Lille – Remeš 2:1 (kon.) | Monaco – Saint-Étienne 3:1 (kon.) | Montpellier – Bordeaux 3:3 (kon.)
Nantes – Brest 3:1 (kon.) | Rennes – Clermont Foot 6:0 (kon.) | Angers – Marseille 0:0 (kon.)
Lens – Štrasburk 0:1 (kon.) | Lorient – Nice 1:0 (kon.) | Lyon – Troyes 3:1 (kon.)
Méty – PSG 1:2 (kon.)
FC Lorient
1:0 (1:0)
OGC Nice
Středa 22.09.2021, 21:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 7. kolo

Vítám všechny fanoušky francouzského fotbalu, který má na programu sedmé kolo Ligue 1 Uber Eats, v němž se od 21 hodin představí také FC Lorient a OGC Nice.

V tomto střetnutí půjde o souboj z horních pater tabulky, oba celky zatím zažívají dobrá období. Mírným překvapením je počínání Lorientu, který zaznamenal devět bodů a patří mu sedmá pozice. Domácí mužstvo by potřebovalo více zapracovat na stříleních branek, jelikož se radovalo pouze sedmkrát.

Nice je na tom ještě lépe, přestože zatím odehrálo pouze pět kol. Hostující celek se aktuálně nachází na pátém místě, když získal deset bodů. Nice se může pyšnit nejlepší obranou ve francouzské nevyšší soutěži, jelikož inkasoval pouze dvakrát.

FC Lorient: Nardi – Hergault, H. Mendes, Laporte, Jenz, Le Goff – Monconduit, Le Fée, Abergel – Grbic, Moffi.
    Náhradníci: Dreyer – Bourles, Diarra, Fontaine, Igor Silva, Lauriente, Loric, Mouyokolo.

OGC Nice: Benítez – Atál, Dante, Todibo, Bard – Kluivert, Rosario, Thuram, Búdawí – Delort, Gouiri.
    Náhradníci: Bulka – Da Cunha, Daniliuc, Guessand, Kamara, Lotomba, Schneiderlin, J. Smith, Stengs.

Rozhodčí: R. Lissorgue – D. Zitouni, F. Haquette.

1

1
    Nice začalo útokem po pravé straně, ze kterého nezahrozilo, tudíž je na tahu domácí mužstvo.

2
    Lorient zaútočil podél levé postranní čáry, ale centr do vápna si Benítez bez potíží pohlídal.

3
    Nice si vybojovalo autové vhazování v blízkosti vápna, leč bez zakončení a musí se rychle vracet.

4
    Divoký úvod na obě strany přinesl rychlé přesuny obou týmů, jenže na první šanci stále čekáme.

6
    Lorient se dostal k centru z pravé strany, který za pomoci teče bránícího hráče míří do zámezí – rohový kop.

6
    Domácí rozehráli nakrátko, načež odcentrovali, ale hostující obrana si s tímto pasem bez potíží poradila.

7
    Nice se ubránilo i pokračujícímu nátlaku, navíc se může vydat do útočné akce.

8
    Jeden z hostů se vydal na útočný výlet, při kterém ho zastavil až Mondconduit, jenž se mu vyloženě pověsil na záda.

9
    Nice z přímého kopu nezahrozilo, a přestože rychle získalo míč zpět, nedokázalo udeřit ani z další akce.

10
    Nice je více na míči a snaží se kombinovat na útočné polovině, ale snahu mu narušují nepřesnosti v rozehrávce.

11
    Tentokrát došlo k nedovolenému zákroku ze strany hostů, tudíž mají přímý kop domácí hráči z Lorientu.

12
    Zakroucený míč do vápna se neujal, přesto Lorient pokračoval v tlaku, až si Hergault došel pro faul u postranní čáry.

13
    Lorient se k zakončení nedostal, jelikož se neujal ani jeden z jeho tří centrů do šestnáctky. Na tahu je pro změnu Nice.

14
    Nice mizerně rozehrálo, načež se míč dostal k Moffimu, který ho šikovně zatáhl do vápna, ale pak v souboji teatrálně upadl. Tady o penaltu nemohlo jít.

15
    Brejk Nice zakončil Delort, jehož technická střela z levé strany pouze proletěla kolem levé tyče.

16
    Atal dokázal uhlídat svou stranu při útoku domácích, leč jen za cenu rohového kopu pro Lorient.

17
    Přetažený centr proletěl jen za brankovou čáru – odkop od branky.

18
    Lorient je v úvodu zápasu aktivnější, tentokrát zkoušel uspět přízemním centrem na Moffiho z levé strany, který hosté sráží do autu.

19
    Už úvodní minuty naznačily, že si Lorient musí hlídat zadní vrátka. Jakmile Nice zaútočí brejkem, je nebezpečné. Tentokrát si vybojovalo faul a standardku vedle šestnáctky domácích.

20
    Od postranní čáry se přesouváme k praporku, odkud Nice rozehrává neúspěšný centr do vápna – Dante navíc fauluje.

21
    Karty se obrací. Aberdel se řítil do vápna z pravé strany, než ho zastavil Kluivert, který potřebuje ošetření.

22
    Justin Kluivert (NIC) už je na nohou, ale na cestu do zámezí dostává žlutou kkartu.

23
    Lorient právě vstřelil branku!
    Domácí jdou do vedení – zaslouženě! Rozehrávka nakrátko Lorientu vyšla skvěle, protože THOMAS MONCONDUIT zůstal na hranici šestnáctky zcela nehlídaný a poslal míč k levé tyči. Asistence: Enzo Le Fée.
    23. Thomas MONCONDUIT - 1:0

24
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Justin Kluivert, přichází Calvin Stengs.

25
    Nepříjemnost pro hosty, kteří přicházejí o Kluiverta vinou nešťastného obranného zákroku – ofenzivní hráč Nice dohrál.

26
    Lorient je při chuti, žene se do útoku po levé straně a pokračuje ve své aktivitě. Jak už jsem psal – zasloužené vedení.

27
    Když už se Nice dostane k vápnu, domácí jsou v pozoru, ačkoliv tentokrát si pomohli odkopem na roh.

28
    Zajímavou kombinaci nakrátko zakončil Gouiri, který však z vápna pálí hodně vysoko nad branku!

29
    A znovu jsme na druhé straně hřiště, kde domácí rozehráli rohový kop, po němž vyslali střelu, která je sražena na roh – druhý pokus.

30
    Lorient zkoušel pro změnu centr na přední tyč, jenže bez úspěchu. Nátlak domácích však nadále pokračuje dalším rohem!

30
    Benítez sbírá ze vzduchu zakroucený míč, tudíž mohou hosté v poklidu rozehrát.

31
    Centr z pravé strany domácí defenziva odvrací, navíc šli hráči Lorientu do brejku, který zakončil z druhé vlny Moffi, jenže v pádu pálí mimo.

32
    Le Fée předvedl ukázkový skluz u postranní čáry, který nejdřív vypadal hororově, ale krásné čistě provedení znamená jen zastavení Atalova úniku a autové vhazování pro hosty.

33
    Atalův prudký centr z pravé strany našel Laporteho, který odvrací míč na rohový kop. Těch je v první půli jako máku.

33
    Nice se dostalo k hlavičce, načež Nardi vyboxoval padající míč ven z vápna. Brejk Lorientu nevyšel.

34
    V posledních desítkách vteřin Nice převzalo iniciativu a kombinuje na útočné polovině.

35
    Lorientu se daří odrážet hostující ataky a kombinace bez výraznější újmy.

36
    Míče létaly nad domácím vápnem, až přiletěl jeden na zadní tyč k nabíhajícímu Delortovi, před nímž odvrátil míč bránící hráč – další roh!

37
    A znovu z rohového kopu nic není, protože se jeden z hostujících hráčů dopustil přidržení soupeře, což je proti pravidlům.

38
    Když už se míč dostane k blízkosti domácí branky, Nardi je pozorný a dokáže si ho uhlídat. Lorient může rozehrávat.

39
    V posledních minutách hosté převzali iniciativu, jsou více na míči, leč bez efektivity a střelby.

40
    Lorientu se podařilo dostat hru do středu hřiště, kde si navíc vybojoval faul, tudíž může v poklidu rozehrát.

41
    Nečekaně se ale ve velké šanci ocitl Gouiri, který pelášil sám na branku, jenže obstřelení brankáře mu vůbec nevyšlo.

42
    Nice se v závěru poločasu tlačí do zakončení a za vyrovnáním. Aktuálně má příležitost i díky faulu Lorientu, po němž kope zajímavý přímý kop!

43
    Nice rozehrálo přímý kop zajímavým pasem na zadní tyč, odkud ho jeden z hostů vrátil na malé vápno, ale následné zakončení míří mimo.

44
    Útočný faul na Danteho vrací míč do moci hostů, kteří s ním kombinují na domácí polovině hrací plochy.

45
    Nedaří se ji prozatím zaútočit, ale je cítit, že Lorient už tlačí utkání do poločasové přestávky a nikam se nežene.

45
    K zajímavé ráně zpoza vápna se dostal Stengs, jehož prudká dělovka letí těsně nad břevnem domácí branky.

45+1
    Začíná první minuta z dvouminutového nastavení. Lorient se na míči příliš dlouho neudržel, ztrácí ho a musí se bránit.

45+2
    Nice se však k vápnu nedostalo, naopak odevzdalo míč Lorientu, který drží míč na vlastní polovině a hlídá čas.

45+2

Rozhodčí foukl do píšťalky, čímž ukončil první poločas, po němž vede Lorient 1:0. Domácí vstoupili do zápasu aktivně, načež byli odměněni vedoucím gólem Thomase Monconduita.

Hra se následně vyrovnala, Nice bylo více na míči, ale vyloženě gólovou šanci nemělo, což je způsobeno i důslednou defenzivou domácích. Utkání však zůstává stále otevřené.

46

46
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Hišám Búdawí, přichází Evann Guessand.

47
    Zdá se, že plynule navážeme na konec prvního poločasu, protože Nice je od začátku druhé půle na míči a útočí.

48
    Nedovolený zákrok u postranní čáry dává Nice příležitost přímého kopu, který však hosté nevyužívají – centr je odvrácen.

49
    Vzápětí se ale hosté ujali míče znovu, načež vyslali nepříjemný přízemní centr z pravé strany, který si domácí obránce málem srazil do sítě!

50
    Nebezpečný nátlak Nice další ohrožení nepřinesl, naopak se do útoku mohli vydat domácí, ale do zakončení se nedostali ani oni.

51
    Další nenápadný centr z pravé strany proskákal domácím vápnem, kde ho jeden z obránců srazil na rohový kop.

52
    Pozor, na řadu přichází VAR, který řeší zřejmě ruku bránícího hráče ve vápně!

53
    Máme jasno, Nice bude kopat penaltu! Centr z pravé strany Laporte lehce lízl rukou, což bylo z opakovačky vidět – pokutový kop pro hosty.
    53.

55
    K exekuci penalty se postavil Amne Gouiri, který ji však poslal pouze nad domácí branku!
    55. Penalta

56
    Lorient při akci na levé straně doplatil na nepřesnost, přesto se drží na míči, protože si vybojoval alespoň aut.

57
    K zakončení se však nedostal, naopak kombinují hosté, ale pomáhají si faulem. Hra je ve druhé půli hodně rozkouskovaná.

58
    Nice obléhalo domácí šestnáctku, jenže svou kombinaci neproměnilo v zakončení.

59
    Nebezpečný centr z pravé strany odvrátil bránící hráč Lorientu pryč z vápna.

60
    Žlutou kartu dostává pro změnu Pablo Rosario (NIC), který se dopustil obranného faulu.

61
    Mendes se pokoušel prodrat do vápna po pravé straně, jenže byl zastaven bránícím hráčem – rohový kop.

62
    Moritz Jenz (LOR) zatáhl za ruční brzdu, za což vidí žlutou kartu.

63
    Nice kombinovalo na útočné polovině, jenže mu nevyšel finální centr, který letí jen za brankovou čáru – odkop od branky.

64
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Jean-Clair Todibo, přichází Flavius Daniliuc.
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Adrian Grbic, přichází Armand Lauriente.

65
    Útočnou akci Lorientu zastavuje pro změnu ofsajdové postavení domácího hráče.

66
    Lorient přesto zahrozil vzápětí, když přiletěl centr z pravé strany, který Benítez sebral ze vzduchu.

67
    Na tahu bylo pro změnu Nice, ale zatím nedokázalo otevřít defenzivu domácího týmu.

68
    To je velká škoda! Gouiri se krásně protáhl do vápna, obešel brankáře, načež z otočky trefil z velkého úhlu břevno!

69
    Že by zajímavý zvrat? Moritz Jenz (LOR) fauluje podruhé v krátkém sledu, za což vidí druhou žlutou kartu a je vyloučen!

70
    Nice z přímého kopu zahrozilo, když se na penaltovém puntíku dostal k hlavičce jeden z hostů, ale mířil jen těsně nad branku!

71
    Vysoký centr z levé strany si Nardi pohlídal, jelikož zamířil jen do horní sítě.

72
    Lorient se nezatáhl, naopak i v deseti využívá šanci a útočí, jenže neúspěšně – jeho akce končí ještě před vápnem.

73
    Nice obléhá domácí šestnáctku, kterou zasypává centr, jenže bez úspěchu. Buď nezakončí, nebo je Nardi na místě.

74
    To platilo i tentokrát, když ze vzduchu stáhl vysoký pas z levé strany hřiště.

75
    Nice chystá další střídání, ale tentokrát se musí bránit, protože po útočném faulu bude domácí brankář vykopávat daleko z branky.

76
    Do vápna létají centry o sto šest. Lorient je však bez problémů sbírá, tak uvidíme, zda vydrží až do konce.

76
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Enzo Le Fée, přichází Stéphane Diarra.

78
    Brejk Lorientu zakončil Diarra přízemním centrem z pravé strany, který však k jeho parťákům neprošel.

78
    Andy Delort (NIC) byl v souboji se soupeřem zasažen do obličeje, což sudí jako faul neposoudil a od hostujícího hráče si něco vyslechl – žlutá karta.

79
    Youcef Atál (NIC) při bránění u postranní čáry fauloval, za což vidí žlutou kartu. Lorient může rozehrávat vedle vápna.

81
    Rychlý útok Nice po pravé straně zastavuje vydařený obranný skluz Mendese, který Guessanda do zakončení.

82
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Júsuf Atál, přichází Jordan Lotomba.

82
    Střídání v týmu OGC Nice: ze hřiště odchází Khéphren Thuram, přichází Morgan Schneiderlin.

82
    Nice už moc času nezbývá a hosté se stále nemohou dostat do ideální střelecké pozice. Lorient hlídá těsný náskok.

83
    Nice kombinovalo kolem branky, ale samo se zahnalo do zámezí. Odkop od branky.

85
    Lorient navíc čeká na brejky, ale tentokrát se po průniku po levé straně do zakončení nedostal.

86
    Nice v závěru kontroluje míč, kombinuje na útočné polovině, ale zatím se zmohlo jen na efektivní centry.

87
    Skvělý Nardi podržel Lorient! Z levé strany vápna pálil Gouiri, jehož střelu domácí brankář vyrazil. Za takový příjem by se nemuseli stydět ani nejlepší volejbalisté.

88
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Terem Igobor Moffi, přichází Igor Silva.

89
    Lorient navíc hostům znovu připomněl, že si musí hlídat také zadek, protože stačí jeden brejk a může být hotovo.

90
    Lorient vhazoval na útočné polovině, a přestože se nedostal do zakončení, záměr byl spíš jiný – podržet čas.

90+1
    A to se mu daří, protože si vybojoval aut, po němž se sice dopustil ofsajdu, ale cenné vteřiny jsou našetřené.

90+1
    Rozhodčí nastavil čtyři minuty, které zřejmě strávíme na polovině Lorientu.

90+2
    Nakopnutý míč za obranu je příliš dlouhý a míří do zámezí. Nardi na rozehrávku samozřejmě nespěchá.

90+3
    A snahu Nice komplikuje útočný faul na polovině Lorientu, který do poslední minuty nastavení vstupuje s míčem na kopačkách.

90+4
    Lorient dostal míč do rohu hřiště, kde vydržel téměř půl minuty – skvělá práce domácích!

90+4

Utkání končí překvapivým vítězstvím Lorientu, který ve druhé půli uhájil nejtěsnější náskok, když přežil penaltu i vyloučení. Nice bylo aktivní, ale jeho převaha byla převážně optická.

Lorient se tak díky vítězství dostává na pátou příčku se ziskem dvanácti bodů a čtyřzápasovou sérií bez prohry. Nice naopak vypadlo z pohárových příček, nevyhrálo už dvakrát za sebou, ale oproti nejbližším soupeřům má jeden zápas k dobru.

Tímto se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji vám dobrou noc! (22:53:59)