Chodov – Ostrava 5:4 (kon.) | Bohemians – Sparta 8:5 (kon.) | Královské Vinohrady – Pardubice 6:5 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
5:4 (3:2, 1:0, 1:2)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Pátek 08.10.2021, 19:30 • SH Jižní Město • Livesport Superliga • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

FBC ČPP Ostrava

Ostrava v posledních dvou kolech hrála na své palubovce a daná utkání nezvládla dle svých představ. Nejprve prohrála na nájezdy s Libercem a v posledním utkání nestačila na velmi dobře bránící Mladou Boleslav (6:1). Ostravští se momentálně dostali mimo první šestku týmů a nachází se na sedmé pozici s deseti body.
    Šimon Kuczera, který byl nejlepším hráčem utkání, i přes prohru hodnotil utkání pozitivně. Vyzdvihl zejména dobrý týmový výkon a jako tým se nemají za co stydět. Bohužel jeho celek vytvořil více chyb, což dle něho rozhodlo.
    Tomáš Svačinka, trenér, hodnotil utkání podobně jako jeho svěřenec. Velmi vyzdvihl dobré držení míčku, ale v zápase chyběla produktivita.

Chodovští mají aktuálně kolísavou formu. Ve čtyřech duelech dokázali dvakrát zvítězit a dvakrát prohrát. V minulém zápase šlo o výhru proti Hattricku Brno (8:4).
    Domácí trenér po utkání hodnotil hru pozitivně a i když vzpomínal určitou křeč ve hře s míčkem, tak utkání nakonec jeho svěřenci zvládli.
    Nejlepším hráčem v utkání byl Dan Eremiáš, který vstřelil dvě branky a byl rád za tři body a to i přes nepříliš celkově povedený výkon.

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Pergler) – Maxa, Slunečko, J. Bauer, Horký, Strnad – Komárek, Plíhal, Vošta, M. Vávra, Netrefa, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Majer, Dufek.

FBC ČPP Ostrava: Binder (Klinka) – Herblich, Lípový, Mikoláš, Pum, Zimmer, Kuczera – Malajka, Soukup, Klimscha, Vítovec, Jakubec, Gál, Sládek, Sedláček, Chatrný, Pešat, Repček.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora.

00:01

00:03
    Chodov právě vstřelil branku!
    Tak to je hodně rychlá branka pro domácí celek. Autorem branky je PETR MAJER, který ihned po vyhraném buly sebral míček a bekhendovou střelou překvapil Bindera v brance. Bez asistence.
    00:03 Petr MAJER - 1:0

01:01
    K míčku se dostal Ondrušek, který byl blízko k další brance domácích. Binder si však nyní už dal pozor.

01:45
    Mayer je při chuti a po své další střele Binder vytěsnil míček za svou branku.

02:05
    Prasklý míček nyní přerušil hru a Ostrava rozehrává s novým míčkem od své branky.

02:48
    Vávra oslovil Mayera a ten ze středu dobře vystřelil. Brankář FCB musel skokem zachytit míček před svou brankou.

03:52
    Ostrava zatím působí zakřiknutým dojmem a nedaří se jim zatím ohrozit branku Chodova.

04:35
    Hosté ztrácí míček v rohu palubovky. Následně se domácím nepodařilo ideálně rozehrát a ihned čelili pressinku soupeře.

05:26
    Skřivánek vyslal pěkný pas na nabíhajícího DANIELA MAXE, kterému u pravé tyčky stačilo jen dobře nastavit svou čepel. Asistence: Martin Skřivánek.
    05:26 Daniel MAXA - 2:0

06:52
    První větší chyba v obraně Chodova, kterou však nedokázal dostatečně potrestat zakončující Sládek.

07:44
    Autorem branky je TOM ONDRUŠEK, který byl na levé straně zcela osamocen a po přihrávce od Komárka, který dobře operoval u pravého mantinelu, se z této pozice nemýlil. Asistence: Mikuláš Komárek.
    07:44 Tom ONDRUŠEK - 3:0

08:23
    Hostům doslova utekl začátek zápasu a nyní budou mít velké problémy, jak zkrotit rozjetý Chodov.

09:45
    Ostrava právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají ke své první důležité brance, která by jim mohla výrazně pomoct. LADISLAV GÁL vystřelil a s trochou štěstí odrazu od nohy blokujícího Bauera se míček ocitl v síti. Asistence: Šimon Kuczera.
    09:45 Ladislav GÁL - 3:1

10:33
    Maxa vyslal dobrou střelu, ta však nebude onou gólovou.

11:27
    Hosté se po vybojovaném míčku dostali do rychlého protiútoku, ale Jiří Bauer udělal dobrý obranný zákrok a zastavil slibnou akci soupeře.

13:08
    Soukup byl sražen k zemi, ale vylučovat se prozatím nebude. Ostrava bude mít jen standardní situaci.

13:33
    Netrefa to nyní netrefil. Respektive trefil připraveného Bindera!

13:55
    Ondřej Vošta a jeho dobrá šance! Ten se prosmýkl až před branku, kde přišel o míček a následně nechtěně srazil Bindera v jeho brance.

17:11
    Hra je nyní spíše klidná a oba celky se střídají na míčku a nyní neevidujeme žádnou větší šanci.

17:33
    Ovšem nyní už měl Binder práci ve svém brankovišti! Po střele se míček ocitl za jeho zády, ale včas se stihl zorientovat a chytil míček.

18:25
    Komárek se zbavil zasahujícího Bindera a už mohl dávat míček do prázdné branky, ale přeběhl celou situaci!

18:40
    Krátce před koncem první třetiny se Ostrava dostává ke kontaktní brance. WOJCIECH MALAJKA byl připraven u pravé tyče. Asistence: Lukáš Pešat.
    18:40 Wojciech MALAJKA - 3:2

20:00

Chodov se v úvodu třetiny dostal do rychlého tří brankového vedení a prvních deset minut byl jejich soupeř zcela opařený. Nakonec se hosté včas vzchopili a do konce první třetiny dokázali snížit na rozdíl jedné branky!

Střely na branku v první třetině: 6:2!

20:01

20:31
    Malajka nahazoval míček na Gála, ale ten promáchl.

21:09
    Lob na hráče Chodova, který se nakonec k míčku nedostal a obránce Ostravy dobře ubránil tuto situaci.

22:53
    Marcel Jakubec nahazoval míček na branku soupeře. Hodík v poklidu viděl míček a zachytil míček.

24:02
    Klimša šikovně přihrál na Sládka a proti němu zasáhl Hodík a ten schoval míček pod své nohy!

25:11
    Ostrava houževnatě kombinuje a snaží se v úvodu aktivně o vyrovnání.

25:37
    Binder si poradil s vysokým míčkem a měl dostatek času a klidu, aby chytil vysoký míček.

27:12
    Hosté jsou stále aktivnější. Chodov nyní sází spíše na rychlé protiútoky.

28:05
    Střela od Podhráského nebyla vůbec špatná, nakonec neznamenala další navýšení Chodova.

28:22
    Autorem branky je DANIEL MAXA, který přebíhal přes brankoviště a dorážel střelu od Skřivánka. Asistence: Martin Skřivánek.
    28:22 Daniel MAXA - 4:2

29:12
    Vošta nyní střílel do připraveného Bindera a Chodov po své další brance zvýšil svou aktivitu.

30:05
    Střela z dálky se zastavila o hráče před Binderem. Ten následně musel dávat bedlivý pozor, zda míček nevypluje na jeho branku.

32:55
    Hodík si nyní připsal dobrý zákrok a odmítl kontaktní branku soupeře.

33:54
    Marcel Jakubec nevyvezl míček z první a po dobrém napadání soupeře musel udělat kličku zpět ke své brance.

34:30
    Marek Lípový dostal dobrou přihrávku a z pravé strany zvedl míček hodně nad břevno!

34:49
    Vyloučení v týmu FBC ČPP Ostrava (Ladislav Gál – 2 min., Sekání).

35:21
    Chodov je na míčku a kombinuje na polovině soupeře.

35:39
    První střela, která byla dobře zablokovaná.

36:20
    Ostravští se zatím velmi dobře brání a nyní se jim daří vyvézt míček až k brance Chodova.

36:47
    V závěru přesilové hry střílel Bauer a míček skončil těsně mimo branku! Ostrava nakonec dokázala ubránit své první oslabení.

37:22
    Střela Chatrného byla ztečovaná. Ostrava bude po vystřídání rozehrávat před brankou Chodova.

38:35
    Opět pasáž hry, kdy se oba celky střídají na míčku.

39:37
    Blíží se konec druhé třetiny a u míčku jsou domácí. Ti se snaží dohrát třetinu v poklidu.

40:00

Ve druhé třetině jsme mohli vidět jen jednu branku. A to branku Chodova, který bude do závěrečné třetiny vstupovat s dvou brankovým náskokem v zádech. Hosté měli v první polovině třetiny více ze hry a snažili se o vyrovnání. Po další brance Chodova se domácí celek opět zvedl a vyrovnal hru.

Střely ve druhé třetině: 1:2!

40:01

40:44
    Ostrava započala třetinu s míčkem na svých čepelích.

41:42
    Komárek hledal Ondruška, ale bezúspěšně. I Chodov dokázal nyní zahrozit na polovině soupeře.

42:10
    Autorem branky je MICHAL SLÁDEK. Nejprve se ke střele dostal Malajka, kterou vyrazil Hodík. Ovšem situaci dobře dobíhal Sládek a ten dorazil puk do branky. Asistence: Wojciech Malajka.
    42:10 Michal SLÁDEK - 4:3

42:56
    Nyní dobrá teč Vávry a míček se pravděpodobně ještě otřel o břevno.

43:05
    Nyní u branky Ostravy zůstal ležet Majer, který se sice drží za koleno a nakonec odchází na střídačku po svých.

43:17
    Na druhé straně dobře střílel Pešat a ten trefil jen Hodíka. Pešat následně ještě sekl brankáře, který měl míček už pod sebou. No, nyní může být rád, že tohle u rozhodčí prošlo bez vyloučení.

44:35
    Majer spadl na palubovku a Ostrava mohla rychle zaútočit. Chodov stihl včas zareagovat.

45:14
    Defenzíva Chodova nyní nechala trestuhodně hodně prostoru pro MICHALA SLÁDKA, který napřáhl ke střele a umístil míček pod horní tyč. Asistence: Lukáš Pešat.
    45:14 Michal SLÁDEK - 4:4

46:20
    Ostrava je momentálně díky dvěma trefám hodně na koni. Chodov v této třetině zatím hraje druhé housle.

47:31
    Komárek se pokoušel dostat do koncovky, ale obrana Ostravy dokázala zastavit míček ještě před potenciální střelou.

47:45
    Po rozehrávce střílel Ondrušek jen do bloku a následně Chodov ztratil míček za brankou Ostravy.

48:41
    Tak na této brance měl velký podíl Majer, který nevzdal souboj a za brankou vybojoval míček, který poslal před branku na Vávru a ten ještě posunul na lépe postaveného DANIELA EREMIÁŠE. Asistence: Marek Vávra.
    48:41 Daniel EREMIÁŠ - 5:4

50:02
    Ostrava opět zvyšuje napadání a pokouší se o opětovné vyrovnání stavu zápasu. V tomto zápasu zatím hosté ještě nevedli.

51:26
    Ostrava nyní s rozvahou rozehrává svou další útočnou akci, ale zatím marně nyní hledá prostor.

52:44
    Chodovu se daří držet Ostravu daleko od Hodíka a zatím se jim daří dobře ukrajovat čas ke zdárnému konci.

53:14
    Binder nyní zachytil míček těsně před brankovou čarou!

54:06
    Marek Vávra se dostal z otočky ke střele, ale nezamířil přesně. Ostravě se stále nedaří hladce dostávat před branku domácího celku.

54:25
    A další střela Chodova, nyní z čepele Komárka. Ta neprošla na branku.

55:06
    Ladislav Gál si na středu hledal cestu ke střele, ke které ho obrana Chodova nakonec nepustila.

56:35
    Zatím se nekoná žádný ostravský tlak a Chodovu se daří držet hru víceméně na jejich polovině.

57:21
    Komárek dobře zablokoval slibnou střelu od Pešata!

57:28
    V protiútoku zahrozil Tom Ondrušek a ten byl faulován! Trestné střílení pro Chodov!

57:28
    Marek Vávra se zhostil nájezdu a nedokázal uklidnit svůj tým. Binder vystihl jeho bekhendové zakončení!
    57:28 Vávra neproměnil nájezd!

57:48
    Ostrava zahajuje svůj první pokus v power play!

58:09
    Ostrava kombinuje a Chodov nyní čekají perné dvě minuty závěru zápasu.

58:29
    Majerovi se nyní podařilo vyvézt míček a za brankou Ostravy ušetřit další vteřiny pro svůj celek.

59:01
    Poslední minuta a Ostrava nemá nyní hru zcela pod svou kontrolou.

59:27
    Michal Sládek si seběhl z pravé strany a následně trefil tyčku! Následuje oddechový čas pro hosty!

59:52
    Chodov dokázal dostat míček do protějšího rohu a tohle už domácí celek zvládne!

Nejlepší hráči utkání
    Za domácí celek byl vyhlášen Martin Skřivánek (0+2) a za hostující celek pak Michal Sládek (2+0).

Ostrava nedokázala ve třetí třetině opětovně dotáhnout těsné vedení Chodova. Remízový stav 4:4 netrval dlouho a následně Chodov perfektně bránil jakoukoliv snahu soupeře o vyrovnání. V power play si hosté nedokázali vytvořit příliš mnoho šancí a nakonec musí zkousnout těsnou prohru.

Střely na branku ve třetí třetině: 9:5! (21:27:18)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 1. Majer, 6. Maxa (Skřivánek), 8. Ondrušek (Komárek), 29. Maxa (Skřivánek), 49. Eremiáš (M. Vávra) – 10. Gál (Kuczera), 19. Malajka (Pešat), 43. Sládek (Malajka), 46. Sládek (Pešat)

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Pergler) – Maxa, Slunečko, J. Bauer, Horký, Strnad, Podhráský – Komárek, Plíhal, Vošta, M. Vávra, Netrefa, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Kafka, Eremiáš, Majer, Dufek.
    FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Binder (Klinka) – Herblich, Lípový, Mikoláš, Pum, Zimmer, Kuczera – Malajka, Soukup, Klimscha, Vítovec, Jakubec, Gál, Sládek, Sedláček, Chatrný, Pešat, Repček.

Rozhodčí: Jiří Dolanský a Vojtěch Sýkora