Košice – Prešov 2:5 (po s.n.) | Skalica – Spišská N. Ves 2:3 (kon.)
HK Skalica
2:3 (1:0, 1:1, 0:2)
HK Spišská Nová Ves
sk Čtvrtek 09.09.2021, 18:00 • Hant Arena, Skalica • Slovenský pohár • Skupina A

Máme tu koniec stretnutia, po ktorom si plný bodový zisk odnesie Spišská Nová Ves po tom, čo v záverečnej tretine odvrátila nepriaznivý stav a zdolala Skalicu po výsledku 3:2. Odo mňa to je všetko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok večera. Z pozície komentátora sa vám hlásil Róbert Gašpárek. (19:11:56)

59:05
    Domáci obliehajú súperove pásmo, avšak bez vážnejšieho ohrozenia. Čas sa im kráti.

58:09
    Domáci kouč sa rozhodol na presilovú hru odvolať gólmana z brány. Skaličania tak budú hrať v početnej výhode o dvoch hráčov.

58:09
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Marco Halama – 2 min., podrazenie).

58:00
    Do konca riadnej hracej časti ostávajú posledné dve minúty.

57:05
    Čiarový rozhodca svojim hvizdom prerušil hru. Dôvodom je, že sa jeden z hráčov Spišskej Novej Vsi ocitol v ofsajdovom postavení.

56:22
    Hráči Spišskej Novej Vsi držia puk v útočnom pásme, kde zbierajú cenné sekundy vo svoj prospech.

55:34
    Puk majú pevne pod kontrolou Skaličania, ktorí sa však nachádzajú ďaleko od bránky súpera.

54:15
    Spišiaci sa na dlhší čas usadili v útočnom pásme, kde sa im však nedarí nájsť lepšiu streleckú pozíciu.

53:35
    Jeden z domácich hráčov zakončil od modrej čiary, ale tomuto pokusu chýbala potrebná razancia. Jednoduchý zákrok pre Filipa Suráka. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Skalice.
    52:51 Jakub ČERNÝ - 2:3

52:51
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Krásna kombinácia v podaní hostí! Matej Giľák prihral puk na ľavú stranu, kde sa nachádzal nikým nestrážený Róbert Džugan, ten sa ho rozhodol preposlať na opačnú stranu, kde si nakorčuľoval JAKUB ČERNÝ, ktorého úlohou bolo už len upratať puk do odkrytej bránky. Stav stretnutia je 2:3! Asistencie: Róbert Džugan, Matej Giľák.

52:20
    Hlavný arbiter prerušil hru po tom, čo jeden z hráčov Spišskej Novej Vsi prihral puk spoluhráčovi rukou. Vhadzovať sa bude v strednom pásme.

51:46
    Oddychový čas domácich.
    51:46 Dávid ROMAŇÁK - 2:2

51:46
    DÁVID ROMAŇÁK získal v obrannom pásme puk, nabral rýchlosť a doviezol ho až pred bránu súpera, kde následnou presnou strelou prekonal bezmocného gólmana. Stav stretnutia je vyrovnaný – 2:2! Bez asistencie.

50:44
    O zakončenie sa pokúsil Marco Halama, ktorého pokus však zblokoval brániaci hráč.

49:04
    Záhoráci prežili oslabenie. Kristián Včelka sa vracia na ľadovú plochu, a tak hrá Skalica v plnom počte.

48:10
    Hostia sa dostali do prečíslenia dvaja proti jednému. Jeden z hráčov hostí sa po prihrávke od spoluhráča oprel do puku, ale Trenčiansky skvelým zákrokom zneškodnil tvrdú strelu.

47:04
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Kristián Včelka – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

46:44
    David Hílek zbytočne nešpekuloval a vyslal od modrej čiary nebezpečný projektil. Ten smeroval k vzdialenejšej tyči, ale Filip Surák si dal pozor a pokus zneškodnil včasným zákrokom.

46:24
    Matej Petrek zakončil z prvej po prihrávke od svojho spoluhráča. Puk bol ešte jemne tečovaný a smeroval tesne vedľa bránky.

45:12
    Puk sa nachádza za bránou Spišskej Novej Vsi, kde ho má pevne pod kontrolou jeden z hráčov hostí.

44:26
    Hostia v plnom počte.

44:10
    Zakucia vyviezol puk do útočnej tretiny a zdá sa, že domáci v presilovej hre už nič viac nevymyslia.

43:07
    Richard Nemec zakončil od modrej čiary, ale gólman mal dostatočný výhľad a pokus poľahky chytá.

42:26
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Damian Tyczynski – 2 min., hákovanie).

41:23
    Michael Mizerák sa vracia späť na ľadovú plochu, a tak sa presilová hra Spišskej Novej Vsi končí.

40:35
    Hostia sa sami pripravili o útočne pásmo nepresnou prihrávkou. Domáci tak získavajú cenné sekundy vo vlastnom oslabení.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Je tu koniec druhej tretiny, v ktorej sme mali možnosť vidieť ďalšie dva presné zásahy. O ten prvý sa postaral Matej Giľák, ktorý vyrovnával nepriaznivý stav, ale o necelých 6 minút opäť poslal domácich do vedenia Martin Hujsa. Stav po druhej tretine je 2:1! My sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:24
    Ľubomír Malina ihneď po vyhratom vhadzovaní zakončil od modrej čiary, ale tento pokus smeroval len na zadný mantinel.

39:23
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Michael Mizerák – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

39:00
    Do konca druhej tretiny ostáva posledná minúta.

38:29
    Timotej Tomala si odsedel svoj trest za držanie, a tak sa hrá v plnom počte.

37:14
    David Jaša po prihrávke od svojho spoluhráča zakončil z pravej strany strelou príklepom. Jeho prudký pokus vytesnil gólman svojim betónom.

36:29
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Timotej Tomala – 2 min., držanie + 2 min., hrubosť).
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Filip Vidovič – 2 min., hrubosť).

34:20
    Hostia sa až teraz usadili v útočnom pásme, kde sa pokúsia využiť presilovú hru.

33:28
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Hílek – 2 min., hrubosť).

33:10
    Jeden z hráčov hostí sa dostal do zakončenia, ale jeho pokus zblokoval brániaci hráč stojaci pred ním.

32:00
    Hostia dokázali po dlhom čase ohroziť bránu súpera. Defenzíva Skalice prepadla, čo sa snažil využiť Halama. Jeho strelu z backhandu dokázal Trenčiansky zachytiť.

31:44
    Sledovali sme nepríjemnú tečovanú strelu z hokejky Horvátha. Surák však predviedol skvelý zákrok, vďaka čomu skóre ostane nezmenené.

31:03
    Filip Surák si na svoje konto pripíše úspešný zákrok po tvrdej strele Davida Hilka. Nasleduje vhadzovanie v útočnom pásme Skalice.

30:22
    Domáci točia súpera vo vlastnej tretine ako keby hrali presilovú hru. Hráčom Spišskej Novej Vsi sa len veľmi ťažko zakladá niečo smerom dopredu.

29:30
    Záhoráci sú v druhej časti aktívnejší a vytvárajú si viacero nebezpečných situácií. Hostia sa pri bráne Skalice objavili len raz, no napriek tomu dokázali skórovať.

28:59
    Dvojminútové vylúčenie Mateja Greca je u konca. Ten sa môže pripojiť späť na ľad k svojim spoluhráčom.

27:37
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, kde sa formou rýchlych prihrávok snažia rozhodiť defenzívu súpera.

26:59
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Matej Grec – 2 min., podrazenie).
    26:07 Martin HUJSA - 2:1

26:07
    Skalica dala gól!
    Richard Nemec sa po prihrávke Ondreja Janíka ocitol zoči-voči gólmanovi. Filip Surák ešte dokázal na tento pokus reagovať, ale na následnú dorážku MARTINA HUJSU už nie. Stav stretnutia je 2:1! Asistencie: Richard Nemec, Ondrej Janík.

25:12
    Puk sa nachádza v obrannom pásme Skalice, ale sú to práve domáci korčuliari kto ho má pevne pod kontrolou.

24:37
    Trest pre Ivana Nováka sa skončil. Spišská Nová Ves pokračuje v plnom počte.

23:05
    Hostia získali puk vo vlastnej obrannej tretine a bez váhania ho cez všetky čiary upratali do bezpečia.

22:37
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Ivan Novák – 2 min., sekanie).
    20:40 Matej GIĽÁK - 1:1

20:40
    Peter Ordzovenský priviezol puk do útočnej tretiny, kde ho posunul na ľavú stranu. Tam sa nachádzal MATEJ GIĽÁK, ktorý vyslal na bránu svižnú strelu. Tá si našla cestu až za chrbát gólmana. Stav stretnutia je vyrovnaný – 1:1! Asistencia: Peter Ordzovenský.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Máme tu koniec prvej tretiny, ktorá nebola pre oko diváka príliš atraktívna. Okrem presného zásahu Davida Hilka sme nemali možnosť vidieť takmer nič. Stav po prvej časti je 1:0 a my sa vám opäť hlásime približne o 15 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:00
    Do konca prvej tretiny ostáva posledná minúta.

18:10
    Skaličanom sa podarilo vyhodiť puk do bezpečnej vzdialenosti, a tak môžu počas oslabenia prvýkrát prestriedať.

17:21
    Hostia sa usadili v útočnom pásme, kde roztočili presilovkový kolotoč. Domáci zatiaľ dobre bránia a nepúšťajú súpera do vyloženej príležitosti.

16:28
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Jaša – 2 min., sekanie).

16:14
    Nemec zakončil od ľavého kruhu, ale Surák bol na jeho pokus pripravený a puk chytá. Nasledovať bude vhadzovanie v útočnom pásme Skalice.

15:41
    Hostia len odovzdávajú puk súperovi, ktorí zakladá rýchly útok smerom dopredu.

14:01
    Trest pre Davida Hilka sa končí, a tak hráme v plnom počte. Treba poznamenať, že si Spišská Nová Ves počas presilovej hry o dvoch hráčov nič zaujímavé nevytvorila.

13:44
    David Jaša si odpykal svoj trest a pripojil sa späť k svojim spoluhráčom. Ešte 17 sekúnd bude Spišská Nová Ves hrať presilovú hru o jedného hráča.

13:02
    Skaličanom sa podarilo vyhodiť puk z vlastnej tretiny, ale len na striedačku hostí. Vhadzovať sa bude pred bránou Trenčianskeho.

12:42
    Timotej Tomala si odsedel svoj dvojminútový trest, a tak začína minútová presilová hra o dvoch hráčov v prospech Spišskej Novej Vsi.

12:01
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Hilek – 2 min., hákovanie).

11:44
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (David Jaša – 2 min., podrazenie).

11:30
    Záhoráci sa pokúsili o rýchly rozohrávku spoza vlastnej brány, ale puk bez dotyku smeruje cez všetky čiary do zakázaného uvoľnenia. Hra sa tak presunie pred bránu Skalice.

11:22
    Domáci držia puk za vlastnou bránou, odkiaľ sa pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

10:42
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Timotej Tomala – 2 min., hákovanie).

09:20
    Domáci hokejisti držia puk na svojich hokejkách a vymieňajú si ho medzi sebou na vlastnej polovici klziska.

08:14
    Budeme sledovať vhadzovanie v útočnom pásme Skalice. Domáci budú mať možnosť usadiť sa a vymyslieť niečo nebezpečnejšie.

07:55
    Rapant sa nachádzal v ofsajdovom postavení. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.
    06:43 David HÍLEK - 1:0

06:43
    DAVID HÍLEK sa rozhodol zaútočiť individuálnym spôsobom. Dokázal sa obtočiť okolo súperovej brány a následne umiestnil puk presne k tyči. Stav stretnutia je 1:0! Bez asistencie.

05:11
    Domáci ohrozili bránu súpera z pravej strany. Surák si na svoje konto pripíše úspešný zákrok.

04:34
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Andreas Štrauch – 2 min., hrubosť).

04:34
    Vylúčenie v tíme HK iClinic Skalica (Denis Kadlečík – 2 min., hrubosť).

04:04
    Domáci sa prezentovali nepresnou rozohrávkou, po ktorej puk cez všetky čiary smeruje na zakázané uvoľnenie.

03:10
    Puk sa ocitol v blízkosti brány Skalice. Trenčiansky hral na istotu a radšej ho ukryl pod svoju lapačku. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

02:34
    Puk držia pevne pod kontrolou na svojich hokejkách hostia, ktorí sa od vlastnej bránky pokúsia vymyslieť niečo smerom dopredu.

01:02
    Boli sme svedkami prvej strely na bránu, ktorú od modrej čiary vyslal Grec. Puk smeroval len do miest, kde stál pripravený gólman.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

HK iClinic Skalica: Trenčiansky (Borák) – Vidovič, Horváth, Janík, Kadlečík, Rapant, Hílek – Štumpf, Nemec, Hujsa – Šátek, Jaša, Kotvan – Kotzman, Včelka, Janáč – Mizerák

HK Spišská Nová Ves: Surák (Jančura) – Ordzovenský, Romaňák – Zekucia, Grec, Petrek, Malina – Hamráček, Halama, Štrauch – Giľák, Černý, Tomala – Novák, Tyczynski, Vrábeľ – Olejník, Vartovník, Džugan

Rozhodca: Goga, Valachovič – Orolin, Hercog.

Vážení čitatelia! Vitajte pri sledovaní on-line textového prenosu! Dnes máme na programe zápas Slovenského pohára, kde na seba narazia Skalica a Spišská Nová Ves. Poďme si v krátkosti predstaviť oba celky.

HK ICLINIC SKALICA:

Záhoráci sa v minulej sezóne v 1. SHL umiestnili na nepeknom predposlednom mieste do ziskom 43 bodov a postup do play-off im unikol o dva body. Chuť si však napravili v kvalifikácií o hlavnú skupinu Slovenského pohára. V 1. kole kvalifikácie sa stretli s Iskrou Partizánske, ktorú deklasovali po výsledku 8:1. V semifinále kvalifikácie narazili na Považskú Bystricu, ktorá im v uplynulom ročníku 1. SHL v poslednom kole uchmatla miestenku play-off. Tú zdolali hladko 4:1 a postúpili do finále, kde na nich čakala favorizovaná Dubnica. Skaličania sa však nezľakli a prekonali aj ďalšiu prekážku po víťazstve 4:0, a tak sa môžu tešiť na skupinovú fázu Slovenského pohára.

HK SPIŠSKÁ NOVÁ VES:

Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa v uplynulom ročníku 1. SHL po základnej časti umiestnili na 3. priečke, vďaka čomu si zabezpečili miestenku v play-off. Po tom, čo vyradili v ňom Levice a Martin postúpili až do finále o Extraligu. Vo finále narazili na Žilinu, ktorá suverénnym spôsobom ovládla základnú časť. Spišská Nová Ves však mala vo finálovej sérií navrch a zdolala Žilinu 4:1 na zápasy a postúpila tak do Extraligy. V Slovenskom pohári stihla Spišská Nová Ves odohrať jedno stretnutie, v ktorom si pripomenula minuloročné finále a zdolala Žilinu 3:2.