Crha – Obešlo 1:3 (kon.) | David – Pavelka 3:0 (kon.)
Martinko – Kleprlík 2:3 (kon.) | Seibert – Štěpánek 1:3 (kon.)
Mokrejš – Skála 0:3 (kon.) | Štalzer – Korbel 1:3 (kon.)
Blinka – Brhel 2:3 (kon.) | Shouman – Štěpánek 3:0 (kon.)
Petr Korbel (TTC Ostrava)
3
6 11 11 11
Pátek 10.09.2021, 19:18 • hala Moravská Ostrava • Extraliga mužů

Ostravské derby vyznělo jasně pro TTC, které porazilo TJ 3:0 na zápasy. V prvním zápase Filip Delinčák porazil Patrika Klose, jemuž povolil jediný set. Dramatickou bitvu posléze sehrál Jakub Kleprlík s Tomášem Martinkem. První jmenovaný vybojoval úvodní dva sety, ale náskok si nechal vzít. Do rozhodujícího pátého dějství se ovšem Kleprlík skvěle zkoncentroval a soupeři povolil pouhé tři body. Poslední potřebné vítězství získal pro TTC Petr Korbel. Ten sice první set proti Adamu Štalzerovi ztratil, ale zbylé tři sady získal na své konto. (19:53:32)

Konec zápasu

8:11
    Ostravské derby končí po třech zápasech! Potřebné třetí vítězství vybojoval pro TTC Ostravu zkušený Petr Korbel, jenž proměnil první mečbol forhendem vypáleným na pravou stranu.

8:10
    Jenže vzápětí uspěl v delší výměně Petr Korbel, který má dva mečboly, ty by zároveň ukončili celý dnešní program!

8:9
    Adam Štazer ještě žije! Na returnu se dostal do dlouhé výměny, kterou nakonec rozhodl pro sebe povedeným forhendem po levé straně.

7:9
    Technický úder nadělal Štalzerovi obrovské starosti. Míček pálkou úplně minul.

7:8
    O krok napřed je zase Korbel. Na forhendový kros odpověděl Štalzer příliš vysokým a hlavně dlouhým bekhendem.

7:7
    Podruhé si poradil a na vysoký return odpověděl nechytatelným forhendem do pravého rohu.

7:6
    Petr Korbel zkazil servis.

6:6
    Ale Štalzer ještě určitě neřekl poslední slovo, což ostatně dokázal vítězným forhendovým křížem.

5:6
    Zkušený stolní tenista si bere vedení zpátky do své moci. Adam Štalzer neudržel přesnou ruku.

5:5
    Petr Korbel měl navrch, ale byl to on, kdo přetáhl forhend.

4:5
    Petr Korbel si okamžitě bere vedení zpět.

4:4
    Štalzer vyrovnává.

3:4
    Diváci tleskají Petru Korbelovi, jenž vypálil bekhendový return po lajně a soupeř na něj nenašel odpověď.