Kobra – Ústí n/L 4:1 (kon.) | Technika Brno – Vsetín 6:5 (po pr.) | Havlíčkův Brod – Chrudim 5:4 (po pr.)
Přerov – HK MD Šumperk 3:4 (2:3 po s.n.) | Písek – Kralupy n. Vltavou 4:2 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
5:4 (0:2, 3:1, 1:1 - 1:0)
HC Chrudim
Neděle 19.09.2021, 15:00 • Zimní stadion Kotlina, Havlíčkův Brod • Liga juniorů • 4. kolo

Je za námi přetahovaná, kdy se hosté dostali v první třetině do vedení 2:0. Domácí ale ve druhé části během úchvatných dvou a půl minut utkání otočili. Chrudim však jen o pár sekund později vyrovnala. Oba soupeři dali ještě po jedné brance a v Kotlině se prodlužovalo. V nastaveném čase se přesně trefil Filip Pártl, který tak pro Havlíčkův Brod získal druhý bod. (17:26:51)

60:53
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    Bruslaři berou bonusový bod v prodloužení! Odražený kotouč sebral v mezikruží FILIP PÁRTL, který využil skvělé střelecké pozice a přesnou trefou k levé tyči překonal Ondřeje Batěka. Asistence: Ondřej Besmák

60:22
    Adam Prýl se jal kotouče a individuálně se pokoušel dostat do útoku. Puk mu však nakonec ujel.

60:01

Ve třetí třetině se ujali vedení hosté. Domácí však využili hozené rukavice v podobě přesilové hry. Závěr třetí třetiny moc zajímavých akcí nenabídl. Čeká nás tedy prodloužení.

60:00

59:53
    V samotném závěru Chrudim nepouští svého soupeře do zakončení. Dnes se bude v Kotlině prodlužovat.

59:35
    Oddechový čas pro domácí.

59:25
    Poslední sekundy se odehrávají u chrudimské brány. Bruslaři však stěží drží kotouč u mantinelu.

58:47
    Lukáš Číhal napřahoval k dělovce, která však trefila prvního bránícího hráče Chrudimi.

57:46
    Hosté se dostali do útočné třetiny, kde vinou špatné nahrávky přišli o puk. Domácí si ale kotouče neužili o moc déle. Chrudim totiž získala touš již ve středním pásmu.

56:40
    Šimon Báťa se stahovačkou zkoušel dostat před bránu hostů. Obrana Chrudimi si však jeho kličku pohlídala.

55:38
    Bruslaři však nezvládli přechod do útočného pásma. Zastavil je odpískaný ofsajd.

55:28
    Chrudim pokazila rozehrávku a jen odevzdala hrací předmět soupeři.

54:29
    Tomáš Jaša si vybruslil do útočného pásma po pravé straně. Jeho pokus z úhlu však moc šanci na úspěch neměl.

53:40
    Na druhé straně střílel od modré čáry Dennis Hrdlička. Kotouč však letěl přímo doprostřed brány. S tím Petržílka neměl problém.

52:59
    Batěk si připisuje další úspěšný zákrok. Tentokrát si počíhal na střelu od modré z hole Maxe Kutlvašra.

52:45
    Hosté se v závěru zápasu dostávají pod tlak. Nyní vyhodili pouze na zakázané uvolnění.

52:11
    Bruslaři se snaží zvrátit průběh utkání na svou stranu. Střelu z levého kruhu Jaroslava Práška schoval Batěk do lapačky.

51:32
    Adrian Gromadzki byl na pravém kruhu a zkusil střelu zápěstím. Jeho pokus lapil do lapačky Hynek Petržílka.

49:46
    Havlíčkův Brod využívá přesilovou hru a vyrovnává stav zápasu! Ondřej Besmák vystřelil od modré, jeho pokus vyrazil gólman před sebe. Kotouč sebral Tadeáš Holenda, který ho předložil volnému DANU FIALOVI, který prostřelil gólmana! Asistence: Tadeáš Holenda a Ondřej Besmák.

49:01
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Prýl – 2 min., držení).

48:22
    Ondřej Besmák nastřelil puk do ohně, ale kotouč se zastavil mezi čárkami, Chrudimští byli u kotouče dřív.

47:40
    Hosté mají více ze hry, když nepouští domácí hráče za polovinu kluziště, až nyní, kdy Chrudim zahrála na zakázané uvolnění.

47:05
    Chrudimští se tlačí do zakončení, ale jejich pokusy lapil Petržílka nebo obrana.

46:43
    Josef Kubíček se natlačil před branku, kde chtěl pověsit puk do pravého horního rohu, nicméně vše zvládl Hynek Petržílka, který podržel svůj celek.

46:02
    Filip Dymák ztratil puk, ale svůj omyl napravil tak, že ho zpět vybojoval na svoji hokejku.

44:48
    Chrudim právě vstřelila branku!
    Hosté trestají chybu domácí defenzivy! Jeden z obránců Bruslařů rozehrál na hůl MILANA HYKLA, který napoprvé neuspěl. Petržílka neudržel kotouč ve své výstroji, aby na podruhé dotlačil puk za levou tyč! Asistence: Jan Pilař.

44:11
    Filip Dymák vyzkoušel pozornost Baťka, který byl ve střehu, pokus havlíčkobrodského střelce vykryl betonem.

43:20
    Dan Fiala si prohodil jednoho z obránců a při pokusu na levou tyč označil brankovou konstrukci.

41:58
    Tomáš Panchartek mohl zvrátit skóre na stranu svého celku. Petržílka jeho pokus vyrazil ramenem, a kus černé gumy se těsně snesl vedle pravé tyče.

41:04
    Obě obrany pracují na jedničku, když si ani jeden z útočníku neporadil. Hraje se především ve středním pásmu.

40:17
    Tadeáš Holenda se natlačil do brankoviště, ale jeho pokus byl zablokovaný, puk skončil v ochranné síti.

40:09

40:01

Máme za sebou zajímavou druhou třetinu, kde jsme viděli čtyři branky. Havlíčkův Brod se dlouho trápil v koncovce, aby třemi zásahy v řadě otočil vývoj utkání. Chrudim dorovnala ztrátu v přesilové hře. Stav je tedy 3:3 a rozhodne poslední dvacetiminutovka, potažmo prodloužení. Třetí část začne přibližně v 16:37.

40:00

39:51
    Domácí tým dlouho svíral Chrudim v obranném pásmu, ale ani jeden z projektilů neskočil v síti. Za to přišla chyba na modré, kterou mohl potrestat Milan Hykl. Útočník hostů jel sám na Petržílka, kterého si položil, ale kotouč za něj nedostal!

38:18
    Lukáš Číhal vypálil z voleje, ale jeho pokus vyrazil před sebe gólman hostů. Následný puk odehrál do bezpečí jeden z obránců.

38:06
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (D. Hrdlička – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Batěk – 2 min., zdržování hry / posunutá branka). Trest odpyká Kubíček.

37:31
    Jakub Votava z pravé strany hledal před brankou hokejku svého spoluhráče, ten ale na kotouč jen těsně nedosáhl.

36:47
    Milan Hykl vypálil z vrcholku levého kruhu, jeho projektil lapil Petržílka.

36:02
    Nepříjemný pokus o d modré vyrazil Batěk před sebe, následné dorážky pokryla obrana Chrudimi.

35:40
    Oba celky teď hrají, co to dá a oba maskovaní muži musí být v pozoru. Petržílka ani Batěk neinkasovali.

35:04
    Bruslaři mohli jít opět do vedení, ale Filip Pártl v gólové příležitosti selhal!

33:43
    Hosté se dostávají do hry o body využitou přesilovkou! DENNIS HRDLIČKA využil clony před Petržílkou, kterého razantní střelou k pravé tyči prostřelil! Bez asistence.

33:07
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Fiala – 2 min., zásah do hlavy nebo krku).

32:44
    Tak domácí tým jde za své aktivní pojetí hry zaslouženě do vedení! Ústřední postavou posledních minut je Michal Janko, který narýsoval ideální nahrávku na ŠIMONA BÁŤU. Havlíčkobrodský střelec byl mezi čárkami a střelou mezi betony otáčí vývoj utkání! Asistence: Michal Janko a Ondřej Besmák.

32:17
    Bruslaři srovnávají po zásluze stav zápasu. Petr Hrdlička nabil JAROSLAVU PRÁŠKOVI, který si srovnal mířidla a střelou do pravé šibenice se nemýlil! Asistence: Petr Hrdlička.

31:30
    Tak mohlo být vyrovnáno, ale hrdinou utkání je beze sporu Ondřej Batěk, který je zatím kromě jednoho gólu spolehlivý.

30:27
    Bruslaři snižují náskok svého soka na jeden gól. Přečíslení táhl Michal Janko, který předložil kotouč na pravou stranu FILIPU DYMÁKOVI. Jeho pokus vychytal Ondřej Batěk, ale gólman Chrudimi nestačil na dorážku! Asistence: Michal Janko, Šimon Báťa

29:51
    Adam Prýl nahodil kotouč na branku, kde se jeho spoluhráči pokoušeli o dorážky. Domácí obránci vše zvládli a bylo po šanci.

29:34
    Hynek Petržílka musel zasahovat proti střele jednoho z hostů. Gólman Bruslařů si poradil na jedničku.

29:12
    Přečíslení Bruslařů ani tentokrát neskončilo brankou, nahrávku na pravou tyč měl Tadeáš Holenda, který z těsné blízkosti nedokázal protlačit puk do branky.

29:02
    Chrudimští se pokusili o rychlý přechod do útočné třetiny, jenže se vystavili postavení mimo hru.

28:04
    Dennis Hrdlička neměl moc času, i tak se pokusil ohrozit domácího gólmana. Pokus byl nakonec tečovaný do ochranné sítě.

27:34
    Domácí hokejisté napadají rozehrávku hostů, ale ani zvýšená aktivita nevede k zisku kotouče.

26:40
    Hosté se ubránili, ačkoliv se Bruslaři dostali do šancí, tak stav je stále příznivý pro Chrudim.

25:40
    Lukáš Číhal vystřelil od modré, ale i tento pokus vyrazil Batěk, který si potom musel dát pozor, kde se ocitne odražený puk.

25:04
    Pártl nabil na pravou stranu Janu Kuchtovi, který si zpracoval kotouč. Pokus na bližší tyč zastavil fantom Chrudimi.

24:34
    Vyloučení v týmu HC Chrudim (Gromadzki – 2 min., krosček).

24:34
    Do úniku se dostal kapitán Bruslařů Filip Pártl, ten ale nevyzrál na gólmana Baťka.

24:22
    Lukáš Hebek sebral nahrávku ve středním pásmu a jel vstříc své šanci. Jeho pokus k pravé tyči chytil Petržílka.

23:38
    Domácí výběr se snaží o kombinaci, jenže hosté jsou pečliví a hlídají si volné hráče. Bruslaři nemají zatím protihru.

22:53
    Havlíčkobrodští okupují prostor před gólmanem Chrudimi, brankář Batěk je bezchybný a nadále přivádí střelce Havlíčkova Brodu k zoufalství.

22:18
    Další práce pro Hynka Petržílka, který je v permanenci od úvodní minuty druhé třetiny. Tentokrát byl maskovaný mladíček Havlíčkova Brodu bezchybný.

21:27
    Boj o puk se strhl u domácí střídačky v rovnovážné bitvě, kde nebylo vítěze nakonec zasáhli rozhodčí, kteří přerušili hru.

20:51
    Hosté začali druhou část aktivně, jsou dravější a více si věří. Domácí budou muset něco změnit, aby se dostali pod hokejky Chrudimi.

20:16
    Josef Kubíček dostal nahrávku před branku, ale z jedničky nedokázal nasměrovat puk do braky Hynka Petržílka.

20:01

Máme za sebou úvodní třetinu, ve které byli aktivnější domácí hokejisté. Jejich tlak rozbili hosté dvěma brankami a potom se hráno o to, kdo dokáže vsítit další gól. Oba gólmani zatím jsou spolehliví, a tak po první třetině jsou na tom lépe hosté z Chrudimi. Druhá část začne přibližně v 15:48.

20:00

19:48
    Chrudim byla v pásmu, ale přes obranný val se nedostala, stejně jako v rychlostním souboji zaostal Fiala.

19:15
    Ondřej Besmák vystřelil tak, aby jeho spoluhráči mohli tečovat, ovšem kotouč skončil mimo tři tyče.

18:53
    Oba celky se střídají v šancích, ovšem chybí přesné zakončení útočných šiků.

18:22
    Velmi aktivní Milan Hykl to zkoušel i tentokrát, a to po levé straně. Jeho pokus na bližší tyč chytil Petržílka do plastrónu.

16:48
    Pozor na druhé straně. Přihrávku na pravou tyč dostal Alex Endl, který mířil do prázdné klece, ale Ondřej Batěk se roztáhl na brankové čáře a zamezil jasné brance!

16:35
    Přečíslení Chrudimi bylo ze začátku kostrbaté, nakonec kotouč skončil na holi Milana Hykla. Hráč hostí si ho přehodil na bekhend, ale Petržílka podržel svůj tým.

15:46
    Jan Kuchta vypálil zápěstím přes clonu, puk vyrazil levým betonem Batěk.

15:02
    Filip Pártl táhl tažení své formace, jenže v poslední chvíli ho neposlechl kotouč, a tak obrana hostů měla lehkou úlohu.

13:59
    Lukáš Hebek objel branku Bruslařů a směroval kotouč před branku. Kus pryže přeskočil hokejku dvojici v červeném, velká škoda pro hosty!

13:23
    Tomáš Jaša v souboji jeden na jednoho neuspěl, a tak vystřelil přes obránce. Jeho pokus přes clonu chytá domácí gólman.

12:54
    Oba týmy chybovaly v rozehrávkách, takže se hra odehrává převážně ve středním pásmu.

12:25
    Hosté se pokusili o rychlý přechod na polovinu Bruslařů, jenže je z toho jen zakázané uvolnění.

11:55
    Hynek Petržílka musel být v pozoru, ale nakonec nemusel zasahovat, neboť Lukáš Číhla si odvedl defenzivní povinnosti na jedničku.

11:12
    Dan Fiala dostal nahrávku k levé tyči, ale těsným blafákem před gólmanem nebyl úspěšný.

09:52
    Havlíčkův Brod napadá rozehrávku soupeře, ale Chrudimští jsou na puku spolehlivější, tím pádem jistější.

07:43
    Tak tohle je povedená pasáž Chrudimi, která jde do dvoubrankového vedení! Jan Pilař nastřelil puk do brankoviště Bruslařů, kde ho domácí gólman vyrazil před sebe. Důraz před svatyní Havlíčkova Brodu uplatnil TOMÁŠ JAŠA, který dostal puk za bezmocného Petržílka! Asistence: Jan Pilař a Milan Hykl.

07:06
    Hosté rozbíjejí aktivitu domácího celku první brankou zápasu. JOSEF KUBÍČEK nabral ohromnou rychlost ve vlastním pásmu a po pravé straně se dostal do pásma. Zvolil střelu ke vzdálenější tyči, která byla úspěšná, neboť Petržílkovi proletěl puk nad lapačkou! Asistence: Matyáš Macas a Adrian Gromadzki.

06:10
    Šimon Báťa efektivně prohodil puk mezi bruslemi, ale zakončením a lá Tomáš Hertl nebyl úspěšný. Hráč Havlíčkova Brodu sebral odražený puk, který nabídl do ohně, jenže gólman soupeře byl bezchybný.

05:20
    Napadání domácího výběru neslo ovoce, jenže pokus z levého kruhu byl nepřesný, nicméně Bruslaři pokračují v dobývání branky Chrudimi.

04:35
    Velká šance Bruslařů. Petr Hrdlička obdržel nahrávku k pravé tyči, stáhl si kotouč do bekhendu, ale přestřelil branku Baťka.

04:16
    Východočeši zavřeli svého vyzyvatele v pásmu, ale ani jedna ze střel nedoputovala k domácímu gólmanovi.

03:46
    Dennis Hrdlička byl mezi kruhy, ale jeho pokus zápěstím lapil do plastrónu Hynek Petržílka, který chytá ve velké pohodě.

02:46
    Matyáš Macas nastřelil kotouč do pásma, kde k němu měli blíže domácí obránci, jenže ti nedokázali vyhodit. Chrudim získala ztracený puk zpět, ale Petržílka byl bez práce.

02:11
    K pravé tyči dostal nahrávku Jan Kuchta, který si sjel těsně před brankáře, který se roztáhl na brankové čáře a udržel bezbrankový stav!

01:52
    Domácí celek kombinuje v útočném pásmu Chrudimi, přihrávky chodí z hole na hůl.

01:05
    Na druhé straně musel být v pozoru Ondřej Batěk, jenž uhájil svoje brankoviště. Pokus z pravé strany stihl pokrýt, jako dorážku z bezprostřední blízkosti.

00:25
    Adam Prýl, který dobře zná prostředí Kotliny vypálil. Jeho rána byla ze vzdálenosti kruhů. Petržílka střelu přes obránce vyrazil levým betonem.

00:01

BK Havlíčkův Brod: Petržílka (Havlík) – Číhal, Endl, Kuchta, Hrbek, Kutlvašr, Besmák, Augusta – Fiala (A), P. Hrdlička, Pártl (C), Báťa, Holenda, Kravec, Mlejnek (A), Janko, Prášek, Dymák.
    Trenér: Václav Adam

HC Chrudim: Batěk (Kindl) – Votava, Prýl (C), Vaníček, Vašíček, Štrup – Jaša, Hykl, D. Hrdlička, Helikar, Pilař, Gromadzki, Hebek, Panchartek, Jirout, Macas, Kubíček.
    Trenér: Jaroslav Plíšek

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Ondřej Polák, Matěj Krejčí.

HC Chrudim
    Východočeský celek vstoupil do sezony dobře, když vyhrál úvodní kolo proti Kralupům nad Vltavou, ale to bylo vše. V dalších zápasech nepřišly žádné body a mizérie v koncovce. Chrudim v posledních dvou zápasech nastřílela jen dvě branky.

Mladíci z Vysočiny mají za tři zápasy na kontě pět bodů a drží třetí pozici ve skupině Západ. Havlíčkobrodští se prezentují dobrými výkony, které stačily v úvodním kole na výhru nad Ústím nad Labem a v posledním utkání porazili Kobru 4:3 po prodloužení. Bruslaři vstřelili 11 gólů do soupeřovy branky, přičemž Písek má 24.

Přeji krásné nedělní odpoledne, vítám vás u on-line přenosu zápasu čtvrtého kola Ligy juniorů mezi týmy BK Havlíčkův Brod a HC Chrudim. Utkání začíná v 15:00.

Štěpán Ondráček

Branky a nahrávky: 31. Dymák (Janko, Báťa), 33. Prášek (P. Hrdlička), 33. Báťa (Janko, Besmák), 50. Fiala (Holenda, Besmák), 61. Pártl (Besmák) – 8. Kubíček (Macas, Gromadzki), 8. Jaša (Pilař, Hykl), 34. D. Hrdlička, 45. Hykl (Pilař)

Rozhodčí: Tomáš Mejzlík – Ondřej Polák, Matěj Krejčí