Chabarovsk – Viťaz 2:1 (2:0 po s.n.) | Vladivostok – Riga 1:2 (kon.) | Novosibirsk – N.Novgorod 0:3 (kon.)
Jekatěrinburg – Omsk 5:2 (kon.) | Čeljabinsk – Jokerit 3:2 (2:1 po s.n.) | CSKA Moskva – Kunlun 4:1 (kon.)
Admiral Vladivostok
1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Dinamo Riga
Pondělí 04.10.2021, 11:30 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

Z mé strany je to vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších přenosů nejen z KHL zase někdy na počtenou! (14:04:17)

Česká stopa

Lukáš Radil (RIG) – 1+0, 3 střely na branku, čas na ledě 18:21
    Libor Šulák (VLD) – 0+0, 5 střel na branku, čas na ledě 22:18
    Vojtěch Mozík (VLD) – 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě 22:02
    Matěj Machovský (RIG) – jako náhradní gólman do hry nezasáhl

Lukáš Radil přispěl gólem k těsné výhře Rigy ve Vladivostoku

Právě český hokejista byl tím, kdo v 10. minutě otevřel skóre. Lukáš Radil dorazil do sítě střelu Ališauskase a oslavil svou premiérovou trefu v nové sezoně. Domácí mohli vyrovnat z nabídnuté přesilovky, ale nestalo se tak.

Po přestávce hosté promarnili hned dvě přesilovky a zákonitě přišel trest. Běžela 38. minuta, když se Ševčenko zprava protáhl kolem svého strážce Ozolše a zblízka nechal vyniknout Mattssona, vyražený puk sebral Vladislav Ušenin a z jednoho metru trefil otevřený prostor v pravé části branky.

Vyrovnaný stav vydržel až do 58. minuty, kdy si hosté vzali vedení zpět. Oskars Cibulskis zkusil v početní výhodě štěstí od modré čáry a puk propadl houfem hráčů až za brankáře Serebrjakova. Vladivostok už nezachránilo power-play, time-out ani dvanáctivteřinová přesilovka a po prohře 1:2 se potopil na dno Východní konference. Riga zůstala na Východě předposlední.

Střely na branku: 26:21 (8:10, 7:6, 11:5).

59:59
    Závěrečné vteřiny hosté zvládli ubránit a z Vladivostoku si odvezou plný počet bodů.

59:48
    Time-out pro Admiral.

59:48
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kristaps Sotnieks – 2 min., hákování).

59:48
    Arťom Garejev byl při zakončení zblízka hákován, Vladivostok si dvanáct sekund před koncem zahraje přesilovku!

59:05
    Alexandr Andrijevskij odvolává brankáře a Vladivostok hraje v šesti!
    57:32 Oskars CIBULSKIS - 1:2

57:32
    Riga právě vstřelila branku!
    Dvě a půl minuty před koncem řádné hrací doby využili Rižané přesilovku a vedení mají zpět! Od modré čáry zkusil štěstí OSKARS CIBULSKIS a vyšlo to. Puk propadl houfem hráčů za brankáře Serebrjakova, který toho před sebou moc neviděl. Asistence: Nikolajs Jelisejevs a Edgars Kulda.

56:47
    Vladivostok vzdoruje střelám z pravé strany, které si tam připravil Edgars Kulda.

56:11
    Kristaps Zile pálí kolem bližší tyče.

56:00
    Vyloučení v týmu Admiral Vladivostok (Dinar Chamidullin – 2 min., podrážení).

55:53
    Darzinšovi se u zadní tyče nabízel Lukáš Radil. Lotyšský hráč ale v pádu nedokázal přesně přihrát.

55:30
    Teď se pojďme vrátit ke hře, která je přerušená kvůli zakázanému uvolnění. Vhazovat se bude v obranném pásmu Rigy po pravici Johana Mattssona.

54:36
    Nejtvrdší střelu má Libor Šulák. Český hokejista vyslal puk rychlostí 153,1km/h.

53:33
    Nejrychlejším hráčem zápasu je Nikolajs Jelisejevs, útočník Dinama vyvinul rychlost 37,5km/h.

Lukáš Jasoněk

Branky a nahrávky: 38. Vl. Ušenin (A. Ševčenko) – 10. Radil (Ališauskas, L. Darzinš), 58. Cibulskis (Jelisejevs, E. Kulda)

Admiral Vladivostok: Serebrjakov (Sinjagin) – Mozík, Šulák, Chamidullin, F. Beljakov, Patrikejev, Metalnikov, Palivko, Bilyj – Lugin (C), Obidin, A. Garejev – Vl. Ušenin, Vj. Ušenin, A. Ševčenko – A. Manukjan, Sajustov (A), Rihards Bukarts – Arťuchin (A), Makarenko, Verba.
    Dinamo Riga: Mattsson (Machovský) – Cibulskis, Ališauskas, Ozolš, Sotnieks (A), Freibergs, Zile, Mamčics, Čukste – Radil, L. Darzinš (C), Jelisejevs – Meija (A), Berzinš, J. Karjalainen – E. Kulda, Švanenbergs, Karsums – Buncis, Skvorcovs.

Rozhodčí: Beljajev, Oskirko – Zacharenkov, Sadovnikov

Diváci: 1 964