Frisk Asker – Salzburg 2:6 (kon.) | Jastrzębie – Bolzano 2:3 (0:2 po s.n.) | Tappara – Eisbären 5:4 (po pr.)
Skellefteå – Lugano 3:5 (kon.) | Doněck – Rungsted Seier Capital 2:3 (0:2 po s.n.) | Bremerhaven – TPS 3:0 (kon.)
Sparta – Växjö cz 2:1 (po pr.) | EC-KAC – Rouen 2:1 (po pr.)
HC Sparta Praha
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Växjö Lakers
Pátek 03.09.2021, 19:35 • Tipsport arena, Praha 7–Bubeneč • Hokejová Liga mistrů • Skupina A
    61:11 David KAŠE - 2:1

61:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    V Praze máme hotovo, bod navíc domácím hráčům přisoudil DAVID KAŠE! Jedna z nových tváří ve sparťanských ofenzivních řadách proklouzla s kotoučem před brankoviště a následně zakončila mimo dosah hostujícího gólmana! Sečteno, podtrženo – 2:1! Asistence: Filip Chlapík, Tomáš Pavelka.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny!

56:40
    Sudí situaci i tentokrát řeší současným vyloučením za hrubost, tentokrát jdou na dvě minuty ven ze hry Tomáš Dvořák (SPA) a Robert Rosén (VAX).

55:19
    Za ohlušujícího pískotu se na trestnou přesouvá Michal Řepík (SPA), jenž byl vyloučen za podrážení.

48:36
    Domácí budou mít přesilovku, tohle může pro ně může být klíčový moment! Následující chvíle na trestné lavici stráví Andrew Calof (VAX), který byl vykázán za nesportovní chování.

45:17
    Na trestnou míří po jednom borci z obou celků, Jan Buchtele (SPA) a Emil Forslund (VAX) jsou trestání za hrubost.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny!
    32:37 Vladimír SOBOTKA - 1:1

32:37
    V Tipsport areně máme vyrovnáno, v polovině druhé třetiny začínáme zase od začátku! Neskutečnou střeleckou smůlu Sparty prolomil VLADIMÍR SOBOTKA, který po zakončení Tomáše Dvořáka z kruhu puk za Kalninše doklepl z bezprostřední blízkosti brankoviště – 1:1! Asistence: Tomáš Dvořák, Michal Řepík.

25:09
    Horák naprosto parádně odzbrojil rozjetého protihráče ve středním pásmu a bez váhání vyrazil po křídle dopředu! V mezikruží se mu sice nabízel Forman, pražský kanonýr se však nakonec rozhodl vzít věci do vlastních rukou a zakončil sám. Recept na brankáře ale nenašel.

21:21
    Početní výhodu si nyní vyzkouší také domácí hráči, Olle Lycksell jde ven za nedovolené bránění.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny!
    15:00 Martin LUNDBERG - 0:1

15:00
    Växjö právě vstřelilo branku!
    Tak tohle musí být hodně hořká branka pro domácí borce, kteří jen před malou chvílí naprosto s přehledem ubránili oslabení! Skóre duelu přesně pět minut před koncem úvodní části otevírá MARTIN LUNDBERG, kterému se z posledních sil podařilo za Saláka doklepnout odraženou ránu Olleho Lycksella – 0:1! Asistence: Olle Lycksell.

12:45
    Domácí čahoun Patrik Prymula míří na trestnou za hákování, Växjö má šanci se Spartou srovnat krok a Saláka poprvé v zápase pořádně prověřit.

09:45
    Hostující gólman nyní střelu z modré jen vyrazil k tyči, kde se po kotouči nepříjemně natahoval Horák! Kalninš byl ovšem rychlejší.

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 33. Sobotka (Dvořák, Řepík), 62. Kaše (Chlapík, Pavelka) – 15. M. Lundberg (Lycksell)

HC Sparta Praha: Salák (Neužil) – Moravčík, Jurčina (A), Němeček, Mikliš, Dvořák, Pavelka – Sobotka, Horák, Řepík (C) – Chlapík, Kaše, Prymula – Buchtele (A), Zikmund, Forman – Doležal, Vitouch, Dvořáček – Konečný.
    Växjö Lakers: Kalninš (Åhman) – A. Lundberg, Persson, Claesson, Johnsson, Koivisto, Vainio – Nättinen, Rosén (A), Gynge – Lycksell, Holmberg, G. Gustafsson – M. Lundberg (A), Josefsson (C), Calof – Nilsson, Stjernborg, Forslund – H. Gustafsson.

Rozhodčí: Hradil, Kika – Lederer, Svoboda.

Diváci: 3 312