3
6 6 6
sk Pátek 03.09.2021, 23:14US Open - muži - US Open (tvrdý povrch) • 3. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 23:00.

Vítam všetkých tenisových priaznivcov pri sledovaní tretieho kola US Open, pričom všetku pozornosť slovenských fanúšikov púta Alex Molčan. Ten zvláda grandslamovú premiéru fantasticky a vybojoval si zápas proti súperovi zo širšej mužskej tenisovej elity, ktorým je celkom bezpochyby argentínsky tenista Diego Schwartzman. Tento zápas je pre Molčana odmenou za neustále zlepšovanie a napredovaní v kariére, ale zároveň doňho nemôže vstupovať s porazeneckými myšlienkami.

Alex Molčan: Slovenský tenista si na US Open po Ilkelovi poradil veľmi nečakane s domácim Nakashimom, keď uspel v päťsetovej dráme a hlavne otočil zápas z 1:2 na sety. Molčan ukázal veľkú psychickú odolnosť a po dlhšej dobe tak máme tenistu v treťom kole na turnaji veľkej štvorky. Naposledy bol v tejto fáze Norbert Gomboš v minulom roku na French Open, kde zhodou okolností prehral práve so Schwartzmanom v troch setoch.

Diego Schwartzman: Argentínsky tenista je v rebríčku ATP na 14. mieste a na turnaji zatiaľ nestratil set, pretože Berankisa a Andersona porazil v troch setoch. Aj keď historicky má najlepšie výsledky na antuke, tak svoju hru prispôsobil tvrdému povrchu a na US Open už bol dokonca dvakrát vo štvrťfinále. Prípravné turnaje sa mu ale príliš nevydarili, keď v Toronte vypadol v osemfinále s Bautistom a v rovnakej fáze prehral v Cincinnati s Ruudom.

Tak dúfajme, že Molčan sa nezľakne veľkého tenisového mena a predvedie najlepší výkon na turnaji, čo by Schwartzmanovi mohlo narobiť problémy a možno by už aj stratil prvý set na US Open.

Molčan aj Schwartzman už dokončujú rozcvičku a zápas tretieho kola o malú chvíľu začne.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Molčanov bekhend neprešiel cez sieť.

0-30
    No a hneď Molčan zaznamenal prvú dvojchybu.

0-40
    Prvá dlhšia výmena a Schwartzman si vybojoval tri brejkbaly po víťaznom krížnom bekhende.

0:1
    Molčan bol opäť pod tlakom a Schwartzman ho dlhým bekhendom dotlačil k chybe, preto argentínsky tenista berie Molčanovi podanie čistou hrou.

0-15
    Molčan stále čaká na prvý bod, keďže jeho forhend skončil v sieti.

15-15
    Schwartzman ho napokon Molčanovi daroval dvojchybou.

15-30
    Obrana Molčana nebola úspešná, keďže posledný slajzovaný bekhend už nepadol do kurtu.

30-30
    Schwartzman si pripisuje už druhú dvojchybu.

30-40
    Ale po priamom bode má argentínsky tenista gembal.

40-40
    Gem sa dostáva na zhodu, keďže Schwartzman trafil forhend do siete.

40-A
    Molčan pokazil bekhendový return a Schwartzman má výhodu.

40-40
    Druhá zhoda, keďže Schwartzman nedostal bekhend na druhú stranu.

A-40
    Molčan sa dostáva k prvému brejkbalu, pretože Schwartzman vyhodil forhend!

1:1
    Ani krížny bekhend Schwartzmana sa nezmestil do kurtu a Molčan si berie ihneď stratené podanie späť, preto je vyrovnané 1:1!

0-15
    Lenže aj toto podanie začína Molčan prehraným bodom, keď prestrelil forhend.

15-15
    V nasledujúcej výmene Schwartzman pokazil bekhend.

30-15
    Ďalšia chyba Schwartzmana z bekhendu.

40-15
    Molčan sa dostáva k dvom gembalom, keďže Schwartzman poslal forhend do siete.

2:1
    Ani tak rýchly tenista akým je Schwartzman teraz nestačil na Molčanove skrátenie, ktorý sa ujíma vedenia 2:1 v prvom sete.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Diego Schwartzman.

0-15
    Forhend Molčana letel do tesného outu.

0-30
    Následne si Schwartzman pripisuje priamy bod.

0-40
    Tvrdý forhend Schwartzmana, ktorý zakončil jednoduchým volejom.

2:2
    Forhend Molčana letel úplne mimo a Schwartzman vyrovnáva čistou hrou na 2:2 v prvom sete.

15-0
    Konečne si priamym bodom pomáha aj Molčan.

30-0
    Vyrovnaná výmena od základnej čiary končí bekhendovou chybou Schwartzmana.

30-15
    Molčan teraz pokazil hneď druhý úder, keď forhend trafil do siete.

40-15
    Ale dlhý bekhend Schwartzmana znamená dva gembaly pre Molčana.

3:2
    Víťazný forhend Molčana ukončil tento gem a slovenský tenista vedie 3:2 v prvom sete.

3:2

3:2

15-0
    Nepresný krížny bekhend Schwartzmana, ktorý z tejto strany dosť chybuje.

30-0
    A ďalší bekhend Schwartzmana neprešiel cez sieť, takže Molčan môže cítiť šancu.

30-15
    Rámom trafený forhend Molčana priniesol Schwartzmanovi jednoduchý bod.

30-30
    Ani tentokrát Molčan nezahral podľa predstáv, pretože forhend poslal do siete.

30-40
    Schwartzman trafil eso von z kurtu a otáča tento gem.

3:3
    Krásny krížny víťazný bekhend Schwartzmana znamená vyrovnanie na 3:3 v prvom sete.

15-0
    Molčan bol na sieti, ale Schwartzman dostal šancu na obhodenie, lenže zlyhal z bekhendu.

15-15
    Tentokrát dlhá výmena a Molčan ju zakončil forhendom do siete.

15-30
    Druhá dvojchyba Molčana a problémy pri podaní.

30-30
    Ale zároveň Molčan trafil prvé eso.

40-30
    Druhé eso Molčana a gembal.

40-40
    Dlhý bekhend Molčana a na podaní musí ísť cez zhodu.

A-40
    Schwartzman rýchlo dobehol skrátenie, lenže potom vyhodil jednoduchý forhend.

40-40
    Ďalšia zhoda, keďže Schwartzman rozhodol túto výmenu útočným forhendom.

A-40
    Molčan odpovedá rovnakým spôsobom a po úspešnom forhendovom útoku má gembal.

40-40
    Ten zahodil, keďže si pripisuje už tretiu dvojchybu.

A-40
    Priamy bod a opäť výhoda pre Molčana.

4:3
    Dlhý gem je na konci, keď Molčan zahral opäť bod z podania a dostáva sa do vedenia 4:3 v prvom sete.

4:3

4:3

15-0
    Schwartzman sa vydal na sieť, ale Molčan ho prehodil bekhendom.

15-15
    Potom prichádza forhend do siete od Molčana.

15-30
    Diváci tlieskajú Schwartzmanovi, ktorý predviedol výbornú obranu a zakončil víťazným bekhendom.

15-40
    Ľahký bod z podania a dva gembaly pre argentínskeho tenistu.

4:4
    Molčan zahral forhend do siete a Schwartzman vyrovnáva na 4:4 v prvom sete.

0-15
    Nečisto trafený forhend Molčana a na podaní nezačína najlepšie.

15-15
    Rýchla odpoveď po vydarenom útoku a Molčan zakončil smečom.

15-30
    Následne poslal Molčan forhend do siete a má problémy na podaní.

30-30
    Schwartzman vyhodil bekhend a nevybojoval si brejkbaly.

30-40
    Ale aspoň jeden brejkbal Schwartzman má, keď si ho vyslúžil po útoku, proti ktorému už Molčan nenašiel odpoveď.

4:5
    A vidíme možno rozhodujúci moment prvého setu, keď Schwartzman berie druhýkrát podanie Molčanovi po tom, čo zrýchlil výmenu bekhendom po čiare a argentínsky tenista bude podávať na víťazstvo v prvom sete za stavu 5:4.

4:5

4:5

15-0
    Molčan chce ešte bojovať a prinútil Schwartzmana k chybe z obranného bekhendu.

15-15
    Ale Molčan už možno aj trochu riskuje a jeho forhend zastavila sieť.

15-30
    Kratší forhend Schwartzmanovi stačil, pretože Molčan už bol pri údere neskoro.

15-40
    Tentokrát Molčanove skrátenie nezafungovalo, keďže Schwartzman ho preloboval a vybojoval si dva setbaly!

4:6
    Schwartzman ukončuje prvý set esom na stred a vyhral ho 6:4!

0:0
    Molčan bojoval v prvom sete, keď si stratené podanie rýchlo zobral set, ale Schwartzman skúsene udrel druhýkrát v samom závere, a potom už set úspešne dopodával. Tak dúfajme, že Molčan bude mať v druhom sete o čosi viac šancí a aj šťastia.

0:0

0:0
    Koniec prestávky, podávať bude Alex Molčan.

0-15
    Druhý set Molčan začal zle trafeným forhendom.

15-15
    Neúspešný pokus Schwartzmana o dropshot.

15-30
    Tentokrát Molčana nepodržal bekhend a ani podanie na začiatku druhého setu nie je jednoduché.

30-30
    Ešte že prichádza priamy bod.

40-30
    Ďalší vydarený Molčanov útok znamená gembal.

1:0
    Gem zakončil Molčan rýchlym forhendom, ktorý už Schwartzman nevrátil a ujíma sa vedenia 1:0 v druhom sete.

0-15
    Schwartzman predviedol ukážkový víťazný krížny forhend.

0-30
    Výborný Schwartzmanov lob a Molčan už na sieti pokazil ťažkú smeč.

0-40
    Do tretice pridal Schwartzman perfektný forhend po čiare.

1:1
    Priamy bod pre Schwartzmana, ktorý vyrovnáva na 1:1 v druhom sete.

15-0
    Bod z podania pre Molčana.

15-15
    Forhend Molčana skončil v sieti.

30-15
    Dobrá nátlaková hra od Molčana a Schwartzmanov bekhend skončil v sieti.

30-30
    Neskutočná odpoveď od Schwartzmana, ktorý trafil vynikajúci víťazný forhend.

30-40
    Molčan chcel pritlačiť forhendom, ale netrafil a bude čeliť brejkbalu.

40-40
    Ten je odvrátený, keď mu tentokrát vyšiel útočný forhend.

A-40
    Po nevydarenom slajzovanom bekhende má Molčan výhodu.

2:1
    Tretie eso pre Molčana v zápase, ktorý odvrátil brejkbal a vedie 2:1 v druhom sete.

2:1

2:1

0-15
    Po dobrom podaní ukončil Schwartzman výmenu víťazným forhendom.

0-30
    Molčan si pripisuje chybu z forhendu.

15-30
    Ale aj Schwartzman kazí forhendový úder.

15-40
    Lenže priamy bod prináša Schwartzmanovi dva gembaly.

30-40
    Tak aj Molčan už predviedol úspešný lob, aj keď proti malému Schwartzmanovi to nie je až také prekvapenie.

2:2
    To je od Molčana všetko v tomto geme, keď vyhodil bekhend a Schwartzman vyrovnáva na 2:2 v druhom sete.

15-0
    Pekný kraťas od Molčana, za ktorým sa Schwartzman ani nerozbehol.

30-0
    Schwartzman netrafil forhend do kurtu.

30-15
    Ale v tejto výmene bol aktívnejší Schwartzman a Molčan zahral bekhend do siete.

30-30
    Po dvojchybe sa Molčan dostáva do problémov.

30-40
    Skrátenie Molčana teraz neuspelo a Schwartzman má brejkbal.

2:3
    Molčan nedotiahol ani túto dobre rozbehnutú výmenu do úspešného konca, keďže trafil sieť a Schwartzman ide do vedenia 3:2 v druhom sete.

2:3

2:3

0-15
    Krásna výmena a Schwartzman ju uchmatol pre seba vďaka víťaznému forhendu.

0-30
    Ďalší krásny úder od Schwartzmana, ktorý zaznamenal víťazný bekhend cross.

0-40
    Následne Schwartzman pridáva víťazný bekhend po čiare a teraz je to veľká jazda argentínskeho tenistu.

15-40
    Séria bodov Schwartzmana sa končí až teraz, keď sa dopustil jednoduchej chyby z forhendu.

30-40
    Molčan zabojoval a vytiahol parádny víťazný forhend z defenzívy.

2:4
    Ale Schwartzman brejk potvrdil, keď gem ukončil víťazným forhendom a v druhom sete vedie 4:2.

15-0
    Forhend Schwartzmana zastavila sieť.

15-15
    Ale nepresný forhend predviedol aj Molčan.

30-15
    Pri tomto skrátení bol Schwartzman včas, ale lob mu v tejto chvíli nevyšiel.

30-30
    Prichádza piata Molčanova dvojchyba.

40-30
    Presný Molčanov forhend do protipohybu Schwartzmana, ktorý mu prináša gembal.

40-40
    Lenže potom trafil forhend do siete a je tu zhoda.

40-A
    Schwartzman má ďalší brejkbal, keďže Molčanov bekhend skončil v sieti.

2:5
    Schwartzman dobehol skrátenie, následne uspel na dvakrát forhendom a argentínsky tenista bude podávať na víťazstvo v druhom sete za stavu 5:2.

2:5

2:5

15-0
    Schwartzman začína forhendom len do siete.

30-0
    Následne výmenu Schwartzman nedotiahol na sieti a volej pokazil.

30-15
    Schwartzman si pomáha tretím esom.

40-15
    Ale Molčan ešte môže predĺžiť druhý set, keďže Schwartzmanov bekhend doletel za základnú čiaru a slovenský tenista má dva brejkbaly!

3:5
    Víťazný Molčanov forhendový return a je znížené na 3:5 v druhom sete!

0-15
    Gem na podaní Molčan začína chybou z forhendu.

0-30
    Schwartzman sa približuje k setbalom, keď výmenu ukončil forhendom po čiare.

0-40
    Vyhodený forhend Molčana a tri setbaly pre Schwartzmana!

15-40
    Prvý Schwartzman zahodil, keď forhend trafil do siete.

30-40
    Ani druhý nevyužíva, keď dobehol skrátenie a úder poslal za základnú čiaru.

3:6
    Druhý set predsa len končí už na podaní Molčana, ktorému nevyšiel forhend po čiare a Schwartzman v druhom sete víťazí 6:3!

0:0

0:0
    Tak druhý set bol ešte jednoznačnejší ako prvý, keď si Schwartzman vybudoval pohodlný náskok 5:2 a aj keď jedno podanie stratil, tak set ukončil pri Molčanovom podaní a k postupu do tretieho kola mu chýba len jeden set. Treba len veriť, že Alex v treťom sete ešte v sebe nájde psychickú silu na zdramatizovanie zápasu.

0:0

15-0
    Tretí set Schwartzman načal chybou z forhendu.

15-15
    V ďalšej výmene už Molčan pokazil forhend.

15-30
    Ani bekhend Molčana sa nedostal cez sieť.

15-40
    Priamy bod, ktorý dáva Schwartzmanovi dva gembaly.

0:1
    Výmenu Schwartzman zakončil víťazným úderom na sieti a ujíma sa vedenia 1:0 v treťom sete.

15-0
    Priamy bod pre Molčana.

15-15
    Schwartzman odpovedá víťazným bekhendom cross.

30-15
    Pekná výmena a Molčan ju ovládol vďaka bekhendovému voleju.

40-15
    Schwartzmanov bekhendový return sa nedostal do kurtu.

40-30
    Gem ešte pokračuje, keďže Molčan zaznamenal dvojchybu.

1:1
    Ale Schwartzman nedostal return do hry a Molčan vyrovnáva na 1:1 v treťom sete.

0-15
    Molčan zahral bekhend do siete.

0-30
    Aj ďalšia výmena sa končí úplne rovnako, keď Molčan trafil bekhend do siete.

0-40
    Schwartzman útočí na čistú hru, keď rozhodol víťazným forhendom.

1:2
    Bojovnosť sa Molčanovi uprieť nedá, ale opäť sa potvrdila veľká kvalita Schwartzmana, ktorý si vychutnal volej na sieti a v treťom sete vedie 2:1.

1:2

1:2

15-0
    Molčan otvára gem na podaní víťazným forhendom.

30-0

30-15
    Ale v tejto chvíli už aj chyba z forhendu od Molčana.

40-15
    Schwartzman v dlhej výmene nevydržal a ako prvý pokazil bekhend.

40-30
    Bekhend do siete trafil Molčan a gem ešte nekončí.

40-40
    Aktivita Schwartzmana bola korunovaná víťazným forhendom po čiare a gem je na zhode.

A-40
    Molčan si vybojoval výhodu, keď sa presadil forhendom k základnej čiare.

40-40
    Lenže Schwartzman dokázal nachytať nepripravený nábeh Molčana a pripísal si víťazný bekhend.

40-A
    Schwartzman má prvý brejkbal aj v treťom sete, keď Molčan nezvládol bekhendový úder.

40-40
    Ale proti nemu vytiahol krásny víťazný krížny forhend.

A-40
    Dobrá obrana od Schwartzmana, ale napokon aj tak zahral bekhend do siete.

2:2
    Molčan sa nevzdáva, odvrátil brejkbal a v treťom sete vyrovnáva na 2:2.

0-15
    Štvrté eso pre Schwartzmana.

0-30
    Po dobrom podaní to už mal Schwartzman jednoduché a zahral víťazný úder.

15-30
    Následne Schwartzman pokazil bekhend.

15-40
    Argentínsky tenista má dva gembaly, keď prehodil Molčana na sieti bekhendom.

2:3
    Priamy bod pre Schwartzmana, ktorý sa ujíma vedenia 3:2 v treťom sete.

2:3

2:3

0-15
    Molčanov forhendový úder sa nezmestil do kurtu.

15-15
    Schwartzman pokazil technický úder, aj keď opäť bol pri skrátení Molčana včas.

15-30
    Víťazný forhend Schwartzmana k ľavej čiare, ktorý sa približuje k brejkbalom.

30-30
    Ďalšie skrátenie Molčana, ktoré našťastie dopadlo dobre a zahral úspešnú smeč.

30-40
    Ale bekhend Molčana letel do siete a Schwartzman má brejkbal.

40-40
    Molčan ho odvrátil esom.

40-A
    Tentokrát Molčan vyhodil forhend a Schwartzman má ďalšiu príležitosť.

40-40
    Aj tento brejkbal je rýchlo odvrátený, keď Molčan pritlačil forhendom.

40-A
    V dlhých výmenách má navrch Schwartzman, ktorý si počkal na dlhý bekhend Molčana a vybojoval si tretí brejkbal.

2:4
    A ten už využíva, keď rýchlo dobehol skrátenie a bekhendom nastrelil Molčana, preto vedie 4:2 v treťom sete a kráča za postupom do osemfinále.

0-15
    Opäť dlhá výmena a Molčan ju ukončil forhendom do siete.

15-15
    Tesný out z forhendu Schwartzmana.

15-30
    Slajzovaný bekhend od Molčana bol neúspešný a skončil v sieti.

30-30
    Malá nádej pre Molčana, ktorý bekhendovým returnom pod nohy získal bod.

40-30
    Schwartzman sa neubránil a Molčan po forhendovom útoku po čiare donútil argentínskeho tenistu k chybe, preto je tu brejkbal!

3:4
    Schwartzman ho neodvrátil, keď zaznamenal dvojchybu a Molčan sa vracia do hry v treťom sete, pretože znižuje na 3:4!

3:4

3:4

0-15
    Molčan začína na podaní nečisto trafeným forhendom.

15-15
    Ale prichádza pomoc po forhende do siete od Schwartzmana.

30-15
    Víťazný krížny bekhend pre Molčana.

30-30
    Škoda forhendu do siete od Molčana, ktorý potrebuje vyhrať tento gem.

30-40
    Schwartzman predviedol opäť niečo naviac, keď prekvapil Molčana bekhendom pod nohy a argentínsky tenista má brejkbal.

3:5
    Poctivá obrana od Schwartzmana, ktorý si skúsene počkal na vyhodený forhend Molčana a za stavu 5:3 v treťom sete bude podávať na víťazstvo!

0-15
    Molčan už bude riskovať a teraz sa jeho skrátenie nedostalo na druhú stranu.

15-15
    Schwartzman kúzlil v defenzíve, ale jeho posledný bekhend letel do outu.

15-30
    Schwartzman chce ukončiť zápas a približuje sa k mečbalom po útoku, ktorým prinútil Molčana k bekhendu do siete.

15-40
    Molčanov bekhend letel výrazne mimo a Schwartzman má dva mečbaly!

3:6
    Tak Molčan vytiahol fantastický defenzívny bekhend, ale Diego Schwartzman bol pripravený na sieti a zápas zakončil krátkym volejom, v treťom sete víťazí argentínsky tenista 6:3!

Koniec zápasu

Diego Schwartzman dnes potvrdil svoju kvalitu a napriek všetkej snahe Alexa Molčana bol jednoducho argentínsky tenista v každom sete vždy o krok napred. Aj keď Molčan v každom sete zobral Schwartzmanovi jedno podanie, tak bol stále veľmi ďaleko k čo i len zisku aspoň jedného setu. Na takto veľké zápasy bude musieť ešte Alex Molčan vyrásť a práve aj dnešná prehra so Schwartzmanom v troch setoch môže byť v budúcnosti veľmi cenným zdrojom skúseností a odrazovým mostíkom. Žiaľ dnes to nevyšlo a Schwartzman sa úplne zaslúžene predstaví v osemfinále, veď stále na US Open nestratil set. Ja vám ďakujem za pozornosť a teším sa pri tenise znova nabudúce! (01:27:30)