Chorvatsko
3
25 25 25 31
sk Středa 08.09.2021, 16:00 • Saku Suurhall(Tallin) • Mistrovství Evropy mužů

Zrejme sme dnešnou prehrou s Chorvátskom 1:3 na sety definitívne stratili šancu na postup zo skupiny D na európskom šampionáte. Slovenskí volejbalisti vstúpili do tohto dôležitého zápasu ziskom prvého setu v tesnej koncovke, keď využili tretí setbal. Ale v nasledujúcich dvoch setoch nám Chorváti nedali žiadnu šancu a zrazu sme už boli v zložitej situácii. Štvrtý set sa dostal podobne ako prvý do dramatickej koncovky, ale Chorváti mali navrch a aj keď nevyužili päť mečbalov, tak ani my sme nedokázali využiť našu jedinú šancu poslať zápas do piatich setov. Následne už šiesty mečbal priniesol chorvátsky blok a zápas tak skončil víťazstvom Chorvátska 3:1, ktoré definitívne spečatilo postup do osemfinále. Slovensko čaká ešte zajtra zápas proti Nemecku, v ktorom môžeme teoreticky bojovať o postup, ale budeme veľkým outsiderom. To je odo mňa z tohto zápasu všetko, ďakujem za pozornosť a teším sa na vás zajtra pri poslednom zápase slovenských volejbalistov v skupine D na Majstrovstvách Európy proti silnému Nemecku! (18:23:22)

Koniec zápasu

29:31
    A ten už je premenený, keď po dobrom podaní Andriča už Paták narazil na Nikačeviča, čo znamená víťazstvo Chorvátska 3:1 na sety a štvrtý set sme prehrali 29:31!

29:30
    Andrič vďaka delovému podaniu získal šiesty mečbal po ese!

29:29
    Kriško zahodil setbal, pretože poslal loptu z podania do siete.

29:28
    Oddychový čas pre Chorvátsko.

29:28
    Nepresný chorvátsky útok a Chorvátom nepomohla ani challenge, preto máme prvý setbal!

28:28
    Kriško vytĺkol bloky a odvraciame aj piaty mečbal.

27:28
    Technické zakončenie Sedláčka a piaty mečbal pre Chorvátsko!

27:27
    Kriško nás drží a odvrátil aj tento mečbal.

26:27
    Nezastavili sme Andriča a Chorváti majú k dispozícii štvrtý mečbal!

26:26
    Zápas stále pokračuje, keď sa presadil Kriško cez chorvátske bloky.

25:26
    Ďalší presný útok Šestana a budeme čeliť tretiemu mečbalu!

25:25
    Nikačevič podal do siete a držíme sa nad vodou v štvrtom sete.

24:25
    Šestan pokračuje vo veľmi dobrom výkone a získal pre Chorvátov druhý mečbal.

24:24
    Odvraciame ho vďaka rýchlemu útoku cez stred.

23:24
    V tejto chvíli už Sedláček vybojoval pre Chorvátsko prvý mečbal!

23:23
    Našťastie sme získali bod, keď sme zablokovali chorvátsky útok a challenge neodhalila žiaden priestupok slovenských volejbalistov.