Opava – SHK Hodonín 1:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Žďár n/S 4:5 (po pr.) | Hronov – Letňany 3:0 (kon.)
Dvůr Králové n. L. – Bílina 8:1 (kon.) | Cheb – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.) | Písek – Klatovy 8:4 (kon.)
Příbram – Kobra 6:4 (kon.) | Mostečtí Lvi – Nová Paka 12:1 (kon.) | Kometa Brno B – Kopřivnice 3:4 (po pr.)
Vel. Meziříčí – Nový Jičín 2:4 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 0:5 (kon.) | Tábor – Řisuty 7:2 (kon.)
HK Opava
1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
SHK Drtiči Hodonín
Sobota 02.10.2021, 15:00 • Zimní stadion města Opavy • 2. liga skupina Východ • 5. kolo

59:43
    Závar před Kubáněm! Hodonínský brankář se kotouče nakonec zmocnil, vzniká ještě krátká strkanice. Opavě zbývá sedmnáct sekund a kouč Tomášek si bere oddechový čas.

59:01
    Opava v šesti!

59:01
    Obrovská šance na vyrovnání! Kunc dostal kotouč na modré, sjel si mezi kruhy, ale napálil jen vyjetého Kubáně!

49:12
    Římský vybídl ke skórování parádní otočkou Šindeláře, ten ale vyrovnání odmítl a kotouč netrefil!

47:36
    Opava právě vstřelila branku!

Slezan se konečně dočkal z nenápadné akce! JAN VAŠENKA si najel do pásma a svou střelu přes obránce před Kubáněm dokonale schoval. Asistence: Lukáš Prokop.

45:09
    Fišera po odpískání zbytečně sekl Štindla a zaslouženě si jde odpočinout.

44:40
    Dobša zakončuje přečíslení Hodonína vysoko nad!

42:30
    Na druhé straně měl dobrou šanci ke snížení Jakub Římský, ani nadvakrát ale Kubáně nepřekonal!

41:02
    Drtiči právě vstřelili branku!

Drtiči se ujímají dvoubrankového vedení! STANISLAV BALÁN do opavské třetiny vjel po levé straně, vystřelil a Pitákovi kotouč propadl. Asistence: Martin Miklík.

39:41
    Rousek zbytečně fauluje v útočném pásmu a daruje Hodonínu v závěru druhé třetiny přesilovou hru.

38:47
    Neuvěřitelný chaos před opavskou brankou! Kotouč se snad půl minuty všelijak odrážel od všech přítomných těl. Nakonec se dostal k zakončení Komínek, kterého vychytal Piták!

35:18
    Je až neuvěřitelné, co dokáže Opava nedat a zároveň Kubáň chytit! Teď se hodonínský brankář famózně přesunul proti střele z levého kruhu Maliny.

23:00
    Slezan se dostal do přečíslení dva na jednoho. Kotouč měl Malina, Kubáně si natáhl na svou stranu a nahrával. Druhý z Opavských by zakončoval do prázdné, přihrávka ale neprošla.

20:50
    Ovšem Opava nesmí zapomínat i na zadní vrátka! Potrestat její lehkovážnost mohl Balán, který s kotoučem na holi projel půl kluziště a následně si vychutnal i bránícího Štindla, jeho střelu do protipohybu ale Piták chytá!

17:21
    Vojtovič v nejhorší možné chvíli zlomil na modré hokejku a vzniklý požár musel hasit faulem.

16:15
    Podlaha se v oslabení dostal do samostatného úniku, Piták se ale skvěle roztáhl a drží své spoluhráče!

15:18
    Za katr putuje za faul v mezikruží Tadeáš Dřímal.

12:14

Drtiči otevírají z čista jasna skóre! Hodonín nějakou dobu kombinoval v pásmu Opavy, z čehož nakonec vznikla Růžičkova přihrávka z rohu na TOMÁŠE KOMÍNKA, který se zblízka nemýlil. Asistence: Marek Růžička.

09:18
    Gabrhelík v rohu zbytečně fauluje, Opava má před sebou minutu dlouhou přesilovku pět na tři.

08:40
    Kubáň Vašenkovi z bezprostřední blízkosti chytá stoprocentní gól!

08:19
    Sedláček vyhazuje z vlastního pásma kotouč mimo hru a půjde si sednout za katr.

05:51
    Druhá velká příležitost Opavy v dnešním zápase! Beránek byl trestuhodně osamocen před hodonínskou brankou a dostal se ke střele z první, zaskvěl se však Kubáň, který kotouč lapil někde v podpaží.

00:30
    Slezané si hned v úvodu vytvořili dvě zajímavé šance! Při první střele Kubáň zasahovat nemusel, pak ale dostal do ideální pozice kotouč Rousek a z mezikruží mohl otevřít skóre. Proti byl však brankář Drtičů.

Tomáš Chalupa

Branky a nahrávky: 48. Vašenka (Prokop) – 13. Komínek (Růžička), 42. Balán (Miklík)

HK Opava: Piták (Baldik) – Věntus, Ficek, Kunc, Zapletal, Šindelář (C), Thiel, Prokop, Zouhar – Beránek, Malina, Římský, Vojtovič, Štindl, Kadula, Rousek, Peterka, Damašek, Krupa, Vašenka, Wolf (A)
    SHK Drtiči Hodonín: Kubáň (Martinčík) – Uhříček, Gabrhelík, Hefka, Dřímal Tomáš., Hohl, Fišera, Miklík, Sedláček (A) – Sokolík, Růžička, Rozsahegyi, Balán (A), Komínek (C), Lekeš, Janeček, Podlaha, Janás, Dřímal Tadeáš, Dobša, Romančík

Rozhodčí: Grygera – Rychlý, Bartoň