Plzeň – Hranice 33:18 (kon.)
Talent tým Plzeňského kraje
33:18 (17:10)
TJ Cement Hranice
Neděle 03.10.2021, 10:30 • Sportovní hala 1, Plzeň • Chance Extraliga mužů • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:30.

Talent Plzeň hraje stále bez opory Jana Chmelíka, přesto bude úřadující mistr vysokým favoritem zápasu. V případě jakéhokoli vítězství se Plzeň vyhoupne na druhé místo extraligové tabulky s osmi body o skóre před trojici Lovosice, Zubří, Nové Veselí. Právě Lovce minulý týden Západočeši zdolali na jejich palubovce 32:27.

Cement Hranice naopak po značné letní obměně kádru zůstává s nejhorším útokem soutěže jako jediný bez bodu na dně tabulky. V minulém kole podlehly Hranice doma nedalekému Zubří devítibrankovým rozdílem.

Talent tým Plzeňského kraje: Herajt, K. Šmíd – Douda, T. Nejdl, Linhart, Šafránek, M. Škvařil, Korbel, Vinkelhöfer, M. Tonar, Stehlík, Šindelář, Režnický, Kaplan, Sedlák, M. Říha.

TJ Cement Hranice: Juráš, Vyorálek – Fišer, Pinkas, Brož, Plaček, Ciborán, Padalík, Piwko, Fulneček, Vincour, D. Lefan, Zbránek, Krawczuk, Pernička, Rakatyněc.

Rozhodčí: Friedel, Kučerka.

Plzeň hraje v oranžovo-černých dresech, Hranice mají modrobíle pruhované. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    2
    Do vedení jde překvapivě Cement Hranice, postaral se o to Matyáš Pinkas. (0:1)
    2
    Okamžitě po rozehrání vyrovnává Petr Lihnart. (1:1)

4
    Domácím utíká míč lacinou nepřesností na hranickou střídačku. (1:1)

5
    Žlutá karta pro Plzeň (Daniel Režnický). (1:1)
    5
    Po rozehrávce z devítky střílí další gól Hranic Luděk Piwko. (1:2)
    5
    A znovu Plzeň bleskově odpovídá, skóruje Petr Vinkelhöfer. (2:2)

6
    Vincour neprostřelil ranou na zadní tyč plzeňského brankáře. (2:2)
    7
    Vincour prohodil míč na Piwka, který z hranice brankoviště v pádu prostřelil brankáře mezi nohama. (2:3)

8
    Zaskvěl se i gólman hostů, který vyráží samostatný nájezd Plzně. (2:3)
    8
    Nájezd bezpečně proměňuje Jan Stehlík. (3:3)
    9
    Matyáš Pinkas posílá Moravany svým druhým zásahem opět do vedení. (3:4)
    10
    Samostatný brejk proměňuje hladce Jan Zbránek a favorit prohrává již o dvě branky. (3:5)

10
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož). (3:5)
    11
    Přesilovku rychle využívá Linhart. (4:5)

12
    Žlutá karta pro TJ Cement Hranice (Luděk Piwko). (4:5)
    12
    Následnou sedmičku za Piwkův faul proměňuje Jakub Douda. (5:5)
    14
    Po ztrátách na obou stranách skóruje z rychlého brejku znovu Petr Linhart a domácí poprvé v zápase vedou. (6:5)

14
    Vyloučení v družstvu Talent tým Plzeňského kraje (Tomáš Nejdl). (6:5)
    14
    Jan Plaček ze sedmimetrového hodu pálí do šibenice, stav je opět nerozhodný. (6:6)
    15
    Za Talent tým Plzeňského kraje se v oslabení prosazuje při hře bez brankáře Jan Stehlík. (7:6)
    16
    TJ Cement Hranice se znovu dotahuje, mezeru v obraně využívá Jan Plaček. (7:7)

16
    Oddechový čas pro domácí. (7:7)
    17
    Domácí Stehlík se blýskl parádním podstřelem z velké dálky. (8:7)
    19
    Spodem do šibenice pálí přes obránce Milan Škvařil. (9:7)
    19
    Radim Brož efektním obloučkem přehazuje plzeňského brankáře. (9:8)
    19
    Za pouhých 7 vteřin však nesoustředěnost hranické obrany trestá Michal Tonar. Je to už potřetí, co hosté okamžitě po své brance inkasují. (10:8)
    21
    Zápas nabírá očekávaný scénář. Milan Škvařil zvyšuje na rozdíl tří gólů. (11:8)
    22
    Petr Linhart vymetl z pravého křídla zadní růžek. (12:8)

22
    Oddechový čas pro hosty. (12:8)

22
    Tonarův průnik hostující obranou končí ranou do břevna. (12:8)
    23
    Z křídla zavěsil Petr Linhart. (13:8)
    23
    Hranice se úplně sesypaly, další gól jim dává z protiútoku Linhart. (14:8)
    24
    Hosté se vůbec nedostávají ke střelbě, z dalšího kontru završuje Linhart hattrick během 70 vteřin. Celkově už nasázel sedm gólů. (15:8)
    25
    Ani power-play Moravanům nevychází. Svůj čtvrtý gól za minutu a 44 vteřin střílí Linhart přes celé hřiště do opuštěné brány. (16:8)

26
    Vyloučen byl plzeňský Marek Korbel. (16:8)

26
    Bídu cementářů nezrušil ani Plaček, jenž ze sedmimetrového hodu zkusil oblouček, který mu brankář vystihl. (16:8)
    27
    Po téměř osmi minutách konečně skórují i hosté, do prázdné brány se v přesilovce snadno trefil Jan Zbránek. (16:9)

28
    Hrozil další gól do prázdné, ale Šmíd se stačil vrátit a robinzonádou míč vyškrábnout! (16:9)
    29
    Jaroslav Fulneček z dorážky vlastní střely prostřelil ležícího brankáře. (16:10)
    29
    Michal Tonar střílí sedmnáctou branku Plzně. (17:10)

30
    Plzeňská zeď se rozestavěla na devítku soupeře po odpískání, míč letí nad břevno. (17:10)

30
    První poločas skončil. (17:10)

Hranice zaskočily favorita rázným nástupem a po deseti minutách vedly 5:3. Poté se ale hra hostujících házenkářů rozsypala, většinu akcí ani nedovedli k zakončení a sedmibodová šňůra Plzně přiblížila očekávaný výsledek. Na domácí straně zářil Petr Linhart, který se postaral o téměř polovinu gólů.

31
    Začal druhý poločas. (17:10)
    31
    Ondřej Šafránek skóruje ze samostatného nájezdu po ztrátě hostů. (18:10)

32
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice (Radim Brož). (18:10)
    32
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil za Talent tým Plzeňského kraje Jakub Douda. (19:10)
    33
    Marek Korbel naznačil přihrávku a překvapil brankáře střelou o zem. (20:10)
    35
    Korbel pocuchal hezky zaokrouhlené skóre. (21:10)
    35
    Zbránek střílí první branku Hranic po přestávce. (21:11)
    35
    A znovu cementáři usnuli na vavřínech, za 12 vteřin loví míč ze své sítě po střele Ondřeje Šafránka. (22:11)
    37
    Nezastavitelný Petr Linhart si může dnes překonat rekordní zápis, na kontě má už nyní devět gólů. (23:11)

37
    Oddechový čas si bere hranický trenér Jaroslav Hudeček. (23:11)
    38
    Plzeňská střela končí za bránou a Pinkasovým gólem z protiakce hosté snižují. (23:12)
    40
    Nepřesné střely na obou stranách, do sítě se trefuje až domácí Korbel. (24:12)
    41
    Prosazuje se také Jakub Šindelář v pádu. (25:12)

42
    Karel Šmíd roztleskal diváky efektní roznožkou, kterou zlikvidoval tutovku Hranic. (25:12)

42
    Oddechový čas pro domácího kouče Petra Štochla. (25:12)

43
    Probíhá čistění palubovky po pádu dvojice házenkářů před hranickým brankovištěm. (25:12)

43
    Šmíd zkrotil na čáře nadvakrát skákavý podstřel. (25:12)
    45
    Čtyřminutové čekání na gól ukončil nejlepší střelec hostů Pinkas. (25:13)

46
    Čtyři střelecké pokusy v řadě střídavě na obě strany se vlní místo v brankové síti jen v té ochranné. (25:13)
    47
    Šafránek se při brejku kličkou vyhnul jedinému obránci a prostřelil i gólmana. (26:13)
    49
    Karel Šmíd chytá střelu hostů na čáře a zakládá protiútok, který zakončuje přesně Petr Sedlák. (27:13)
    50
    Hostující David Lefan vymetl pavučinky z šibenice. (27:14)
    50
    A nastává evergreen – do deseti vteřin po hranické brance přichází domácí odpověď. Autorem je Ondřej Šafránek. (28:14)

50
    Nová ukrajinská posila Cementu Hranice Jevhen Rakatyněc míří na dvě minuty na trestnou. (28:14)

51
    Za půl minuty ho následuje domácí Martin Říha. Hraje se 5 na 5. (28:14)
    51
    Gól Hranic střílí Jaroslav Fulneček. (28:15)
    52
    Více prostoru na hřišti využívá také plzeňský Korbel. (29:15)
    52
    Plzeňský brankář Filip Herajt vystřídal Šmída a své účinkování si zpestřil přesnou střelou přes celé hřiště do prázdné brány! (30:15)
    53
    S góly se teď roztrhl pytel, už v plném počtu na obou stranách snižuje Plaček. (30:16)
    54
    Daniel Režnický skóruje v pádu po zemi jako na fotbale. (31:16)

54
    Talent tým Plzeňského kraje bude hrát vinou Leonarda Kaplana 2 minuty v oslabení. (31:16)
    55
    Jan Plaček v početní výhodě zavěsil z brankoviště. (31:17)
    55
    Také Tomáš Nejdl se poprvé zapisuje do střelecké listiny, kde už chybějí jen dva hráči z celé plzeňské soupisky. (32:17)

57
    Domácí si počínali v útoku bezradně a přišli o míč, jenže samostatný nájezd zakončuje Ciborán vedle. (32:17)
    59
    Další plzeňskou ztrátu už trestá z brejku bezpečně Jiří Fišer. (32:18)

59
    Vyloučení v týmu TJ Cement Hranice. Jaroslav Fulneček už se dnes do hry nedostane, zbývá 76 vteřin. (32:18)
    60
    Číhající Režnický dostal dlouhý míč od brankáře Herajta a sólem nepohrdl. (33:18)

Konec zápasu. (33:18)

Obhájce titulu hladce poráží poslední Hranice, které dál zůstávají jako jediné v házenkářské extralize bez bodu. Hosté měli dobrý nástup do zápasu a po 10 minutách vedli 5:3, sedmigólová šňůra Plzně je ale srazila do kolen a druhý poločas se odehrál za rozhodnutého stavu v exhibičním tempu. Plzeňští se posunuli o skóre na druhé místo.

Talent tým Plzeňského kraje – TJ Cement Hranice 33:18 (17:10)
    Nejvíce branek: Linhart 9, Šafránek 4, Korbel 4 – Pinkas 4, Plaček 4/1, Zbránek 3. Rozhodčí: Friedel, Kučerka. Sedmimetrové hody: 2/2 – 2/1. Vyloučení: 4:4. (12:01:45)