Vladivostok – Viťaz 3:2 (kon.) | Novosibirsk – Riga 3:1 (kon.) | Barys – Omsk 1:0 (kon.)
Jekatěrinburg – Jokerit 5:1 (kon.) | Dynamo Moskva – CSKA Moskva 0:3 (kon.)
Barys Nur-Sultan
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
Avangard Omsk
Středa 06.10.2021, 15:30 • Barys Arena, Nur-Sultan • KHL

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (18:13:06)

Československá stopa v utkání

Šimon Hrubec (OMS) – 15 střel, 1 inkasovaný gól, úspěšnost 93,33 %, čas na ledě 58:50

Využití: 0 – 0

Dlouho se zdálo, že se půjde za bezbrankového stavu do prodloužení a možná i k nájezdům, ale v 55. minutě se domácím přeci jen povedlo překonat českého gólmana ve službách Omsku a těsný náskok udržet až do úplného závěru. Omsk se dnes v útoku velmi trápil a Ortia nedokázal překonat ani jednou, třebaže ve druhém dějství měl pětiminutovou početní výhodu a i za stavu 0:1 pro protivníka měl velikou příležitost ke srovnání, avšak nebylo mu přáno. Na druhou stranu, Ortio si čisté konto za svůj výkon zasloužil a byl hlavním strůjcem dnešního vítězství svého týmu.

59:59
    V poslední vteřině pálil tvrdě od modré jeden z hostů, ale mezi tři tyče nezamířil.

59:55
    Hráči Barysu vyhazují kotouč přes všechny čáry na icing, soupeř má poslední šanci na srovnání.

59:41
    Oddechový čas si vyžádal hostující celek.

59:41
    Omsk se štěstím udržel útok, ale čas se mu krátí.

59:15
    Puk končí ve středním pásmu, jsou u něj hosté.

58:58
    Omsk vybojoval vhazování v útočné třetině a Hrubec mizí opět na střídačce.

58:48
    Emoce planou, na ledě vznikla šarvátka, ale vylučovat se nebude. Vhazvuje se ve středním pásmu a Hrubec jde zpět do brány.

58:40
    Omsk zkouší hru bez brankáře.

58:27
    Domácí nahazují puk za bránu soupeře a střídají.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Alexej Běreglazov trefil střelou od modré pouze hráče před sebou.

57:08
    Joni Ortio znovu v akci, tentokrát vyrazil tvrdou střelu Jemelina.

56:23
    Teď ovšem zaútočili a byla z toho slušná možnost. Arsenij Gricjuk se dostal k dorážce před odkrytou bránou, trestuhodně ale mířil jen do nataženého betonu brankáře. Joni Ortio vyrazil puk špičkou svého pravého betonu. Jmenovaný hráč Omsku se ještě mohl dostat k dorážce, ale puk mu sjel pod tělo gólmana, jenž přerušil hru.