Interobal Plzeň – Ťumeň 1:0 (kon.) | Pesaro – Kairat 2:3 (kon.)
Pesaro Calcio
2:3 (1:1)
AFC Kairat Almaty
Sobota 30.10.2021, 18:00 • RDS Stadium, Rimini • Liga mistrů • Skupina D

Je konec! Pesaro podlehlo v posledním utkání skupiny 4 Kajratu 2:3 a v soutěži tak pro letošek končí. To Kazašský celek nebude scházet v Elite Round, kam postupuje také Ťumeň a senzačně i plzeňští futsalisté,

V přímém souboji o poslední postupové místo stačil Pesaru bod. Italský mistr také od 8. minuty vedl po trefě kapitána Felipeho Tonidandela, ovšem pak následoval nápor Kajratu, který v 18. minutě přinesl ovoce v podobě branky Daurena Tursagulova. Stejný hráč pak po změně stran dokonce poslal Almaty do vedení. Domácí ve 35. minutě reagovali zásahem Adolfa Salase, jenže radost jim dlouho nevydržela. Ani ne o minutu později totiž vrátil Kajratu náskok Diego Favero a na další odpověď se už italský šampión nezmohl. (19:47:54)

39:56
    Zoufalý pokus Salase zablokovala obrana Kajratu. Domácí to už nestihnou!

39:17
    Rozhodčí udělil žluté karty na obou stranách. Potrestáni byli domácí Pablo Taborda a hostující Albert Akbalikov.

39:17
    Cuzzolino mohl vyrovnat! Leo Higuita Kajrat podržel.

39:01
    Běží poslední minuta zápasu!

38:39
    Domácí zahrávali roh a zůstávají nastěhovaní na své útočné polovině.

38:23
    Domácí Salas nepropálil obranný val před ním. Pesaro už vrhá vše dopředu.

37:50
    Pesaru postupně dochází čas. Na vyrovnání má italský mistr dvě minuty.

37:23
    Opět práce pro Espindolu, hned dvakrát na něj střílel Orazov.

36:31
    Hosté se vymanili a také zahrozili. Tursagulovovu střelu vyrazil Espindola na roh.

36:11
    Domácí se snaží! Salasovu střelu vyrazil Higuita k Honoriovi, který svou dorážku nenasměroval mezi tyče.

35:24
    Taborda to opět vzal na sebe. Tentokrát minul bránu.

35:17
    Taborta neprostřelil hostujícího gólmana. Pesaro zase v roli týmu, který musí tlačit.

34:51
    AFC Kairat právě vstřelil branku!
    Radost však domácím nevydržela ani minutu! Edson našel DIEGA FAVERA, který vrací Kajratu vedení. Asistence: Edson.

34:03
    Pesaro právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost domácích! ADOLFO SALAS využil pozici, kterou mu svou přihrávkou připravil de Oliveira, a vyrovnal tak na 2:2. Za tohoto stavu by postupovalo zase Pesaro! Asistence: Júlio de Oliveira.

32:45
    Tentokrát zakončoval Fortini. Bránu soupeře z Kazachstánu netrefil.

32:06
    Úspěšný zákrok Higuity. Ten pokryl ránu de Oliveiry.

Martin Augustin

Branky: 8. Tonidandel, 35. Salas (Oliveira) – 18. Tursagulov (Orazov), 28. Tursagulov (Rangel), 35. Favero (Edson)

Karty:   27. Cuzzolino (PES), 40. Taborda (PES) – 20. Rangel (KAI), 32. Jesenamanov (KAI), 40. Akbalikov (KAI)

Pesaro Calcio: Espindola (Miarelli, Vesprini) – Canal, Cuzzolino, Fortini, Taborda – Ciappici, D'Ambrosio, Tonidandel (C), Salas, Honorio, de Oliveira, De Luca.
    AFC Kairat Almaty: Higuita (C) (Serikov) – Akbalikov, Favero, Douglas Junior, Edson – Rangel, Jesenamanov, Tursagulov, Vitão, Orazov, Dossov.

Rozhodčí: Moreno Reina (ESP), Colak (TUR)