Mladá Boleslav – Frölunda cz 1:4 (kon.) | Rauma – Lausanne 2:3 (po pr.) | Rögle BK – Zug 5:3 (kon.)
Zürich – IFK Helsinky 0:3 (kon.) | Cardiff – Mannheim 0:5 (kon.) | SønderjyskE – Mnichov 1:5 (kon.)
Lukko Rauma
2:3 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:1)
HC Lausanne
Čtvrtek 26.08.2021, 18:00 • Kivikylän Areena, Rauma • Hokejová Liga mistrů • Skupina C

Česká & slovenská stopa

Pavol Skalický (RAU) – 0+2, +1 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 18:32

Jiří Sekáč (LAU) – 0+0, 0 účast, 3 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 23:42 (20:31:50)

Kdo se postavil do brankoviště?

Samuel Jukuri (RAU) – 27 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,0 %

Tobias Stephan (LAU) – 18 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,0 %

Dnešní utkání sledovalo 1 481 diváků.

Statistické okénko

Střely na bránu: 20 – 30; Vhazování: 31 – 22; Přesilová hra: 0/3 – 0/4; Trestné minuty: 10 – 8

Ještě v 52. minutě vše nasvědčovalo tomu, že Lukko míří za výhrou v úvodním duelu skupiny C. Chyba lávky. Švýcaři v posledních pěti minutách dokázali srovnat krok, vyrovnávací trefu vsítili pouhé tři vteřiny před koncem třetí periody. V prodloužení pak rozhodl o druhém bodu pro Lausanne Jason Fuchs.

63:26 Jason FUCHS - 2:3

63:26
    Lausanne právě vstřelilo branku! Hotovo! Pokus Fricka od modré čáry vyrazil Jukuri betonem před sebe, dorážkou pak uspěl nikým nehlídaný JASON FUCHS. Lausanne tak nakonec vítězí v Raumě 3:2 v prodloužení! Asistence: Lukas Frick, Christoph Bertschy.

62:35
    Kotouč v ochranné síti za Jukuriho zády. Máme za sebou polovinu nastaveného času.

61:59
    Přečíslení Lausanne dva na jednoho vyřešil Jukuri svou vyrážečkou. Hra pokračuje...

60:52
    Další šance pro domácí hokejisty. A Stephan se blýskl svou lapačkou proti střeleckému pokusu Korkky.

60:26
    Finové uspěli na vhazování, ke střele se už dostal Saarijärvi.

60:01

Střely na bránu: 19 – 26

60:00
    59:57 FRICK - 2:2

59:57
    Lausanne právě vstřelilo branku! Neuvěřitelné! Pouhé tři vteřiny před koncem třetí periody udeřil střelou od modré čáry LUKAS FRICK, jenž se trefil k pravé tyči. 2:2! Asistence: Damien Riat, Cory Emmerton.

59:42
    Posledních 20 vteřin! Kotouč je v obranném pásmu Lausanne.

59:12
    Hosté to zkoušejí bez brankáře!

59:01
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny!

57:53
    Ylitalo skvěle uvolnil Päivärintu, jenž měl na hokejce třetí gól domácích. Stephan ale vytáhl velmi dobrý zákrok.

56:48
    Finové zareagovali na obdrženou branku velmi dobře a kombinují v útočném pásmu.

55:52
    Oba týmy hrají v plném počtu.
    55:36 EMMERTON - 2:1

55:36
    Lausanne právě vstřelilo branku! Je zaděláno na pořádné drama! Nabídku Riata od pravého mantinelu tečoval před bránou CORY EMMERTON. 1:2 z pohledu švýcarského týmu! Asistence: Damien Riat, Joel Genazzi.

54:06
    Střely na bránu: 18 – 25

53:52
    Po reklamní přestávce budeme sledovat hru ve čtyřech na obou stranách.

53:52
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Repo – 2 min., sekání).
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Almond – 2 min., hrubost).
    51:22 REPO - 2:0

51:22
    Tým Lukko Rauma právě vstřelil branku!
    A Finové vedou 2:0! Domácí hokejisté se dostali do přečíslení dva na jednoho, SEBASTIAN REPO to vzal na sebe a udělal dobře – zprava se trefil k levé tyči. Asistence: Matthew Abt, Pavol Skalický.

50:06
    Střely na bránu: 16 – 25

49:55
    Jsme v polovině třetího dějství. Švýcaři usilují o vyrovnávací trefu, důkazem budiž 14 střeleckých pokusů v jejich podání ve třetí periodě.

48:26
    Hrdinou utkání je zatím Jukuri, jenž má na svém kontě již 25 zákroků.

48:06
    Tým Lukko Rauma hraje v plném počtu.

47:42
    Emmerton vystřelil z ostrého úhlu, ke střele se odhodlal také Barberio. Hosté však stále čekají na první trefu.

46:06
    Po reklamní přestávce uvidíme již čtvrtou přesilovou hru Lausanne za sebou.

46:06
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Pooley.

45:06
    Střely na bránu: 15 – 18

44:49
    Maillard zkoušel bekhend z levé strany. Jukuri v tomto případě zasahovat nemusel.

43:42

42:46
    Sekáč se dostal s kotoučem do velmi dobré střelecké pozice, avšak nenašel recept na skvěle chytajícího Jukuriho.

42:11
    Barberio pálil od modré čáry mezi Jukuriho betony, finský brankář si ale jeho střelu pohlídal.

41:42
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Kukkonen – 2 min., držení).

41:11

41:03
    Jukuri si připsal v krátkém sledu dva zákroky. Do návratu Skalického zbývá už jen pár vteřin.

40:16
    Domácí posílají touš až za Stephana, kde se ho ujímá Bertschy.

40:04
    Hned po čtyřech vteřinách vypadl kotouč mimo hrací plochu. Vhazování nařízeno do středního pásma.

40:01

Statistiky po druhé třetině

Po čtyřiceti minutách je skóre 1:0 pro Lukko, jedinou gólovou situaci měl na svědomí Harri Kainulainen. Hosté budou mít k dispozici na začátku třetí periody přesilovou hru. Podaří se jim srovnat krok se soupeřem?

40:00

39:58
    Švýcaři ještě v závěru pozlobili, ovšem na Jukuriho to zatím nestačí.

39:24
    Fuchs měl dobrou střeleckou pozici, ale netrefil bránu. O chvíli později pálil i Sekáč.

39:11
    Vyloučení v týmu Lukko Rauma (Skalický – 2 min., nedovolené bránění).

39:01
    Hlasatelem byla ohlášena poslední minuta prostředního dějství.

38:06
    Střely na bránu: 14 – 8

37:57
    Jukuri vyrazil střelu Glausera do ochranné sítě. Hosté vyprodukovali za druhou třetinu pouze tři střely na bránu.

37:27

36:28
    Začíná druhá minuta z Kukkonenova trestu, Finové se zatím brání bez větších problémů.

35:32
    Barberio vybídl ke střele od modré čáry Riata, jenž však trefil připraveného Jukuriho.

35:27

34:52
    Zpět do akce! Mattila a Varone v souboji na vhazování po levé ruce Stephana.

34:50
    Stephan má touš ve své lapačce, na řadu přichází druhá reklamní přestávka ve druhé třetině.

33:06
    Střely na bránu: 14 – 5
    32:33 KAINULAINEN - 1:0

32:33
    Domácí hokejisté otevírají skóre dnešního utkání! Stephan nedokázal schovat touš ve své výstroji, čehož využil po obrovském závaru před hostující svatyní HARRI KAINULAINEN. Asistence: Julius Mattila, Pavol Skalický.

32:28
    Tým HC Lausanne hraje v plném počtu.

31:47
    Finové drželi svého soupeře pod velkým tlakem. Z levého kruhu pro vhazování pálil Ilomäki.

30:51
    Krátce po vhazování napřáhl k dobré střele Pooley, avšak neuspěl. Stephan se i nadále pyšní čistým štítem.

30:28
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Arnold.

29:24
    Hosté se nyní provinili icingem. Hra se tak přesune před Stephana.

28:46
    Lausanne se usadilo v útočném pásmu, ke střele se dostal Heldner či Genazzi. Jukuri ale drží své mužstvo.

27:50
    Ve hře obou týmů sledujeme hodně nepřesností. Aby také ne, vždyť se jedná o jejich první ostré duely.

26:35
    Stephan připraven proti střeleckému pokusu Abta od modré čáry. Před námi je reklamní přestávka.

25:06
    Střely na bránu: 10 – 4

24:42
    Puk si to namířil do ochozů Kivikylän Areeny. Vhazuje se ve středním pásmu.

23:07

22:57
    Švýcaři jinak zvládají i druhé oslabení velmi dobře...
    21:42 Stephan předvedl dva velmi dobré zákroky.

21:42
    Střelu Grégoirea ještě dorážel Repo z levého kruhu, Stephan ale v obou případech pozorný.

21:07
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Heldner – 2 min., podrážení).

20:39
    Stephan schoval touš pod svou lapačku před dojíždějícím Petmanem. Následuje vhazování po jeho levé ruce.

20:01

Statistiky po první třetině

Úvodní dvacetiminutovka v Raumě je minulostí, na první gól zatím čekáme. Do utkání každopádně vstoupili lépe Švýcaři, dobrou šanci měl třeba Emmerton, Jukuri však podržel své mužstvo. Ve druhé polovině prvního dějství pak měli domácí hokejisté početní výhodu a zachytal si také Stephan. Dočkáme se úvodní trefy ve druhé části?

20:00

19:54
    V posledních vteřinách ještě útočili domácí hokejisté a Stephan musel zakročit.

19:01
    Ohlášena poslední minuta úvodní periody.

18:06
    Střely na bránu: 3 – 4

17:41

17:26
    Touš opustil hrací plochu, do návratu Kruegera zbývá už jen 15 vteřin.

16:56
    Bertschy se náhle ocitl sám před Jukurim při vlastním oslabení, zakončit se mu ale nepovedlo.

15:58
    Saarijärvi napřáhl ke střele bez přípravy, minul však tři tyče.

15:41
    Vyloučení v týmu HC Lausanne (Krueger – 2 min., podrážení).

15:06
    Piipponen se krásně uvolnil na modré čáře, vzápětí ale střílel nepřesně.

14:33
    Hostům byl odpískán ofsajd. Pokračovat budeme po reklamní přestávce.

13:53
    Sekáč se zprava tlačil do ohně, avšak domácí obrana mu nedala šanci.

12:06
    Střely na bránu: 1 – 3

10:47
    Jukuri se musel míti znovu na pozoru, tentokrát pálil Marti.

09:53
    Heldner se dostal k dalšímu střeleckému pokusu od modré, Jukuriho však neohrozil.

08:24
    Lausanne je zatím lepším týmem. Ke střele od modré čáry napřáhl Heldner.

07:06
    Střely na bránu: 0 – 2

06:33
    Po reklamní přestávce se vhazovalo po levé ruce finského brankáře.
    06:31 Varoneho zakončení vychytal Jukuri!

06:31
    Jukuri teď na výbornou, když zneškodnil bekhendovou střelu Varoneho z mezikruží. Následuje první reklamní přestávka.

05:58
    Další útočnou snahu finského týmu zastavili čároví rozhodčí kvůli ofsajdu.

05:14
    Rauma dlouho kombinovala v útočném pásmu, ovšem Stephan zůstal bez práce.

04:03
    Jukuri si poprvé sáhl na kotouč, jeho pozornost vyzkoušel Emmerton.

03:47
    Nepřesná rozehrávka Finů znamená icing. Hra je poprvé přerušena.

01:58
    Na opačné straně kluziště zkusil své štěstí Jooris, avšak jeho pokus byl zablokován obranou soupeře.

01:13
    Petman zavezl kotouč do útočného pásma, ale domácí se ke střeleckému pokusu nedostali.

00:01

Hymny jsou minulostí, jdeme na to! Na úvodní vhazování se staví Mattila a Varone.

Obě mužstva už jsou nastoupena na svých modrých čarách, Kivikylän Areenou zazní švýcarská a finská státní hymna.

Lukko Rauma: Jukuri (Helomaa) – Piipponen, Saarijärvi, Abt, Grégoire, Kukkonen, Laitinen, Pietilä, Korkka – Skalický, Mattila, Repo – Hakulinen, Kainulainen, Petman – Pooley, Ilomäki, Nyman – Suni, Päivärinta, Ylitalo.

HC Lausanne: Stephan (Uberti) – Barberio, Glauser, Frick, Heldner, Genazzi, Marti, Krueger – Sekáč, Varone, Bertschy – Emmerton, Fuchs, Riat – Almond, Jooris, Jäger – Krakauskas, Maillard, Fritsche – Arnold.

Rozhodčí: Suominen, Vikman – Nittyla, Koskela.

ČESKÁ & SLOVENSKÁ STOPA

V tomto utkání uvidíme po jednom českém a slovenském hokejistovi. Dres finského týmu obléká Pavol Skalický, v sestavě Švýcarů je pak Jiří Sekáč.

V úvodní hrací den tohoto ročníku CHL je na programu šest zápasů. Zde budete moci sledovat on-line přenos z duelu skupiny C mezi finskými Lukko Rauma a švýcarskými HC Lausanne. Jejich utkání bude zahájeno ve čtvrtečních 18 hodin. Příjemnou zábavu!

Zdravím všechny fanoušky ledního hokeje, vítejte při sledování Ligy mistrů! Evropská klubová soutěž se vrací po loňské odmlce, kterou zapříčinila pandemie COVID-19.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 33. Kainulainen (Mattila, Skalický), 52. Repo (Abt, Skalický) – 56. Emmerton (Riat, Genazzi), 60. Frick (Riat, Emmerton), 64. Fuchs (Frick, Bertschy)

Rozhodčí: Suominen, Vikman – Nittyla, Koskela

Diváci: 1 481