Podbrezová – Slovan Bratislava U21 5:0 (kon.)
FK Železiarne Podbrezová
5:0 (3:0)
ŠK Slovan Bratislava U21
sk Pátek 29.10.2021, 16:00 • ZELPO Aréna Podbrezová • MONACObet liga • 11. kolo

Vážení diváci, vitajte pri priamom textovom online prenose zo zápasu 15. kola II. ligy medzi FK Železiarne Podbrezová a ŠK Slovan Bratislava U21.

Stretnutie sa začne o 16:00.

Favorit je jasný. Podbrezová na štvrtom mieste s 30 bodmi z 13 duelov stráca na prvú Banskú Bystricu tri body a má zápas k dobru. Horehronci vyhrali ostatné štyri ligové stretnutia, naposledy porazili v sobotu vonku Bardejov 2:0. V utorok bola Podbrezová blízko prekvapenia, keď takmer vyradila Trnavu zo Slovnaft Cupu v ZELPO Aréne. Druholigista zmazal dvojgólové manko, nakoniec však prehral na penalty.

Béčko Slovana je na opačnom póle tabuľky. Predposledná pätnásta pozícia, 8 bodov a 14 zápasov. Štyri prehry po sebe nestavajú mladých hráčov z akadémie najúspešnejšieho slovenského klubu do ideálnej pozície. Napriek tomu Slovan takmer v sobotu prekvapil Skalicu. Na domácich Pasienkoch vyhrával po polčase 1:0, avšak dva inkasované góly a dve červené karty po prestávke znamenali prehru 1:2.

Úvodné zostavy:

FK Železiarne Podbrezová: Ludha (C) – Bartoš, Bakaľa, Godál – Kováčik, Grendel, Paraj, Ďatko – Galčík, Adekunle Issa, Špyrka
    Náhradníci: Rehák – Oravec, Pavúk, Timošenko, Grešák, Barbora, Talakov, Kukoľ

ŠK Slovan Bratislava U21: Rybár – Habodasz, Lacko, Petrák, Čech, Hornyák, Nikitin, Hrnčár, Lichý, Hubert (C), Čerepkai
    Náhradníci: Hrdina – Rosenberger, Valentín, Mihálik, Haramia, Fitz, Matoš, Schlossár, Jackuliak

Rozhodca: Dušan Sedlák – Pavel Jánošík, Simeon Vass.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Podbrezovej patril výkop, domáci od úvodu na polovici súpera.

3
    Evidovali sme prvú strelu, Rybár v bráne Slovana zasahovať nemusel.

4
    Tentokrát už gólman hostí musel zasiahnuť, keď iba vyrazil loptu späť do hry po strele Grendela.

5
    Prv pálil po centri sprava osamotený Nikitin, z následného rohu z malého vápna mieril nad Hrnčár! Veľký výkričník pre Podbrezovú.
    5. Nikitin (SBB)

7
    Po rýchlom úvode si hráči dali menší oddych, vo vysokom tempe sa celý zápas hrať nedá.

8
    Adekunle Issa sa uvoľnil na krídle, posunul na Špyrku, ktorý z malého vápna strieľa gól... Bol však pri tom v ofsajde.

9
    Galčíkova ľavačka napriahla spoza šestnástky, Rybár s týmto nemal problém.

10
    V ofsajde aj Roman Čerepkai.

11
    Železiar pokračuje v aktivite. Kováčik sa predral do pokutového územia, pravačkou ale pálil mimo.

13
    Parajov privysoký center defenzíve Slovana problémy nenarobil.

14
    Vysoký pressing domácich, Rybár pri rozohrávke loptu poslal radšej iba do autu.

14
    Dnes všadeprítomný Grendel opäť napriahol z dvadsiatich metrov. Guľaté teleso prefrčalo okolo pravej žrde, gól je čoraz bližšie.

16
    Lopty len tak lietajú pred pokutovým územím hostí. Vyzerá to často nebezpečne, ale otvárací zásah nie a nie prísť.

17
    Martin Hubert zvalcovaný Godálom. Kapitán Slovana mierne otrasený, bude však pokračovať.

18
    Skorý piatkový hrací čas prilákal na tribúny niekoľko desiatok fanúšikov. Z tribún sa občas ozve pokrik smerom na domáci tím.

19
    Paraj loptu stratil, prišla okamžite kolmica na Huberta. Bakaľa si ale rýchlostne dal rady so súperom a znemožnil hosťom skórovať.

20
    Rozchytaný Tomáš Rybár vytesnil loptu Paraja na rohový kop.

21
    Podbrezová dala gól!
    Už niekoľkokrát to viselo vo vzduchu, padlo to až po rohovom kope! PETER KOVÁČIK sa dostal k odrazenej lopte na hranici šestnástky a exkluzívnym half-volejom poslal favorita do vedenia.
    21. Peter KOVÁČIK - 1:0

22
    Prakticky okamžite mohol na 2:0 zvýšiť Adekunle Issa, Rybár ho ale z uhla vychytal!
    22. Adekunle Issa (POD), Rybár (SBB)

23
    Juraj Lacko hlavičkoval na istotu za vlastnú bránu, rohový kop.

24
    Pokus o signál, na hranici šestnástky sa zmocnil lopty Galčík. Čisto ho ale odzbrojil Hrnčár, ktorý vyrazil dopredu, lenže Galčík sa vrátil a stratu lopty dokázal vynahradiť.

26
    Belasí prečkali úvodné momenty, napokon však aj tak inkasovali po obliehaní šestnástky. Teraz sa píska ofsajd Čechovi.

27
    Filip Lichý s koncovkou zvnútra šestnástky. Nerozchytaný Ludha neskoro zareagoval, na loptu však siahať aj tak nemusel.

28
    Roland Galčík si na ďalší gól v sezóne ešte musí počkať, aj on sa totiž pred prekonaním Rybára pohyboval v ofsajde.

29
    S miernymi problémami Čerepkai, krídelný hráč Slovana na pravej strane sa po polminúte pozviechal zo zeme.

30
    Hra je prerušená, nepríjemné momenty zažíva aj René Paraj. Pridalo sa na intenzite súbojov.

32
    Dôležitý zákrok Ludhu po polhodine hry. Aj mladý podbrezovský brankár začína mať viac práce.

33
    Godálova lopta za obranu mala nájsť niekoho z dvojice Galčík – Adekunle Issa, našla však iba Rybára.

35
    Hostia kúskujú hru súpera faulmi v strede poľa. Desať minút do prestávky, tempo zase kúsok opadlo.

37
    Je pravdepodobne rozhodnuté. Juraj Lacko s nepresnou rozohrávkou, Adekunle Issa mu vypichol rozohrávku a šiel sám na bránu. Lacko niekoľkokrát potiahol rozbehnutého Issu za dres, zastavil ho až na druhý pokus. Dušan Sedlák razantne vyťahuje z vrecka červenú kartu pre hráča Slovana.
    37. Červená karta

38
    Penalta z toho síce nie je, ale priamy kop z hranice šestnástky áno. Parádna parketa na zvýšenie náskoku.

39
    K priamemu kopu sa postavil ERIK GRENDEL, ktorý to trafil parádne. Rybár si síce na loptu siahol, ale skúsený záložník to kopol tak, že aj napriek zákroku je z toho gól!
    39. Erik GRENDEL - 2:0

41
    Ďatkova koncovka smerovala presne k žrdi a hoci nebola dvakrát rýchla, Rybár ju musel vytesniť na roh.

42
    Signál z rohu opäť vyšiel, ale domáci zlyhali pri koncovke a následnej pri kontre, keď Hrnčár smeroval sám na Ludhu. Škoda, že Hrnčár nedostal prihrávku priamo do behu, ale viac na stranu. Strela pod brvno, dokonca sa aj zdalo, že Ludha zasiahol, avšak roh z toho nebude.

44
    Teraz to už ale penalta bude, Habodasz podrazil protihráča vo vlastnej šestnástke.

45
    JOZEF ŠPYRKA s prehľadom zvyšuje na 3:0 z bieleho bodu, keď poslal Rybára do opačnej strany.
    45. Jozef ŠPYRKA - 3:0

45+1
    Prvý polčas sa skončil.

O víťazovi dnes už nemôže byť pochýb. Podbrezová mohla pokojne vyhrávať 5:0, ale trojgólový náskok po polčase domácim bude stačiť na pohodlnú trojbodovú jazdu. Béčko Slovana neskórovalo po šanciach Nikitina s Hrnčárom, aj preto je duel rozhodnutý.

Druhý polčas sa začne približne o 17:01.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Peter Kováčik, prichádza Matej Grešák.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza René Paraj, prichádza Ivan Timoshenko.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21: z ihriska odchádza Martin Hubert, prichádza Adam Matoš.

47
    Adekunle Issa vycvičil obranu súpera, avšak ani na dvakrát nedokázal skórovať! Už po 61 sekundách mohlo byť 4:0.

48
    Matoš sa okamžite po príchode zapája do útočného snaženia. Spolupráca s Lichým vytúžené ovocie nepriniesla.

49
    Vonkajšia časť ľavej žrde zabránila Galčíkovi v góle! Mládežnícky reprezentant prehodil Rybára, spolu s ním netrafil ani bránu.

50
    Po zmene strán sa hrá výrazne uvoľnene, respektíve výrazne otvorene.

51
    Slovanisti pôsobia odovzdaným dojmom. Takmer s určitosťou môžeme povedať, že to dnes pri stave 3:0 neskončí.

53
    Prvý polčas s druhým sa podobajú na sebe v tom, že po ôsmich minútach mohol padnúť gól. Hráči si po lepšom tempe trochu vydýchli.

54
    Ak niekto ešte pochyboval o návrate Slovana do zápasu, definitívne tieto myšlienky musel pochovať SAMUEL ĎATKO. Galčíkova skvelá robota na pravom krídle, prihrávka na os ihriska a Ďatko koncovkou k pravej žrdi zvýšil na 4:0.
    54. Samuel ĎATKO - 4:0

56
    Galčík si narazil loptu s Ďatkom, aby z uhla vystrelil. Rybár strelu vyráža na roh.

57
    Demotivovaní hostia majú problémy aj s dvomi či tromi presnými prihrávkami. Toto zaváňa debaklom.

58
    Grendel prihrával pod seba, Špyrkovi ale koncovka z hranice veľkého vápna nesadla.

59
    Rybár nedovolil skórovať Galčíkovi ani teraz. Krídelník Podbrezovej si zastavil loptu, zasekol protihráča a spýtal sa Rybára, kam to chce. Brankár belasých ale zasiahol nohou a ďalšiu zmenu skóre zatiaľ nedovolil.
    59. Galčík (POD), Rybár (SBB)

61
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Jozef Špyrka, prichádza Martin Talakov.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21: z ihriska odchádza Roman Čerepkai, prichádza Martin Schlossár.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21: z ihriska odchádza Kirill Jevgenjevič Nikitin, prichádza Adam Jackuliak.

62
    Domáci nepúšťajú súpera k lopte. Adekunle Issa v tesnom ofsajde, legionár ešte hľadal pred prázdnou bránou Grešáka.

64
    Matoš získal rohový kop, videli sme ale iba pretiahnutý center na zadnú žrď.

66
    O všetkom je už dávno rozhodnuté. Futbalisti na oboch stranách miestami vyzerajú, že sa im už príliš nechce. Predsa len, ísť do súbojov za tohto stavu môže byť rizikové.

67
    Útočný faul Podbrezovej po rohovom kope. Rybár sa neponáhľa s rozohrávkou.

67
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Usman Adekunle Issa, prichádza Vladimír Barbora.
    Striedanie v tíme FK Železiarne Podbrezová: z ihriska odchádza Samuel Ďatko, prichádza Vladimír Kukoľ.

68
    Železiar v tomto momente kompletne prestriedal, ďalšie zmeny domáci už previesť nemôžu. Hostia môžu do hry poslať ešte dvoch hráčov.

69
    Dnešné stretnutie sleduje 321 divákov.

70
    Matejovi Grešákovi lopta vôbec nesadla na ľavačku. Zakončenie z deviatich metrov končí ďaleko za bránou Rybára.

71
    Boris Godál si vzal loptu v strede poľa, narazil si ju na hranici šestnástky s Timošenkom, dostal sa do pokutového územiu a namiesto strely ešte prihral nezištne doprava. Opustenú bránu mal pred sebou VLADIMÍR BARBORA, ktorý sa presadil po štyroch minútach na hracej ploche.
    71. Vladimír BARBORA - 5:0

73
    Grendel sa príliš ohnal rukami v súboji s Čechom, píska sa útočný faul.

75
    Jasný ofsajd Slovana, ktorý by bol najradšej za tri záverečné hvizdy Dušana Sedláka.

76
    Štvrťhodina do konca. Ťažko predpokladať, že by sa nadstavovala viac ako jedna obligátna minúta – aj to je viac-menej nereálne.

78
    Godálova hlavička skončila mimo brány, Rybár si istotne vydýchol.

79
    Adam Matoš už asi v treťom ofsajde. Slovanisti skúšajú dlhé lopty, zatiaľ im nevyšla ani jedna.

80
    Timošenko s ťažkou hlavičkou zo záklonu po centri Kukoľa sprava len nad, povestný "kanár" ešte nepadol.

81
    Jackuliak na Matoša z ľavého krídla, spolupráca striedajúcich hráčov bola ukončená zakončením vedľa ľavej žrde.

83
    Rybár vyboxoval loptu pred Timošenkom. O niekoľko sekúnd neskôr sa však znovu hralo pred hosťujúcou bránou, vznikol z toho roh po zrazenom centri Kukoľa.

84
    Po zblokovanej strele roh aj z opačnej strane. Kukoľov jemný oblúčik odvrátený.

86
    Záverečná desaťminútovka prakticky dohrávaná v štýle exhibície...

88
    Dve a pol minúty do konca. Belasí bránia vlastnú šestnástku staticky bez väčšieho pohybu.

89
    Čestný gól hostí mohol zaznamenať Adam Matoš, lenže v nájazde na Ludhu prestrelil bránu!
    89. Matoš (SBB)

89
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21: z ihriska odchádza Samuel Habodasz, prichádza Radovan Valentín.
    Striedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava U21: z ihriska odchádza Filip Lichý, prichádza Matej Rosenberger.

90+1

Podbrezová pohodlne porazila Slovan Bratislava "B" 5:0, rozhodnuté bolo ešte na konci prvého polčasu, keď domáci viedli 3:0 a hostia dohrávali bez vylúčeného Lacka. (17:47:52)