre domáci tím. Dlhý center Migaľu do pokutového územia nenašiel adresáta.

8
    Dukla kombinuje na vlastnej polovici, hostia sa snažia o vysoký pressing. Dlhý pas domácich je nakoniec nepresný.

7
    Centrovanú loptu sa snažil zakončiť Owusu, domáca obrana situáciu zvládla.

6
    Z pravej strany centroval Pančík, jeho pokus bol zblokovaný. Uvidíme prvý rohový kop hostí v zápase.

5
    Ofenzívna akcia domácich futbalistov sa končí faulom, ktorého sa dopustil Šulc.

4
    Medzi stopérov si nabehol Owusu, hosťujúceho hráča ale zastavil Slaninka.

3
    Center Veru z pravej strany do pokutového územia domácich nebol presný, odkop od brány Nôtu.

2
    Úvod zápasu sa hrá v dobrom tempe, Polievka stratil loptu v strede ihriska. Za obranou hostí sa snažil presadiť Šulc, Trnovský bol pri lopte skôr.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

Dnešný zápas odštartuje o niekoľko momentov, domáca Dukla nastúpi vo svojej typickej červenej kombinácii dresov, hostia zo Šamorína naopak v modrej farbe.

MFK Dukla Banská Bystrica: Nôta – Slaninka, Richtárech, Jurčišin, Ľupták, Šulc, Kupčík (C), Polievka, Migaľa, Willwéber, Pišoja
    Náhradníci: Hruška – Tóth, Uhrinčať, Depetris, Prikryl, Vajda

FC ŠTK 1914 Šamorín: Trnovský – Pančík (C), Malý, Stašík, Vera – Štefanka, Nagy – Bright, Vrábel, Fujak – Boateng
    Náhradníci: Gyurákovics – Dolinský, Oinkonoumou, Leginus, Čunta, Appiah, Jančo

Rozhodčí: Choreň – Vass, Poracký.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes sa zameriame na zápas 5.kola druhej ligy MFK Dukla Banská Bystrica – FC ŠTK 1914 Šamorín. Poďme si v krátkosti predstaviť obe mužstvá.

BANSKÁ BYSTRICA: Futbalisti Banskej Bystrice sa v úvode novej sezóny držia zhruba v strede tabuľky. V štyroch zápasoch získali sedem bodov (2 výhry, 1 remíza, 1 prehra). V poslednom kole dokázali zvíťaziť na horúcej pôde Košíc, domácich futbalistov zdolali 2:1. O troch bodoch pre Duklu rozhodol striedajúci David Depetris, ktorý dvoma gólmi do siete súpera otočil stav stretnutia.

ŠAMORÍN: Futbalistom Šamorínu patrí v tabuľke aktuálne 8.miesto, v štyroch zápasoch získali šesť bodov (2 výhry, 2 prehry). V poslednom kole zaváhali na domácom ihrisku, keď trochu prekvapivo podľahli nováčikovi súťaže FC Rohožník 1:2.

Z pozície komentátora sa vám bude hlásiť Igor Tabiš.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:30.