KHL
Vladivostok – Magnitogorsk 0:5 (kon.) | Novosibirsk – Kunlun 1:0 (kon.) | Čeljabinsk – Minsk 0:5 (kon.)
Kazaň – Viťaz 2:1 (kon.) | Nižněkamsk – Soči 0:1 (kon.) | Jaroslavl – Jokerit 1:4 (kon.)
Ak Bars Kazaň
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
Pondělí 20.09.2021, 18:00 • Tatněfť Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítám tu všechny hokejové příznivce! V rámci pondělního programu KHL se utkají také Kazaň s Viťazem. Domácí celek patří k širší špičce soupeře, byť to v úvodu sezóny není úplně ono. Celek z Podolsku je na tom ale hůře, nachází se na předposledním místě tabulky Západní konference.

HC Viťaz Moskevská oblast:
    Viťaz odehrál 7 zápasů, z nichž vytěžil 6 bodů. V tabulce Západní konference mu patří předposlední jedenácté místo. Celek z Podolsku zvítězil na úvod sezóny 6:3 v Nižném Novgorodu. Od té doby ale tápe a další čtyři body už získal jen za remízy po řádné hrací době. Naposledy hráči Viťazu podlehli 2:5 v Nižněkamsku.

Ak Bars Kazaň:
    Hokejisté Kazaně odehráli 8 zápasů a s 9 body se nacházejí na páté příčce tabulky Východní konference. Připsali si čtyři výhry, z toho dvě v základní hrací době, jednu porážku v prodloužení a třikrát vyšli bodově zcela naprázdno. Naposledy sehráli Tataři dvojzápas proti Soči. Na ledě soupeře vyhráli 3:2 po nájezdech, doma pak 1:0.

Československá stopa:
    V kádrech obou týmů nepůsobí žádný český ani slovenský hráč.

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov, Valjullin) – Kampfer, Chenkel, Judin, Žuravljov, Ljamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Brovkin, Burmistrov, Lukojanov – Kovalenko, A. Galimov, Kagarlickij – Bulatov, Safonov, Voronkov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov – Kvartalnov.

HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Voronkov, Ljamin, Steklov, Borodkin, D. Musin, Jepišin – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Audette, Jaremčuk – Malychin (C), V. Popov, Smolin – Nesterov, S. Děmidov, Laričev – N. Gončarov.

Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Osipov, Sysujev.

Před startem utkání zazněly hymny Ruské federace a republiky Tatarstán, kterou Kazaň reprezentuje.

00:01

00:07
    Domácí Burmistrov vyhrál úvodní buly zápasu a k první útočné akci se rozjel jeho spoluhráč Arťom Lukojanov. Po přejetí útočné modré střílel příklepem z levé strany. Brankář Ježov se však nenechal zaskočit.

01:10
    Galimov našel Dmitrije Kagarlického, který si nabruslil do mezery mezi obránci a byl sám před Ježovem. Ten však zakončení na lapačku chytá! Tohle byla první velká šance Kazaně.

02:28
    První zákrok domácího Timura Biljalova, na kterého střílel z úhlu Nikita Gončarov. Brankář Kazaně přerušil hru.

02:42
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí jdou rychle do vedení! Na pravém křídle ukázal sílu v soubojích Alexandr Burmistrov. Ten tam pod tlakem udržel puk a dokázal uvolnit ARTURA BROVKINA, který tváří v tvář brankáři Ježovovi střílel nad vyrážečku. Asistence: Alexandr Burmistrov.
    02:42 Artur BROVKIN - 1:0

03:10
    Šance Alexandra Burmistrova, který se před brankou dostal k odraženému puku, ale zamířil jen do hrudi dobře postaveného Ježova!

04:20
    Akce hostujícího dua Laričev – Gončarov skončila postavením mimo hru.

05:15
    Arťom Lukojanov výborně podržel puk před brankou, kde ho dokázal posunout na Artura Brovkina. Ten střílel z dobré pozice, ovšem narazil na rychle se přesunuvšího brankáře Ježova. Kazaň má zatím značnou převahu.

05:27
    Za podrážení je vyloučen Roman Rukavišnikov. Hosté si tak zahrají přesilovku.

06:45
    Hosté si v přesilovce zatím nepřipravili šanci, dokázali se ale usadit v útočném pásmu.

07:18
    Viktor Antipin střílel od modré čáry. Trefil jen protihráče a kotouč se odrazil do středního pásma.

07:28

08:09
    Alexandr Jaremčuk ujel domácí obraně a už byl v podstatě v samostatném úniku! Místo zakončení chtěl ale ještě nahrávat na vzdálenější tyčku spoluhráči, kterému však adresoval moc dlouhý pas! Biljalov tak nemusel ani zasahovat.

08:30
    Teď už musel brankář Kazaně do akce. Na hrudi přidržel střelu Semjona Děmidova z pravé strany.

09:02
    Biljalov nyní přerušil hru po nahození ze středního pásma. Puk raději přidržel v lapačce.

10:11
    Viťaz se už přeci jen vymanil z úvodního tlaku soupeře a hra se postupně začíná vyrovnávat.

11:50
    Lehký zákrok Biljalova po nahození od modré čáry. Na to měl domácí brankář dobrý výhled a odrazil kotouč do rohu.

12:42
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! DANIEL AUDETTE se dostal na pravé straně do střelecké pozice a z poměrně ostrého úhlu se švihem trefil ke vzdálenější tyčce Biljalovovy svatyně – 1:1. Asistence: Arťom Borodkin a Miks Indrašis.
    12:42 Daniel AUDETTE - 1:1

13:52
    Máme tu vyloučení na domácí straně. Dvě minuty za vysokou hůl dostal Nikita Ljamkin.

14:24
    Domácí vyhazují.

14:53
    Alexandr Burmistrov vyhodil kotouč za mantinel. Na vyloučení za zdržování hry to ale nebude. Bylo to s odrazem od plexiskla.

15:25
    Domácí si v oslabení počínají dobře. Soupeře nepouštějí do svého obranného pásma.

15:53
    Kazaň je už kompletní.

17:22
    Po hostující přesilovce sledujeme hluchou pasáž hry. Ta se odehrává především ve středním pásmu.

17:53
    Třetí vyloučení na straně Kazaně! Dvě minuty za podrážení dostává Daniil Žuravljov.

18:53
    Z levého kruhu střílel Miks Indrašis, Biljalov se prezentoval úspěšným zákrokem.

19:01
    Běží poslední minuta první třetiny. Přesilovka Viťazu se překlopila do druhé poloviny.

19:54
    Domácí jsou v plném počtu.

20:00

Po první třetině se jde do šaten za vyrovnaného stavu 1:1. To je nakonec asi zasloužené vyústění dění na ledě. Domácí Kazaň začala velkým náporem, ze kterého vzešlo několik šancí a také gól Artura Brovkina už ve 3. minutě. Viťaz ale postupně hru vyrovnal, domácí se navíc brzdili nedisciplinovaností, a ve 13. minutě se radovali z branky také hostující hráči. Z pravé strany projel do zakončení Daniel Audette, který z úhlu překonal brankáře Biljalova.

20:08
    Hosté zahráli hned po úvodním buly druhé třetiny na zakázané uvolnění.

20:51
    Průnik Dmitrije Kagarlického na pravém křídle zastavil čistě hostující obránce Voronkov.

22:05
    Vypadá to, že hosté si tentokrát pohlídají začátek třetiny. Soupeře do tlaku nepouštějí.

22:28
    Domácí zadák Kirill Adamčuk nahodil z rohu kluziště puk na branku Viťazu. Ježov zakročil lapačkou.

23:20
    Signalizované vyloučení na straně hostí. Kazaň zatím má výhodu.

23:44
    Ivan Laričev je vyloučen za zahákování Lukojanova. Uvidíme první přesilovku Kazaně.

24:34
    Nikolaj Kovalenko se snažil před brankou tečovat nahrávku spoluhráče, ale puk poslal mimo.

25:12
    Hostům se podařilo vyhodit.

25:37
    Domácím pískáno postavení mimo hru. Zdá se, že početní výhodu nedokáží využít.

25:45
    Hosté jsou v tuto chvíli kompletní.

26:11
    Zakázané uvolnění Viťazu. Hra se stěhuje před Ježova.

26:55
    Velký závar před hostující brankou! Nejprve zakončoval v pádu Dmitrij Kagarlickij, poté dorážel Ansel Galimov, jenž nedokázal zblízka přehodit natažený pravý beton Ilji Ježova!

27:51
    Hosté zahráli na další zakázané uvolnění.

28:30
    Velká šance hostí! Z levé strany najížděl na domácí branku Miks Indrašis, který se zakončením mezi betony brankáře Biljalova neuspěl.

29:39
    Rozhodčí přerušili hru kvůli zásahu jedné ze střídaček. Vhazuje se ve středovém kruhu.

30:43
    Ljamin rozjížděl protiútok Viťazu, ale svému spoluhráči nahrál na paty. Kotouč se dostává k domácím.

31:01
    Po zakázaném uvolnění Kazaně se bude vhazovat před Ježovem.

31:37
    Nyní tu máme reklamní přestávku.

31:50
    Po přejetí útočné modré vypálil Niko Ojamäki. Biljalov ránu finského útočníka vyrazil.

32:46
    Ve druhé třetině jsme viděli minimum šancí. Pozorné defenzivy kralují.

33:19
    Vyloučení na straně Kazaně. Na trestnou lavici zamířil Kirill Adamčuk za vražení na mantinel.

33:35
    Hosté se sami vyhnali z útočného pásma. Své přesilovkové snažení musejí zakládat od znova.

35:12
    Hostům tahle přesilovka moc nevyšla. Žádnou šanci si nepřipravili.

35:20
    Teď už je Kazaň v plném počtu.

35:43
    Nikita Ljamkin nahazoval puk na hostující branku od modré čáry. Ježov ale zasahovat nemusel, pomohla obrana.

36:20
    Ljamkin měl na modré opět napřaženo. Po jeho ráně tentokrát vypadl puk vedle branky.

37:07
    Střelu Nikolaje Kovalenka z pravé strany vyrazil puk Ježov.

37:47
    Hostující hráč prověřil Biljalova nahozením ze středního pásma. Domácí brankář připraven.

38:36
    Petrov nahrál na modrou Stevenovi Kampferovi, jehož střela minula branku hostí.

39:01
    Začala už poslední minuta druhé třetiny.

39:50
    Hosté velmi dobře brání, spoustu střel dokáží zablokovat. Snahu Kazaně o nápor nakonec definitivně utnul Ježov, který volný puk přikryl.

39:58
    Galimov ještě z úhlu nahodil puk na branku, ovšem Ježov hru přerušil. Dvě sekundy do konce druhé části. Domácí odvolávají brankáře a zkoušejí to v šesti!

40:00
    Vyhrané buly na Kagarlického, který hned střílel, ale trefil jen protihráče. Ve druhé třetině se už nic nestane.

40:00

Ve druhé třetině se skóre neměnilo. I šancí se urodilo minimum. Kazaň měla optickou převahu, ovšem v útočném pásmu její hráči nedokázali vyzrát na dobře fungující defenzivu soupeře. Doufejme, že ve třetí části to bude pro diváky trochu lepší podívaná.

40:44
    Hosté odpálili puk až za branku soupeře. Navíc tak, že se nepískal icing.

41:22
    Hostující Vitalij Popov si vybruslil s kotoučem na osu a vystřelil. Biljalov si pro puk sáhl lapačkou.

42:57
    Dmitrij Kagarlickij se postaral o trochu vzrušení před hostující brankou. Z rohu nejprve nahodil puk na Ježova, odražený hrací předmět poté i dobruslil, ovšem bekhendovou střelu znovu vrazil gólman soupeře.

43:35
    Teď byla Kazaň blízko gólu! Adel Bulatov poslal svou přihrávkou do šance Ilju Safonova, který s pukem zamíchal před Ježovem a přes pravý beton brankáře Viťazu ho namířil do tyčky!

43:55
    Vjačeslav Leščenko vyloučen za nedovolené bránění. Přesilovka pro domácí.

45:34
    Sledujeme poměrně solidní přesilovku Ak Bars, hosté ale zatím odolávají.

46:06
    Alexandr Burmistrov měl napřaženo na pravé straně útočného pásma, pálil ale mimo. Hosté jsou kompletní.

47:19
    Už se hraje více než tři minuty bez přerušení. Čas tak rychle utíká.

47:52
    Gončarov dojel s pukem k domácí brance a donutil Biljalova přerušit hru. Následuje reklamní přestávka.

48:21
    Kirill Petrov se ocitl s kotoučem před hostující brankou. Stáhl si ho na bekhend, ale už nezasunul za ležícího Ježova!

49:03
    Domácí jsou rozhodně aktivnější a snaží se o vstřelení vedoucího gólu.

49:37
    Střely na branku ve 3. třetině – 6:2

50:09
    Posledních deset minut normální hrací doby. Rozhodne některý z týmů, nebo půjdeme do prodloužení?

51:40
    V posledních minutách se hraje výhradně v obranném pásmu Viťazu. Hosté teď s kotoučem přeci jen vyrazili dopředu, což ale skončilo postavením mimo hru. Čas na reklamní pauzu.

52:11
    Domácí Nikolaj Kovalenko dohrál za hostující brankou Michaila Jepišina, který mu spadl pod nohy a Kovalenko ho zalehl. Oba hokejisté si to po přerušení hry ještě slovně vysvětlují, rozhodčí situaci nijak řešit nebude.

52:49
    Dmitrij Judin vysekl protihráči hokejku z rukou a odchází na trestnou lavici. Dobrá šance pro Viťaz.

53:15
    Domácí vyhazují až za branku soupeře.

53:48
    Další vyhození Kazaně.

54:42
    Hosté se ani teď k ničemu velkému nedostali a Kazaň jejich snahu ukončuje dalším vyhozením přes celé hřiště.

54:50

55:19
    Už jen necelých pět minut do konce třetí třetiny. Skóre je stále nerozhodné.

55:30
    Fjodor Malychin to nezměnil ranou od červené čáry. Biljalov byl pozorný.

56:15
    Od modré čáry to zkusil Steven Kampfer. Hosté zablokovali jeho střelu.

56:56
    Teď drží puk na hokejkách hosté a čas ubíhá.

57:36
    Rozhodčí domácím odpískal zřejmě přihrávku rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

57:56
    Nahození Voronkova přidržel ve výstroji Biljalov. Vhazuje se v útočném pásmu hostí.

58:17
    Zakázané uvolnění hostí. Hra se stěhuje před Ilju Ježova.

58:21
    Domácí z ničeho nic dávají dost možná vítězný gól! Ilja Safonov vyhrál buly na KIRILLA PETROVA, následně navíc dobře zablokoval svého oponenta, který chtěl proti Petrovovi vystartovat a domácí útočník švihem prostřelil Ježova. Ten toho zřejmě mnoho neviděl. Asistence: Ilja Safonov.
    58:21 Kirill PETROV - 2:1

59:05
    Hosté si vyžádali oddechový čas! Ilja Ježov už zůstává na střídačce.

59:05
    Techničtí pracovníci ještě upravují ukotvení hostující branky. Ta ale už zůstane bez svého strážce.

59:16
    Domácí vyhodili, navíc tak, že to není zakázané uvolnění.

59:41
    To se píská až teď. Viťaz stále živí naději.

59:50
    10 sekund před koncem přichází další icing Kazaně.

Hokejisté Kazaně vydřeli proti Viťazu vítězství 2:1! Pro domácí to ale rozhodně nebylo jednoduché. Od 3. minuty sice po gólu Artura Brovkina vedli, ovšem ve 13. minutě srovnal Daniel Audette a od té doby už na ledě kralovaly především obrany. Velmi dobře si vedla zejména ta hostující, která dlouho odolávala optické převaze Ak Bars. Ve třetí třetině navíc hosté přežili tyčku Safonova a příležitost Petrova a už to vypadalo, že duel dovedou do prodloužení. V čase 58:21 však vyhrál Safonov buly na Kirilla Petrova a ten pohotovou střelou rozhodl.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 20:22 (6:9, 6:4, 8:9)
    Zblokované střely – 9:8
    Vyhraná vhazování – 34:24
    Trestné minuty – 10:4
    Hity – 6:9

Utkání se odehrálo bez české a slovenské účasti

Já Vám děkuji za pozornost a přeji krásný zbytek večera! (20:25:01)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 3. Brovkin (Burmistrov), 59. K. Petrov (Safonov) – 13. Audette (Borodkin, Indrašis)

Ak Bars Kazaň: T. Biljalov (I. Bobkov, Valjullin) – Kampfer, Chenkel, Judin, Žuravljov, N. Ljamkin, Rukavišnikov, Adamčuk – Brovkin, Burmistrov, Lukojanov (C) – Kovalenko, A. Galimov, Kagarlickij – Bulatov, Safonov, Voronkov – K. Petrov, P. Lindholm, Tarasov – Kvartalnov.
    HC Viťaz Moskevská oblast: I. Ježov (Todykov, Kloberdanec) – Vi. Antipin, Voronkov, K. Ljamin, Steklov, Borodkin, D. Musin, Jepišin – Ojamäki, M. Aaltonen, Indrašis – Leščenko, Audette, Jaremčuk – Malychin (C), V. Popov, Smolin – Nesterov, S. Děmidov, Laričev – N. Gončarov.

Rozhodčí: Naumov, Oskirko – Osipov, Sysujev