Hattrick Brno – Bohemians 6:9 (kon.) | Pardubice – Otrokovice 4:8 (kon.) | Mladá Boleslav – Black Angels 6:5 (po pr.)
Královské Vinohrady – Liberec 2:7 (kon.) | Tatran – Ostrava 6:4 (kon.) | Vítkovice – Česká Lípa 8:3 (kon.)
Sparta – Chodov 7:4 (kon.)
ACEMA Sparta Praha
7:4 (1:1, 3:0, 3:3)
FAT PIPE Florbal Chodov
Neděle 19.09.2021, 18:00 • UNYP ARENA • Livesport Superliga • 3. kolo

Z mé strany je to vše, děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z florbalové Superligy se budu opět těšit na počtenou! (20:09:31)

Přesně za týden se Sparta ukáže na palubovce Black Angels, Chodov o den dříve doma přivítá poslední tým tabulky Královské Vinohrady.

Sparta v pražském derby porazila Chodov a v tabulce se posunula před něj

Do vedení šel ve 4. minutě Chodov. Dvojice hráčů v přečíslení počkala na Martina Skřivánka, jemuž do středu adresoval zpětnou přihrávku Ondrušek. Martin Beneš v tu dobu ležel na zemi a na pohotovou ránu nedosáhl. Sparta se na rozdíl od soupeře dlouho neuměla prosadit. Teprve na začátku 17. minuty si Michal Zeman naběhl na Karešovu kolmici od mantinelu a zblízka neměl problém trefit poloprázdnou branku. Po první třetině tak platil nerozhodný stav.

V té druhé dominovala Sparta, která ve čtyřech minutách vstřelila tři góly. Nejprve Juha při kontru oslovil Mikuláše Krbce, který ukrytou střelou dokonal obrat. Potom si po Pažákově neúspěšném pokusu o střelu vzal míček do parády Kristián Kozák. A nakonec Marek Zouzal zvýšil z trestného střílení na 4:1.

Ve třetí třetině Sparta svůj náskok navýšila a soupeř zase pokaždé snížil. Tohle střídání gólů bylo k vidění hned třikrát. Sparta ovšem Chodov nepustila blíž než na rozdíl tří tref, kterým také pražské derby skončilo – 7:4.

Hráči utkání

Martin Beneš (ACEMA Sparta Praha)
    Mikuláš Komárek (FAT PIPE Florbal Chodov)

58:57
    Marek Vávra z dobré pozice trestuhodně přestřelil a tím jen potvrdil zmar Chodova v koncovce.

58:07
    Na opačné straně pálil od mantinelu Josef Juha. V dobu už byl Vojtěch Šimůnek zpátky v brance, ale i tak ho zastoupil obránce.

57:29
    Martin Beneš zneškodnil bekhend zblízka zakončujícího Majera.

56:41
    Mikuláš Krbec orazítkoval tyč opuštěné brány Chodova! Ani následná dorážka se neujala.

56:01
    David Podhráský (trenér Chodova) si vyžádal oddechový čas. Co asi svým svěřencům do posledních minut poradí?

55:56
    Kombinační souhra dovedla do zakončení Martina Skřivánka. Proti němu vystoupil hráč z bránící řady a střelu zblokoval.

54:06
    Chodov opět hraje bez brankáře. Opuštěnou klec chtěl trefit Jakub Kolstrunk, ale neměl přesnou mušku.
    53:35 Mikuláš KOMÁREK - 7:4

53:35
    Chodov právě vstřelil branku!
    Ondrušek nabil MIKULÁŠI KOMÁRKOVI a ten se bez přípravy trefil k bližší tyči – 7:4. Asistence: Tom Ondrušek.

53:12
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Lukáš Ujhelyi – 2 min., sekání).
    52:28 Mikuláš KRBEC - 7:3

52:28
    Sparta právě vstřelila branku!
    Absenci Vojty Šimůnka v brance domácí nakonec využili vlastním přičiněním. Čermákovu pobídku v přečíslení dva na jednoho přetavil v gól MIKULÁŠ KRBEC. Asistence: Matěj Čermák.

52:13
    Dezorientovaný Jiří Bauer si při power-play málem vstřelil vlastňáka!

Lukáš Jasoněk

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 17. Zeman (Kareš), 33. M. Krbec (Juha), 36. Kozák (Pažák), 36. Zouzal (TS), 46. Křenek (Ujhelyi), 50. Ujhelyi (Křenek), 53. M. Krbec (Matěj Čermák) – 4. Skřivánek (Ondrušek), 49. Ondrušek (J. Bauer), 51. M. Vávra (Majer), 54. Komárek (Ondrušek)

ACEMA Sparta Praha: Martin Beneš (Hejna) – Bartoš, Garčar, Kozák, Zeman, Křenek, Pruner – Kolstrunk, Juha, Ujhelyi, Zouzal, Košir, Pažák, Fišer, Kuchynka, Matěj Čermák, Kareš, M. Krbec, Hurt.
    FAT PIPE Florbal Chodov: Šimůnek (Pergler) – Maxa, Slunečko, T. Vávra, Sýkora, J. Bauer, Horký, Podhráský, Strnad – Komárek, Vošta, M. Vávra, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Majer, Dufek.

Rozhodčí: Přemysl Bališ a Peter Varga