Tábor – Pardubice 1:2 (kon.) | Kobra – Slavia 2:4 (kon.) | Plzeň – Hvězda Praha 6:0 (kon.)
Třinec – Vítkovice 3:5 (kon.) | Zlín – Havířov 4:2 (kon.) | HC Litvínov – Mladá Boleslav 2:3 (2:3 po s.n.)
Technika Brno – Motor ČB 2:3 (kon.) | Třemošná – Kladno 0:6 (kon.) | Sparta – Mountfield HK 2:3 (kon.)
Poruba – Kometa Brno 2:8 (kon.) | Olomouc – Přerov 3:4 (kon.) | K. Vary – Chomutov 6:4 (kon.)
PZ Kladno – Liberec 2:15 (kon.) | Havlíčkův Brod – Jihlava 3:1 (kon.) | Vsetín – HK MD Šumperk 4:1 (kon.)
konec
BK Havlíčkův Brod
3:1 (0:1, 3:0, 0:0)
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 09.09.2021, 18:30 • Zimní stadion Kotlina • Extraliga dorostu • Skupina Střed
Partner:
   
  To je pro dnešek z havlíčkobrodské Kotliny vše, přejeme krásný zbytek večera. (20:32:11)
   
  Na havlíčkobrodské straně zavládla neuvěřitelná euforie, až klubko radujících se hráčů vyrazilo bránu ze svého postavení. Není se ale čemu divit. Družstvo, jehož hlavním cílem je záchrana Extraligy dorostu, udrželo vedení z druhé třetiny a připisuje si hned v prvním kole všechny tři body proti celku, který v přípravě nepoznal hořkost porážky.
   
  Konec zápasu.
   
  59:56
  Na buly uspěli domácí a střídačka už zvedá ruce nad hlavu. Bruslaři už vedení udrží a v úvodním kole si připíší plný počet bodů.
   
  59:53
  Oddechový čas pro domácí.
   
  59:53
  Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (P. Mrtka – 2 min., podrážení).
   
  59:22
  Domácí ale drží střední pásmo a už dvakrát se pokusili trefit prázdnou bránu. Z těžkých pozic se jim to ale nepodařilo, pořád se tak musí mít na pozoru.
   
  59:08
  Adam Černý sprintuje na střídačku, Jihlava bude hrát v šesti.
   
  58:53
  Artur Prchal zavezl puk do pásma soupeře a nahodil jej za bránu. Teď se domácí zase šikují do obranného postavení.
   
  58:07
  Jakoby si hosté přestávali vědět rady. Domácí hrají vzadu chytře, a v posledních chvílích nepouští soupeře přes střední pásmo.
   
  57:02
  Jihlava je v tlaku a buší do Bělohlávka, jak jen může. Andrej Klapica se ocitl v dobré pozici sám před brankovištěm, trefil ale pouze dobře postavené betony domácího brankáře.
   
  55:53
  Před Matějem Vojáčkem se otevřel prostor na levé straně. Už se zdálo, že ujede do úniku. Výborně se k němu ale vrátil Patrik Mrtka a kotouč mu vypíchl.
   
  54:59
  Tempo hry se stupňuje. Hlavně jihlavští hráči viditelně přidali a derou se do útoku. Domácí ale nezůstávají pozadu, a také se snaží o rychlé zakládání útoků.
   
  53:44
  Hynek Peš nabral obrovskou rychlost, prohnal se kolem havlíčkobrodského obránce, a z pravého kruhu střílel na vzdálenější tyč. Jakub Bělohlávek ovšem chytá ve výtečné formě, a svižnou střelu zápěstím vykopl pravým betonem!
   
  53:04
  Artur Prchal se dostal s pukem až před brankoviště Jihlavy, zblízka ale trefil pouze betony Adama Černého. Na střídačce Havlíčkova Brodu to jen zahlučelo.
   
  52:44
  Domácí v plném počtu.
   
  52:17
  Bruslaři se následně osvobodili. Jihlava na nic nečekala a okamžitě založila další útok, ten byl ale na modré čáře zastaven ofsajdem.
   
  51:57
  Hynek Peš zpoza brány přihrál na modrou čáru Adamu Topolovi. Jeho ránu domácí brankář viděl, navíc šla do prostředka brány, takže ji v klidu zachytil do výstroje.
  Největší specialista na prodej tréninkových pomůcek na hokej – testy v praxi, videorecenze a detailní fotky produktů – www.x-trenink.cz.

  Milan Sochor


  Hledáme zpravodaje pro A-tým i mládež HC Dukla Jihlava. Více informací zde.

  Branky a nahrávky: 25. Smetánka (R. Mrtka), 35. Gutsu (P. Mrtka), 35. Prchal (Koubek) – 6. Peš (Veselský, Vandas)


  BK Havlíčkův Brod: Bělohlávek (Ferdus) – Vaněček (C), Štrbáň, P. Mrtka, Onrduš, Adam, R. Mrtka – Koubek, Bernard, Petržílek, Gutsu, Smetánka, Kozlík, Prchal, Fiala (A), Teplý, Bakus (A)
  HC Dukla Jihlava: Černý (Sigmund) – Ošmera, Hamřík, Löffler, Jeletz, Topol (C), Vandas – Modl, Váňa, Klapica, Peš (A), Coufal, Habermann, Vojáček, Chlubna, Jungwirth, Kudrna, Veselský

  Rozhodčí: Luděk Pilný – Ondřej Bohuněk, Pavel Kolář