FBC Liberec
Sobota 09.10.2021, 18:00 • SH Jižní Město • Livesport Superliga • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

FBC Liberec

Liberci se v posledních kolech daří. V minulém zápase vyhrál 7:6 nad Otrokovicemi a připsal si třetí výhru v řadě za sebou. Ovšem proti Otrokovicím to byla velká přestřelka! První třetinu vyhrály po výsledku 3:2 Otrokovice. Ve druhé třetině se Liberci podařilo otočit vývoj utkání. Ve třetí části daly oba celky po jedné brance a nakonec mohl Liberec brát těsné vítězství.
    Petr Skružný hodnotil utkání jako velmi těžké. Trenér čekal, že Otrokovice přijedou s obrannou hrou a těžko se jeho svěřencům prosazovalo. Nakonec byl rád, že brali tři body.
    Nejlepším hráč utkání, Prokop Ferdan (2+2), taky kvitoval, že šlo o těžké utkání a litoval neproměněných šancí, kdy mohl být závěr utkání o něco klidnější.

Domácí celek má nabitý program. Již včera odehrál těžké utkání proti Ostravě a dnes už nastupuje proti Liberci. Proti Ostravě si připsal těsné vítězství 5:4. Chodovu pomohl hlavně vstup do zápasu, kdy během deseti minut první třetiny dal tři rychlé branky. Ta první padla dokonce tři sekundy po zahájení zápasu.
    Trenér Chodova hodnotil utkání dobře a vyzdvihl energii svého celku a bere toto vítězství jako jedno z cenných.
    Nejlepší hráč utkání, Martin Skřivánek, si myslel, že pokud by proměnili více šancí, mohl by zápas probíhat klidněji.

FAT PIPE Florbal Chodov: Hodík (Pergler) – Maxa, Slunečko, J. Bauer, Horký, Podhráský, Strnad – Komárek, Plíhal, Vošta, M. Vávra, Netrefa, Ondrušek, Řezáč, Skřivánek, Eremiáš, Majer, Dufek.

FBC Liberec: Levínský (Chlad) – Klucho, Dlesk, Stránský, Pařízek – Valeš, Rozkovec, Baudisch, Ferdan, Šoltys, Wiener, Světlík, V. Janeček.

Rozhodčí: Jiří Kropáček a Tomáš Novák.

00:01

00:25
    Liberec právě vstřelil branku!
    Liberec se prosazuje hned ze svého prvního útoku. Už to vypadalo, že ztratí míček, ale ke střele se dostal JAN BAUDISCH. Bez asistence.
    00:25 Jan BAUDISCH - 0:1

02:26
    Poprvé v zápase zahrozili i domácí, ale Majer nenašel cestu do branky soupeře.

03:14
    Míček z rohu palubovky se Chodovu nepodařilo dostat do před brankového prostoru Liberce.

04:00
    Baudisch si přidržek svého soupeře a bude prvním vyloučeným hráčem.

04:33
    Vávra hezky schoval svou střelu a nastřelil břevno branky Liberce!

05:53
    Chodov má převahu v přesilové hře, ale zatím míčky spíše míjí branku libereckého brankáře.

06:59
    Liberec přečkal své první oslabení bez úhony a nyní se pokouší útočnou akcí něco vymyslet před brankou Hodíka.

07:29
    Chodov právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Autorem branky je MAREK VÁVRA, který byl u pravé tyčky a pohodlně dorážel přihrávku od Majera z levé strany. Asistence: Petr Majer.
    07:29 Marek VÁVRA - 1:1

08:37
    Liberec drží míček, ale v poslední době se moc nedostává ke střele na branku Chodova.

08:48
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Michal Strnad – 2 min., nadzvedání hokejky).

09:08
    Stránský vystřelil, ale trefil jen Slunečka před sebou! Te následně blokoval další snahu Liberce!

10:09
    Chodov zatím zvládá své oslabení a dokáže blokovat případné střelecké pokusy svého soka.

10:32
    Valeš nezpracoval na první dobrou a Chodov díky tomu dokázal vyhodit míček.

10:51
    Domácí jsou v plném počtu a toto oslabení ubránili v poklidu.

11:46
    Jakub Levínský si připsal dobrý zákrok a to proti střele Vošty. Chodov se nyní pokouší o první vedení v zápase a má hru pod kontrolou.

12:26
    Bauer si zakřikl na spoluhráče a seběhl si na levé straně do volného prostoru. Ihned dostal přihrávku a následná střela šla mimo levou tyčku.

13:58
    Chodovští stále kombinují s míčkem, ale před Levínským nejsou moc nebezpeční.

14:44
    Michal Podhráský rychle rozehrál z levé strany a Skřivánek u pravé tyčky trefil brankovou konstrukci.

15:52
    Vojtěch Janeček vyvezl míček po pravé straně a přihrál na Stránského, o kterého se však postaral Slunečko.

17:44
    Vošta měl v úmyslu na středu oslovit Horkého, ten nakonec míček nedostal, neboť rychle zareagovala defenzíva Liberce.

18:10
    Majer se nakonec přes bránícího hráče vytočil ke střele, Levínský byl včas připraven.

19:29
    Maxa vyslal dobrou střelu. Levínský i s trochou štěstí dokázal udržet míček před brankou. Skřivánek ještě měl možnost dorážky, ale nakonec se ní nedostal.

20:00

V první třetině jsme mohli vidět brzkou branku Liberce. Chodov dokázal srovnat a od té doby měl více ze hry. Ovšem další branku nepřidal a do druhé třetiny se půjde za vyrovnaného stavu. Oba celky měly i po jedné přesilové hře, ty však zůstaly nevyužity.

20:01

22:08
    Začátek druhé třetiny se nese ve vyrovnaném duchu. Oba celky se střídají na hře u míčku.

23:01
    Klucho nyní neměl koho oslovit se svou přihrávkou a všichni spoluhráči mu utekli na střídačku.

24:11
    Střela Janečka šla mimo branku a hodně vysoko opustila prostor palubovky.

24:35
    Liberec rozehrával ze standardní situace a Stránský skutečně na nic nečekal a hned poslal míček na levou stranu, odkud z větší dálky přesně do černého zamířil PROKOP FERDAN. Asistence: Šimon Stránský.
    24:35 Prokop FERDAN - 1:2

25:36
    Nyní byla k vidění pasáž hry nahoru a dolů, kdy všechny střelecké pokusy byly úspěšně zablokované. Hlavně Liberec byl nebezpečnější a výrazně ožil po své druhé brance.

26:12
    Stránský se ani nedíval na branku a na slepo střílel. Nakonec donutil Hodíka k zákroku!

28:27
    Voštova střela se tentokrát nevešla mezi tři tyče. Následně dokázal zastavit Baudische v protiútoku.

28:33
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Jan Baudisch – 2 min., Sekání).

29:07
    Bauer dostal dobrý míček a Levínský si připsal dobrý zákrok a vyrazil jeho dobrou střelu!

29:45
    I střela Vávry nebyla k zahození a volala po brance a vyrovnání Chodova. Brankář Liberce opět jistě vyrazil!

29:56
    Domácí celek nakonec svou druhou přesilovku už využívá. TOM ONDRUŠEK dostal krosovou přihrávku a trefil branku. Ve své usilovné snaze ještě narazil do branky, ale Ondruškova radost z vyrovnání předčila onu bolest. Asistence: Mikuláš Komárek.
    29:56 Tom ONDRUŠEK - 2:2

30:58
    Stránský se nečekaně dostal až do sólového úniku, ale svou kličku do pravé strany nedokázal dotáhnout do konce a Hodík dokázal zastavit jeho akci.

31:35
    Bauerova střela šla vysoko nad branku. Opět se hra přelévá z jedné strany na druhou.

32:14
    Chyba na polovině palubovky a Valeš sebral míček. V běhu jej jedno rukou dokázal sklepnout k levé tyčce, kde doběhl JAN SVĚTLÍK. Hosté se opět dostávají do vedení. Asistence: Radek Valeš.
    32:14 Jan SVĚTLÍK - 2:3

33:10
    Jakub Levínský si pohlídal viditelnou střelu Bauera!

33:19
    Majer zpoza branky našel před brankou JIŘÍHO BAUERA který i když byl dobře bráněn, dokázal v tísni nakonec poslat puk za záda Levínského. Asistence: Petr Majer.
    33:19 Jiří BAUER - 3:3

36:32
    Velmi hezká branka! Podhráský po rozehrávce oslovil MIKULÁŠE KOMÁRKA, který vymetl pravý horní růžek branky Levínského. Asistence: Michal Podhráský.
    36:32 Mikuláš KOMÁREK - 4:3

38:18
    Chodov je po své brance hodně aktivní a nyní motá defenzívu Liberce. Dobrá střela Maxe, tu vyřešil brankář soupeře.

38:46
    A v krátko době opět Maxa a Levínský byl opět úspěšnější.

39:18
    Vávra si dobře obešel bránícího Klucha a ještě chtěl celou akci vyšperkovat přihrávkou na Majera. To nakonec nedopadlo zdárně.

40:00

Chodov ve druhé třetině musel dotahovat, ale v jejím závěru převzal více otěže na svou stranu a do závěrečné části půjde s jedno brankovým náskokem. Levínský však dnes ukazuje velmi dobré zákroky a díky nim se Liberec stále drží ve hře.

40:01

43:03
    Začátek třetí periody sledujeme snahu Liberce, která je však zatím trochu v křeči, zatímco Chodov míří k odskoku ve skóre.

43:52
    Střela z levého křídla byla zablokovaná. Na druhé straně se do útoku dostal Eremiáš a ten si vylámal zuby na Levínském.

44:23
    Autorem branky je PETR MAJER, který tak trochu silou vůle dokázal dopravit míček za záda Levínského, který si nyní vybral slabší chvilku. Asistence: Martin Řezáč.
    44:23 Petr MAJER - 5:3

44:46
    Vzápětí je tu další branka Chodova, který v průběhu utkání zvyšoval tempo a to nyní potvrzuje i v odskočení skóre. Autorem branky je MICHAL PODHRÁSKÝ. Asistence: Tom Ondrušek.
    44:46 Michal PODHRÁSKÝ - 6:3

46:38
    Komárek nyní mohl přidat další branku domácích, ale mířil mimo a jeho rána se mu moc nepovedla.

46:43
    Valeš tvrdě vypálil a Hodík se nezalekl a zasáhl.

47:36
    Další střela z pohledu Liberce skončila na tyčce!

48:41
    Vyloučení v týmu FBC Liberec (Tomáš Dlesk – 2 min., Sekání).

49:12
    Dobře sehraná kombinace Chodova v této přesilové hře a tu střelou z první zakončil TOM ONDRUŠEK. Pro domácí jde o dnešní druhou využitou přesilovku. Asistence: Mikuláš Komárek.
    49:12 Tom ONDRUŠEK - 7:3

50:23
    Netrefa přeběhl celou situaci a přihrávka na něj šla do volného prostoru.

53:17
    Před brankou Liberce netrefil míček Vošta!

53:44
    Eremiáš nyní měl dobrý důraz na brankovišti a moc nechybělo, aby se domácí celek mohl radovat z další branky!

55:20
    Chodov si v závěru zápasu kontroluje hru a pravděpodobně si připíše druhé vítězství ve dvou dnech.

55:34
    Nicméně stále neustává ve své útočné snaze. Nyní Eremiáš dával míček na Bauera, který netrefil prostor mezi třemi tyčemi.

56:05
    Vojtěch Wiener chtěl postupovat směrem dopředu, ale přišel o míček.

57:05
    Pařízek se pokoušel o přechod podél levého mantinelu, ale Skřivanek mu zastavil cestu čistým způsobem.

58:43
    Krosová přihrávka na Bauera byla dobře pokrytá a Liberec se dostával do protiútoku.

58:56
    Hodík nyní dvěma zákroky zabránil případní brance Liberce!

58:59
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Daniel Eremiáš – 2 min., Sekání).

58:59
    Oddechový čas pro hosty.

59:50
    Už se nic nestane. Chodov se pohodlně brání a bude za moment slavit vítězství.

Nejlepší hráči utkání
    Za hosty vyhlášen Šimon Stránský (0+1) a za domácí celek pak Mikuláš Komárek (1+2)

Chodov velmi dobře zvládl třetí třetinu a svými dalšími třemi trefami nasměřoval své kroky k dalšímu vítězství. Pro Chodov šlo o vydařené dva dny, kdy v těžkém programu dokázal dvakrát zvítězit! Liberec nehrál špatně a hlavně se v pěkném světle ukázal jejich brankář Levínský. (19:54:12)

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 8. M. Vávra (Majer), 30. Ondrušek (Komárek), 34. J. Bauer (Majer), 37. Komárek (Podhráský), 45. Majer (Řezáč), 45. Podhráský (Ondrušek), 50. Ondrušek (Komárek) – 1. Baudisch, 25. Ferdan (Stránský), 33. Světlík (Valeš)

Rozhodčí: Jiří Kropáček a Tomáš Novák