Lucembursko – Katar 1:1 (kon.)
Lucembursko
1:1 (1:1)
Katar
Úterý 07.09.2021, 20:45 • Stade de Luxembourg, Lucemburk • Mezinárodní přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.

Hezký úterní večer přeji všem příznivcům nejkrásnějšího sportu na světě. V tomto on-line textovém přenosu se podíváme na přátelský zápas mezi domácím Lucemburskem, které na svém hřišti přivítá výběr Kataru.

Domácí tým má za sebou překvapivě úspěšný vstup do kvalifikace o MS. Ve skupině A je na pěkném třetím místě se ziskem šesti bodů, lepší je už jenom Portugalsko a Srbsko. Hosté z Kataru mají zase za sebou povedenou účast na Zlatém poháru v USA, kde se dostali až do semifinále turnaje. Právě v semifinále se Katar utkal s domácím výběrem USA, který je porazil těsně 0:1.

Vzájemné zápasy

24. března 2021 | Katar – Lucembursko 1:0

Lucembursko: Moris – Jans (C), Carlson, Chanot, Gonçalves Pinto – Borges Sanches, Skenderovič, O. Thill – Deville, Muratovič, Sinani
    Náhradníci: Kips, Schon – Barreiro, Bohnert, Delgado, Holter, Mahmutovic, Malget, Rupil, S. Thill, Veiga

Katar: Y. Hassan – Al-Rawi, Salman, A. Hassan – Correia, Al Haydos (C), Boudiaf, Hatim, Elamin – Almoez, Afif
    Náhradníci: Abunada – Abdurisag, Alaaeldin, Alahrak, Al Bayati, Assadalla, Doozandeh, S. Hassan, Khoder, Madibo, Mohammad, Al-Brake

Rozhodčí: Lardot (Belgie).

1

1
    O úvodní výkop utkání se postarali hráči Kataru, kteří dnes budou hrát v bílé kombinaci. Domácí tým bude mít červené dresy.

2
    Zdá se, že to bude právě Katar, který dnes bude režírovat tento zápas. Avšak nepředbíhejme, jsme teprve na začátku zápasu.

3
    Domácí kombinace je plná nepřeností. Pro Katar je zatím velké jednoduché bránit domácí výpady na vlastní polovinu.

4
    Afif si skvěle naběhnul za domácí obranu, ale nakonec z toho nic nebylo. Domácí brankář byl rychlejší.

5
    Registrujeme první střelecký pokus domácího týmu, který byl dost nepřesný. Míč skončil snad deset metrů vedle katarské branky.

7
    Hráči Kataru se ocitli v zajímavé situace před lucemburskou brankou, ale z akce nic nebylo. Rozhodčí odpískal ofsajd.

8
    Katar začal v posledních desítkách sekund zbytečně faulovat. Rozhodčí zbytečně kouskuje hru.

9
    Muratovič poděkoval na dálku svému spoluhráči, jehož přihrávku si nedokázal zpracovat.

10
    Hostující kapitán si skvěle poradil s obráncem a ještě vystřelil. Katar zůstane na míči, jelikož bude rozehrávat rohový kop.

11
    Výhodu rohového kopu nebyla využita. Lucembursko se dokázalo ubránit. Domácí brankář se protáhne odkopem od branky.

13
    Žlutou kartu dostává Maurice John Deville (Lucembursko).

14
    Jedná se sice pouze o přátelské utkání, ale už teď se zdá, že dnešní utkání bude dost vyhrocené.

15
    Žlutou kartu dostává Tarek Salman (Katar).

16
    Hostujícím hráčům se stále něco nelíbí a rozhodčí jim neustále něco vysvětluje. Moc fotbalu jsme si zatím neužili.

17
    Lucembursko to zkouší nákopy na útočnou polovinu, ale ten to způsob hry je proti Kataru bez šance.

18
    Utkání postrádá nějaké závratné tempo. Ani jeden tým zatím nic moc pozitivního neukázal.

19
    Katarská diagonála byla skvělým nápadem, ale zároveň byla nepochopena ostatními. Míč opět putuje na domácí kopačky.

20
    Podle průběžných statistik je aktivnějším týmem ten domácí, což může v některých chvílích potvrdit.

21
    Borges Sanches se skvěle ve vápně otočil a pohotově vypálil do pravé tyčky katarské branky. Tohle už můžeme považovat za zajímavou šanci v utkání.

22
    Tohle byla obrovská nedůslednost katarské obrany. Lucembursko se ocitlo hned ve třech tutových šancích, ale ani jednu neproměnilo.

23
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Abdelkarim Hassan, přichází Mohammed Al Bayati.

25
    Hráči Kataru zatím nedokázali vymyslet nic kloudného, proto jsou zatím v zápase jako sparing partner.

26
    Před malou chvíli jsme se dostali do druhé poloviny prvního poločasu. V Lucembursku pořád čekáme na úvodní gól v zápase.

28
    Ojedinělá šance Kataru přinesla zisk rohového kopu. Uvidíme, co z něj Katar dokáže vytěžit.

29
    Z rohového kopu nic zásadního nebylo. Lucembursko se dokázala ubránit.

30
    Muratovič byl odpískán ofsajd, míč se opět stěhuje na kopačky katarského týmu.

31
    Lucembursko právě vstřelilo branku!
    Skvělá práce od Muratoviče, který zatlačil na katarské obránce a získal míč pro sebe. Poté zvednul hlavu, všimnul si volného YVANDRA BORGES SANCHESE, který se štěstím otevřel brankový účet zápasu – 1:0.
    31. Borges SANCHES - 1:0

33
    Žlutou kartu dostává Bassam Al-Rawi (Katar).

34
    Domácímu týmu to nestačí a stále se tlačí do útoku. Katar dnes zažívá pernou směnu na fotbalovém hřišti.

35
    Tohle byla velká škoda pro Katar, který se řítil do slibné šance. Jenže v jejich akci vázla komunikace.

36
    Lucembursko opět získalo míč pro sebe a rozhodně nemá důvod nikde spěchat. Katar se ani nesnaží o napadání.

38
    Žlutou kartu dostává Pedro Miguel Correia (Katar).

39
    Pomalu ale jistě se blíží závěr prvního poločasu. Dočkáme se ještě nějaké branky nebo půjdeme do šaten za tohoto stavu?

40
    Domácí tým zřejmě nabírá síly na koncovku poločasu, tak nechává kombinovat svého soupeře.

41
    Katar je v posledních minutách aktivnějším týmem. Lucembursku jako by přestalo hrát a je uchlácholeno svým vedením.

43
    Katar právě vstřelil branku!
    Nádherná inviduální akce ABDULAZIZE ELAMINA, který si na levé straně pohrál s domácím kapitánem a ještě přesně zakončil. Brankář si sice na míč sáhnul, ale nestačilo to. Je vyrovnáno – 1:1.
    43. ELAMIN - 1:1

44
    První poločas se bude pouze dohrávat, jelikož ani z jeden týmů nechce udělat zásadního chybu, která by vedla k další brance soupeře.

45
    Rozhodčí nastavil jednu minutu nad rámec základní hrací doby prvního poločasu.

45+1

Máme za sebou první poločas tohoto přátelského utkání, které zatím přineslo dvě branky. Nejprve se prosadil domácí tým zásluhou Borgese Sanchese. Vedení Lucemburska dlouho netrvalo, jelikož za dvanáct minut vyrovnal hostující Elamin. Uvidíme, co přinese druhý poločas. Rozhodně nikde neodcházejte, jste srdečně zváni.

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

46

46
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maxime Chanot, přichází Enes Mahmutovic.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Daniel Sinani, přichází Timothe Rupil.

47
    Domácí Rupil se tedy uvedl perfektně. Rozhodčí mu odpískal nedovolený zákrok u postranní čáry.

48
    Correia byl osloven nádhernou přihrávkou, ale tu si nakonec nezpracoval. Lucembursko bude vhazovat.

49
    Domácí tým se snaží o tvorbu hry, ale jejich kombinaci v některých místech zdobí nepřesnost.

50
    Hostující tým zahrozili z rychlého protiútoku, který byl zakončen střelou vedle branky. Stadion to jenom zahučelo.

51
    Katar se v deseti hráčích zatáhnul před své pokutové území a nechává svého dnešního hostiele kombinovat.

52
    Hostující brankář byl pod velkým tlakem, což se podepsalo na jeho odkopu. Ten skončil v zámezí.

53
    Sice se jedná pouze o přípravné utkání, tak některé zápasy jsou až příliš nebezpečné. Tohle by si oba týmy mohly odpustit.

55
    Druhý poločas je zatím v režii domácího týmu. Katar se prezentuje tak, že ještě nevyšel z šatny. Tohle je může mrzet.

56
    Série několika autových vhazováních přinesla pouze posun na polovinu soupeře, nic jiného.

57
    Nákop na vysunutého útočníka domácích byl nepřesný. Katarský brankář byl u míče dřív a zmocnil se ho.

58
    Lucembursko překonalo rychlou kombinací obranný val soupeře, ale brankáře už ne. Stav zůstává i nadále stejný.

59
    Situace na hrací ploše se nemění. Lucembursko kombinuje, Katar brání. Více se toho děje u postranní čáry, jelikož se chystá další střídání.

60
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Maurice Deville, přichází Florian Bohnert.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Aidin Skenderovič, přichází Leandro Barreiro.

62
    Po delším oddychu se zdá, že se Katar vrací do zápasu. Jejich první útočný výpad ve druhém poločase ale nevyšel.

63
    Druhý poločas je slabý na střely. V dosavadním průběhu poločasu byly pouze dvě střely.

64
    Katar bude rozehrávat svůj další rohový kop v zápase. Lucembursko musí být na pozoru.

65
    Tak tohle se úplně podle představ nepovedlo. Celá akce skončila až u katarského brankáře.

66
    Domácí Jans se na hranici vápna odhodlal ke střele, ale ta byla nepřesná. Domácí kapitán navíc utržil nějaké zranění.

67
    Domácí hráči se můžou vztekat jak chtějí, ale Katar bude mít k dispozici autové vhazování.

68
    Hra byla na malý moment přerušena, jelikož byl problém s hracím míčem. Ten byl následně vyměněn za nový.

69
    Jedna tutová šance na jedné straně a jedna tutová šance na druhé straně. Ani jedna ložená šance nevyšla podle představ. V tuto chvíli se skvěle vytáhli oba brankáři.

72
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Abdulaziz Hatim, přichází Assim Omer Madibo.
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Hasan Al Haydos, přichází Abdullah Alahrak.
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Karim Boudiaf, přichází Ali Assadalla.

73
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Enes Mahmutovic, přichází Eric Veiga.
    Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Michael Gonçalves Pinto, přichází Kevin Malget.

74
    Zápas se nám pomalu přesouvá do svých závěrečných minut a pořád hrajeme s nerozhodným stavem.

75
    Míč byl rychlejší než Elamin a skončil v zámezí, což znamená, že Lucembursko bude vhazovat.

76
    Lucembursko rozehrávalo další ze svých rohových kopů. Obrana Kataru odolala a míč odkopla do bezpečí.

77
    Domácí tým začíná být zase více fotbalovějším týmem na hřišti. Katar se unáhluje pouze k faulům.

79
    Assadalla se krásně uvolnil na pravé straně, kde se i dostal do vápna. Jenže i v tuto chvíli chyběla Kataru větší podpora ofenzivy.

80
    Deset minut do konce základní hrací doby zápasu a oba týmy zázraně ožily a chtějí hrát fotbal.

82
    Borges Sanches se snažil ohrozit katarskou branku svým inviduálním průnikem a následnou střelou. Jeho projektil byl ihned zablokován.

83
    Žlutou kartu dostává Akram Afif (Katar).

84
    Domácí tým se nadechuje k finálnímu tlaku, ale v tuto chvíli to nevýjde. Byl odpískán ofsajd.

85
    Domácí brankář si pohrál s Afifem, hostující hráč pouze kroutí hlavou a míří zpět na svou pozici.

86
    Bohnert chtěl ukličkovat svého obránce, ale to se nepovedlo. Míč mu odskákal do zámezí.

87
    Střídání v týmu Katar: ze hřiště odchází Pedro Miguel Correia, přichází Musab Khoder.

88
    Katar by rád rozehrál rohový kop, ale bude se pouze odkopávat od domácí branky.

89
    Afif se ocitnul v slibné příležitosti, když se z pravé strany dostal do pokutové území a svou střelou líznul boční síť domácí branky.

90
    Rozhodčí dnešního utkání za malý moment prozradí počet nastavených minut v tomto utkání.

90+1
    Belgický rozhodčí tohoto utkání nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+2
    Někteří hráči už dostávají do nohou křeče. V nastaveném čase se zřejmě nic zásadního nestane.

90+3
    Barreiro si nepohlídal své postavení na útočné polovině a byl mu odpískán ofsajd.

90+4
    To samé se stalo jednomu z hostujících hráčů na druhé straně. Do statistik jsme si mohli zapsat další ofsajd.

90+5

Je dobojováno! Ve druhém poločase jsme se branky nedočkali, a tak toto přípravné utkání končí nerozhodným výsledek 1:1. Domácí tým byl sice aktivnějším týmem, ale v koncovce byl na úrovni svého soupeře, který toho dnes moc nepředvedl.

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 4:6. Rohy: 6:4. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 10:7.

To by bylo z mé strany všechno. Já se s vámi loučím, přeji příjemný zbytek úterního večera a u fotbalu zase někdy na počtenou. (22:40:48)