Královské Vinohrady – Česká Lípa 8:1 (kon.) | Black Angels – Vítkovice 2:8 (kon.) | Ostrava – Mladá Boleslav 1:6 (kon.)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
1:6 (0:2, 1:2, 0:2)
Předvýběr.CZ Florbal MB
Sobota 02.10.2021, 20:00 • ČPP Aréna Ostrava • Livesport Superliga • 6. kolo

Nejlepší hráči utkání
    Za hosty byl vyhlášen Lukáš Bauer, který dnes pustil jen jednu branku a za domácí celek Šimon Kuczera (0+0). (21:44:04)

Střely na branku ve třetí třetině: 7:5!
    Střely celkem v zápase: 16:19!

Mladá Boleslav dnes vyrukovala na FBC s velmi dobrou a účinnou defenzívou a trpělivou hrou. Ostrava se po celý zápas marně snažila dobýt branku Bauera. V závěru hrála Ostrava i power play, ale ani hra v šesti hráčích jim nepřinesla další brankové situace.

58:46 Matěj PĚNIČKA - 1:6

58:46
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Autorem branky je MATĚJ PĚNIČKA, který se dokázal zbavit soupeře a umístit nakonec míček do prázdné branky. Asistence: Adam Hemerka.

58:20
    Hemerka zkoušel trefit prázdnou branku, ale hráč Ostravy těsně pře dní dokázal odrazit míček!

57:08
    Oddechový čas pro domácí.

57:08
    Čas kvapí ke konci a Ostrava stále ztrácí čtyři trefy!

56:43
    Beneš zkoušel z vlastní poloviny trefit odkrytou branku, ale jeho úmysl se mu nepodařil.

55:23
    Mladá Boleslav hraje v defenzíva výborně i v power play soupeře a ten skutečně marně hledá cestu do jejich branky.

54:46
    Nyní Malajka střílel z levé strany a trefil jen boční síť.

54:21
    Sládek hned z první střílel z pravé strany a Bauer zasáhl a vyrazil míček mimo palubovku.

53:57
    Další možnost pro Ostravu, která hraje zase v šesti hráčích.

53:28
    Hosté získali míček a soupeř se snaží o pressink.

52:38
    Malajka měl nyní dobré dvě střely, ale pokaždé zamířil mimo tři tyče.

52:19
    FBC už poprvé v šesti hráčích a zkouší hru v power play.

52:00
    Binder nyní předvedl velmi slušný zákrok a dal svým spoluhráčům jiskřičku naděje.

51:43
    Gál nezpracoval přihrávku a míček opět domácí celek ztratil, aniž by se dokázal dostat do blízkosti branky.

50:27
    Boleslav je u míčku a opět ukazují ledový klid a kombinuje s míčkem. Za tohoto stavu už nemusí hosté nikam pospíchat.

49:47
    Wojciech Malajka rozvlnil síť, ale jen tu boční část a Bauer mohl zůstat v klidu.

48:56
    Ostrava mohla vzápětí opět snížit, ale Chatrný si dnes neseřídil správně svá mířidla.
    48:15 Petr KOLÁČNÝ - 1:5

48:15
    Autorem branky je PETR KOLÁČNÝ, který ve sprintu prošel celé hřiště a celou akci korunoval další brankou! Asistence: Jakub Gruber.

47:30
    Na levé straně byl osamocen Chatrný a ten minimálně potřetí minul branku z dobré pozice!

46:26
    Tokoš vybojoval míček a nyní rozehrávkou ke své brance uklidňuje situaci.

45:49
    Přihrávka z pravé strany před branku neprošla a FBC zvyšuje svou snahu. Zatím však naráží na pevnou obranu.

45:08
    Klimscha natáhl ke střele a opět se míček zastavil o úspěšný blok hostí.

44:25
    Daniel Chatrný taky pocítil dobrou defenzivní práci soupeře a po pravé straně neměl možnost projít směrem k brance.

43:54
    Mladá Boleslav včas dokázala překazit počínající útok Ostravy.

43:09
    Milan Tomašík se pokoušel prodrat k brance soupeře. V souboji s brankářem připravil Bindera o helmu a hra je přerušena.

40:01

Střely na branku ve druhé třetině: 5:5!

I ve druhé třetině se Ostrava těžce dostávala do před brankového prostoru soupeře. Ten dokázal navýšit vedení již na 4:0, a až poté se domácím podařilo dát úvodní branku. Nyní budou muset domácí směřovat všechny své síly do útoku a zkusit ještě dramatizovat závěr zápasu.

40:00

39:22
    FBC tato branka určitě pomůže v jejich sebevědomí a nyní se ještě snaží o nějaké ohrožení branky Bauera.
    38:30 Lukáš PEŠAT - 1:4

38:30
    Ostrava právě vstřelila branku!
    A záhy se daří domácím poprvé prosadit. O první branku FCB se postaral LUKÁŠ PEŠAT. Asistence: Wojciech Malajka.
    38:19 Martin TOKOŠ - 0:4

38:19
    Autorem branky je MARTIN TOKOŠ, který využil zaváhání hráče Ostravy a navýšil vedení svého týmu. Bez asistence.

37:11
    Blíží se závěr druhé třetiny. Ostrava nyní napadá kombinaci soupeře, který nikam nepospíchá. Taktika hostí zatím slaví úspěch.

35:47
    A další střela, která nedošla na Bauera a opět Mladá Boleslav ukázala, že její propustnost je dnes mizivá.

34:55
    Mladá Boleslav velmi dobře přistupuje k soupeři a Ostrava nedostává ani píď prostoru pro delší kombinaci.

34:10
    Šebek nedokázal nyní udržet míček a ostravský hráč hned vybojoval míček na svou stranu.

33:15
    Oba celky se snaží útočit, nicméně v posledních minutách hrají prim hlavně obrany obou celků.

30:00
    Dobrý únik Ostravy, Sládek přihrával na Chatrného, který v dobré pozici nedokázal zakončit! No, šance Ostravy narůstají, ale Bauer stále drží nulu.

29:03
    Jakubec si vzal příliš velké sousto a přišel na polovině palubovky o míček. Naštěstí pro něj, soupeř toho nedokázal lépe využít.

28:28
    Rychlý útok hostů a Binder nyní dobře zasáhl a jeho zákrok zabránil dalšímu navýšení skóre!

27:31
    Ostrava však dobře napadala a dostala se do své zatím největší šance, kdy po jedné střele zazvonila tyčka!

27:17
    Boleslav nyní v poklidu kombinuje na své vlastní polovině.

26:33
    Rychlý brejk nezahrála Ostrava zrovna nejlépe, Gál to nakonec vzal na sebe, ale minul Bauerovu svatyni.

25:50
    Pešat hledal na druhé straně Gála, ale tento obtížný míček nedokázal Gál zpracovat.

25:20
    Dominik Beneš to zkusil ze středu a chtěl vyslat střelu z první. Lipový proti míčku dobře zakročil.
    24:55 Daniel ŠEBEK - 0:3

24:55
    Autorem branky je DANIEL ŠEBEK, který se hezky vytočil s míčkem a přesnou ranou k pravé tyčce překonal Bindera. Asistence: Patrik Suchánek.

24:20
    Šebek nyní nedokázal zpracovat míček a nedostal se tak do šance.

23:20
    Domácí celek hledá skulinu v obraně hostí, ale ti mají zalepeny všechny možné díry.

22:11
    Ostrava se až nyní dostává ke kombinaci, ale jejich trpělivá hra se odvíjí daleko od Bauera.

21:23
    Curney natáhl ke střele, která byla taková nenápadná, ale Binder si s ní dokázal poradit.

20:01

Střely na branku: 4:9!

První třetina byla ve znamení hry hostí, kteří docílili dvou branek. Ostrava se až v závěru dostala více do hry a taky ke střelám. Nicméně Bauer a defenzíva Mladé Boleslavi plnila své úkoly na jedničku. Ostravští hráči měli dlouho problém dostat se na delší dobu k míčku a pokud budou chtít dnes uspět, musí být taky více agresivnější směrem k brance.

20:00

19:34
    Boleslav u míčku a nejspíše už dohrají první třetinu svou kombinací.

19:04
    Míček se odrazil na Gála a ten z voleje netrefil přesně. Ostrava se v závěru dostává více do hry a jsou z toho šance.

18:23
    Nakonec se otevřel prostor pro Lipového, ale ani jeho rána nepřinesla snížení.

17:47
    FBC nyní trpělivě hledá cestu k brance soupeře, ovšem Mladá Boleslav se zatím brání velmi dobře a daří se jí vykrývat všechny prostory.

16:10
    V závěru přesilové hry opět Chatrný, který zase minul prostor mezi třemi tyčemi. Ostrava nehrála svou první přesilovku špatně, ale zatím se jim nedaří zacílit do černého.

15:30
    Bauer si počkal na střelu z dálky vyslanou z čepele Kuczery.

15:11
    Chatrný nyní netrefil branku soupeře a Mladá Boleslav dostává hru na druhou stranu.

14:46
    Šimon Kuczera si udělal prostor ke střele, ale trefil jen blok soupeře. Ostrava nicméně může poprvé v zápase delší dobu kombinovat.

14:17
    Vyloučení v týmu Předvýběr.CZ Florbal MB (Adam Hemerka – 2 min., nadzvedání hokejky).

14:07
    Hemerka v rychlém protiútoku hned mířil na branku. Chatrný dokázal jeho akci blokovat.

13:27
    Mladá Boleslav je silná na míčku a ostravští se zatím stále marně snaží získat míček k delší kombinaci.

12:13
    Nebezpečná střela od Curneyeho, který pálil od mantinelu. Binder byl nyní připraven.

11:58
    Táhlá střela z půlky, kterou vyslal Fořt, míček šel hodně vysoko nad branku.

11:25
    Pešat oběhl branku hostí a přihrávku mířil k polovině palubovky na svého spoluhráče, ten se ke střele z dálky nedostal.

10:32
    Lipový nyní přečetl včas hru svého soka a překazil kombinaci Boleslavi. Ostravě se i nadále nedaří významně ohrozit Bauera na druhé straně.
    08:37 Matěj PĚNIČKA - 0:2

08:37
    Ono vyloučení se nakonec konat nebude! Po delší kombinaci se přesnou střelou prosadil MATĚJ PĚNIČKA. Asistence: Jakub Bína.

08:19
    Předvýběr.CZ nyní kombinuje v šesti hráčích, rozhodčí signalizuje odložené vyloučení.

07:33
    Binder si poradil se zakončením v blízkosti své branky a ihned rozehrál na své spoluhráče.

06:53
    Oba celky nyní předvedly dobré obranné zákroky a ani jeden z týmů se nyní nedokázal dostat ke střele na branku.

06:07
    Binder si nyní poradil proti nájezdu Tomašíka.

05:42
    Sládek dokázal zpracovat dlouhý míček, ale k zakončení se nedostal, neboť obránci hostí u něj byli včas.

05:11
    Hosté nevyužili svou první přesilovku a Ostrava se obětavým výkonem dokázala ubránit.

04:33
    Dobrý míček na levou stranu dostal Suchánek, ale vinou delšího zpracování se připravil o dobrou střelu, která by nejspíše znamenala dvou brankové vedení.

03:28
    Šimon Kuczera nyní dokázal srazit další zakončení soupeře. Mladá Boleslav se drží před brankou soupeře.

03:12
    Suchánek se postaral o další střelu a Binder se proti míčku stiho včas přesunout!

02:42
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Vojtěch Repček – 2 min., hra rukou).

02:13
    Ostravským hráčům se zatím nedaří dostat na delší dobu k míčku a nyní se musí bránit další útočné akce hostí.
    01:01 Filip ZAKONOV - 0:1

01:01
    Mladá Boleslav se od úvodních minut držela na míčku a velmi brzy se dostávají do vedení. O první trefu se postaral FILIP ZAKONOV. Asistence: Patrik Suchánek.

00:49
    Tomašík se pokoušel o první střelu na branku, která mu však nesedla.

00:22
    Prudký míč sebral v rohu Tokoš, ke kterému rychle přistoupil hráč Ostravy.

00:01

FBC ČPP Ostrava: Binder (Klinka) – Herblich, Lípový, Mikoláš, Zimmer, Kuczera, Pum – Malajka, Soukup, Klimscha, Vítovec, Jakubec, Gál, Sládek, Sedláček, Chatrný, Pešat, Hurta, Repček.

Předvýběr.CZ Florbal MB: L. Bauer (Tomšík) – Fišera, Suchánek, Gruber, Koláčný, Zakonov, Punčochář, Hemerka, Fořt – Šebek, Tomašík, Tadeáš Chroust, J. Bína, Tokoš, Do. Beneš, Korych, Zoufalý, Curney, Pěnička.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula.

FBC ČPP Ostrava

Ostrava sehrála v posledním kole vyrovnanou bitvu s Libercem, se kterým se po celý zápas přetahovala ve skóre. Všechny třetiny skončily vyrovnaně – 1:1,2:2,2:2 a tak muselo za stavu 5:5 dojít k prodloužení. Nicméně Liberec byl blízko k vítězství v základní hrací době, ale vteřinu před koncem dokázala Ostrava vyrovnat. V prodloužení branka nepadla a v nájezdech následně byl úspěšnější celek z pod Ještědu.
    Ostravě momentálně patří šestá příčka s deseti získanými body. Nyní bude hrát druhé domácí utkání v řadě za sebou.
    Michal Sládek, který vstřelil tři branky, řekl, že zápas proti Liberci to nebyl jejich florbal a zkrátka se dnes spíše přizpůsobili pomalejší hře Liberce.
    Trenér Ostravy hodnotil utkání tím, že jejich soupeř byl lepší na míčku, na druhou stranu ocenil snahu svých svěřenců, že dokázali vyrovnat.

Mladá Boleslav porazila v minulém utkání 9:4 Bohemians, kterým připravila první porážku v této sezóně! Úvodních deset minut hry žádnou branku nepřineslo a prim hráli brankáři na obou stranách. Ovšem ve druhé desetiminutovce odšpuntovali svou kanonádu mladoboleslavští a vyhráli třetinu poměrem 5:1. Poté už si víceméně svůj náskok hlídali.
    Trenér Petr Novotný potvrdil, že dobrý vstup do utkání se nakonec ukázal jako velmi důležitý pro celkový výsledek zápasu.
    Patrik Suchánek bere výhru a je spokojen s předvedenou hrou. Kladně hodnotí dobrou první třetinu, ve druhé třetině byla hlušší pasáž hry a ve třetí hře se hra týmu opět zvedla.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 39. Pešat (Malajka) – 2. Zakonov (Suchánek), 9. Pěnička (J. Bína), 25. Šebek (Suchánek), 39. Tokoš, 49. Koláčný (Gruber), 59. Pěnička (Hemerka)

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Klinka) – Herblich, Lípový, Mikoláš, Zimmer, Kuczera, Pum – Malajka, Soukup, Klimscha, Vítovec, Jakubec, Gál, Sládek, Sedláček, Chatrný, Pešat, Hurta, Repček.

Rozhodčí: Libor Gavlas a Lukáš Mikula